X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Krótsze miesiączki po Duphastonie
Odpowiedz

Krótsze miesiączki po Duphastonie

Oceń ten wątek:
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma 34 wrote:
    Ja biorę duphaston drugi dzień, jestem 5dpo, mam zawroty głowy i zastanawiam się czy to skutek uboczny tych tabletek.

    Enigma34 - jeśli bierzesz Dupka po raz pierwszy, tzn. nigdy wcześniej go nie zażywałaś, to mogą to być rzeczywiście skutki uboczne jego stosowania. Każdy organizm reaguje inaczej, jest to sprawa indywidualna. U mnie np. nie wywołuje on żadnych dolegliwości, nie wywoływał ich też podczas pierwszego cyklu kuracji.

    Kilka postów wcześniej wkleiłam fragment ulotki Duphastonu, mówiącą o skutkach ubocznych - znajduje się wśród nich także ból głowy, więc kto wie, może Duphaston właśnie w taki sposób działa na Ciebie? Jeśli jednak ten ból nie ustąpi, a pojawią się dodatkowe objawy, to może warto wybrać się na wizytę?

    Enigma 34 lubi tę wiadomość

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 12 lutego 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia, dziękuję za odpowiedź. Już brałam duphaston, ale nie wiem czy można ten fakt brać pod uwagę, ponieważ było to 13 lat temu. Brałam go we wczesnej ciąży ponieważ od 5 do 14 tc plamiłam.
    Dziś trzeci dzień i jest lepiej, nawet czułam duży przypływ energii, być może musiałam się zaklimatyzować ;-)

    Andzia_:) lubi tę wiadomość

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 14 lutego 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie - ujęłaś to idealnie za pomocą jednego słowa - "aklimatyzacja". :) Każda z nas inaczej reaguje na leki - to, co na jedną nie będzie wpływać w żaden sposób, na drugą już nieźle zadziała. Ja np. od 3 lat przyjmuję Metforminę, i o ile nie odczuwam kompletnie żadnych skutków ubocznych, o tyle na początku stosowania przeszłam tak poważną "grypę jelitową", że do tej pory na samą myśl aż mam ciarki...W ulotce Sioforu jest zaznaczone, że to najczęstszy skutek uboczny, więc nie zdziwiło mnie to specjalnie - przeraziła mnie tylko "poważność" tych dolegliwości. :)

    Trzymam kciuki, żeby z każdym dniem było u Ciebie coraz lepiej, a Duphaston spełniał swoje zadanie w Twoim organizmie! :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • annakowalska Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 lipca 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy
    Stosuje duphaston 4 cykl niestety w trzecim miesiacu stosowania cykl trwał 24 dni a teraz w czwartym 20 dni . Jutro ide do gina . Czy to może być spowodowane ?

    annakowalska
  • zuu Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pierwsza miesiączka po duphastonie (brałam 1 tab. przez 10 dni w celu przedłużenia fazy lutealnej, bo trwała ona zazwyczaj zaledwie 8-12 dni) była obfitsza niż zwykle.
    Zazwyczaj miałam skąpe krwawienie trwające 1 dzień, pozostałe 2-3 dni to tylko niewielkie plamienie oraz brak większego dyskomfortu (takie tylko pyrkanie w podbrzuszi). Tym razem było sporo świeżej krwi wraz z błonkami przez całe 2 dni, a to tego ból menstruacyjny bardo konkretny (2 dni jakby coś złapało i ciągnęło macicę w dół).

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miesiączki po duphastonie są inne niż bez, moja pierwsza była całkowicie wywoływana, bo nie miała długo @ i nie było żadnego bólu. Następna kuracja była już w celu wyregulowania cyklu i jak @ przyszła to była masakra. Ból był straszny,@ trwała 4 dni i była obfita. A ta @ w ostatnim cyklu trwała 3 dni i była mało obfita.
    Także każda moja @ z dupkiem jest inna.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zastanawiam się czemu tak wielu lekarzy przepisuje duphaston. Chodzi o to, że jest luteina i jest tam naturalny progesteron a nie syntetyczny, czyli gestagen. "Preparat zawiera dydrogesteron, syntetyczny hormon sterydowy o wielokierunkowym działaniu. Dydrogesteron jest progestagenem, wykazuje działanie podobne do naturalnego progesteronu." (z ulotki leku)

    Ja biorę w drugiej fazie cyklu,od 3 dnia po peaku (szczycie śluzu, ostatnim dniu z najlepszym śluzem) luteinę. Faktycznie mam odrobinę mniej obfitą miesiączkę, ale tak zupełnie w normie. Kiedyś miałam bardziej krwotoczne...

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam odpowiedzi na to pytanie, wiem jedynie, że duphaston jest silniejszy i łatwiej przyswajalny od luteiny. Ale za to luteina jest naturalna a duphaston sztuczny, podobno luteina dopochwowa najlepsza. Muszę to powiedzieć mojej gince jak u niej będę, żeby przepisała mi luteinkę dopochwową.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy któras z Was dostała okres jeszcze w trakcie brania duphastonu? 1 lub 2 dni przed końcem przyjmowania go w danym cyklu? Mi sie tak zdarzyło i nie wiem czy wtedy brać dalej Duphaston czy przerywać w dniu kiedy przyjdzie @

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    a czy któras z Was dostała okres jeszcze w trakcie brania duphastonu? 1 lub 2 dni przed końcem przyjmowania go w danym cyklu? Mi sie tak zdarzyło i nie wiem czy wtedy brać dalej Duphaston czy przerywać w dniu kiedy przyjdzie @


    Ja nie dostałam, ale pamiętam jak brała luteinę to lekarz powiedział, że może się zdarzyć, że dostane okres w trakcie brania to wtedy mam luteinę odstawić.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Ja nie dostałam, ale pamiętam jak brała luteinę to lekarz powiedział, że może się zdarzyć, że dostane okres w trakcie brania to wtedy mam luteinę odstawić.

    No tak bo luteina to naturalny progesteron wiec trzeba odstawic ale duphastonu nie jestem pewna.. ja w kazdym razie nastepnego dnia i tak mialam wziasc ostatnią tabletkę więc dociągnęłam do konca :) ale mysle ze skrócił mi sie po nim cykl bo dzis jest mój 6dc i juz mam płodny śluz.

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    No tak bo luteina to naturalny progesteron wiec trzeba odstawic ale duphastonu nie jestem pewna.. ja w kazdym razie nastepnego dnia i tak mialam wziasc ostatnią tabletkę więc dociągnęłam do konca :) ale mysle ze skrócił mi sie po nim cykl bo dzis jest mój 6dc i juz mam płodny śluz.

    Ja mam na pewno krótsze miesiączki po duphastonie i zaraz po @ mam śluz, a zazwyczaj te minimum 3 dni po @ było sucho. Także na pewno dupek wpływ na to ma.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Ja mam na pewno krótsze miesiączki po duphastonie i zaraz po @ mam śluz, a zazwyczaj te minimum 3 dni po @ było sucho. Także na pewno dupek wpływ na to ma.

    Aha, czyli ten śluz zaraz po @ to raczej niepłodny? :D przy 25 dniowych cyklach już straciłam rachubę kiedy płodne a kiedy nie :) tempka tez mi minimalnie wzrosła więc już sama nie wiem :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    Aha, czyli ten śluz zaraz po @ to raczej niepłodny? :D przy 25 dniowych cyklach już straciłam rachubę kiedy płodne a kiedy nie :) tempka tez mi minimalnie wzrosła więc już sama nie wiem :)

    To znaczy u mnie patrząc na to jak wygląda śluz to na pewno nie jest płodny. :) Ale na płody w 4dc to za wcześnie raczej :)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradźcie mi, prosze, co robuć... Wiem że jest to dopiero mój 7dc ale mam wszsytkie objawy owulacji (podwyzszona tempka, śluz, szyjka, ból owulacyjny) Czy moge uznać to za owulację i zaczac brac duphaston za ok 2 dni czyli w 10dc? Zaufać mojemu organizowi czy lekarce ktora zaleciła brac duphaston od 16 do 26dc? Mam dylemat bo wiem że jesli zaczne brac duphaston za wczesnie to moze on zahamowac owulację jesli ona ma nastąpić później. Z kolei jesli go wezme dopiero w 16dc to nie dojdzie do zagnieżdzenia (z powodu nioskiego progesteronu) jesli owulacja jest teraz w 7dc. :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Radzę poczekać jeszcze dwa trzy dni mierząc temperaturę, jeśli weźmiesz dupka w 9 dc , to będziesz go brała tylko do 18 dc. Lepiej poczekaj,jeśli doszło do owulacji to temperatura w ciągu najbliższych kilku dni na pewno to potwierdzi, dzisiejsza czy wczorajsza temperatura nie może jeszcze potwierdzać owu, dopiero skok i utrzymywanie się temperatury na wyższym poziomie może dać Ci pewność. Nic się też nie wydarzy, jeśli zaczniesz dupka w 11 dc np.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2015, 20:19

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknęłam jeszcze na Twój wykres... skoku na razie nie widać, test owu negatywny, myślę, że jesteś przed owulacją i nie ma co się spieszyć z dupkiem, teraz skup się na serduszkach :-) powodzenia

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma 34 wrote:
    Zerknęłam jeszcze na Twój wykres... skoku na razie nie widać, test owu negatywny, myślę, że jesteś przed owulacją i nie ma co się spieszyć z dupkiem, teraz skup się na serduszkach :-) powodzenia

    Dzięki :) nie mam jeszcze doswiadczenia w obserwacji cyklu, wzięłam pod uwage jedynie objawy ktore mam.. moje obawy wynikaja z tego ze mam bardzo niski progesteron który bez duphastonu nie bedzie w stanie nawet doprowadzić do zagnieżdzenia zarodka. Ale wiadomo ze nic na siłę. Martwi mnie tylko ten śluz płodny - czy mozliwe że jest on widoczny juz na długo przed owulacją? Mam go od 3 dni ale moze to tylko wynik brania wiesiołka.

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, może to być wpływ wiesiołka, ja sama czasem płodny śluz mam nawet 7 dni, to bardzo dobrze, bo większa szansa na przetrwanie żołnierzykow :-) a jak niski masz progesteron?

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naturalny mam na poziomie 1,76 w fazie lutealne wiec dramatycznie niski.... bez duphastonu nie dojdzie nawet do zagniezdzenia. A temperature mam codzien to wyzsza, juz sama nie wiem co myslec... ale chyba zaczne brac duphaston 12dc, nie zaszkodzi bo on nie blokuje owulacji a moze tylko pomoc w zagniezdzeniu :) jeszcze taka ciekawostka ze caly czas biore wiesiolka a sluz plodny mi zniknal :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ