X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny cały czas zastanawiam się czy warto zmienić lekarza na takiego który pracuje w szpitalu. W tej chwili mam naprawdę świetnego lekarza i szkoda byłoby mi to zmieniać ale martwię się jak to będzie później że szpitalem.

    21.09.2020 - ❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iriska jakbym czytała o sobie z tym budzikiem i godziną snu.. co to był za czas człowiek chodził jak naćpany 🙈
    Ja wytrzymałam kp 8 miesięcy teraz nie wyobrazam sobie dluzej tego ciągnąć.. to był idealny czas żeby przejść swobodnie na butelke.. no i te zęby na sutku🙈

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 7 lipca 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @iriiska ale laborat. Szacun. 🥰
    Czyli jednym słowem, nie spinać się ☺️... podoba mi się ten mix (kpi, kp i mm) który miałaś 😬
    Tylko powiedz ile wtedy robiłaś sesji kpi i po ile minut? Wytłumacz laikowi 🙈
    Ps. A tych koszul już niestety nie ma na bon prix 🤷‍♀️

    @justyna dobrze jest mieć zaufanego lekarza. I zazdroszczę, że do takiego chodzisz ☺️
    Nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba chodzić do lekarza który pracuje tez w szpitalu... jeżeli zależy ci na cc, to pewnie warto wybrać się na wizytę do takiego ze szpitala. Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie niektóre szpitale robią kwalifikacje do konkretnego tc...
    Jak dla mnie to masz jeszcze sporo czasu na takie decyzje ☺️

    @kate 8 miesięcy kp 👏 rozumiem, że teraz tylko mm masz? Czy robisz może kpi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 08:41

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 7 lipca 2020, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_88 wrote:
    Iriska jakbym czytała o sobie z tym budzikiem i godziną snu.. co to był za czas człowiek chodził jak naćpany 🙈
    Ja wytrzymałam kp 8 miesięcy teraz nie wyobrazam sobie dluzej tego ciągnąć.. to był idealny czas żeby przejść swobodnie na butelke.. no i te zęby na sutku🙈

    Zmienia się podejście w trakcie :) u mnie teraz przoduje zasada - żeby nam wszystkim było wygodnie. Chciałam karmić do roku ale nie wiem, może za miesiąc stwietdze, że mamy dość i też będzie dobrze. Czas pokaże :)

    Rucola lubi tę wiadomość

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 7 lipca 2020, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad, na poczatku kpi sciagalam co 2h w dzień i co 3 h w nocy. Sesje po 15-20 min na obie piersi. Laktator podwójny elektryczny. Siedziałam nawet jak nic nie leciało.

    Teraz 5-6 sesji, ściągam ręcznym laktatorem pojedynczym (uwielbiam go po tej wcześniejszej podwójnej machinie). I zajmuje mi to max 5 min :)

    I dokładnie, bez spinania się! Poukładacie to sobie jakoś ale chwilkę to musi potrwać więc cierpliwości :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 23:43

    Virad, Rucola lubią tę wiadomość

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 8 lipca 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam was dziewczyny z tym mlekiem i aż się boje co mnie czeka 😩😩😩. Ja tez podchodzę do tego neutralnie. Będzie mleko to będzie, nie to nie

    @ Justyna. Ja właśnie się wybieram z końcem miesiąca do lekarza który pracuje w szpitalu .. chce mieć spokoj .. zobaczymy jak to pójdzie


    Zapisujcie się na szkole rodzenia ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 10:11


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 8 lipca 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @macey tez mam ogromne obawy co do karmienia. Chciałabym żeby młode były najedzone i żeby matka nie była zajechana 🤷‍♀️
    chociaż nie wiem czy to wogole możliwe 😉😬

    Co do szkoły rodzenia, mi lekarka powiedziała żeby się zapisac... bo jest panel o CC. Tylko niestety wszystko online jest 🤦🏼‍♀️
    A nie ukrywam, że chciałabym żeby ktoś pokazał jak takiego malucha „obsługiwać” i poprawić gdym coś źle robiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 11:32

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 8 lipca 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny któraś z was będzie kupować foteliki avionaut pixel z tego co pamiętam? Sklep entliczek pentliczek z Warki ma teraz promocję i z 740 jest promo na 599, więc przy dwóch robi się spora oszczędność 😊 i możliwość wysyłki za 19 zł 😊 załączam screeny poniżej
    Co do karmienia to mi praktycznie codziennie kapie z cycków (to chyba dobry znak)? Bardzo chciałabym kp, a kpi to takie z laktatorem i butelką? Więc kpi też wchodzi w grę 😂
    Co do szkoły rodzenia to te on line są też płatne? Może jesteście w stanie coś polecić?
    Macey wybrałaś już położną na nfz?
    6ae201d3b5bb.png
    65375af7d194.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 11:51

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 8 lipca 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynk od koleżanki 😉 w sinsay stacjonarnie jest mega wyprzedaż ubranek dziecięcych...

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 8 lipca 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żona_męża wrote:
    Co do karmienia to mi praktycznie codziennie kapie z cycków (to chyba dobry znak)?
    😲😲😲
    A u mnie cisza 😉

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 8 lipca 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    Cynk od koleżanki 😉 w sinsay stacjonarnie jest mega wyprzedaż ubranek dziecięcych...
    Virad byłam w kilku sinsay i nigdzie nie było dziecięcego działu 🤷🏻‍♀️ Mi kapie z cycków od dobrych trzech tygodni 🤷🏻‍♀️🤔

    💙💙 bliźniacza mama
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 8 lipca 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad polecam wybrać się do fizjoterapeuty jak się ogarniecie po porodzie. My nie mogliśmy przez covid, teraz chodzimy i jest super. Wiemy jak nosić i pielęgnować żeby się dzieciaki dobrze rozwijały, mamy ćwiczenia/zabawy etc. U bliźniaków częste są różne asymetrie więc ważne żeby nad tym pracować. Ze szkoły rodzenia niewiele po porodzie pamiętałam, instynkt góra 😉

    Virad, Rucola lubią tę wiadomość

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 8 lipca 2020, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @żona moje cycki na razie nic a nic 🤷‍♀️
    A co do sinsay, dział dla maluchów nie wszędzie niestety jest. Ja nie byłam, bo lenia mam dzisiaj.

    @iriiska masz na myśli na taka wizytę z maluchami... kiedy powinno się pójść? masz kogoś wartego polecenia?
    Ktoś cie skierował do niego czy sama na to wpadłaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 16:45

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi narazie nic nie kapie ale czytałam ze to normalne

    Co do szkoły rodzenia to zaczęłam dzwonić i szukać czegoś na NFZ i czekam aż mi dadzą znać. Tylko nie wiem czy skierowanie trzeba ?

    Co do położonej. 😳. Wybiera się ? Tez trzeba mieć skierowanie .. gdzie się szuka. ?


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 8 lipca 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad jak się wybierzesz to daj znać co kupiłaś swoim dzieciakom 😊 mi dzisiaj przyszły zamówienia z hm jejkuu ile radości! 😂
    Macey do położnej nie musisz mieć żadnego skierowania bo wybierasz ją w ramach nfz. Napisałam właśnie maila do jakiejś mega polecanej Pani i czekam na odpowiedź 😊 o szkole rodzenia daj znać 😊

    Rucola lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 9 lipca 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;)
    Przyszło właśnie moje zamówienie z 5-10-15 I chyba nie polecam. Tanie to nie było, śliczne są niesamowicie ale jakieś takie nieprzyjemne w dotyku.

    21.09.2020 - ❤❤
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 9 lipca 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    @żona moje cycki na razie nic a nic 🤷‍♀️
    A co do sinsay, dział dla maluchów nie wszędzie niestety jest. Ja nie byłam, bo lenia mam dzisiaj.

    @iriiska masz na myśli na taka wizytę z maluchami... kiedy powinno się pójść? masz kogoś wartego polecenia?
    Ktoś cie skierował do niego czy sama na to wpadłaś?
    Tak, z maluchami. Ogólnie z bliźniakami lekarze polecają iść. Normalnie do fizjoterapeuty od niemowlaków. Ja znalazłam kogoś lokalnie, mieszkam pod Warszawą. Myślę że max miesiąc po porodzie warto iść. My przez covid dopiero po 3 miesiącach poszliśmy i nadal chodzimy. Sporo błędów się znalazło i jestem bardzo zadowolona z postępów :)

    Virad lubi tę wiadomość

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 9 lipca 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Mi narazie nic nie kapie ale czytałam ze to normalne

    Co do szkoły rodzenia to zaczęłam dzwonić i szukać czegoś na NFZ i czekam aż mi dadzą znać. Tylko nie wiem czy skierowanie trzeba ?

    Co do położonej. 😳. Wybiera się ? Tez trzeba mieć skierowanie .. gdzie się szuka. ?
    Połozną najlepiej znaleźć blisko domu żeby mogła do Ciebie przyjeżdżać. Pewnie jesteś zapisana do poz i możliwe że tam mają położna. Warto też popytać i opinie.
    Ogólnie zgłaszasz się do niej i niektóre chcą się spotkać przed porodem a inne po. Wtedy dajesz jej tylko znać kiedy urodziłaś i umawiacie się na wizytę.
    Niektóre szpitale wymagaja podania danych położnej środowiskowej do której jesteś zapisana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2020, 11:35

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 9 lipca 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to jest poz ? @ iriska ?

    Właśnie nie wiem jak to wsYstko działała ?

    @ Justyna. Oststnio byłam w sklepie i jedyne co znalazłam fajnego to misiowate kamizelki z uszami jak króliczek po 25 zł

    Tak to drogo albo jakoś jak z Ali .. nie rozumiem fenomen tego sklepu

    @zona chyba wspomniała ze w krk nie ma sklepu sinsay z działem dziecięcym ? Chętnie bym na żywo zobaczyła jak to wyglada


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 9 lipca 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @justyna ja nie zamawiałam z tego sklepu jeszcze nic, dzięki za ostrzeżenie ☺️

    @żona byłam w sinsey i nic nie kupiłam 🤷‍♀️ Na promocji były gownie koszulki 🤦🏼‍♀️ Jakieś spódniczki ... żadnych pajaców ani body w dobrych cenach nie było 🤷‍♀️ Pooglądałam te ubranka i jak dla mnie to tylko body zasługują na uwagę...
    jak wróciłam do domu, to m stwierdził ze dobrze, że nic nie kupiłam 😂

    @irisska dziękuje kochana za podpowiedz 🥰 jeżeli znasz jakiegoś fizjo z wawy to daj znać... 😁

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ