X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Zioła przy staraniach
Odpowiedz

Zioła przy staraniach

Oceń ten wątek:
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 11 lipca 2019, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam rtęciowy Geratherm. Za 5 dni mam laparo a jesli się złoży ze wtedy bedzie owulacja 😕 szkoda by było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2019, 23:26

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Ja mam rtęciowy Geratherm. Za 5 dni mam laparo a jesli się złoży ze wtedy bedzie owulacja 😕 szkoda by było.
    Właśnie ja wolę elektroniczny 😊 a jak twoja temperatura się utrzymuje?

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 11 lipca 2019, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Senka23 wrote:
    Właśnie ja wolę elektroniczny 😊 a jak twoja temperatura się utrzymuje?


    Moze tez sobie zmienie na elektroniczny. Dzis byl spadek temp. Podobnie jak u ciebie pamietam tez mialas spadek. Pewnie twoje plamienie oznaczalo zblizajaca sie juz owulacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2019, 23:32

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2019, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Moze tez sobie zmienie na elektroniczny. Dzis byl spadek temp. Podobnie jak u ciebie pamietam tez mialas spadek. Pewnie twoje plamienie oznaczalo zblizajaca sie juz owulacje.
    Pewnie tez na owu 😊 właściwie to byla wydzielina lekko brązowa ale nw czy mogę to zaznaczyć jak plaminie. Czy była już owu? Nie wiem testy nic mi nie pokazały chociaż temperatura mówi co innego ale czym się kierować 🤔

  • Kamalaika Koleżanka
    Postów: 44 10

    Wysłany: 12 lipca 2019, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    https://zapodaj.net/7e660694fe868.jpg.html

    I jak moge to uznac ? Slaba kreska ?

    Jeszcze słaba kreska. Musi być tak samo intensywna bądź ciemniejsza 🙂 Możesz też w galerii w aplikacji ovu zobaczyć testy owulacyjne i wyfiltruj sobie dodatnie i po producencie (Facelle) 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2019, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Senka ja kupowałam termometr a aptece.

    Co do owu to najlepszym potwierdzeniem jest jednak monitoring ;) testy pomagają w ustaleniu mniej więcej kiedy może bądź mogła wystąpić owu.

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 12 lipca 2019, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Senka23 wrote:
    Pewnie tez na owu 😊 właściwie to byla wydzielina lekko brązowa ale nw czy mogę to zaznaczyć jak plaminie. Czy była już owu? Nie wiem testy nic mi nie pokazały chociaż temperatura mówi co innego ale czym się kierować 🤔

    Ja bym nie zaznaczala ale zapisz sobie w notatkach. A no i oczywiscie chyba bardziej kierowac sie temperatura.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 12 lipca 2019, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamalaika wrote:
    Jeszcze słaba kreska. Musi być tak samo intensywna bądź ciemniejsza 🙂 Możesz też w galerii w aplikacji ovu zobaczyć testy owulacyjne i wyfiltruj sobie dodatnie i po producencie (Facelle) 🙂

    Ale ta cienka oznacza zblizajaca sie owu .W sumie gdyby nic to by bylo bialo. Ale moze to przez to moje PCOS. Sama nie wiem,no zobaczymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2019, 06:15

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 12 lipca 2019, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamalaika wrote:
    Niektóre kobietki odnotowują spadek temperatury właśnie przed owulacją 🙂

    Wrzucam zdjęcia moich testów z oznaczeniami dni cyklu. Ogólnie osobiście ostrzegam przed testami Horien. Dużo babeczek pisało o nich, że są nieczułe i w moim przypadku też się to sprawdziło. Ja testuje Domowe laboratorium lub Facelle z Rossmana.

    Test 12dc
    https://zapodaj.net/5acfb570e8373.jpg.html

    Test 13dc https://zapodaj.net/8e0bfb14751d6.jpg.html

    Test 14dc
    https://zapodaj.net/6ba0fd9f3cbd2.jpg.html
    O tak, Horien są dziadowskie. Te z Facelle są niby mniej czule, a wychodzą wyraźne podczas gdy te z Horien ledwo widoczna kreska, są tanie, ale badziewne.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 12 lipca 2019, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Senka23 wrote:
    Właśnie ja wolę elektroniczny 😊 a jak twoja temperatura się utrzymuje?
    Jak masz za 5 dni zabieg, to i tak spisz ten cykl na straty, przy tak dużym obciążeniu organizmu, to musiałby być cud żeby się udało. Lepiej odpuść i się wyluzuj przed zabiegiem😉

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 12 lipca 2019, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luksierre Jak masz za 5 dni zabieg, to i tak spisz ten cykl na straty, przy tak dużym obciążeniu organizmu, to musiałby być cud żeby się udało. Lepiej odpuść i się wyluzuj przed zabiegiem😉

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Kamalaika Koleżanka
    Postów: 44 10

    Wysłany: 12 lipca 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Ale ta cienka oznacza zblizajaca sie owu .W sumie gdyby nic to by bylo bialo. Ale moze to przez to moje PCOS. Sama nie wiem,no zobaczymy.

    Generalnie ja zawsze cienką i mniej widoczną kreskę traktowałam jako negatywny test. I taki wynik miałam w różnych fazach cyklu. Teraz po owu nadal kontynuuję robienie testów (moje zrycie na bani), właśnie Facelle, bo domowe laboratorium też mi się skończyło. Ciągle wychodzi mi blada kreska :) Więc nie sugeruje się tym, że jak jest kreska druga to owulacja się zbliża. Hormon LH jest ciągle "dawkowany" do naszego organizmu więc test go wychwytuje. Chodzi o to, że w okresie okoloowulacyjnym jest go zdecydowanie więcej, jest jego gwałtowny wyrzut i wtedy możemy spodziewać się testów pozytywnych, tj.intensywnych kresek.


  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 12 lipca 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    A jak farmakologicznie je leczyli? Mi powiedzieli ze nie trzeba bo one pekna albo sie wchlona i tyle. Hmm no tak ale to znaczy ze jak sie oczysci to nie bedzie wiecej? Ja mam czesto niestety..

    Miałam kilka małych na jednym jajniku i bralaam antybiotyki i tabletki antykoncepcyjne . Teraz po prostu zamiast dojsc do zapłodnienia zrobił się torbiell. Te większe zazwyczaj pękają albo wchłaniają ale nie wiem od czego zależy że się robią

    luksierre0131 lubi tę wiadomość

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 12 lipca 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam zwykłego termometru rtęciowego. Pisali żeby zostać przy tym jednym jak się go używa . Chyba że można zmienić w kolejnym cyklu? Zauważyłam że dość długo po porannym użyciu czyje dyskomfort. Jakby piekło czy szczypało. Popołudniu mi przechodzi.. Jak dezynfekujecie termometr? Może go zmienię od kolejnego cyklu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2019, 09:05

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 12 lipca 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam zwykłego termometru rtęciowego. Pisali żeby zostać przy tym jednym jak się go używa . Chyba że można zmienić w kolejnym cyklu? Zauważyłam że dość długo po porannym użyciu czyje dyskomfort. Jakby piekło czy szczypało. Jak dezynfekujecie termometr? Może go zmienię od kolejnego cyklu

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 12 lipca 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaalexa90 wrote:
    Ja używam zwykłego termometru rtęciowego. Pisali żeby zostać przy tym jednym jak się go używa . Chyba że można zmienić w kolejnym cyklu? Zauważyłam że dość długo po porannym użyciu czyje dyskomfort. Jakby piekło czy szczypało. Popołudniu mi przechodzi.. Jak dezynfekujecie termometr? Może go zmienię od kolejnego cyklu
    Pewnie, że możesz zmienić od następnego cyklu. Ja kupiłam gaziki i Octenisept i za każdym razem dezynfekuję. Możesz kupić też Leco, ale taniej wyjdzie coś w sprayu.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 12 lipca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Pewnie, że możesz zmienić od następnego cyklu. Ja kupiłam gaziki i Octenisept i za każdym razem dezynfekuję. Możesz kupić też Leco, ale taniej wyjdzie coś w sprayu.


    To sobie narobiłam chyba,ja po prostu przemyałam wodą 😅 ech to mój pierwszy cykl z mierzeniem. Teraz jestem w drugiej połowie więc już nie bede używać i jakoś mi tam wszystko złagodzi mam.. Ciołek jestem. Chyba pójdę do lekarza żeby mi coś dał. To dzięki za info

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 12 lipca 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Pewnie, że możesz zmienić od następnego cyklu. Ja kupiłam gaziki i Octenisept i za każdym razem dezynfekuję. Możesz kupić też Leco, ale taniej wyjdzie coś w sprayu.


    To sobie narobiłam chyba,ja po prostu przemyałam wodą 😅 ech to mój pierwszy cykl z mierzeniem. Teraz jestem w drugiej połowie więc już nie bede używać i jakoś mi tam wszystko złagodzi mam nadzieję.. Ciołek jestem. Chyba pójdę do lekarza żeby mi coś dał. To dzięki za info

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 12 lipca 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaalexa90 wrote:
    To sobie narobiłam chyba,ja po prostu przemyałam wodą 😅 ech to mój pierwszy cykl z mierzeniem. Teraz jestem w drugiej połowie więc już nie bede używać i jakoś mi tam wszystko złagodzi mam nadzieję.. Ciołek jestem. Chyba pójdę do lekarza żeby mi coś dał. To dzięki za info
    Może nic Ci się nie dzieje, tylko lekko się śluzówka podrażniła. Kup sobie normalny elektorniczny z dwoma miejscami po przecinku, jednorazowe gaziki i Octenisept albo coś w tym rodzaju. Ja zawsze rano po pomiarze myłam wodą, a wieczorem najpierw znowu wodą, osuszacz i dezynfekujesz i masz gotowy termometr na rano.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 12 lipca 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaalexa90 wrote:
    Miałam kilka małych na jednym jajniku i bralaam antybiotyki i tabletki antykoncepcyjne . Teraz po prostu zamiast dojsc do zapłodnienia zrobił się torbiell. Te większe zazwyczaj pękają albo wchłaniają ale nie wiem od czego zależy że się robią


    Rozumiem.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
‹‹ 9 10 11 12 13
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ