X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zła jakość komórek jajowych.
Odpowiedz

Zła jakość komórek jajowych.

Oceń ten wątek:
  • Emi82 Autorytet
    Postów: 606 162

    Wysłany: 4 lipca 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, mam wynik badania koenzymu Q10: 0,55 przy wartosci referencyjnej 0,8 - 1,2; to oznacza, że suplementacja ma sens co nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2018, 16:11

    Emi82
    1 mrozaczek 2.2.2;
    MTHFR_1298A-C Układ heterozygotyczny
    3 transfer z tevagrastimem :(
    2 transfer :(
    1 transfer :(.
    3 stymulacje: zebrane 4 zarodki 5 dniowe;
    2016: 1 pełen cykl in vitro z podaniami kolejno 3 zarodków 3 dniowych -:(
    endometrioza IV, biopsja endo - ok, uma 4 razy - ok
    3 laparoskopie,
    AMH około 1
    ANA pozytywny
    KIR brak 3DP1 haplo Bx.
    Maż OK
    Starania: 2014
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Tak wpadłam tu troszkę poszperać informacji o komóreczkach jajowych :)

    Zaintrygowała mnie kwestia hormonu wzrostu i jego wpływu na prawidłowy podział komórek. Z racji na wadę kariotypu prawidłowy zestaw genów w komórce jest dla mnie sprawą kluczową. Pewnie i tak musiałabym z genetykiem o tym pogadać, ale jak macie jakieś informacje to chętnie się podszkolę w tym temacie.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Dagimka Koleżanka
    Postów: 43 18

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi82 wrote:
    Dziewczęta, mam wynik badania koenzymu Q10: 0,55 przy wartosci referencyjnej 0,8 - 1,2; to oznacza, że suplementacja ma sens co nie?

    Emi82, czy musiałaś przed badaniem odstawić na jakiś czas przyjmowanie Q10. Jeśli tak to na jak długo? Przymierzam się do wykonania tego badania...

    '81 POF
    04.2018 AMH 0,23 08.2018 AMH 0,15
    FSH 9,4 - 59,3
    utajona hipetyreoza w okresie prekoncepcyjnym
    06.2018 start do IVF Invimed
  • Emi82 Autorytet
    Postów: 606 162

    Wysłany: 8 lipca 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagimka wrote:
    Emi82, czy musiałaś przed badaniem odstawić na jakiś czas przyjmowanie Q10. Jeśli tak to na jak długo? Przymierzam się do wykonania tego badania...

    ja wczesniej nie brałam, wiec tutaj nie miałam tego dylematu. Byłam jednak z tym wynikiem u lekarza. szczerze powiedział, ze nie jest w stanie tego wyniku zinterpretować, ponieważ metoda badania nie jest mu znana, a z doświadczenia wie, jak trudno ustawić prawidłowe parametry tych badań. koenzymu podobno nie da sie przedawkować, stąd mozna go brać bez wzgledu na wynik badania

    Emi82
    1 mrozaczek 2.2.2;
    MTHFR_1298A-C Układ heterozygotyczny
    3 transfer z tevagrastimem :(
    2 transfer :(
    1 transfer :(.
    3 stymulacje: zebrane 4 zarodki 5 dniowe;
    2016: 1 pełen cykl in vitro z podaniami kolejno 3 zarodków 3 dniowych -:(
    endometrioza IV, biopsja endo - ok, uma 4 razy - ok
    3 laparoskopie,
    AMH około 1
    ANA pozytywny
    KIR brak 3DP1 haplo Bx.
    Maż OK
    Starania: 2014
  • Dagimka Koleżanka
    Postów: 43 18

    Wysłany: 12 lipca 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi82 wrote:
    ja wczesniej nie brałam, wiec tutaj nie miałam tego dylematu. Byłam jednak z tym wynikiem u lekarza. szczerze powiedział, ze nie jest w stanie tego wyniku zinterpretować, ponieważ metoda badania nie jest mu znana, a z doświadczenia wie, jak trudno ustawić prawidłowe parametry tych badań. koenzymu podobno nie da sie przedawkować, stąd mozna go brać bez wzgledu na wynik badania

    Ja biorę od 3 m-cy, ale im bardziej zgłębiam temat badania Q10 tym bardziej wydaje mi się to jednak bez sensu ... Po prostu z dawkami nie przesadzać, tak jak zazwyczaj umiar zawsze jest wskazany

    '81 POF
    04.2018 AMH 0,23 08.2018 AMH 0,15
    FSH 9,4 - 59,3
    utajona hipetyreoza w okresie prekoncepcyjnym
    06.2018 start do IVF Invimed
  • maria.marysia Koleżanka
    Postów: 80 3

    Wysłany: 4 listopada 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety mam mało dobrej jakości komórek jajowych.. I to jest jedną z przyczyn mojej niepłodności. Leczenia mnie podjęli się w Invikcie (byłam w innych klinikach, ale bez skutku) :(Leczę się metodą „odmładzania jajników”. Śmieję się, że to jest mezoterapia, tylko nie dla skóry, a dla jajników. Jeszcze w żadnej klinice nie spotkałam się z tą metodą.Dziewczyny, kto miał to samo? Jak samopoczucie? Komu się udało?

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 4 listopada 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam na bardziej aktualny wątek:

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/nie-rozwijajace-sie-komorki,18455.html

    czekamynadzidzie lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ