X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Co z tą moją temperaturą?
Odpowiedz

Co z tą moją temperaturą?

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 lutego 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli w ted dni śluz był wodnisty i białawy a w poniedziałek szklisty to szczyt śluzu miałaś w poniedziałek. Sluz m.in. im bardziej szklisty tym lepszy.
    Skoro szczyt śluzu był w pon. to temp. wskazuje że dni płodne skończyły się u Ciebie 32 dc. Teraz masz okres niepłodności po owulacyjnej.
    Dobrze by było abyś obserwowała śluz w przyszłości tak aby wiedzieć w który dzień był najlepszej jakości żeby wiedzieć dla samej siebie kiedy są dni płodne bo programy lubią się mylić a nie zawsze ma sie klasyczny skok.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 21 lutego 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mozliwe ze caly cykl nie ma sluzu teraz mialam ze jak wyciaglam go palcami to widzialam a tak to sucho na bieliznie papierze

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 lutego 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda8869 wrote:
    mozliwe ze caly cykl nie ma sluzu teraz mialam ze jak wyciaglam go palcami to widzialam a tak to sucho na bieliznie papierze
    Tak bo dopiero teraz miałaś owulację.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 21 lutego 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa, Belief66 - nie ukrywam mam malutkiego dołka, ale naprawdę malutkiego z powodu mojego cyklu.
    Wczoraj zmarła babcia mojego męża, a jutro pogrzeb to jest o czym myśleć...niestety i stety jednocześnie (babcia chorowała na raka i te ostatnie dni to była dla niej już tylko droga przez mękę).

    A jest możliwe bym miała późną owu ???

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 lutego 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony_Domek wrote:

    A jest możliwe bym miała późną owu ???
    Tak możliwe. Ale przy interpretacji cyklu ważny jest objaw śluzu-kiedy był najlepszy.
    W pamiętniku w poradach napisałam o co chodzi w NPR bo widze że wiele osób obserwując cykl nie zwraca na ten objaw uwagi a to jest podstawa obok temp.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 21 lutego 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, czytałam.
    Zastanawiam się teraz czy nadal kontynuować obserwacje czy zdać się na los.
    Jest to wszystko ciekawe, nie powiem, ale ma swoje minusy.

    A jakim termometrem mierzyć i jak lepiej, oralnie czy waginalnie?
    Czy taki zwykły rtęciowy jest OK (bo zakładam, że jest lepszy od elektronicznego) czy taki stricte owu?

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 21 lutego 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uzywam elektronicznego i mierze w ustach

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 21 lutego 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bede dalej obserwowac i najwyzej bede prosic o omoc interpretacje jak sie skonczy cykl i bede miala obraz calego cyklu ok dzieki dziewczyny

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 lutego 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony_Domek wrote:
    Tak, czytałam.

    Jest to wszystko ciekawe, nie powiem, ale ma swoje minusy.
    Czyli??? tam jest tylko podstawa w skrócie na jakiej ja opieram swoje interpretacje. Na temat NPR dużo by jeszcze pisać. Często tak mi ktoś mówił że ma to minusy ale zawsze w rozmowie wychodzi że tak uważają osoby nie znające do końca tych reguł. Ale każdy ma prawo do swojego zdania... może nie będę zbytnio interpretować wykresów ta metodą bo może rzeczywiście nie każdy ją zna i jest do niej przekonany... nie chcę nikomu narzucać swojego zdania i inaczej nie potrafię interpretować. I nasuwa mi sie pytanie jeżeli ktoś uważa że te metody mają minusy to to dlaczego jest na OF kiedy ten program jest o wiele wiele mniej dokładny...? ale to tylko moje zdanie i spostrzeżenia.
    A co do termometru to ponoć najlepszy szklany.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2014, 12:14

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 21 lutego 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony_Domek wrote:
    A jakim termometrem mierzyć i jak lepiej, oralnie czy waginalnie?
    Czy taki zwykły rtęciowy jest OK (bo zakładam, że jest lepszy od elektronicznego) czy taki stricte owu?
    Najlepszy jest termometr szklany.
    Dużo pozytywnych opinii uzyskał też termometr elektroniczny: Microlife MT1622 (http://apt.republika.pl/Technika_NPR1.html).

    Miejsce pomiaru:
    najmniej pewny jest pomiar oralny, dobre wyniki daje pomiar waginalny, a najlepsze wyniki daje pomiar rektalny.

    Ja osobiście mierzę zwykłym szklanym termometrem (korci mnie ciągle na ten owulacyjny rtęciowy, ale się zdecydować nie mogę czy kupić, czy nie, a może lepiej ten w/w microlife), ale żeby odczytać dokładnie wynik (do 0,05 stopnia) muszę używać szkła powiększającego.
    Mierzę waginalnie, ale powoli myślę nad zmianą miejsca na pomiar rektalny.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 21 lutego 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa źle mnie zrozumiałaś, ja nie miałam na myśli, że "to ma swoje minusy" w sensie Twoich porad :)
    Tylko w kontekście obserwacji. Już piszę o co mi chodzi.
    I to jest mój punkt widzenia.

    Bardzo zależy mi na ciąży, szybko - kompletnie się nie starając udało się z synkiem, teraz zapragnęłam drugiego dziecka. I postanowiłam zabrać się do tego metodycznie.
    Czyli w poprzednim cyklu robiłam testy owu i potem @ bardzo mnie rozczarowała.
    Teraz mam cykl raczej bez owu i gdyby nie dyscyplina jaką sobie narzuciłam byłoby pewnie ze mną gorzej. Bo człowiek jest mało cierpliwy, zazwyczaj chcę już teraz. A to tak nie idzie.
    Reasumując, np. poprzedni cykl, robiłam testy, kochałam się z mężem i byłam prawie pewna ciąży, pojawiła się nadinterpretacja.
    To miałam na myśli.

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 21 lutego 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Który to Twój cykl po urodzeniu dziecka?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 21 lutego 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5, ale pierwsze trzy uważaliśmy. To jest drugi takich faktycznych starań :)

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 21 lutego 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, jeśli odpowiedź gdzieś tu już padła i tylko powtarzam pytanie, ale czy miałaś robiony monitoring? Dobrze zrozumiałam, że to pierwszy cykl od porodu z obserwacją objawów?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 21 lutego 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To drugi cykl.
    Nie wiem na czym taki monitoring miałby polegać.
    Byłam natomiast u mojej lekarki na kontroli po porodzie z jasnym przekazem, że chcę drugiego dziecka.
    I po badaniu stwierdziła, że nic nie stoi na przeszkodzie. Byłam także na badaniu krwi ale nie wiem jakie wskaźniki były badane bo badania zostały w mojej teczce u lekarza, ale tu też nie było żadnych uwag.
    Powiedziała, że ciąża to kwestia czasu, radziła jednak by wyluzować.

    By zweryfikować to wszystko byłam u innej lekarki. Ta z kolei narzuciła mi swój światopogląd. Jako, że mam rok poczekać i w związku z tym nie badała mnie pod kątem owulacji. Aczkolwiek i ona potwierdziła to, iż jestem zdrowa. Na pytanie z którego jajnika będzie owu rzuciła od niechcenia: coś powstaje w lewym, ale jest jeszcze bardzo małe. A to był 12dc.
    :(

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 21 lutego 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoring to kilka wizyt usg pod kątem oceny pęcherzyków, określenia z którego i kiedy doszło do owulacji.
    Zakręciłam się troszkę (przepraszam zmęczenie mąci mi w głowie). Poprzedni cykl mierzyłaś temperaturę+obserwowałaś szyjkę macicy/śluz+testy owulacyjne?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 21 lutego 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma za co przepraszać :)

    Poprzedni cykl to tylko testy owu.

    Wiesz, ja właśnie liczyłam na wizycie u tej drugiej lekarki, że ona mi coś takiego zaproponuje, a ona po prostu zmarnowała mój i swój czas.
    Mam poczekać rok, wszystkie inne moje argumenty (dla mnie jednak istotne) podważyła i jak wspominam, prosząc o informację z którego jajnika owu, to od niechcenia tym urządzeniem we mnie "ruszyła" i powiedziała, że jeśli już to z lewego bo coś tam było, ale jeszcze małe, w domyśle "rośnie".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2014, 21:29

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 21 lutego 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony Domek nie chcę Cię zasmucić, ale w tym momencie tak naprawdę nie ma pewności czy po urodzeniu dziecka Twoje hormony uregulowały się na tyle, że powróciła owulacja. Same testy owulacyjne sugerują, że organizm się do niej szykuje, ale na ich podstawie nie można ocenić czy faktycznie doszło do owulacji.

    vanessa lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 21 lutego 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie i na co badania potwierdzą, że wszystko jest ok?

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 21 lutego 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem najlepiej zacząć od badania poziomu prolaktyny. Ona głównie lubi mieszać w cyklach.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ