X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów interpretacja śluzu
Odpowiedz

interpretacja śluzu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Dziewczyny pomóżcie mi w zinterpretowaniu śluzu. Jak określić taki śluz - wkładam palec do pochwy, wyjmuje go a on jest mokry ale śluz go nie pokrywa, jest po prostu mokry. Czy jest to śluz wodnisty czy suchy? Czytam wszędzie o typach śluzu i ich opisy ale żaden do tego nie pasuje bo nie jest on śliski ani kremowy, nie ciągnie się ani nie ma w nim grudek, jest po prostu mokry! :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 14:10

    p19uskjohisr6juh.png
  • a1000 Koleżanka
    Postów: 41 20

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja taki określałam wodnisty.

    kiedy z nami bedziesz siostro lub bracie Ali??
    e17fd7692d85bb01990eb9b2ffd3536a.png
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki :) Też bym tak go okresliła z tym ze nie jest go duzo i dlatego się zastanawiałam.

    p19uskjohisr6juh.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 21 marca 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Welonisia znalazłam stronę z całkiem dobrze opisanymi zmianami z śluzie

    http://www.promama.pl/baza-wiedzy/190/sluz-szyjkowy-glowny-objaw-plodnosci

    Może coś Ci pomoże...
    Ja też kiedyś czytałam, że ślub typu "wodnisty" jest typu płodnego ;)

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 22 marca 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podłącze się pod temat.... u mnie od dwóch dni śluz typowo wodnisty, bezbarwny, dziś po raz pierwszy od kilku mc (drugi cykl z siemieniem lnianym i wiesiołkiem) pojawiło się kilka rozciągliwych nitek na ok 2cm, z tym ,że te nitki pojawiły się tylko raz póki co, czy mam to traktować już jako śluz rozciągliwy- płodny, czy poczekać na lepszą jakość??? do owulacji jeszcze 2-3 dni mi zostało

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    Hej,
    Dziewczyny pomóżcie mi w zinterpretowaniu śluzu. Jak określić taki śluz - wkładam palec do pochwy, wyjmuje go a on jest mokry ale śluz go nie pokrywa, jest po prostu mokry. Czy jest to śluz wodnisty czy suchy? Czytam wszędzie o typach śluzu i ich opisy ale żaden do tego nie pasuje bo nie jest on śliski ani kremowy, nie ciągnie się ani nie ma w nim grudek, jest po prostu mokry! :/
    A często masz takie mokradło?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela29 wrote:
    podłącze się pod temat.... u mnie od dwóch dni śluz typowo wodnisty, bezbarwny, dziś po raz pierwszy od kilku mc (drugi cykl z siemieniem lnianym i wiesiołkiem) pojawiło się kilka rozciągliwych nitek na ok 2cm, z tym ,że te nitki pojawiły się tylko raz póki co, czy mam to traktować już jako śluz rozciągliwy- płodny, czy poczekać na lepszą jakość??? do owulacji jeszcze 2-3 dni mi zostało
    Tak to jest śluz rozciągliwy dobrej jakości :) oczywiście mam na myśli ten z nitkami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2014, 17:22

    aszka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Hej Welonisia znalazłam stronę z całkiem dobrze opisanymi zmianami z śluzie

    http://www.promama.pl/baza-wiedzy/190/sluz-szyjkowy-glowny-objaw-plodnosci

    Może coś Ci pomoże...
    Ja też kiedyś czytałam, że ślub typu "wodnisty" jest typu płodnego ;)

    Dzieki, zaraz sobie poczytam :)

    p19uskjohisr6juh.png
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    A często masz takie mokradło?

    No własnie nigdy nie robiłam zadnych obserwacji, to jest mój pierwszy cykl. Nigdy tez nie widzialam u siebie sluzu rozciagliwego, zauważałam kremowy,lepki i taki mokry jak teraz ale nigdy nie widzialam sluzu typowo płodnego a mimo to zaszłam dwa razy w ciążę!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 12:00

    p19uskjohisr6juh.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 24 marca 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczepiam się pod temat.

    Mam do Was kobitki pytanie: Jak zaznaczacie na wykresie rodzaj sluzu? Ten co jest z samego rana, po południu, wieczorem, czy ogólne z calego dnia ten najbardziej płody?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 24 marca 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia - hm, ściśle mówiąc to jest śluz lepszej i gorszej jakości. Nie ma śluzu niepłodnego;)
    Wg zasad npr - oceniasz śluz wobec tego co miałaś w cyklu - ja bym powiedziała, że mokry jest lepszej jakośći. Sama rzadko miewam typowe bj, raczej kremowy, tak jak piszesz.
    Ja uznaję za szczyt dzień w którym kończy mi sie uczucie "naoliwienia" lub "ślisko"

    Minnie - nie mam pojęcia. Ja jestem typem suchym, mam mało śluzu. Ja bym uznała z całego dnia

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam tego sluzu mało, zawsze wyobrazałam sobie ze jak jest sluz "płodny" w sensie białko jajka to jest go tyle ile w jajku :D
    Myszka-Minnie ja na wykresie wpisuje obserwacje z całego dnia.

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    p19uskjohisr6juh.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 24 marca 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapisuję najlepszy jaki mam z danego dnia, czyli jak mam kremowy np o 11, a o 20 bj, to zaznaczam bj.

    Brunhilda, Welonisia lubią tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja robie tak samo, obserwuje cały dzien i wpisuje najlepszy :)

    p19uskjohisr6juh.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie ostatnio mam wachania jezeli chodzi o sluz. Ranno inny, po południu tez inny, i wieczorem również. Zwariowadz idzie. Znów nie bede wiedziec kiedy mam owulacje...ahh..

    Welonisia lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mierze temp i robie testy owulacyjne bo po samym sluzie to w zyciu bym nie doszła :D

    p19uskjohisr6juh.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mierze temperature i robie testy owulacyjne sa to tylko informacje pomocne przy płodności, ale najbardziej wszystko mozna wyczytac ze sluzu i jego jakości.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem tylko ze jesli jest go mało albo taki "nijaki" to sobie mozna obserwowac... czytałam kiedys ze śluz tzw "płodny" moze być niezauwazalny gdy jest go mało i znajduje sie tylko na szyjce, ja w zyciu nie dosięgnęłam do mojej szyjki bo mam po prostu za krótkie paluchy ale ostatnio wpadłam na pomysł żeby pobawic sie w "doktora" i poprosiłam mojego M by sprawdzał jaka ona jest ;)

    p19uskjohisr6juh.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.embrion.pl/npr/index.htm#fizjol.htm

    Minnie - sprawdziłam na stronce podanej wyżej - tak zapisujesz najlepszy śluz z danego dnia.
    " Jeżeli tego samego dnia widoczny był śluz nieprzenikalny i przenikalny - odnotowujemy wtedy obecność śluzu przenikalnego"

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    ja w zyciu nie dosięgnęłam do mojej szyjki bo mam po prostu za krótkie paluchy ;)

    Może źle badasz swoją szyjke? Ja sie darade wyczuc, nawet przy krótkich paluchach :D

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ