X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze Mamusie 2019 :)
Odpowiedz

Bliźniacze Mamusie 2019 :)

Oceń ten wątek:
  • Melissa93 Przyjaciółka
    Postów: 76 224

    Wysłany: 31 lipca 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cotton, dziękuję, że pytasz (: Czuję się średnio, ciągle mam zawroty głowy i mi słabo. Do tego mdłości, na szczęście dzieciaki póki co oszczędzają mi wymiotów (;
    Jesteśmy z mężem na etapie szukania jakiegoś dobrego ginekologa, który pracuje w szpitalu w klinice i zechce prowadzić naszą ciążę. Jutro mamy wizytę jeszcze u naszego stałego ginekologa, to podglądniemy Maluchy - nie mogę się już doczekać (:

    A jak Ty się czujesz, Cotton? Już trzymam kciuki za wizytę połówkową (;
    Jagodowa, jak Ci mijają dni w szpitalu? Dobrze się czujesz?
    Pom-pon, bohaterko! Jak się czujesz na tym etapie ciąży? Chłopcy bardzo dają Ci do wiwatu ruchliwością, czy raczej są spokojni? (:

    Dobrego dnia, Dziewczyny! *;

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2019, 09:43

    67wdp2.png
    marzec 2019 - CB
    29.06 - II
    23.07 - dwa Okruszki ❤️❤️
  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 31 lipca 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom-pon super! Ja to mogłam żyć na jednej mlecznej kawie dziennie i mi wystarczalo 😎 Ale teraz tez staram się co chwile sięgać po wodę, ale szczerze wątpię że będą to chociaż 2 litry... Tak więc muszę jeszcze nad sobą popracować.
    Co do mojego szwu to generalnie nie jest zalecane gmeranie przy szyjce, więc lekarka sie tego trzyma:)
    Szew zostaje ze mną juz na zawsze,
    chyba że bardzo się chce to oczywiście mogą go ściągnąć podczas cc. Ale ruszyć nie dam, taka cenna zdobycz:)

    Melissa w takim razie szybciej zobaczycie swoje maluszki, super, trzymam kciuki:) Lekarza znajdzcie dobrego, który ogarnia temat ciąży bliźniaczej.
    Oj ja też miałam mdłości- choć raczej wieczorne:) Natomiast w żadnej ciąży nie wymiotowalam ani razu.

    Jagodowa trzymasz się tam?

    Milego dnia Dziewczyny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2019, 10:09

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 31 lipca 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :) Gratulacje!!! Trzymajcie się ;)

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 31 lipca 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    hej dziewczyny :) Gratulacje!!! Trzymajcie się ;)

    Cześć, dziękujemy :):*
    Widzę, że masz Skarby z 1k1o, gratuluję! Napiszesz coś więcej, jak przebiegała ciąża, czy były problemy i w którym tygodniu Dziewczynki przyszły na świat?
    Pozdrawiam ciepło:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2019, 12:16

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 31 lipca 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, dzięki za dobre słowa :) u mnie nadal bez zmian, czekamy na rozwój sytuacji i dalsze decyzje, dobrze, że nie mam już dolegliwości żadnych i zaczynam powoli czuć jakieś ruchy ale jeszcze delikatne :) Dzień za dniem jakoś leci, najgorsze, że mój mąż złapał anginę i nawet nie może mnie odwiedzić :/ Ciagle coś, no ale jakoś damy radę :)
    Melissa ja tez miałam mdłości i czasem wymioty, ciągle zmęczenie i senność, pocieszę Cię, że drugi trymestr jest trochę łaskawszy, ale czasami też się jeszcze zdarzają takie rewolucje, musisz po prostu jakoś przetrwać ten okres, szybko minie;)
    Trzymajcie się mamuśki :)

    w5fKp2.png
  • Melissa93 Przyjaciółka
    Postów: 76 224

    Wysłany: 31 lipca 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna, podpisuję się pod prośbą Cotton. Wstępnie lekarz powiedział, że nasze bliźniaki są 1k1o i trochę się martwimy. Wiem, że dwa worki owodniowe mogą jeszcze się uwidocznić, ale i tak się boję jak cholera. Twój post dał mi nadzieję! (:

    Jagodowa, dzięki za pocieszenie *; Te tygodnie tak szybko mi lecą, że nawet się nie obejrzałam, a już zaczęłam 9 tc i tym samym 3 miesiąc. Też ciągle jestem senna i zmęczona - codziennie robię sobie 2-3 drzemki w ciągu dnia, bo inaczej jestem nie do życia.
    Mam nadzieję, że Twój mąż szybko poczuje się lepiej i będzie mógł być z Tobą (:

    Cotton, właśnie dostaliśmy wczoraj namiary na dwóch dobrych ginekologów, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu ciąży bliźniaczej i pracują w szpitalu w klinice ginekologii i położnictwa. Dodatkowo zarejestrowaliśmy się w przyszpitalnej przychodni specjalistycznej (właśnie tego szpitala, co pracują ci lekarze) i liczymy na dobre pokierowanie ze strony przychodni.

    Buziaki po popołudniowej drzemce lecą do Was *;

    67wdp2.png
    marzec 2019 - CB
    29.06 - II
    23.07 - dwa Okruszki ❤️❤️
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 31 lipca 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisa, będzie lepiej. Mnie senność i mdłości męczyły do 13 tc. Później wrócą około 30 ;)
    Cieszę się że trochę się oswoilas z sytuacją. Mam nadzieję że lekarz, którego wybierzesz ogarnie sytuację i doprowadzi Was do szczęśliwego porodu :)

    U mnie jutro 33 tydzień i tym samym plan z minimum minimum donoszenia ciąży mam wykonany :) teraz odliczam do 34 skończonego a później już niech siedza ile chcą :)
    Co do ich ruchów- są różne dni, czasami czuję kopniaki wszędzie, czasami tylko przeciągania. Na tym etapie rzadko kiedy już to jest przyjemne.
    Daj jutro znać co się okazało z Waszymi twinsami :)

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 31 lipca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie senność i zmęczenie jeszcze ostatnio były straszne, budziłam się śpiąca i w ciągu dnia 2 drzemki musiały być. Teraz juz tak nie mam więc potwierdzam- mija😉

    Jagodowa ciekawe kiedy w końcu coś będzie wiadomo co do dalszych działań, na razie odpoczywaj :) Mam nadzieję, że mąż szybko wyzdrowieje, zawsze razem to raźniej.

    Pom-pon cudownie, już tyle za Tobą:) A może chłopakom się nie będzie spieszyć i jeszcze trochę w brzuszku pomieszkaja:)

    Melissa dobrze, że macie na oku takich lekarzy. Mi też zalezalo żeby moja doktorka pracowała w szpitalu, zawsze to trochę inaczej wrazie W.

    Spokojnej nocki:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2019, 21:23

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • Melissa93 Przyjaciółka
    Postów: 76 224

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane, wróciliśmy już od ginekologa. Dzieciaki rosną, mają po 18 mm, serduszka pukają ❤️ Udało się doktorkowi uwidocznić dwa worki owodniowe! Jesteśmy przeszczęśliwi - jeden kamień z serca spadł. Za 2 tygodnie kolejna wizyta i wtedy będziemy wiedzieć, czy bliźniaki mają wspólne łożysko czy dwa osobne (:
    Dziękuję Wam bardzo za wsparcie! *;

    Dobrego popołudnia i wieczorku *;

    67wdp2.png
    marzec 2019 - CB
    29.06 - II
    23.07 - dwa Okruszki ❤️❤️
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Melissa super wiadomości!:)
    My dalej sobie leżymy, zbadali mi dziś długość szyjki i wyszło 32/33 mm czyli więcej niż ostatnio wiec tez jestem trochę spokojniejsza :)
    Pozdrawiam :)

    w5fKp2.png
  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melissa, Jagodowa, świetne wieści!:)

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melissa, super! Czyli mogą się jeszcze okazać 2o2k, tak?

    Jagodowa, całkiem spoko szyjka :) mi taką wyszła na połówkowych, później niby się wydłużyła, ale trzyma do teraz :)

    U mnie dzisiaj intensywny dzień. Tzn ciążowa intensywny. Byłam na badaniach krwi, później odebrać wyniki, umyłam lodówkę, zrobiłam jedno pranie i pojechałam kupić lusterko do obserwacji dziecka w aucie. I teraz się czuję jak po 8 godzinach w kopalni chyba. Padam!

    Miłego wieczoru :)

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Melissa93 Przyjaciółka
    Postów: 76 224

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa, świetna wiadomość! Nadal odpoczywaj i dbaj o siebie *; Trzymam kciuki i nie puszczam, żeby wszystko było dobrze (;

    Pom-pon, ginekolog powiedział, że jeszcze wszystko jest możliwe i bliźniaki mogą być 2o2k (: Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie (; A Ty, Kochana, jeśli możesz, to już dzisiaj nic nie rób, tylko połóż się jak Królewna i odpoczywaj! *;

    67wdp2.png
    marzec 2019 - CB
    29.06 - II
    23.07 - dwa Okruszki ❤️❤️
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melissa93 wrote:
    Jagodowa, świetna wiadomość! Nadal odpoczywaj i dbaj o siebie *; Trzymam kciuki i nie puszczam, żeby wszystko było dobrze (;

    Pom-pon, ginekolog powiedział, że jeszcze wszystko jest możliwe i bliźniaki mogą być 2o2k (: Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie (; A Ty, Kochana, jeśli możesz, to już dzisiaj nic nie rób, tylko połóż się jak Królewna i odpoczywaj! *;

    To trzymam kciuki żeby się pojawiły dwa łożyska, zawsze to łatwiejsza ciąża.

    My przyjechaliśmy do rodziców, gdzie przez miesiąc szły wszystkie moje paczki dzieciowe :D trochę sobie poleżę po podróży a pozniej wielkie rozpakowywanie :D
    Jedyny minus że na Dolnym Śląsku o wiele cieplej niż w Poznaniu :/

    Trzymajcie sie, miłego dnia :)

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero trafiłam na wasz wątek, a u mnie to już sama końcówka. Mam zaplanowane cc w przyszłym tygodniu.

    Dziewczyny, myślcie pozytywnie - na pewno będzie dobrze. Ja tak starałam się robić od samego początku i udało się odnosić ciąże. U mnie 2o2k, dziewczynka i chłopiec. Problemy wszelkie nas omineły. Od pewnego czasu jest ciężko - ale co się dziwić, jak dzieci już duże (ostatnie usg pokazało 2400 u córci i 2800 u synka).
    Został mi ostatni tydzień i coraz więcej myślę jak to będzie i czy damy radę. Już chciałabym być po. Ale znowu staram się myśleć tylko pozytywnie.

    Postaram się zaglądać do was - ale zobaczymy jak to potem będzie z czasem :)

  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_linka2 wrote:
    Dopiero trafiłam na wasz wątek, a u mnie to już sama końcówka. Mam zaplanowane cc w przyszłym tygodniu.

    Dziewczyny, myślcie pozytywnie - na pewno będzie dobrze. Ja tak starałam się robić od samego początku i udało się odnosić ciąże. U mnie 2o2k, dziewczynka i chłopiec. Problemy wszelkie nas omineły. Od pewnego czasu jest ciężko - ale co się dziwić, jak dzieci już duże (ostatnie usg pokazało 2400 u córci i 2800 u synka).
    Został mi ostatni tydzień i coraz więcej myślę jak to będzie i czy damy radę. Już chciałabym być po. Ale znowu staram się myśleć tylko pozytywnie.

    Postaram się zaglądać do was - ale zobaczymy jak to potem będzie z czasem :)

    Super udało Ci się donosić, też chciałabym dotrwać do 38 tygodnia :)

    Ja z kolei z czasem o porodzie staram się nastawiać pozytywnie :) pomimo że wszyscy straszą jak to będzie okropnie ciężko. Damy radę jak miliony rodziców bliźniąt przed nami.

    Dawaj znać jak operacja i dzieciaczki. Są już takie duże, że na pewno wszystko będzie dobrze :)
    Na pewno masz też skompletowana wyprawkę, podzielisz się informacjami ile czego potrzebs jeśli chodzi o ubranka? Nastawiasz się na karmienie piersią?

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko naszykowane - choć powoli się do tego zabierałam (zaczęłam po połówkowych). Oczywiście zostało ostatnie wykończenie w domu - pozakładać prześcieradła do łóżeczek i na przewijak, powiesić firankę :) ale to pewnie w weekend, albo mąż zrobi.
    Ja z ubrankami nie szałam. Kupowałam wszystko nowe - nie udało się po nikim odziedziczyć.
    W rozmiarze 50 i 56 mam po 5 kompletów - tj. 5xpajacyki i 5x body i półśpiochy. Podobnie chyba na 62 - choć tu mogę mieć braki jakieś - ale dokupię już później. Generalnie wyszłam z założenia, że lepiej dokupić bo nic nie wiadomo - jakie duże się urodzą i ile tych ciuchów będzie trzeba. Przy praniu wydawało mi się, że jest tego dużo, a jak układałam to przeraziłam się, że będzie za mało. Dam znać jak wyjdzie. Może body mam więcej - bo czasem były dobre promocje i brałam wielopaki.
    Większość ciuchów mam z Tesco - bardzo mi się podobały i jakość bardzo fajna. Trochę z Pepco, Smyka i H&M.
    Chce karmić piersią i jestem dobrej myśli. Nastawiam się na pierwszy miesiąc w łóżku z dziećmi przy piersi, aby rozkręcić laktacje :) zobaczymy, czy się nie poddam. Ale tak naprawdę nie kupowałam żadnego mm, nie mam butelek (poza jakimiś 2 gratisami). Nie kupiłam nawet laktatora - zamierzam wypożyczyć na pierwsze dni - i zobaczę, czy kupować czy nie. W razie co mam upatrzony.

    Jeśli macie Facebooka - to poszukaj ie grup bliźniaczych - jest jedną ogólna i druga tylko o KP. Ja trafiłam tam na sam koniec, ale widzę, że można się wiele dowiedzieć.

  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_linka2 wrote:
    Wszystko naszykowane - choć powoli się do tego zabierałam (zaczęłam po połówkowych). Oczywiście zostało ostatnie wykończenie w domu - pozakładać prześcieradła do łóżeczek i na przewijak, powiesić firankę :) ale to pewnie w weekend, albo mąż zrobi.
    Ja z ubrankami nie szałam. Kupowałam wszystko nowe - nie udało się po nikim odziedziczyć.
    W rozmiarze 50 i 56 mam po 5 kompletów - tj. 5xpajacyki i 5x body i półśpiochy. Podobnie chyba na 62 - choć tu mogę mieć braki jakieś - ale dokupię już później. Generalnie wyszłam z założenia, że lepiej dokupić bo nic nie wiadomo - jakie duże się urodzą i ile tych ciuchów będzie trzeba. Przy praniu wydawało mi się, że jest tego dużo, a jak układałam to przeraziłam się, że będzie za mało. Dam znać jak wyjdzie. Może body mam więcej - bo czasem były dobre promocje i brałam wielopaki.
    Większość ciuchów mam z Tesco - bardzo mi się podobały i jakość bardzo fajna. Trochę z Pepco, Smyka i H&M.
    Chce karmić piersią i jestem dobrej myśli. Nastawiam się na pierwszy miesiąc w łóżku z dziećmi przy piersi, aby rozkręcić laktacje :) zobaczymy, czy się nie poddam. Ale tak naprawdę nie kupowałam żadnego mm, nie mam butelek (poza jakimiś 2 gratisami). Nie kupiłam nawet laktatora - zamierzam wypożyczyć na pierwsze dni - i zobaczę, czy kupować czy nie. W razie co mam upatrzony.

    Jeśli macie Facebooka - to poszukaj ie grup bliźniaczych - jest jedną ogólna i druga tylko o KP. Ja trafiłam tam na sam koniec, ale widzę, że można się wiele dowiedzieć.

    Dawaj znać, będziemy mądrzejsze o Twoje rady :) ja też niestety wszystko musiałam kupić, ale rozmiar 50 upolowalam w większości używane na olx.
    Mam identyczne podejście do kp jak Ty. Przygotowałam się psychicznie na walkę. Ale butelki i laktator kupiłam ;)
    Od sievie polecam już niestety nieaktualizowany profil na FB "bliźniaki na piersi". Sporo się dowiedziałam :)

    Dziewczyny co u Was? Jagodowa wypuścili Cię że szpitala?

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej E_linka2! Super, że udało Wam się wytrwać do końca bez większych komplikacji:)
    Koniecznie się do nas odzywaj jeśli czas i Dzieciaki Ci pozwolą, oby ta ostatnia prosta szybko Wam minęła a rozwiązanie przebiegło zgodnie z planem i bez żadnych komplikacji. Pozdrawiam serdecznie :)
    Dziewczyny ja dziś wyszłam ze szpitala, zbadali mnie rano, szyjka ok i od teraz wyleguję się w domu :)
    A jak Wam minął weekend? :)

    E_linka2 lubi tę wiadomość

    w5fKp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom-pon wrote:
    Dawaj znać, będziemy mądrzejsze o Twoje rady :) ja też niestety wszystko musiałam kupić, ale rozmiar 50 upolowalam w większości używane na olx.
    Mam identyczne podejście do kp jak Ty. Przygotowałam się psychicznie na walkę. Ale butelki i laktator kupiłam ;)
    Od sievie polecam już niestety nieaktualizowany profil na FB "bliźniaki na piersi". Sporo się dowiedziałam :)

    Dziewczyny co u Was? Jagodowa wypuścili Cię że szpitala?

    Co do bliźniaki na piersi - grupa na fb ciągle działa, tak więc poszukaj. Ja właśnie tam podczytuje wątki.

    Jagodowa, dobrze, że jesteście w domu, tam zawsze najlepiej, odpoczywaj.

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ