X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pozytywny test owulacyjny a brak skoku temperatury.
Odpowiedz

Pozytywny test owulacyjny a brak skoku temperatury.

Oceń ten wątek:
  • Gagarek Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomocy :(
    dlaczego test LH wykazał pozytyw, śluz był, szyjka pięknie otwarta, ostre bóle jajników, a temperatura nie wiedzieć dlaczego czeka chyba tylko na oklaski.

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bo tak już jest czasami, że mimo wszelkich oznak "na niebie i ziemi" do owulacji wcale nie musi dojść - niestety. Poza tym byłaby to bardzo wczesna owulacja w Twoim przypadku, bardziej bym się zdziwiła, gdyby do niej doszło, niż że jednak jej nie ma. Jakie długie masz zazwyczaj cykle?

    W każdym razie - głowa do góry, może lada dzień temperatura zacznie rosnąć. A jeśli nie, to zawsze można liczyć na drugie podejście do owu - tym razem udane :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Gagarek Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u gina. 9dc, żadnego dominującego pęcherzyka. Kazała działać i czekać cierpliwie.
    Nie mam pojęcia skąd objawy płodności teraz. Nie nie mam pojęcia.

    Do tej pory książkowo wszystko 28 dni, przez wiele lat. Teraz jakoś ostatnio 33, później 26, badania w normie. To pewnie stres ;)

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc bez nerw :) Jak ma dojść do owu, to dojdzie prędzej czy później :)

    Gagarek lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Sysia9696 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od 11 dc robie testy owulacyjne. Juz na pierwszym wyszly 2 grube kreski a wczoraj (12dc) kreska testowa jest duzo bledsza... wczoraj tez temperatura skoczyla do 36.6 gdzie wczesniej mialam 36,4. A dzisiaj temperatura znowu zmalała do 36,5 zamiast bardziej rosnać... Co to moze znaczyc ? Powiedzcie mi jeszcze czy mocz do robienia testow powinien byc w temperaturze pokojowej czy robic test zaraz po skorzystaniu z toalety... juz sie tyle naczytałam ,że po prostu sie gubie.

    e80cd3df40a9703a0a590592a043c7e2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje pomóc mi w interpretacji mojego wykresu..



    https://ovufriend.pl/graph/4cc973aefec14a158f861a1f7b960843

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2017, 16:49

  • Mada92 Ekspertka
    Postów: 319 56

    Wysłany: 9 lutego 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Od 4 dni mam pozytywne testy owu, temperatura leci w dół.. Zaczynam się martwić, że owulacja w ogóle nie przyjdzie. Co myślicie? Miała któraś z Was pozytywne test owu przez tyle dni? U mnie zazwyczaj jest to jeden, góra dwa przed owulacją.
    https://naforum.zapodaj.net/5574f8b00c81.jpg.html

    Ponad rok starań z mierzeniem temperatury, testami owu itp. Rok przerwy.
    26 lat
    hormony w normie, nasienie b. dobre
    Podwyższona prolaktyna
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 9 lutego 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Jak zmierzylam temp o 10 bo o 7 mnie dwa budziki nie obudzily to czy ona moze jeszcze cos znaczyc?

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Gagarek Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 13 lutego 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mądrzy ludzie mówią, że na każde 30 minut "przespania" od godziny planowanego mierzenia- odejmujemy 0,5 stopnia.

    Ale to mówią mądrzy ludzie ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u mnie na odwrót. skok niby był. test ovu na "pół pozytywny" i teraz sie zastanawiam czy ostatnio nie za szybko wyrzuciłam test i to przeoczyłam czy po prostu coś jest nie tak. czy ten wykres wygląda wogole na owulacyjny? czy te drugie temperatury nie są za niskie?
    f6d4703b29f8a284c97a939ff6212953.png

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 13 lutego 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby doszło do owulacji, nie powinnaś mieć już śluzu płodnego, więc raczej na razie jeszcze cykle jest bezowulacyjny, temperatury też na to wskazują.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Gdyby doszło do owulacji, nie powinnaś mieć już śluzu płodnego, więc raczej na razie jeszcze cykle jest bezowulacyjny, temperatury też na to wskazują.
    dziękuję. juz sama nie wiem bo dziś test ovu bez cienia cienia nawet. wiec juz raczej nie ma co liczyc, nic. zobacze jaka jutro rano bedzie temperaturka ;)

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 13 lutego 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że dziewczyny tutaj na OF za bardzo zawierzają testom owulacyjnym. To może być dodatkowa pomoc przy staraniach, ale opieranie się np. tylko na nich uważam za duży błąd. Zwłaszcza, że duża część robiących testy, nie zdaje sobie sprawy z tego jak one działają i co tak naprawdę pokazują.

    Paulinucha87 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Wydaje mi się, że dziewczyny tutaj na OF za bardzo zawierzają testom owulacyjnym. To może być dodatkowa pomoc przy staraniach, ale opieranie się np. tylko na nich uważam za duży błąd. Zwłaszcza, że duża część robiących testy, nie zdaje sobie sprawy z tego jak one działają i co tak naprawdę pokazują.
    miałam dwóch ginekologów i żaden z nich nie opierał się na kalendarzyku bo tu wiadomo że za duzo czynników może miec wpływ na skoki temperatury itp a opierali się przede wszystkim na testach ovu bo ponoc są one najbardziej wiarygodne

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiadomo ze najbardziej wiarygodny jest monitoring ale co miesiąc ganiać do lekarza to nie bardzo// aktualnie ja tak ganiam ale lekarze wcale nie są chetni na robienie monitoringu :[

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 13 lutego 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ciekawe, bo testy owulacyjne nie pokazują czy owulacja się odbyła, więc nie można się na nich opierać w tej kwestii. Można by ewentualnie mierzyć nimi, czy występuje pik LH, ale chyba w takim wypadku zleca się po prostu badanie LH w czasie przedowulacyjnym, które będzie o wiele bardziej miarodajne niż testy do domowego użytku.

    katberry lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    To ciekawe, bo testy owulacyjne nie pokazują czy owulacja się odbyła, więc nie można się na nich opierać w tej kwestii. Można by ewentualnie mierzyć nimi, czy występuje pik LH, ale chyba w takim wypadku zleca się po prostu badanie LH w czasie przedowulacyjnym, które będzie o wiele bardziej miarodajne niż testy do domowego użytku.
    moja ginekolog mówi zawsze tak: jak skok był, bóle były, to owulacja też

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale to jest holenderka. więc trzeba brać na nią poprawkę hehe :)

  • annna83 Autorytet
    Postów: 278 100

    Wysłany: 16 lutego 2017, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy fakt, ze test owy wychodzi z blada kreska, to swiadczy o czyms zlym? np ze mam jakies zaburzenia z hormonem LH? Jeszcze nigdy nie widzialam u mnie testu owu z dwiema grubymi krechami. Na monitoringu jednak pecherzyki sa, tempka nawet skoczyla nieco.

    Starania od kwietnia 2015
    Hashimoto, niedoczynność tarczycy
    04/2017 --> HSG
    02/2018 --> IUI :(
    05/2018 --> IVF start:
    12.05 punkcja --> 4 blasty

    16ud90bvukqyezkg.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 16 lutego 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annna83 wrote:
    A czy fakt, ze test owy wychodzi z blada kreska, to swiadczy o czyms zlym? np ze mam jakies zaburzenia z hormonem LH? Jeszcze nigdy nie widzialam u mnie testu owu z dwiema grubymi krechami.

    Ale co znaczy blada? Bledsza od kontrolnej? Bo jeśli tak to test jest negatywny. Bo to że obie są blade to nic nie znaczy, chodzi o to, żeby były identyczne lub żeby testowa była ciemniejsza od kontrolnej. Tak przynajmniej jest w teorii, i tak jest to opisane w instrukcji od producenta.

    I to jest kolejny minus testów - to roztrząsanie i zastanawianie się, czy aby na pewno są takie same. :/

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ