X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 29 września 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostalam dzis poduszke typu TwIN Z
    Z przesyłka mnie wyszła 90 zł
    Miękka i materiał który chciałam, oficjalnie mogę ja polecić .. o i jeszcze można prac

    W USA to top 5 „ musy have „ produktów dla bliźniaków. Można położyć spać, karmić , leżakować w niej, dzieci mogą siedzieć w niej, inna pozycja już non stop na leżąco

    https://zapodaj.net/618711a874ad6.jpg.html

    Dziś miałam ktg. Wszystko w normie. Kobieta w klinice się zdziwiła ze jestem w ciąży bliźniaczej. Biore to jako komplement 😅

    Moj b rzuch . A Ledwo się mieszczę w leginsy z lidla które na początku ciąży kupiłam
    https://zapodaj.net/3a40bebrb4c2ae.jpg.html

    Jutro idę na ostatni Mani - pedi. Przygotować paznokcie bez hybrydy 😭

    Byłam dziś w tk maxx zobaczyć torby do wózka ale były same plecaki .. teraz trochę żałuje ze nie wzięłam
    Z fischer prrice ( ale czarne z złotymi zamkami ) miały z przodu miejsce termiczne żeby trzymać butelki / zimne lub ciepłe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2020, 19:03

    Przytulanka, żona_męża, Rucola lubią tę wiadomość


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 29 września 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola co badania sprawdzam obecność białka w moczu, ale ciągle jest w normie, dlatego też lekarz powiedział, że jeśli go nie ma to nie ma powodu do niepokoju 🤷🏻‍♀️
    Macey cieszę się, że twoje ktg wyszło super, a podusia śliczna 😊 zobaczę czy będzie mi potrzebna i z chęcią skorzystam z twojego polecenia. Mam wrażenie, że ja mam taki wielki brzuch... chociaż w leginsy z lidla normalnie się mieszczę 🤷🏻‍♀️ zazdroszczę braku rozstępów, masz śliczny brzusio 😊 ja moje roztsępy zaczęłam akceptować i nadawać im imiona 😂🤦🏻‍♀️

    💙💙 bliźniacza mama
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 29 września 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ żona. Znajome zawsze mówią ze po ciąży się wchłaniają
    Zamówiłam dziś torbę do wózka
    Zależało mi na neutralnej żeby mąż narzekał.
    https://www.zalando.pl/mamalicious-torba-weekendowa-ivy-green-m6451h001-m11.html
    Nylon można prac ile się chce


    Justyna co tam u ciebie ?


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 września 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey super torba, jak Ci dojdzie to prosze porób fotki w środku i nam pokaż :P

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 30 września 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko ty masz nakaz trybu księżniczki? Powiedz mi czy pozwalasz sobie na krótkie spacery/szybkie wypady do jednego sklepu?
    Rucola wczoraj miałaś wizytę u prowadzącego? Co u twoich dzidziów?
    Justynko jak się macie z maluszkami?

    Kupujecie śpiworki do gondoli czy otulacze do fotelika? Dzidzie na wyjście mają takie dresowo-misiowe kombinezony z hm i do tego przykryję je kocykiem, ale pewnie lada chwila wyrosną z tego i myślę co później. Wolałabym coś wielofunkcyjnego, a nie jeden śpiworek do gondoli, a inny do fotelika... pomożecie rozwiać wątpliwości co wybrać?

    💙💙 bliźniacza mama
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 30 września 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey
    W cale się nie dziwię, że kobieta myślała że jesteś w pojedynczej ciąży. Ja mam troszeczkę mniejszy od Twojego a dopiero w niedzielę skoczy 30 tc 😂 Twój brzuszek jest uroczy 🥰 Cieszę się, że KTG wyszło prawidłowe 💪

    Żona
    Ja już na trybie księżniczki jestem od 4 tygodni, przez pierwsze 2 tygodnie jedynie toaleta i posiłki. Później miałam pozwolenie wyjścia na krótki spacer jeśli tylko się będę czuć na siłach. Dla mnie najgorsze jest wychodzenie po schodach do mieszkania, wtedy mam gwarantowany spięty brzuch. W związku czym odpuściłam wypady do sklepów. Zobaczymy co teraz zadecyduje lekarz prowadzący. Obstawiam, że ciężko wysiedzieć w domu 😂 znam to uczucie 😭
    Ja mam dwa rozmiary kombinezonów więc do tego czasu planuje je wykorzystać plus przykrycie kocykiem. Jeśli okaże się, że śpiworki będą niezbędne to wówczas dokupie.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 września 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja zapomniałam Wam napisac o mojej wizycie... Niestety nie czuję się uspokojona. lekarz prowadzący zrobił zmartwiona minę jak zobaczył różnicę w masie dzieci i powiedział, ze zaczynamy się spotykać co 2 tygodnie na badanie przepływów natomiast raz w miesiacu czeka mnie wizyta u lekarza z certyfikatem i specjalizacja w dziedzinie badań prenatalnych, u tego u którego byłam na połówkowcyh, także czekaja mnie średnio 3-4 wizyty w miesiącu bo jeszcze lekarz na NFZ. Przyznam, ze trochę mnie to zmartwiło, bo zaczęłam czytac różne historie m.in o selektywnym ograniczeniu wzrastania wewnątrzmacicznego (sIUGR) ale serce mi podpowiada, że będzie dobrze. Zmobilizowało mnie to do naciskania emka na wybór imienia i zgodził się na Tytusa. Ogromnie się ciesze z tego powodu :) Tym sposobem mamy trójkę : Lwa, Idalię i Tytusa :) uwielbiam te imiona i ogromnie się ciesze, że moje dzieci maja tak na imię :)
    Szyjka zamknięta, długa na 4cm :)
    Żona co do Twojego pytania, to ja mam śpiworki do wózka, bo przy synku bardzo mi sie sprawdził (kupiłam najzwyklejsze marki bodajże ricokids za 60zł), natomiast do nosidełka nie dokupuje póki co otulaczy bo mam kombinezony w rozmiarach 50/56/62. Część po synku a część dokupiona za grosze na olx. Bardzo polecam kombinezony polarowe i misiowe z cool club, da się kupić za grosze a są nie do zdarcia :) Poza tym mam jeden kocyk bambusowy niebieski dla Tytuska a Idalce dokupię albo zamówię na prezent ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2020, 14:34

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 30 września 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanka. współczuje tego leżenia. Ja średnio na tydzień mam 2-3 dni ktore tez leżę bo nie mam siły. Ale są inne dni które chociaż do tego jednego sklepu muszę wyskoczyć bo zwariuje 😆

    Najchętniej to bym wszystko dla dzieci w sklepie kupowała zamiast przez internet bo lubię zobaczyć jakość itd

    Co do spiworkow ( wozek ) to ja narazie się wstrzymalam. Pisałam gdzies wcześniej ze mam rożki i zobaczę czy starcza. Planuje dużo korzystać z adaptera na wozek i nosidełek wiec zamówiłam te koce otulacze ? Które maja dziury na pasy. Czekam na dostawę ( mąż już szału dostaje z paczkami 😅) zwykle po 60 pare złotych z Allegro.

    Rucola. Gratulacje imion ! !! Ja męża nie mogłam przekonać do swojego pierwszego wyboru.. 🤷‍♀️ Trzymam kciuki żeby zdrowo rosły. Często widzę na grupie międzynarodowej dziewczyny co piszą IUGR ale nie wglebialam się w temat. Ale z tego co kojarzę to po 35 tyg rodzą ..
    Dam znać co z torba jak przyjdzie. Sama jestem ciekawa czy będę odsylać 😆


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 września 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey ja bym jednak na spacery radziła Ci zwykłe gondole, kwestia pozycji dziecka. Tak samo jak bujaczki nie sa na poczatku wskazane to to samo tyczy się fotelików samochodowych. Przynajmniej ja tego mocno przestrzegałam i dlatego o tym piszę :) Brzuch masz boski i naprawdę mega zgrabny, kompletenie nie widać ze siedza tam 2 dziewczynki i to takie duże!!! A co do imion to zostają takie jak u Kingi?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 1 października 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko nie chodzi o to, że mi się nudzi, bo nawet fajnie tak sobie bezkarnie poleżeć, ale podobnie do Macey chciałabym móc wyskoczyć do jednego sklepu i „pomacać”, albo po prostu wyjść na krótki spacer 😊🤷🏻‍♀️ Przeżyję bez tego wiadomo, no i już tak niedaleko do względnej normalności.

    Rucola będzie wszystko dobrze zobaczysz 😊✊🏻 U mnie cały czas różnica jest na takim poziomie i szczerze mnie to nigdy nie martwiło 🤷🏻‍♀️ Wiadomo jakby nagle taka różnica zaszła, ale skoro jest ona od początku? Przekaż Tytuskowi i Idalii, że mają grzecznie przybierać bo nigdzie lepiej niż w brzuszku im nie będzie 😊👶🏻👶🏻

    Macey przypomnij jak będą miały na imię twoje księżniczki 😊

    #brzuszkowyspam
    Dzisiaj byłam na badaniach, a to mój synkowy brzuszek 😊
    https://naforum.zapodaj.net/9576492bf35c.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2020, 10:14

    💙💙 bliźniacza mama
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 1 października 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola. Wiem ze nie wolno im siedzieć długo w nosidełka ale mi bardziej chodziło o to ze pierwsze wyjścia to będą do lekarzy itd
    Wiec nosidełko do auta i z auta na adapter

    Czy wyciągałas zaspane dziecko i do gondoli jak jechalas do lekarza ?

    @ żona. Brzusio śliczny, i tez wyglądasz na pojedyncze dziecko 🥰

    Ja dziś byłam na badaniach krwi przed szpitalem i prawie 300 zł, drogie są te dzieci 😂

    Co do imion to póki co stoi na Nela i Lila 😄

    Jak u ciebie Żona z imionami ? Przytulanka ?

    Virad jak się czujesz. ?


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 1 października 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey z synkiem chodziłam tylko do przychodni 100m od domu także zawsze gondolą i w sumie pierwsza wizyta 5tyg po porodzie i potem dopiero szczepienia, na spacery chodziliśmy dość szybko i codziennie więc dla mnie gondola to była podstawą. Z bliźniakami fakt, może być diametralnie inaczej więc tu adaptery mogą być bardzo pomocne, aczkolwiek mam nadzieję że jak najszybciej zaczniemy spacery więc śpiworki to dla mnie must have ;) Swoją drogą życzę Ci aby Twoje księżniczki zasypiały w foteliku samochodowym bo u nas na początku był dramat 😅
    Żona śliczny brzusio!!
    Wy w ogóle macie małe te brzuszki, wierzyć się nie chce że bliźniacze... Ja w obwodzie mam już 100cm a dopiero jutro kończę 22tc. Rosnę ekspresowo.... Z synkiem do porodu miałam 105cm 😂

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 1 października 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola
    Będzie dobrze, nie ma innej możliwości 😉 Mi lekarze powtarzali, że jeśli różnica między masami wynosi 20% to wtedy jest problem. Ale ja jestem w innej sytuacji bo moja ciąża to 1K2O i tutaj jest to bardzo ważne.
    Piękne imiona :)

    Żona i
    Właśnie o takie wyjścia do sklepu mi chodzi, bardzo mi tego brakuje. Zwariować idzie samej w domu, jeszcze jak 80-90% czasu leżę, ale czego się nie robi dla dobra dzieci 😀 Jeśli nic Ci nie dolega to mysie, że jeśli sobie to wszystko racjonalnie rozłożysz to nie powinno Ci zaszkodzić.

    Macey
    Jeśli chodzi o foteliki i gondolę to właśnie mysie podobnie jak Ty.
    Co do kosztów związanych z ciąża, to wiem coś o tym. Bo wszystkie wizyty i badania robię prywatnie. Jeszcze przy moich komplikacjach to ja wizyty mam co tydzień czasami co 10 dni i 14 dni. Raz tylko miałam 3 tygodnie przerwy. 😂

    Żona i Macey ale Wy macie malutkie te brzuszki, nie wyglądają na takie które skrywają tam dwa skarby 😉

    Co do imion to jedno mam podobne do Ciebie Macey 😅 bo u mnie Liliana i Milena.

  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 1 października 2020, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey odnośnie kosztów badań to tylko gbs musiałam zapłacić bo robiłam w innym labie, a tak to wszystkie robię z pakietu prywatnej opieki medycznej. Wizyty oczywiście płatne, a od jakiegoś czasu co dwa tygodnie więc z samego tego niezła sumka się robi 🤷🏻‍♀️ Nie bez powodu mówię na moje maluchy „skarbeczki” 😂😂 a imiona hmm Jakub napewno a drugi Pawełek, Bartosz, Bartłomiej albo Martynka 😂
    A brzuszek w ostatnich tygodniach wydaje mi się mega wielki, ale skoro inne trzypaczki twierdzą, że jednak to nie gigant to bardzo mi miło 😊 sama się zastanawiam gdzie to 5 kilo się tam mieści hmmm
    Przytulanko dzisiaj wybrałam się do jednego sklepu bo chciałam zobaczyć na żywo torbę do wózka, którą kiedyś wam pokazywałam ze smyka. Powiem wam, że bardzo miło się zaskoczyłam a teraz była w promo przeceniona z 200 zł i kupiliśmy ją. Wydaje się być bardzo funkcjonalna, a i ma dwa lata gwarancji jakby schodziła ta „skóra” czy coś 😊
    https://www.smyk.com/p/smiki-torba-do-wozka-czarna-i6419005
    Aha i jeśli macie kartę rossnę to do odbioru po 34 tc są pampersy premium care za 1 gr 😊

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 października 2020, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    halo halo Dziewczyny!!! co tu taka cisza???
    Justyna dawno nie było żadnych wieści od Ciebie! jak tam Maluchy??
    Mamuśkli w trójpaku piszcie co u Was!
    Ja zaczęłam ostatni miesiąc pracy i w sumie to cieszę się, bo covidowa paranoja rusza z kopyta a ja mam pracę między ludźmi, moje miasto od dziś weszło w tzw strefę żółtą...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 3 października 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola. Torba wczoraj przyszła i jestem ( chyba ) zadowolona
    Jest duza, ma matę do przewijania i wiecej kieszeni by się przydało . Napewno brak izolacji termicznej na baletki.. was ze Maja ? . Ale ja i tak zawsze wszystko organizuje w ziplock woreczkach.

    https://zapodaj.net/7e888ca36b696.jpg.html
    https://zapodaj.net/ca128223a29f6.jpg.html
    https://zapodaj.net/6ef6e1596596b.jpg.html

    Można ja na ramie i przez szyje nosić oraz ma te zawieszki do wózka.

    Zona. Jak twoja wyglada przypięta do wózka ? Ja mam wozek schowany i nie chce mi się go wyciągać 😩

    Dostałam tez otulacze do nosidełek i jestem z nich zadowolona.
    Zamawialam te

    https://allegro.pl/oferta/babymam-kocyk-otulacz-do-nosidelka-wozka-fotelika-8615910919?snapshot=MjAyMC0wOS0yNlQxMToxNjozNS4xNzNaO2J1eWVyO2JkODU5YjA5OGRmMGVlMGNkMWM2YzIwMzFmNDFhOGQwYjBjMGJmMWNkZDY3OThhMDU1ZjgyMjY3Nzk3NDM5OTg%3D


    Nie wiem czy był temat ale jakie mleko kupujecie? Gdzies wyczytałam ze darmoszki dają w szpitalu i można zacząć od tego do póki pokarm się nie pojawi


    Przytulanka. Imiona piękne. Tez miałam Milene jako opcje 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2020, 11:41


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 3 października 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola i dobrze, że to ostatni miesiąc, musisz powoli wrzucać luz 😊
    Macey nie mam zdjęcia na wózku bo też jest porozkładany na części pierwsze, ale wstawiam zdjęcia środka. Ogólnie trzy termiczne kieszonki, w środku milion kieszonek na zamek co napewno ułatwi użytkowanie. Ogólnie jestem zadowolona
    b095ac9f557d.jpg
    3be1199f1cde.jpg
    ee1fffe8e878.jpg

    W szpitalu w którym będę rodzić dają mm jeśli jest potrzeba, ogólnie też jest mega dobry doradca laktacyjny i wielu kobietom pomaga więc zobaczymy.
    Macey do którego pediatry na nfz masz zamiar zapisać dziewczynki? 😊 u mnie w okolicy nie ma nikogo wartego uwagi, a przy przyjęciu trzeba u mnie w szpitalu podać adres przychodni 🤷🏻‍♀️

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 października 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za zdjęcia! obydwie torby mi się podobają, bo są uniwersalne a nie takie typowo dzieciowe. ja mam plecak, ale chyba dorzucę go do wózka który będę sprzedawać a sama zaszaleję i tez kupię jakąś nową torbę z opcją własnie przerzucania przez ramię :)
    Macey a w tych kocykach jest jakiś rzep żeby dziecko się nie rozkopywało albo coś w tym stylu?zastanawiam się w sumie teraz nad czymś takim i w oko wpadły mi te
    https://allegro.pl/oferta/zimowy-koc-minky-z-kapturkiem-fotelika-nosidelka-8450231171
    ale jeszcze przemyslę temat.
    Koleżanka ma mi przesłac linka do sprawdzonego bambusowego kocyka z alie, jeśli go dostanę to się podzielę :)
    W szpitalu w którym zamierzam rodzić sa buteleczki mm i bez problemu można dostać bez ograniczenia, aczkolwiek właśnie w tym szpitalu jest aktualnie ognisko zakażenia covid więc ciekawe czy w ogóle uda mi się tam rodzić....

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 4 października 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona. Fajnie ze masz to terminczne n butelki .. ja jesCze swojej do wózka nie przymierzylam. Leniwy weekend 😛

    Przytulanka. Rzep otulacz nie ma .. przydały by się 🤷‍♀️ Ale nie pomyślałam o tym wcześniej .. ma zaokrąglona górę ale tez bez kaptury ( dla mnie kaptur bez seansu, za duży i będzie zasłaniał oczy/ twarz .. może się mylę ?

    Jak się reszta dziewczyn czuje ?

    Ja niedziele na kanapie spędziłam. Chipsy i kinderki. Śmiałam się ze nigdy takiego jedzenia nie jadłam bo szkoda kalori 😅

    Jutro mam ostatnia wizytę u lekarza 😱 żeby mnie tylko nie położył bo mam dużo spraw do zakończenia przed porodem 😱😱😱😱 8 dni 😱😱😱. Szczerze to trochę się boje ..


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 5 października 2020, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć trzypaczki, macham wam z 36 tc 😊 za dwa tygodnie prawdopodobnie rozstanę się z brzuszkiem 😢
    Rucola mam nadzieję, że będziesz mogła rodzić w wybranym szpitalu, masz jeszcze chwilę do waszego spotkania 😊 na kiedy masz ptp? 😊 tą torbę naprawdę polecam, tym bardziej, że miałam okazję dotknąć joissy carla (kosztuje prawie 3 stówy) i jak dla mnie nie ma różnicy 🤷🏻‍♀️ Kocyki bambusowe koniecznie podeślij, chociaż trochę zawiodłam się na alie bo do pewnego momentu paczki dochodziły sprawnie, a teraz czekam na ostatni otulacz muślinowy już prawie trzeci miesiąc...
    Dzisiaj też mam wizytę u lekarza i trochę się denerwuje bo przez ostatnie trzy dni sobie pozwoliłam na takie 30 minutowe wyjścia i wczoraj wieczorem kłucie na linii majtek, w biodrach i plecach... poza tym stawy w palcach dłoni mnie tak bolą, że w nocy potrafię się obudzić z tego bólu... a właśnie i zastanawiają mnie te otulacze: myślicie, że można je zastąpić kocem/kołderką?
    Bliźniacze mamusie co tam u was? Straszna cisza faktycznie aż się o was martwię!

    💙💙 bliźniacza mama
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ