X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów POMOGĘ w interpretacji wykresu wg metody Rötzera
Odpowiedz

POMOGĘ w interpretacji wykresu wg metody Rötzera

Oceń ten wątek:
  • Ewelina0701 Ekspertka
    Postów: 289 89

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli wychodzi na to ze od jutra mam fioletowe tło oznacza okres niepłodności bezwzględnej (przypadający w tym wypadku na wieczór 28 dnia) co znaczy wieczórt 28dnia? że wieczorem 28dc dostane @ ?

    3jvzi09kavlt3vtq.png


    9d6613c4db.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Dziękuję :-) a możesz mi wyjaśnić co oznacza dla mnie brązowa strzałka w 14 dniu cyklu nad szczytem śluzu - przedwczesny wzrost temperatury?
    Dokładnie :-)

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarletta wrote:
    No z tą owulacją to miałam na myśli, czy w takim razie wedle tej metody owu miałam 16/17 dc, a nie tak jak mi wyznaczył OF 11 dc?
    Jakbyś poczytała, to byś znała odpowiedź jeszcze przed zgłoszeniem...
    Metoda wyznacza płodność kobiety na przestrzeni cyklu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina0701 wrote:
    Czyli wychodzi na to ze od jutra mam fioletowe tło oznacza okres niepłodności bezwzględnej (przypadający w tym wypadku na wieczór 28 dnia) co znaczy wieczórt 28dnia? że wieczorem 28dc dostane @ ?
    Niepłodność bezwzględna oznacza, że żadna z par współżyjących TYLKO w tym okresie (fioletowe tło) nie poczęła dziecka - taka kontrola przyrostu naturalnego...
    Szanse na ciążę daje współżycie w okresie bez tła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2015, 07:23

  • Ewelina0701 Ekspertka
    Postów: 289 89

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok Dziękuje.

    3jvzi09kavlt3vtq.png


    9d6613c4db.png
  • Agaa17 Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poproszę

    d3fd425d1e462f55ea6b2561921ed123.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa17 wrote:
    Poproszę

    d3fd425d1e462f55ea6b2561921ed123.png
    Gratulacje, już nie rysuje, bo i tak brakuje 2 kluczowych temperatur... :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisek28 wrote:
    to i ja mam pytanie, Czy z mojego wykresu ewidentnie śwaidczy o niedoborze progesteronu i za dużej ilości prolaktyny? czy coś jeszcze z niego można wywnioskować oprócz tego że jest bezowulacyjny :-)
    Zajmuje się tym amatorsko i tylko wyznaczam, dzielę na okres płodny i bezpłodny wg konkretnej metody - jak na samym początku napisałam.
    Nie podejmuję się takich analiz, o jakie prosisz...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z miłą chęcią bym oddała swój wykres po lupę, no ale niestety u mnie ze sprawdzeniem tego śluzu jest tak, że trudno mam odróżnić kiedy i jaki jest. jedynie co udało mi się go odróżnić wtedy co i zaznaczyłam i później owulkę mi program wyznaczył, ale to wtedy na prawdę mogłam go rozróżnić.

  • wewelinka Koleżanka
    Postów: 51 11

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie mam prozbe zaczelam dopiero od tego cyklu mierzyc tempke i prosiłabym o pomoc,bo jak dla mnie to nie mialam chyba owulacji

    ed3288a913be85d5e8b2db2c4c019458.png

    /proszę edytować posty, a nie wklejać jeden pod drugim

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 18 czerwca 2015, 09:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jeśli mogę proszę o interpretacje...:) mój kalendarz chyba zwariował ( tak mi się przynajmniej wydaje) i już znowu nie wiem kiedy była ta owulacja :P
    Dziękuję i pozdrawiam

    64dd423ac1855ec2d829d46761ccf42d.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette wrote:
    ja z miłą chęcią bym oddała swój wykres po lupę, no ale niestety u mnie ze sprawdzeniem tego śluzu jest tak, że trudno mam odróżnić kiedy i jaki jest. jedynie co udało mi się go odróżnić wtedy co i zaznaczyłam i później owulkę mi program wyznaczył, ale to wtedy na prawdę mogłam go rozróżnić.
    Nie jest problem, jeśli w ogóle jesteś w stanie odróżnić kiedy był ten dobrej jakości (zwłaszcza ten ostatni dzień) - w Twoim wykresie problem jest akurat brak 4 pomiarów pod rząd, przed właśnie tym śluzem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wewelinka wrote:
    witajcie mam prozbe zaczelam dopiero od tego cyklu mierzyc tempke i prosiłabym o pomoc,bo jak dla mnie to nie mialam chyba owulacji
    Jeśli dopiero zaczęłaś mierzenie, to po pierwsze radzę się uzbroić w cierpliwość.
    Druga sprawa - jaki termometr wybrałaś i w jakim miejscu dokonujesz pomiaru?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandriii90 wrote:
    Ja też jeśli mogę proszę o interpretacje...:) mój kalendarz chyba zwariował ( tak mi się przynajmniej wydaje) i już znowu nie wiem kiedy była ta owulacja :P
    Dziękuję i pozdrawiam

    64dd423ac1855ec2d829d46761ccf42d.png
    Jeśli zależy Ci tylko na informacji "kiedy była owulacja", to odsyłam Cię do powtórnej lektury pierwszego posta w tym wątku.

    Pozdrawiam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie zależy mi tylko na tym kiedy była owulacja. Zależy mi na ogólnej interpretacji wykresu.

    Redhotka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redhotka wrote:
    Nie jest problem, jeśli w ogóle jesteś w stanie odróżnić kiedy był ten dobrej jakości (zwłaszcza ten ostatni dzień) - w Twoim wykresie problem jest akurat brak 4 pomiarów pod rząd, przed właśnie tym śluzem...
    no niestety byłam na urlopie i nie miałam takiej morzliwości mierzenia ;/

  • wewelinka Koleżanka
    Postów: 51 11

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIERZĘ RTĘCIOWYM DOWCIPNIE :)

    Redhotka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wewelinka wrote:
    MIERZĘ RTĘCIOWYM DOWCIPNIE :)
    To musimy jeszcze poczekać :) Dobrze by termometr miał dokładność do 0,5 stopnia, 0,1 już jest moim zdaniem przerostem formy nad treścią ;) ale móc określić pół stopnia to już dużo (jest szansa by wykres nie był taki górzysty)!

  • wewelinka Koleżanka
    Postów: 51 11

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redhotka ja ciemna jestem w tym temacie :)moj 6cykl starań a pierwszy z termometrem.wczesniej zaczynałam mierzyć i po kilku dniach zapominałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandriii90 wrote:
    Nie, nie zależy mi tylko na tym kiedy była owulacja. Zależy mi na ogólnej interpretacji wykresu.
    Z interpretacją muszę poczekać jeszcze do jutra - 3 wysoka temperatura, nie jest o min. 0,2 stopnia wyższa od poprzedzających...

    Sandriii90 lubi tę wiadomość

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ