X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Krótsze miesiączki po Duphastonie
Odpowiedz

Krótsze miesiączki po Duphastonie

Oceń ten wątek:
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!

    Czy stosowanie od dłuższego czasu Duphastonu może spowodować skrócenie cykli miesięcznych? Zazwyczaj miałam 6-dniowe miesiączki (ostatni dzień-plamienie), odkąd przyjmuję Duphaston okres skrócił się do 4 dni.

    Obecnie także jestem w trakcie krwawienia - 2 dni miałam bardzo obfity okres, dziś jest 3. dzien i w zasadzie już tylko plamienie...Czy Duphaston mógł na to wpłynąć? A może przyczyną jest choroba? Od kilku dni męczy mnie porządne przeziębienie...

    Co o tym myślicie?

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Aga1987 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też pierwszy okres po dupku miałam zaledwie dwa dni, trzeci ciężko nazwać już okresem... Więc chyba ma jakiś wopływ

    Andzia_:) lubi tę wiadomość

  • Aga1987 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też pierwszy okres po dupku miałam zaledwie dwa dni, trzeci ciężko nazwać już okresem... Więc chyba ma jakiś wpływ

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam coś takiego:

    Możliwe skutki uboczne: W nielicznych przypadkach w trakcie leczenia może pojawić się krwawienie międzymiesiączkowe, któremu można zapobiec zwiększając dawkę dydrogesteronu. Mogą także wystąpić: plamienia, zmiana objętości krwi traconej w czasie menstruacji, wtórny brak miesiączki, nudności i wymioty, zmiany parametrów czynności wątroby, żółtaczka (rzadko), bolesność i/lub wzmożone napięcie gruczołów sutkowych, świąd, alergiczne reakcje skórne, stany depresyjne, ból głowy (w tym także typu migrenowego), wzdęcia, zmiany libido. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

    Czyli jednak może wpływać na "zmianę objętości krwi traconej w czasie menstruacji". Poza tym objawem Duphaston nie powoduje u mnie żadnych innych skutków, ba - nawet pomaga eliminować przykre dolegliwości związane z PMS, wyregulował mi cykle, nie dopuszcza do powstawania kolejnych torbieli...Tylko ta obfitość miesiączki mnie martwi...

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z dziewczyn stosujących Duphaston miała podobnie? Zależy mi na porównaniu swojej sytuacji z Waszymi! :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • schola Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też tak mam trochę mnie to wystraszyło bo zawsze miewałam długie i obfite miesiączki a tu po jednym miesiącu stosowania 2 dni skąpego krwawienia i 3 dni plamienia wiec coś w tym jest

    ptak-dziecko.gif
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuję luteinę, to także progesteron i w zasadzie też miałam krótszą. Zwykle mam 4 dni krwawienia i 2 plamienia, w cyklu z luteiną miałam 2 krwawienia i jeden plamienia.

    48f411ed51.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jednak coś jest na rzeczy...Ja już stosuję Duphaston od dość długiego czasu i dopiero teraz zauważyłam, że te miesiączki wyglądają zupełnie inaczej - niegdyś obfite, bolesne, 6-dniowe, a teraz - max3/4 dni, zero bólu, obfitość też niezbyt duża. ;)

    Dziewczyny, czy tylko ja widzę, że "ucięło" nam w każdym poście początek nazwy tego leku? Ja widzę coś takiego [...]haston :D O co chodzi? Czyżby początek nazwy - dup - był wulgarny? :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdaje się, że początek nazwy TEGO leku jest uznany za wulgarny, bo nawet nie mogę napisać bez odstępów d*u*p* :D

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) hahah ja też własnie dziś zobaczyłam, że ucina początek nazwy.
    No cóż...wulgarny lek przyjmujemy :)
    Ja zaczynam w tym cyklu od 16 dc.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • kamilaj-19 Koleżanka
    Postów: 44 11

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę duphaston od prawie roku i mam króciutkie ok 3dniowe miesiączki, czasami czwartego zdarzy się leciutkie plamionko... Także myśle,że duphaston ma na to wpływ gdyż wczesniej mialam ok 5 dni:)

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jest nas jednak więcej ;) Ja odkąd biorę D*u*phaston, zaobserowałam, że moje @ bardzo się zmieniły, co zresztą zasygnalizowałam kilka postów wyżej. ;)

    Nawiasem mówiąc, śmieszy mnie to "cenzurowanie" początku nazwy "naszego" leku. :D Rozumiem, jeśli obostrzenia dotyczyłyby faktycznych przekleństw, ale co możemy poradzić na to, że D*u*p*e*k nazywa się tak, jak się nazywa? :D

    aga.just lubi tę wiadomość

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 1 lutego 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pierwsza @ po duphastonie i jest na pewno bardziej skąpa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2014, 19:49

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 2 lutego 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od jutra rozpoczynam cykle z duphastonem. Moja gin mi zleciła z powodu nieregularnych cykli (28-40 dni) a teraz w ogóle nie dostałam już 51 dni,a w ciąży nie jestem ( robiłam testy i betę). Nie wiem dlaczego ale jakoś się stresuję nigdy nie brałam tego leku. Na razie mam brać przez 10 dni i odstawić, następnie gdy pojawi się @ od 16 do 25 d.c. Dostałam na razie receptę na 3 opakowania. Kontrola wstępnie na 20 marca u gin.
    Nigdy nie miałam żadnych plamień międzymiesiączkowych.

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 2 lutego 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Ja od jutra rozpoczynam cykle z duphastonem. Moja gin mi zleciła z powodu nieregularnych cykli (28-40 dni) a teraz w ogóle nie dostałam już 51 dni,a w ciąży nie jestem ( robiłam testy i betę). Nie wiem dlaczego ale jakoś się stresuję nigdy nie brałam tego leku. Na razie mam brać przez 10 dni i odstawić, następnie gdy pojawi się @ od 16 do 25 d.c. Dostałam na razie receptę na 3 opakowania. Kontrola wstępnie na 20 marca u gin.
    Nigdy nie miałam żadnych plamień międzymiesiączkowych.

    Misia79, nie stresuj się! :) Nie wiem, jak innym dziewczynom, ale mi duphaston bardzo pomógł na nieregularne cykle właśnie...Wcześniej miałam od 35 do nawet 50 dni, duphaston bardzo wyregulował cykle - dziś mieszczą się w granicach 30-35 dni. Jedynym skutkiem ubocznym, jaki zaobserwowałam u siebie, jest wystąpienie w ostatnim czasie krwawienia międzymiesięcznego, co nieco zaburzyło w moim przypadku cykl. Trzymam kciuki, żeby Tobie duphaston również pomógł!

    Co ważne - na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że ten lek dodatkowo zmniejsza PMS, łagodzi ból miesiączkowy, a @ często właśnie skraca i powoduje, że nie jest tak uciążliwa - jak sam tytuł wątku wskazuje. :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 2 lutego 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie ja mam zawsze miesiączki nie dłuższe niż 3 dni i niezbyt obfite. Jedyny minus nieregularne. Raz mam 28 dni raz 36 lub 38 potem znów 31. Z takimi cyklami trudno utrafic w dni płodne i w ogóle ustawic prawidłowy rytm jajeczkowania. Liczę na to, że obędzie się bez skutków ubocznych. Pewnie przy pierwszym cyklu nie będzie, ale nie wiem co będzie w kolejnych trzymajcie kciuki. Wasz wsparcie zawsze się przydaje.

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 2 lutego 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz od wielu, wielu miesięcy przyjmuję Duphaston i nigdy, naprawdę nigdy nie zaobserwowałam u siebie skutków ubocznych (prócz wspomnianego krwawienia śródcyklicznego), nawet w pierwszym cyklu jego przyjmowania. :) Także jestem dobrej myśli i wierzę, że w Twoim przypadku Duphaston okaże się równie skuteczny! :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 5 lutego 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to możliwe, że po jednym dniu brania Duphastonu ( 2 x dz) przyszła @ ? Miałam brac ten lek przez 10 dni na wywołanie miesiączki, która mi się zatrzymała ( do 54 d.c.). Wczoraj rozpoczęłam kurację a dzisiaj przyszła. Duphka oczywiście odstawiłam. Dziwne.

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 5 lutego 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Czy to możliwe, że po jednym dniu brania Duphastonu ( 2 x dz) przyszła @ ? Miałam brac ten lek przez 10 dni na wywołanie miesiączki, która mi się zatrzymała ( do 54 d.c.). Wczoraj rozpoczęłam kurację a dzisiaj przyszła. Duphka oczywiście odstawiłam. Dziwne.

    Możliwe, jak najbardziej. Byłam w podobnej sytuacji - musiałam wziąć 10 tabletek Duphastonu na wywołanie miesiączki - po 2 tabletkach @ sama przyszła. ;) W takiej sytuacji lek należy odstawić, co słusznie zrobiłaś. ;) Widocznie organizm nie potrzebował 10-tabletkowej kuracji na wywołanie @.

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 11 lutego 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę duphaston drugi dzień, jestem 5dpo, mam zawroty głowy i zastanawiam się czy to skutek uboczny tych tabletek.

    zonaboba lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ