X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 października 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona niestety link do kocyka z alie już jest nieaktualny :( Koleżanka kupowała ten kocyk półtora roku temu, więc w sumie nie ma się co dziwić.
    Macey tydzień a żona 2 tygdonie!!! Niesamowite jak to leci... Ale mi moja ciąża też bardzo szybko leci.
    Justyna co u Was słychać? jak sobie radzisz??
    Virad a co u Ciebie, dawno nic nie pisałaś. udało Ci się kupić wózek???

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 5 października 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey
    To najwidoczniej podobają się nam takie same imiona 😉
    A ja to Ci chyba tych 8 dni zazdroszczę, chociaż nie ukrywam że pomału też zaczynam trochę się obawiać tego wszystkiego.
    Ja właśnie kompletuje wyprawkę, bo za dużo czasu mi nie zostało. Jutro mam wizytę to zobaczymy co u dziewczynek. Niestety piątkowa się nie odbyła, bo moja pani doktor była przeziębiona. A w kolejnym tygodniu mam III badanie prenatalne. A ja powiem Wam, że nie zapeszając u mnie samopoczucie jest lepsze niż miesiąc temu. Nawet cieszą mnie zwykłe dolegliwości ciążowe 😅🤣

    Rucola a Ty jak się czujesz? Pisałaś ostatnio odnośnie spiworków do gondoli, że miałaś z firmy ricokids. Ale z tego co patrzę to są tam dość duże rozmiary. A moje gondolę mają wymiary 71x34x18 cm i chyba te śpiworki byłyby za duże? Jak myślisz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2020, 10:39

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 października 2020, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko te śpiworki są miękkie i spokojnie je poupychasz do gondoli, przynajmniej ja mam taki plan :) A Ty dokładnie który tc ciąży jesteś?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 5 października 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj 30+1 tc, więc ten najbardziej stresujący moment już jest za mną. Skoro tak mówisz to rozważę taką opcję. A co planujesz jeszcze kupić do gondoli? Bo wszystkie dostępne akcesoria są większe niż moje gondole, jedynie szycie na wymiar. A Ty w którym jesteś tc?

  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 5 października 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, przepraszam, że tu nie zaglądam ale ciężko mi się Was czyta;( ja też powinnam być na etapie kompletowania wyprawki, kupowania wozka itp. Tymczasem odwiedzam codziennie moje maluchy na intensywnej terapii i wszystko inne przestało się liczyć. Mam rozdarta serce i nie umiem sobie z tym natlokiem emocji i obaw poradzić. Walczę o każda kroplę mleka dla nich żeby pomóc ich niedojrzalym brzuszkom. A one kochane walczą dzielnie. To jest taki widok, którego żaden rodzić nie powinien nigdy zobaczyc A dziecko przenigdy doświadczyć. Ja w nie naprawdę wierzę, staram się sobie wmówić, że będzie dobrze ale gdzieś z tylu głowy cały czas czai się strach. Co przyniesie nowy dzień? Co będzie potem? W dodatku cały ten wirus:( mąż przeżywa, że nie może w ogóle do nich wejść. Ja się przeprowadziłam do Poznania żeby móc codziennie do nich iść i zanieść mleko. Na razie są karmione przez sondę. Trzymajcie za nas kciuki, za moich małych wojowników. A ja będę trzymać mocno za Wasze szczęśliwe rozwiązania.

    21.09.2020 - ❤❤
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 października 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko ja dziś dokładnie 22+3 i do gondoli już w sumie niczego nie planuje kupować. Nie używałam przescieradełek tylko z pieluszki flanelowej robiłam prześcieradełko, ewentualnie płaska poduszeczka gdyby dzieci ulewały, ale to już bez spiworka jak będą jeździć, bo nie chciałabym co chwilę prać wózka ;)
    Justyna wierzę, ze to jest okrutnie ciężki czas dla Ciebie, ale mocno wierzę, ze Twoje Maleństwa wyjdą z tego obronna ręką. Napiszmnam prosze jak przybieraja na wadze, jak sobie radzą z oddychaniem... Mam nadzieję, ze już niedługo będziesz je mogła przytulić.... Ja cały czas odliczam tygodnie do 27tc bo wiem, ze wtedy dzieciaczki sobie poradza. Aktualnie jestem w tym najgorszym momencie, bo po urodzeniu może i by przeżyły (choć z małą szansą) to nawet nie chcę myślec o powikłaniach :( także Kochana i tak pięknie donosiłaś. Niech Maluchy rosną w siłę!!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 5 października 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola mam nadzieję, że bliżej twojego terminu porodu wrócą odwiedziny i będzie względnie normalnie 😊
    Przytulanko to kolejna magiczna granica przekroczona 😊 koniecznie daj znać po jutrzejszej wizycie 😊 co teraz kupujesz swoim córciom?
    Justynko jestem z tobą myślami i nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić co przeżywacie z mężem. Pamiętaj, że robisz dla nich wszystko co jesteś w stanie. Pamiętaj, że jesteśmy tutaj i czekamy na wiadomości 😊 życzę wam dużo zdrówka i siły ❤️
    Dziewczyny my po dzisiejszej kontroli. Chłopcy mają 2750 g i 2866 g 🤰🏻👶🏻👶🏻 Strasznie to dla mnie nierealne 🥰 a i żeby nie było to dzisiaj pierwszy raz miałam stopy jak słoń i wróciły mi mdłości 🤦🏻‍♀️

    Macey lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 5 października 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, wiem ze się nie „ znamy „ ale codziennie myśle o tobie i jesteś silna babka ! To już drugi tydzień ? 30 im leci ? Covid w tych czasach jest okrutny ale dobrze ze ciebie wspuszaxzaja bo nieraz czytam jak szpitale mamusiek wogole nie wpuszczały 😢

    Przytulanka kciuki za 3 prenetalne. Ale to już z górki, oby wszystko dobrze wyszło
    Rucola. Pamietam tamte tyg. Czekania do tego „ bezpiecznego tyg” 💪🏻💪🏻 Szybko ten czas zleci .. Zamowilas te kocyki ?

    Żona ty chyba pytałaś o ty kocyki do fotelików. Jeden plus ze maja dziury na pasy i można otulić dziecko i nie trzeba ubierać w 10 warstw . Jak będzie zimno na szybkie przejście do auta to zamierzam przykryjc kolejnym kocykiem
    Jak dzisiejsza wizyta?


    U mnie dziewczyny około 2650. Lekarz powiedział żebym „ nie szalała „ 🤔🤔🤔🤔 dla mnie szaleństwo to zbieranie czegoś z ziemi albo przekładanie prania z pralki do suszarki 🤪 squaty są mega ciężkie, stopę mam tak wypracowana ze prawie wszystko podniosę


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 5 października 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona. Gratulacje wagi !!

    Co do mdłości to mi tez wróciły ale do przeżycia. Za to zgaga o 3-7 rano to 🤬🤬🤬🤬


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 października 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey nie zamówiłam jeszcze nic do fotelików ale zamówiłam kocyk bambusowy na Ali za 55zł trochę w ciemno, ale opinie ma bardzo dobre. Ma przyjść do 26 października to zobaczymy.
    Moje Maluchy słabi się dziś ruszają, trochę mnie to niepokoi ale w sumie cały dzień mam aktywny to może dlatego cichutko siedzą....

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 5 października 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podeslij link jak przyjdą

    Co do ruchów to u mnie tez jest różnie. Takie stałe zaczęłam czuć bliżej 30’tyg. Ale i tak teraz jednego dnia jedno a drugie cisza. I szczerze najwiecej czuje w ciągu dnia jak jadę autem i siedzę w fotelu ...

    Żona. Co do przychodni. To nie mam wybranej. Zapomnialam.. polecisz jakaś ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2020, 23:29


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 5 października 2020, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynka
    Mogę się tylko domyślać co czujecie wspólnie z mężem. 😭
    Ja ostatni miesiąc miałam bardzo ciężki więc przypuszczam jakie emocje Tobą targają. Musisz myśleć pozytywnie, zobaczysz przyjdzie taki moment, że będziecie tylko wracać wspomnieniami do tych złych chwil które teraz doświadczacie. Musi się ułożyć! Nie ma innej możliwości. My wszystkie przejmujemy się Twoimi Kruszynkami i Tobą. Wyprawką się nie przejmuj, to nie jest teraz ważne. Jesteś dzielną i twardą kobietą!!! 💪

    Rucola to teraz przed Tobą ten stresujący etap, ale trzeba myśleć pozytywnie. 😉Wiadomo, że na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć, to staraj się nie przemęczać. Ja niestety w dużej mierze przyczyniłam się do moich komplikacji. 😅 Co do ruchów to zgadzam się z Macey teraz dopiero odczuwam w miarę regularne ruchy. Wcześniej to były dni gdzie w ogóle nic nie czułam jedynie skurcze.

    Żona właśnie zamówiłam pościel do łóżeczek i szukam fajnych pieluch tetrowych, bo muślinowe z Waszego polecenia zamówiłam na ali 😉 cały zestaw potrzebny do szpitala, podgrzewacz. Muszę jeszcze laktator zamówić, torbę do wózka i koszulę. Zastanawiam się jeszcze jakie materace będą najlepsze do łóżeczka.
    Macie jakieś swoje typy, które możecie polecić?

    Żona i Macey ale Wasze dzieci mają piękną wagę 🤩🤩 pomyśleć że ja będąc w takim tc jak Wy jesteście teraz, to będę już mieć swoje skarby na świecie. Ja nie wiem jak będę funkcjonować za 6 tygodni 😅 Już mam problem żeby sama coś ubrać, obniżyć środek ciężkości a co dopiero za kilka tygodni 😂 Oczywiście jutro po wizycie się zamelduję 😃

  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 6 października 2020, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola pewnie twoje dzidzie odpoczywały, skoro ty byłaś aktywna. Ja w takich momentach piłam zimną wodę i kładłam się na plecach 😊
    Macey dziękuję 😊 twoje księżniczki też mają super wagę 😊 i dobrze, że lekarz cię upomniał bo pewnie byś pracowała do samego dnia porodu! A co do przychodni to u mnie w okolicy nie ma żadnego pediatry wartego uwagi, więc pewnie będziemy gdzieś dojeżdżać autem 🤷🏻‍♀️ W tym tygodniu podzwonię po pediatrach z którymi współpracowałam i może któryś pracuje na nfz 🤷🏻‍♀️ Zorientuj się w swojej okolicy, poczytaj opinie o pediatrach i może znajdzie się ktoś warty uwagi 😊 sama też szczerze o tym zapomniałam...
    Przytulanko czyli zakupy do przodu 💪🏻 I dobrze 😊 powiem ci, że ja żałuję, że kupiwałam te tetrowe. Fakt, jeden rodzaj w auchan za grosze, a drugi niby premium na allegro, ale ani to przyjemne dla skóry, a kurzu z tego w trakcie prasowania, że można pomyśleć, że pada śnieg 😂 za jakiś czas jak się przekonam ile tego zużywają to dokupię te muśliny na alie 😊 i ciesz się ostatnimi chwilami gracji bo później jest masakra 😂
    Wogóle muszę was przeprosić za te słowa o alie... wczoraj przyszedł ostatni otulacz i kocyki! Po ponad trzech miesiącach, więc pamiętajcie, że nigdy nie wątpimy w siłę alieexpress 😂😂😂😂🤦🏻‍♀️
    Kocyki naprawdę miłe w dotyku, bawełniane i idealne na lato czy ciepłe noce (bo są ażurowe) 😊 kupowałam kilka zł taniej ale moim zdaniem nadal warte ceny
    https://a.aliexpress.com/_BTAqfB

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 października 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ogóle Dziewczyny to zabawne jak zmienia się perspektywa... w ciąży z synkiem 3 kg wydawało mi się mało a teraz przy bliźniakach 2 kg to jest tak duuuuużo!
    Przytulanka kciuki za wizytę, daj znać od razu!!!
    Co do pieluszek muslin kontra tetra to mam wątpliwości czy muślin jest chłonny jak tetra ale w odczuciu jest przepaśc, tez uwielbiam pieluszki muślinowe ale nie mam ich zbyt dużo....

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 6 października 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny melduję się po wizycie. Wszystko prawidłowo, przepływy ok, szyjka ponad 3 cm. Masa dziewczynek 1320g i 1440g, 8% różnicy 😃 oby jak najdłużej dotrzymać.

    Żona u mnie już gracji nie ma, mąż mi musi w wielu czynnościach pomagać bo ja już czuję się jak emerytka 😂 13 kg jest już na plusie, ale wszystko poszło na brzuszek. Dzisiaj ogólnie jakoś taka słaba jestem i bardzo szybko łapie zadyszkę. Proszę o to mój brzuszek w 30 tc 😂😂😂
    https://zapodaj.net/7b1697c9f8ef2.jpg.html

    A jakie jest Wasze samopoczucie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2020, 19:00

    żona_męża, antna, Rucola lubią tę wiadomość

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 7 października 2020, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiam wszystkie trójpaczki oraz rozpakowane mamusie.... ostatnio jakoś mnie tu mało
    @justyna całym serduchem jestem z tobą. twoje maluchy to dzielne wojowniki. Niech rozwiają się dobrze ✊✊i niech nabierają mocy 💪💪

    @macey @żona piękną wagę mają wasze dzieciaczki. Będą takie „tłuściutkie” po urodzeniu. Jak wy to robicie dziewczyny 😉
    Niedługo wasz dzień 😬☺️ za bezpieczne rozpakowanie ✊✊

    @przytulanko widze, że i twoje skarby rosną pięknie 🥰

    @rucola nie udało mi się namierzyć sklepu który ma dostępne ultra duo. Zrobię jeszcze jedno podejście, jak się nie uda to zamawiam w PL, to co jest dostępne.
    Jeżeli masz namiary na jakiś sklep w SK czy CZ to wiesz gdzie mnie znaleźć..

    Chwilowo dziewczyny, mogę być mniej osiągalna... gdyż....

    Moje maluszki są już po drugiej stronie brzuszka 🥰 🥰
    Przyszły na świat na początku października. Kocham te moje małe cuda ❤️❤️
    Jesteśmy jeszcze w szpitalu, gdyż synek potrzebuje małego wsparcia. Trzymajcie ciocie za nas kciuki

    Trzymam dziewczyny kciuki za wasze szczęśliwe rozpakowania ✊✊

    Ps. CC przeszłam super. Śmigalam już od pionizacji ☺️ także nie ma się czego bać dziewczyny. Z obserwacji moich zmieniających się „szpitalnych współlokatorek” widze, że większość przechodzi ten pooperacyjny czas dobrze.
    Warunek jest jeden: trzeba chodzić wyprostowanym, ruszać się... nawet jak nieco boli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2020, 10:53

    antna lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 października 2020, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad gratulacje!!!!!! Wzięłas nas z zaskoczenia!!!! Cudownie, ze Maluszki dobiły z wagą do 2 kg! Mam nadzieję, ze synek szybciutko skończy dogrzewanie w inkubatorze i dołączy do siostry :) Miałas planowe cc czy coś się wydarzyło wcześniej, że była potrzeba przyspieszyć? Co do wózka to ja dziś mam nadzieję wystawię stary po pracy i emek zacznie poszukiwania na czeskich i słowcakich stronach. Ja uda nam sie cos upolowac to oczywiście podzielę się linkiem :)
    Przytulanko piękne wagi Maluchów!!! Co do wagi ogólnej to ja już mam 11kg na plusie, więc jesli dotrwam do Twojego etapu to pewnie będę się zbliżać do 20kg hahahahaha ale spoko, już to przetrawiłam sobie, najważniejsze dzieci.
    Virad dziękuję za opinię o cc :) super się czyta takie relacje, myślę że adrenalina tez robi swoje i pomaga się szybko zregenerować. Pisz w miarę możliwości co u was i uściski dla Maluszków!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2020, 13:22

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 7 października 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad. Gratulacje mamuśko !!! Tak właśnie myślałam ze coś się u ciebie bardzo zmieniło 😍😍
    Daj znać jakie to uczucie być z mama !

    Czemu cię tak wcześniej na cc wzięli ? Przecież Mamy jeszcze 5 -6 dni 😆( byłyśmy tej samej daty )

    Przytulanka 💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻 Cieszę się ze dziiewczyny zdrowe. M, ja zadyszki to mam od początku ciąży..
    stanęłam pierwszy raz na wadze od 2 tyg i mam 2kg do przodu. Ale nie jem na tyle żeby tyć wiec chyba woda mi się zbiera przed porodem


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 7 października 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad kochana gratulacje! Forumowa ciotka ściska mocno waszą trójeczkę i przesyłam same dobre myśli i oczywiście kciuki za syneczka 🥰😘😘❤️ Tak właśnie przeczuwałam, że coś się u was dzieje (zresztą pewnie nie tylko ja) 😊 powiem wam, że się mega wzruszyłam bo poniekąd razem „zaczynałyśmy” ten wątek 😢 super super super, że poród i po pionizacji tak świetnie sobie radzisz! 😊 a jak karmienie? kochana właśnie a czemu tak nagle cię wzięli? Coś pogorszyły się przepływy czy jak?
    Przytulanko świetne wieści z wizyty 😊 masz dalej leżeć? Piękny brzusio, bardzo zgrabny! 😊🤰🏻
    Co do samopoczucia to wczoraj miałam bardzo dziwne wrażenie. Ból pobrzusza, a ruchy jakby słabsze, ale wystarczyło, że mąż podrapał brzuszek i od razu pobudka i gimnastyka 💪🏻 W tyłku kości strzelają, stawy w dłoniach bolą jak nawet łapię kubek, dziecko jedno leży poprzecznie pod żebrami więc mdłości takie jak w pierwszym trymestrze... ogólnie naprawdę nie mam co narzekać i cieszę się każdą chwilą z moim brzusiem bo już tak niewiele zostało a jakoś smutno mi będzie bez niego 🤷🏻‍♀️😢😊
    Macey jak teoje samopoczucie na kilka dni przed? 😊

    💙💙 bliźniacza mama
  • antna Przyjaciółka
    Postów: 90 32

    Wysłany: 7 października 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad, gratulację 🥰💪Super, że tak dobrze znioslas CC!!
    Przytulanka, bardzo się cieszę, że córeczki takie rowniutkie! U mnie zawsze było około 15% różnicy. I teraz jak są większe można je rozpoznać jak się dobrze przyglądanie😀

    Rucola lubi tę wiadomość

    09.2015- rozpoczęcie starań
    09.2016r - niepłodność idiopatyczna
    02.2018- ICSI = 6 zapłodnionych = blastka 4.1.2 = FET 😔
    04.2019r - ICSI = 6 zapłodnionych = blastki 4aa i 4bb
    05.2019 ET 😍
    01.2020👨‍👩‍👧‍👧
    Zimowisko: ❄️4bb Fet 09.21😔
    11.21r naturals🤰
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ