X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Gumisia Autorytet
    Postów: 2036 816

    Wysłany: 4 maja 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri jakoś się tym bocianem podzielimy. ;)

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo u mnie w rodzinie to minimum 6 bylo widzianych wiec wiesz to nie jeden do podzialu :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierka wrote:
    A ja Wam powiem,że mój termometr daje mi takie same pomiary nawet , jeśli mierzę kilka razy pod rząd. Fakt,że lepszy termometr jest z dwoma miejscami po przecinku, bo np temperatura 36,62 i 36,69 to spora rozbieżność. Jeśli się mierzy na czole, to wiadomo,że pomiar będzie mało adekwatny ;)

    Prima Sort jeśli wychodza Ci testy owulacyjne pozytywne kilka dni pod rząd, to i tak liczysz tylko ten moment, kiedy test wyszedł pozytywnie pierwszy raz. Często podwyższone LH występuję w całym cyklu przy policystycznych jajnikach. Sprawdzałaś sobie poziom lh i fsh?
    Nie sprawdzałam a w jakim dniu cyklu można wykonać te badania?

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 4 maja 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Nie sprawdzałam a w jakim dniu cyklu można wykonać te badania?


    Najlepiej w 3 dniu, ale może być też 2 i 4. Zrób lh, fsh, progesteron i testosteron. To da lepszy obraz sytuacji. Najważniejszy jest stosunek lh do fsh :)

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierka wrote:
    Najlepiej w 3 dniu, ale może być też 2 i 4. Zrób lh, fsh, progesteron i testosteron. To da lepszy obraz sytuacji. Najważniejszy jest stosunek lh do fsh :)
    Czyli jak dziś mam 13 dzień cyklu to w tym cyklu już nie robić lh i fsh?

  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 4 maja 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierko mam pytanie, co powiesz o moich wynikach?
    TSH 0,9675
    Estradiol 29.00
    FSH 5.06
    LH 2.57
    Prolaktyna 9.36

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 4 maja 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starająca się15 wrote:
    Skierko mam pytanie, co powiesz o moich wynikach?
    TSH 0,9675
    Estradiol 29.00
    FSH 5.06
    LH 2.57
    Prolaktyna 9.36


    Możesz podać jednostki oraz normy estradiolu i tsh? Masz ładną prolaktynę i właśnie ten problem, co ja z lh i fsh. Stosunek lh do fsh w okolicy 0,5. Taki wynik może wskazywać na niedomogę ciałka żółtego. Czyli owulka jest, ale zarodek nie może się zagnieździć. Oczywiście to tylko moje podejrzenia. Warto podpytać lekarza o to :) Badałaś progesteron 7 dni po owulacji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2015, 22:29

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 4 maja 2015, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Czyli jak dziś mam 13 dzień cyklu to w tym cyklu już nie robić lh i fsh?

    Nie. Zrób w kolejnym cyklu w 3 dniu :) Oczywiście te dwa hormony możesz robić w każdej fazie (są różne normy dla danej fazy), ale wynik z fazy I da lepszy obraz sytuacji :)

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 4 maja 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podam Ci jutro bo pisze z telefonu i nie jest mi wygodnie pisać :-P jesli Twoje podejrzenia się sprawdzą to wiesz jak lekarz może temu zaradzić? Progesteronu jeszcze nie badałam, w przyszly wtorek jest odpowiedni dzień ;-)

    Skierka lubi tę wiadomość

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 4 maja 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca się - jak progesteron wyjdzie za niski, to można włączyc luteinę lub duphaston po owulacji. Często lekarze dają nawet bez badania progesteronu w takiej sytuacji, bo progesteron tez jest wydzielany pulsacyjnie i możesz miec z godziny na godzinę inny poziom, więc najlepiej go robić np 3 dni z rzędu, ale to dość droga impreza. Sprawdź progesteron. Najlepszy wynik w czasie starań to w okolicach 15. Mi wyszedł ok 7 :/ Jeśli w tym cyklu nie zajdę, to od kolejnego włączam bromergon i duphaston. A na progesteron idę w piatek i już się stresuję :/

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierka wrote:
    Starająca się - jak progesteron wyjdzie za niski, to można włączyc luteinę lub duphaston po owulacji. Często lekarze dają nawet bez badania progesteronu w takiej sytuacji, bo progesteron tez jest wydzielany pulsacyjnie i możesz miec z godziny na godzinę inny poziom, więc najlepiej go robić np 3 dni z rzędu, ale to dość droga impreza. Sprawdź progesteron. Najlepszy wynik w czasie starań to w okolicach 15. Mi wyszedł ok 7 :/ Jeśli w tym cyklu nie zajdę, to od kolejnego włączam bromergon i duphaston. A na progesteron idę w piatek i już się stresuję :/
    Ja bromergon już biorę a o progesteron poproszę lekarza pierwszego kontaktu. Może mi da. Nawet nie wiem, czy nie mam jeszcze pól opakowania z poprzedniej ciąży którą utraciłam :-(

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 5 maja 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Ja bromergon już biorę a o progesteron poproszę lekarza pierwszego kontaktu. Może mi da. Nawet nie wiem, czy nie mam jeszcze pól opakowania z poprzedniej ciąży którą utraciłam :-(

    Jak się czujesz po Bromku? Ja zaczynam od kolejnego cyklu, ale te skutki uboczne mnie trochę zniechęcają :/ Jaką masz dawkę? Ponoć rodzinny tez może wypisać progesteron.

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Ja właśnie po teście owulacyjnym. Brak objawów owulacji jakichkolwiek test pozytywny, ale kreska testowa ciemniejsza mocno od kontrolnej w przeciwieństwie do wczorajszego testu. Dla porównania sweet fotki :P

    WCZORAJSZY TEST:
    77a30fdbc5d00eb0med.jpg

    DZISIEJSZY TEST:
    d7966723293bb7cbmed.jpg




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stawiam ze bedzie dzis owulacja. Jakirj firmy testy? Mnie nigdy nie wyszly pozytywnie.

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CO do bromergonu to ja brałam 4 lata temu na odstawienie karmienia... masakra, skutki uboczne prawie mnie wykończyły, nie mogłam się z łóżka podnieśc, podziwiam wszystkie dziewczyny które biorą to dłuższy czas...

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Ja stawiam ze bedzie dzis owulacja. Jakirj firmy testy? Mnie nigdy nie wyszly pozytywnie.
    LH.jpg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivy wrote:
    CO do bromergonu to ja brałam 4 lata temu na odstawienie karmienia... masakra, skutki uboczne prawie mnie wykończyły, nie mogłam się z łóżka podnieśc, podziwiam wszystkie dziewczyny które biorą to dłuższy czas...
    Ja się po nich czułam tylko 2 dni słabo a teraz bardzo dobrze się czuję po nich. W ogóle nie czuję że je biorę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to ja uzywalam tych samych i nic...

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 5 maja 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem, że mega wcześnie, ale co myślicie? :)

    8ba8409bbc9963ef5627f09ad9ddc717.png

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    A to ja uzywalam tych samych i nic...
    Kurde to ja już nie wiem o co tu chodzi :P Ja jeszcze ze 2 dni się pobzykam z mężem a dalej to czas pokaże :P hihi

‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ