X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Krótsze miesiączki po Duphastonie
Odpowiedz

Krótsze miesiączki po Duphastonie

Oceń ten wątek:
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia,
    Duphaston, jak każdy progesteron blokuje owulację. Więc można go przyjmować bezpiecznie dopiero po stwierdzonej owu. Zerknęłam na Twój wykres. Wygląda, że dzisiaj masz drugą wyższą temperaturę. Poczekaj z duphastonem do jutra wieczorem. Jeżeli jutrzejsza będzie powyżej 36,5 (czyli powyżej najwyższej z 6 niższych, niezakłóconych temperatur przed skokiem), to masz pewność, że zaczął już działać Twój naturalny progesteron :)

    I jeszcze jedno pytanie: w którym dniu cyklu robiłaś badanie progesteronu?
    Szczyt wydzielania progesteronu przypada na 7 - 8 dzień po skoku tempki i wtedy należy go badać.

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gianna dupek w malych dawkach nie blokuje owulacji

    Aleksia85 lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gianna wrote:
    Aleksia,
    Duphaston, jak każdy progesteron blokuje owulację. Więc można go przyjmować bezpiecznie dopiero po stwierdzonej owu. Zerknęłam na Twój wykres. Wygląda, że dzisiaj masz drugą wyższą temperaturę. Poczekaj z duphastonem do jutra wieczorem. Jeżeli jutrzejsza będzie powyżej 36,5 (czyli powyżej najwyższej z 6 niższych, niezakłóconych temperatur przed skokiem), to masz pewność, że zaczął już działać Twój naturalny progesteron :)

    I jeszcze jedno pytanie: w którym dniu cyklu robiłaś badanie progesteronu?
    Szczyt wydzielania progesteronu przypada na 7 - 8 dzień po skoku tempki i wtedy należy go badać.

    A ja czytałam na ulotce i słyszałam od lekarzy, że duphaston w dawce poniżej 30mg nie blokuje owulacji. Ale poczekam do jutra. Jeżeli temperatura będzie na tym samym poziomie lub niewiele wyższa to zaczne brać duphaston - w dawce 20mg (2x1 tabletka). To bezpieczna ilość która pozwoli na zagnieżdzenie zarodkowi.

    Słyszałam też że jeżeli temperatura rośnie bardzo powoli (tak jak u mnie) to oznacza niedomogę lutealną.

    Progesteron badałam w 25dc więc powinien być wysoki a na pewno wyższy niż 1,76.

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, pewnie zależy jak małych, Fatim :)

    Aleksia, Zgadzam się z tym, że powolny wzrost tempki sugeruje niedomogę progesteronu. Ale i tak uważam, że zlecanie badań w ciemno, a nie odpowiednio do Twojego czasu w cyklu jest działaniem na oślep. Choć pewnie duże szanse, że w 25 dc byłaś już po owu i faktycznie 1,76 to bardzo mało. Chyba, że masz bardzo wczesne owulacje, na przykłąd w 10 dc. Wtedy 25 dzień cyklu to 15 dzień fazy lutealnej i jak najbardziej wynik 1,76 byłby w normie.

    Skomplikowane, ale dla mnie pasjonujące...

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gianna wrote:
    No tak, pewnie zależy jak małych, Fatim :)

    Aleksia, Zgadzam się z tym, że powolny wzrost tempki sugeruje niedomogę progesteronu. Ale i tak uważam, że zlecanie badań w ciemno, a nie odpowiednio do Twojego czasu w cyklu jest działaniem na oślep. Choć pewnie duże szanse, że w 25 dc byłaś już po owu i faktycznie 1,76 to bardzo mało. Chyba, że masz bardzo wczesne owulacje, na przykłąd w 10 dc. Wtedy 25 dzień cyklu to 15 dzień fazy lutealnej i jak najbardziej wynik 1,76 byłby w normie.

    Skomplikowane, ale dla mnie pasjonujące...

    Niestety jest to bardzo mozliwe że mam wczesne owulacje... w tym cyklu wszystko wskazuje na to że miałam ją w 9dc.. dziś mam jeszcze wyższa temperature niż wczoraj.. rośnie ale bardzo powoli.. wzięłam rano duphaston ufając w tym cyklu własnemu organizmowi i wykresowi.. zobaczymy co z tego będzie :) jesli mam wczesne owulacje to w poprzednim cyklu biorąc duphaston dopiero w 16dc mogło już być po terminie zagnieżdżenia i ciąża się nie utrzymała z uwagi na niski progesteron naturalny.. dlatego okres przyszedł szybciej :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    u mnie po pierwszym cyklu z dupkiem owulacja wg OF wystąpiła w 8dc przy cyklach 33 dniowych, więc to raczej nie możliwe.....ale rzeczywiście po @ miałam śluz płodny dwa dni, ignorowałam ten śluz następnie owulacja wyznaczona była w prawidłowym dniu czyli 18 i wtedy był prawdziwy skok i miałam badany progesteron w 7dpo i potwierdził owulację w 18 dniu :)

    Ale u mnie skok był po wyznaczonej przez OF owulacji.. ponad to inne objawy też na to wskazywały ;) poza tym mój popzredni cykl trwał 25 dni więc mogły mi się cykle skrócić. Ja generalnie zawsze miałam nieregularne cykle wiec tak naprawde nie wiadomo kiedy nastepuje u mnioe owulacja. A duphaston nalezy brac 3 dni po skoku temperatury a niekoniecznie 16dc (tak jest tylko przy idealnych cyklach) więc wziełam go w 4 dniu po skoku :) mam nadzieje ze moje przeczucie mnie nie zawiedzie :) póki co w 5dpo mam ból piersi, podbrzusza i kłują mnie jajniki takze moze cos się tam dzieje..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2015, 10:10

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    mój lekarz też powiedział, że poniżej 30 mg nie blokuje owulacji ,mało tego duphaston brany na dwa dni przed owulacją wpływa korzystnie na jajeczkowanie...ile w tym prawdy to nie wiem...

    Jesli u mnie owulacja nastapi (książkowo) w 14dc to moze wpłynie ale mysle ze była wczesniej :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny spójrzcie prosze na mój wykres - czy możliwe jest że OF źle wyznaczył mi owulacje i jeszcze jej nie było? czy taka temperatura moze wskazywac jeszcze na pierwsza fazę cyklu?

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    dziewczyny spójrzcie prosze na mój wykres - czy możliwe jest że OF źle wyznaczył mi owulacje i jeszcze jej nie było? czy taka temperatura moze wskazywac jeszcze na pierwsza fazę cyklu?


    Myślę, że dobrze wyznaczył i miałaś wcześniej owulację :)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Myślę, że dobrze wyznaczył i miałaś wcześniej owulację :)

    Mam nadzieje, bo zaczynam mieć wątpliwości... no ale póki co nie mam objawów zbliżającej się "terminowej" owulacji i wszystko wskazuje że się odbyła więc muszę zaufac organizmowi i wykresikowi i czekać co z tego wyniknie :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    Mam nadzieje, bo zaczynam mieć wątpliwości... no ale póki co nie mam objawów zbliżającej się "terminowej" owulacji i wszystko wskazuje że się odbyła więc muszę zaufac organizmowi i wykresikowi i czekać co z tego wyniknie :)


    Dokładnie. Ale obserwuj siebie, bo nie ma też co ufać do końca ovu. :)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Dokładnie. Ale obserwuj siebie, bo nie ma też co ufać do końca ovu. :)

    staram się głównie obserwować swój organizm ale widze że moje obserwacje pokrywają się z OF. Moja temperatura cały czas rośnie i zaczynam mieć różne dziwne objawy.. cóż.. będę dalej obserwować i zobaczymy co z tego wyniknie :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co faktycznie pięknie Ci wzrosła temperatura i do tego korelacja ze śluzem i nawet test owulacyjny Ci to potwierdza.
    Ufając swoim obserwacjom myślę, że możesz uznać, że jesteś w fazie lutealnej :)
    Oby starania zaowocowały :) Życzę Ci z całego serca :)

    Aleksia85 lubi tę wiadomość

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    staram się głównie obserwować swój organizm ale widze że moje obserwacje pokrywają się z OF. Moja temperatura cały czas rośnie i zaczynam mieć różne dziwne objawy.. cóż.. będę dalej obserwować i zobaczymy co z tego wyniknie :)

    Chyba była ta owulacja :)
    widzę, że stosujesz wiesiołek, działa na Ciebie?
    Ja pierwszy raz w tym cyklu stosuję, bo mam problem ze śluzem i mam nadzieję, że pomoże.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Chyba była ta owulacja :)
    widzę, że stosujesz wiesiołek, działa na Ciebie?
    Ja pierwszy raz w tym cyklu stosuję, bo mam problem ze śluzem i mam nadzieję, że pomoże.

    Liczę na to że była ;)

    Stosowałam wiesiołek, tak regularnie, dopiero pierwszy cykl i baaaardzo mi pomógł ;) miałam śluz jak nigdy dotąd :) polecam też siemię lniane - ja dodawałam zmielone do jogurtu i jadłam w czasie dni płodnych :) trzeba sobie pomagać na wszelkie sposoby :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    Liczę na to że była ;)

    Stosowałam wiesiołek, tak regularnie, dopiero pierwszy cykl i baaaardzo mi pomógł ;) miałam śluz jak nigdy dotąd :) polecam też siemię lniane - ja dodawałam zmielone do jogurtu i jadłam w czasie dni płodnych :) trzeba sobie pomagać na wszelkie sposoby :)

    No właśnie siemię lniane mam w domu, ale nie jest mielone tylko w ziarenkach. Chyba kupię mielone i będę jadła :)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    No właśnie siemię lniane mam w domu, ale nie jest mielone tylko w ziarenkach. Chyba kupię mielone i będę jadła :)

    Podobno lepsze jest to w ziarenkach - można z niego zrobić napar i pić go razem z tymi ziarenkami. Ale mi one bardzo przeszkadzają i wolę mielone w jogurcie :) do tego jeszcze migdały na endometrium i czekamy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2015, 10:32

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    Podobno lepsze jest to w ziarenkach - można z niego zrobić napar i pić go razem z tymi ziarenkami. Ale mi one bardzo przeszkadzają i wolę mielone w jogurcie :) do tego jeszcze migdały na endometrium i czekamy :)


    No ja też migdały, ryby i orzechy na endometrium no i czerwone wino :)
    Ten cykl miałam jakiś dziwny, bo 21 dniowy, nie wiem czemu, podobno nie było owulacji, duphaston brałam od 16dc, a plamienia zaczęły się w 19dc a 21dc już @ była, już sobie dorobiłam historię, że owulka była pewnie w 8dc i samoistnie zaczynałam dostawać @ ale chyba sobie to wmówiłam, bo można dostać @ bez owulacji... i mój czar owulacji po CLO prysł...

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    No ja też migdały, ryby i orzechy na endometrium no i czerwone wino :)
    Ten cykl miałam jakiś dziwny, bo 21 dniowy, nie wiem czemu, podobno nie było owulacji, duphaston brałam od 16dc, a plamienia zaczęły się w 19dc a 21dc już @ była, już sobie dorobiłam historię, że owulka była pewnie w 8dc i samoistnie zaczynałam dostawać @ ale chyba sobie to wmówiłam, bo można dostać @ bez owulacji... i mój czar owulacji po CLO prysł...

    Jesli stosujesz CLO i masz monitoring cyklu to szanse sa bardzo duże :) 2-3 cykle i zwykle przychodzi ciąża :) trzymam kciuku :) ja jeszcze nie stosuję CLO i monitoringu cyklu bo narazie zdiagnozowaną mam jedynie niedomogę lutealną więc biorę Duphaston :) powinnam go brać od 16dc ale nawet na ulotce jest napisane by zaczac brac 2-3 dni po skoku tempki i stwierdzonej owulacji wiec zaczełam brac wczesniej. Wydaje mi się ze mam wczesne owulacje bo moje cykle trwaja zwykle 25-26 dni.

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    Jesli stosujesz CLO i masz monitoring cyklu to szanse sa bardzo duże :) 2-3 cykle i zwykle przychodzi ciąża :) trzymam kciuku :) ja jeszcze nie stosuję CLO i monitoringu cyklu bo narazie zdiagnozowaną mam jedynie niedomogę lutealną więc biorę Duphaston :) powinnam go brać od 16dc ale nawet na ulotce jest napisane by zaczac brac 2-3 dni po skoku tempki i stwierdzonej owulacji wiec zaczełam brac wczesniej. Wydaje mi się ze mam wczesne owulacje bo moje cykle trwaja zwykle 25-26 dni.


    Miałam w tamtym miesiącu, ale ginekolog stwierdził brak pęcherzyka :( dlatego zdziwiła mnie ta wczesna @... pewnie CLO coś namieszał.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ