X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze Mamusie 2019 :)
Odpowiedz

Bliźniacze Mamusie 2019 :)

Oceń ten wątek:
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melissa ja też miałam straszny wstręt do mięsa na początku, a zapachu nie mogłam znieść, w ogóle w tym pierwszym trymestrze to bułka z masłem była moim ulubionym pokarmem, aż miałam wyrzuty sumienia, że źle się odżywiam, ale na szczęście to minęło, wiadomo, że czasem zgaga się pojawia, ale jest o niebo lepiej. Jeżeli chodzi o detektor to też polecam, pozwala się uspokoić.

    Cotton ja czasem mam taki ból z jednej strony w okolicach pachwiny promieniujący do pleców i na nogę, która mi wtedy delikatnie drętwiej, pytałam położnej w szpitalu, mówiła, że jest to spowodowane uciskiem i że to ból fizjologiczny, tym bardziej, że w ciąży bliźniaczej macica szybciej i bardziej się rozciąga i niestety te dolegliwości będą, choć ostatnio tak bardzo mi to nie dokucza, mam nadzieje, że u Ciebie to też się uspokoi, ale wiadomo, że lepiej jeszcze skonsultować się z lekarzem.

    NiecierpliwaOna lubi tę wiadomość

    w5fKp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do szpitala idę we wtorek i we wtorek cięcie. Tylko, że ten mój szpital nie jest państwowy - więc procedury inne. Cała ciąża była ok i nie miałam konieczności leżeć wcześniej, ciąże też prowadziłam prywatnie - stąd taki wybór (mimo wszystko poród jest na NFZ - za nic się nie płaci). Pewnie w takim zwykłym szpitalu kładą wcześniej - ale mi też by się to nie uśmiechało - leżeć i czekać. W domu zawsze mniejszy stres, dzieci się ruszają, więc wiem, że wszystko jest ok.

    My łóżeczka mamy 2 - ale tylko jedno w naszej sypialni. Będą spaly razem - blisko nas. Jak podrosna i ogarniemy się już wszyscy, planujemy je przenieść do ich pokoju. Ale jak to będzie to życie pokaże.
    Ja finalnie kupiłam używany wózek bugaboo donkey - trafił się w dobrej cenie. Czy się sprawdzi - zobaczymy. Drugi który brałam pod uwagę to peg perego book for two. Jeśli tylko macie możliwość, to polecam sklep w Raszynie pod Warszawą - tam jest bardzo duży wybór i dobrze doradzają.

  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E linka w takim razie we wtorek mocno będziemy trzymać za Was kciuki:)
    O tym bugaboo donkey czytałam dużo dobrego, daj znać jak sie sprawdzi. Choć jak coś to tylko używka chodzi w grę, bo cena nowego po prostu powala...

    My teraz odswiezylismy sypialnię i myśleliśmy nad łóżeczkami. Po namyśle stwierdziliśmy, że chyba będziemy musieli nauczyć się lewitować😅

    Jagodowa pachwiny i kręgosłup to swoją drogą, czasem bolą. A tutaj to ewidentnie od miednicy. Cóż, czytałam ze najczęściej występuje w 3 trymestrze, pomęcze się trochę dłużej, byle z dziećmi było wszystko dobrze.

    A jak w ogóle u Ciebie, przeszły te bóle brzucha?

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez jestem ciekawa jak ten wózek się sprawdzi i też raczej brałabym pod uwagę używany ze względu na cenę, wiec czekamy na recenzje, łóżeczka też kupimy raczej dwa o tej standardowej wielkości, żeby posłużyły dłużej.

    Cotton jak leżę i biorę no-spę to póki co jest ok, brzuch nie boli, ale zdarza się ze twardnieje, na szczęście jest to chwilowe, bezbolesne i samo przechodzi, w poniedziałek mam wizytę, wiec jeszcze porozmawiam o tym z lekarzem.

    w5fKp2.png
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dużo napisalyscie! :)
    Elinka, super że to już tak blisko, już niedługo zobaczysz swoje dzieci. Zazdroszczę, ale moje niech jeszcze siedzą ;)

    Co do wózków to my mamy TFK też używany, ceny nowych blizniaczych są kosmiczne. Zwłaszcza że spacerówkę planuję kupić w typie parasolki żeby móc sobie samodzielnie radzić z rozkładaniem.

    Cotton, mi się coś podobnego ostatnio przydarzyło przy siadaniu na kibelek. Ból promieniujący od pośladka do bioder, myślałam że nie wstanę. To pewnie dzieci coś uciskają.

    A ja korzystając z dobrodziejstw leżenia nadrabiam książki, wydaje pieniądze na ostatnie rzeczy dla dzieci i śpię ;) przespałam noc od 22 do 9 rano, a później jeszcze drzemka 11-14. Dzięki temu dzień leci błyskawicznie.
    I powiem Wam, że nastraszenie przez lekarza zadziałało też na mojego męża, wyobraźcie sobie że upiekł ciasto! Można? Można :) hehe

    Miłego dnia dziewczyny. Do nas za chwilę wpadają znajomi, więc oni na kanapie z ja w pozycji półleżącej na fotelu :)

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Bajka_88 Autorytet
    Postów: 2791 2231

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Chciałabym się przywitać 😊.
    spodziewam się bliźniaków w drugiej połowie listopada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2019, 08:43

    E_linka2, cotton lubią tę wiadomość

    Bajka_88
    qb3cj44j0iv7jgvt.png

    Starania o juniora od 2014 r.
    04.2018 początek przygody z in vitro
    transfer 05.2018 ciąża biochemiczna :(
    transfer 06.2018 :(
    04.03.2019 Transfer dwóch trzydniowych kropków. 8dpt bhcg 75; 10dpt bhcg 236; 12 dpt bhcg 509,; 19dpt bhcg 7253, pęcherzyki w macicy; 26 dpt bhcg >10000; mamy dwa seruszka <3 <3. ; 28 dpt serduszka pięknie biją 😊
    31.10 - maluszki są z nami

    Cudzie trwaj...
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) i ja się chętnie przyłącze, u mnie jeszcze wczesna ciaza, wygląda na 2o2k i wszystko by się zgadzało - jestem po ivf i miałam podane dwa zarodki, oba szczęśliwie się zadomowiły :)
    Natura jak narazie się ze mną łaskawie obchodzi, poza zmęczeniem i ciągłym spaniem nie mam żadnych innych objawów. Zobaczymy co będzie dalej, od ostatniej wizyty minęły już prawie trzy tygodnie i stres narasta, byle do wtorku, wtedy mam kolej w USG.
    Trzymam kciuki za Was! :)

    E_linka2, cotton lubią tę wiadomość

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy Dziewczyny :)
    Iriska, myślę że już u Ciebie nic innego nie wyjdzie. Mnie dr powiedział już na pierwszym USG w 6 tc :)
    Wiele osób twierdzi, że ciąża bliźniacza to podwójne objawy, ale u mnie też się to nie sprawdziło, np ani razu nie wymiotowałam. I tego Ci życzę.

    Bajka, wybraliście już wózek? :) Nasz mąż musi złożyć w tym tygodniu i zawieźć do pralni, bo już nie jestem w stanie sama do wyprać.

    iriiska lubi tę wiadomość

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie z rana :) poczytałam Was trochę i mam pytanko o ten powiew, kiedy robiliście pierwszy? Ja już jestem po wszystkich badaniach krwi ale o posiewie nie było mowy. Powinnam się dopytać lekarki?

    A skąd w ogóle jesteście? Ja mieszkam pod Warszawą ale lekarza mam w Warszawie i tak samo będzie ze szpitalem. Pracujecie jeszcze czy jesteście już na L4?

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melissa zaglądasz tu jeszcze? Bo chyba jesteśmy na podobnym etapie :)

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Melissa93 Przyjaciółka
    Postów: 76 224

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka_88 i iriiska - dobrze, że jesteście! *;

    Iriiska, zaglądam, zaglądam (: Faktycznie jesteśmy na podobnym etapie! Cieszę się, że jesteś - będziemy mogły się wspierać aż do samego porodu (;

    Ja jestem z Wrocławia (: Od samego początku jestem na zwolnieniu lekarskim. Mój ginekolog od razu dał mi L4 ze względu na wcześniejsze poronienie. A Ty? Odpoczywasz w domu czy jeszcze śmigasz do pracy? (;

    Dobrego dnia, Dziewczyny! *;

    Dziękuję, Kochane, za polecenie detektora. Kupimy z mężem po I trymestrze (:

    67wdp2.png
    marzec 2019 - CB
    29.06 - II
    23.07 - dwa Okruszki ❤️❤️
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melissa93 wrote:
    Bajka_88 i iriiska - dobrze, że jesteście! *;

    Iriiska, zaglądam, zaglądam (: Faktycznie jesteśmy na podobnym etapie! Cieszę się, że jesteś - będziemy mogły się wspierać aż do samego porodu (;

    Ja jestem z Wrocławia (: Od samego początku jestem na zwolnieniu lekarskim. Mój ginekolog od razu dał mi L4 ze względu na wcześniejsze poronienie. A Ty? Odpoczywasz w domu czy jeszcze śmigasz do pracy? (;

    Dobrego dnia, Dziewczyny! *;

    Dziękuję, Kochane, za polecenie detektora. Kupimy z mężem po I trymestrze (:

    Mieszkałam kilka lat we Wrocławiu, to moje ukochane miasto! :)
    Ja jeszcze chodzę do pracy i sama się zastanawiam jak długo, narazie jest wszystko ok więc tak myślę, że do października dam radę, później się zacznie intensywny i stresujący okres przedświąteczny, pracuje w marketingu, także pewnie już odpuszczę. Oby było wszystko dobrze, to najważniejsze :)

    Też za Waszą rada kupię ten detektor za kilka tygodni, myślę że nie raz uratuje mnie od złych myśli.

    A kiedy masz prenatalne? Ja jestem już zapisana na 05.09, w planach tylko USG, bez pappa bo z tego co mówiła lekarka przy bliźniakach jest dużo błędów a dodatkowo ja biorę tonę leków po ivf to tym bardziej zaburzy wynik.
    Zastanawiam się nad sanco czy nifty, sama nie wiem czy jest sens, co myslicie? Robiła któras z Was?

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Melissa93 Przyjaciółka
    Postów: 76 224

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iriiska, jeszcze nie mam terminu prenatalnych. W piątek mam wizytę u ginekologa i wtedy dostanę od doktorka skierowanie na NFZ do jakiegoś specjalisty i będę się umawiać (:

    iriiska lubi tę wiadomość

    67wdp2.png
    marzec 2019 - CB
    29.06 - II
    23.07 - dwa Okruszki ❤️❤️
  • Bajka_88 Autorytet
    Postów: 2791 2231

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom-pon wrote:
    Witamy Dziewczyny :)
    Iriska, myślę że już u Ciebie nic innego nie wyjdzie. Mnie dr powiedział już na pierwszym USG w 6 tc :)
    Wiele osób twierdzi, że ciąża bliźniacza to podwójne objawy, ale u mnie też się to nie sprawdziło, np ani razu nie wymiotowałam. I tego Ci życzę.

    Bajka, wybraliście już wózek? :) Nasz mąż musi złożyć w tym tygodniu i zawieźć do pralni, bo już nie jestem w stanie sama do wyprać.
    Przy bliźniakach to jest podwójna wyprawka 😉. A jeżeli bliźniaki są w oddzielnych łożyskach to najbezpieczniejsza forma ciąży mnogiej.
    Ja np w pierwszym trymestrze mało co spałam w dzień, nie wymiotowałam ani razu chociaż tym bardzo straszyli. Za to Teraz za to mogę spać i spać.
    Wózeki mamy wstępnie upatrzone ( sztuk trzy🤦), jedziemy je obejrzeć jutro.

    Iriiska ja jestem z okolic Bełchatowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2019, 08:59

    iriiska lubi tę wiadomość

    Bajka_88
    qb3cj44j0iv7jgvt.png

    Starania o juniora od 2014 r.
    04.2018 początek przygody z in vitro
    transfer 05.2018 ciąża biochemiczna :(
    transfer 06.2018 :(
    04.03.2019 Transfer dwóch trzydniowych kropków. 8dpt bhcg 75; 10dpt bhcg 236; 12 dpt bhcg 509,; 19dpt bhcg 7253, pęcherzyki w macicy; 26 dpt bhcg >10000; mamy dwa seruszka <3 <3. ; 28 dpt serduszka pięknie biją 😊
    31.10 - maluszki są z nami

    Cudzie trwaj...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracowałam do 17 tygodnia - w sumie sporo, ale nieźle się czułam i chciałam podopinac sprawy w pracy. Swoją drogą, to też późno się przyznałam - bo w 9 tygodniu (planowałam jeszcze później, ale poczułam, że jednak muszę powiedzieć). To była dobra decyzja o tyle, że zaraz potem dopadło mnie przeziębienie i musiałam iść na zwolnienie, wróciłam - ustalono zastępstwo, ogłoszono wszystko i przez miesiąc zakończyła swoje sprawy.

    Ja robiłam tylko usg genetyczne. Lekarz na nim powiedział, że ryzyka małe, leki, które ewentualnie by zalecił i tam biorę więc nie ma sensu (białko pappa pokazuje czy nie trzeba brać accard na poprawę przepływów w łożysku). Jeśli nie bierzecie accard, to ja bym popytala lekarzy, czy może jednak warto to zrobić.
    Innych badań nie robiłam - były drogie, a my mieliśmy zaufanie do lekarzy, że jest ok. W razie co posprawdzajcie czy na pewno można je robić przy bliźniakach. Poza tym trzeba mieć w głowie plan co jedli wyjdą nie tak - bo jeśli nic, to może nie warto.

    iriiska lubi tę wiadomość

  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iriiska wrote:
    Witajcie z rana :) poczytałam Was trochę i mam pytanko o ten powiew, kiedy robiliście pierwszy? Ja już jestem po wszystkich badaniach krwi ale o posiewie nie było mowy. Powinnam się dopytać lekarki?

    A skąd w ogóle jesteście? Ja mieszkam pod Warszawą ale lekarza mam w Warszawie i tak samo będzie ze szpitalem. Pracujecie jeszcze czy jesteście już na L4?

    Hej,
    W mojej klinice posiewy są na bieżąco, czyli pierwszy miałam przed inseminacja, później kolejne na co drugiej wizycie chyba. Ale pewnie jestem ewenementem, bo ciągle mi się coś hoduje i dr chce mieć rękę na pulsie.
    Ja obecnie mieszkam w Poznaniu, ale pochodzę spod Wrocławia i tam studiowałam. Kocham to miasto :)

    A na zwolnienie poszłam dzień po wizycie serduszkowej, później jeszcze jakiś czas pracowałam z domu. Przez poprzednie poronienie chciałam mieć spokój psychiczny, że zrobiłam wszystko co mogłam.

    U nas też USG bez pappa, tylko sprawdzony i dobry specjalista od badań prenatalnych. Czy sanco lub podobne potrafią stwierdzić którego płodu jest wada? Wydawało mi się że taka odpowiedź daje tylko amniopunkcja.

    Fajnie że jest nas coraz więcej :)
    Melissa, czy drugie łożysko się pokazało? Miałaś już kolejna wizytę? Miłego dnia dziewczyny!

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Melissa93 Przyjaciółka
    Postów: 76 224

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom-pon, jeszcze nie miałam kolejnej wizyty. W piątek idziemy na 13:00 i mam nadzieję, że uda się uwidocznić dwa łożyska (: Dziękuję, że pamiętasz i pytasz *: A jak Ty się czujesz? Odpoczywasz dzielnie? (;

    67wdp2.png
    marzec 2019 - CB
    29.06 - II
    23.07 - dwa Okruszki ❤️❤️
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melissa93 wrote:
    Pom-pon, jeszcze nie miałam kolejnej wizyty. W piątek idziemy na 13:00 i mam nadzieję, że uda się uwidocznić dwa łożyska (: Dziękuję, że pamiętasz i pytasz *: A jak Ty się czujesz? Odpoczywasz dzielnie? (;


    To trzymam kciuki za najlepsze wieści :)
    U mnie jakoś leci, staram się nie wstawać za często, ale wiadomo że się zdarza coś więcej niż do toalety. Pije dzielnie ten okropny Medargin na podtuczenie malucha i odliczam dni :) czuję się dobrze, jak królowa rozdzielam zadania mężowi. Właśnie pojechał do biblioteki oddać moje książki ;)

    Dawaj znać jak będziesz już po :*

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Melissa93 Przyjaciółka
    Postów: 76 224

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom-pon, bardzo dobrze, że mąż działa (: W końcu jesteś jego Królową, nie? (; Jesteś bardzo dzielna z tym leżeniem i dbaniem o Maluchy *; Trzymam za Was bardzo mocno kciuki *; A w piątek na pewno dam znać po wizycie jak tam nasze Okruszki (;

    Pom-pon lubi tę wiadomość

    67wdp2.png
    marzec 2019 - CB
    29.06 - II
    23.07 - dwa Okruszki ❤️❤️
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom-pon wrote:
    Hej,
    W mojej klinice posiewy są na bieżąco, czyli pierwszy miałam przed inseminacja, później kolejne na co drugiej wizycie chyba. Ale pewnie jestem ewenementem, bo ciągle mi się coś hoduje i dr chce mieć rękę na pulsie.
    Ja obecnie mieszkam w Poznaniu, ale pochodzę spod Wrocławia i tam studiowałam. Kocham to miasto :)

    A na zwolnienie poszłam dzień po wizycie serduszkowej, później jeszcze jakiś czas pracowałam z domu. Przez poprzednie poronienie chciałam mieć spokój psychiczny, że zrobiłam wszystko co mogłam.

    U nas też USG bez pappa, tylko sprawdzony i dobry specjalista od badań prenatalnych. Czy sanco lub podobne potrafią stwierdzić którego płodu jest wada? Wydawało mi się że taka odpowiedź daje tylko amniopunkcja.

    Fajnie że jest nas coraz więcej :)
    Melissa, czy drugie łożysko się pokazało? Miałaś już kolejna wizytę? Miłego dnia dziewczyny!

    Tu masz rację z sanco, etc, że pewnie nie pokaże a traktowałam te badania jako opcja awaryjna gdyby coś niepewnego było w USG. I to teoretycznie mogłoby mnie uspokoic.To chyba najtrudniejsze tematy na tą chwilę...

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ