X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 23 września 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek w 28t5d przyszły na świat moje największe skarby Marcelina 1000g i Mateusz 1035g. Są na intensywnej terapii. Prosimy o kciuki, modlitwę, cokolwiek.

    21.09.2020 - ❤❤
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 23 września 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaFrog wrote:
    W poniedziałek w 28t5d przyszły na świat moje największe skarby Marcelina 1000g i Mateusz 1035g. Są na intensywnej terapii. Prosimy o kciuki, modlitwę, cokolwiek.
    Kciuki za twoje maleństwa ✊✊✊✊✊✊❤️❤️
    Piękna wagę mają. Niech teraz dzielenie rosną i będą silne ✊✊✊✊✊✊❤️❤️
    A tobie mamusiu gratuluje. 😗 dzielna kobieta z ciebie ❤️

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 23 września 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynko
    Modlę się za Twoje Kruszynki, wierzę że wszystko się dobrze skończy. 👍👍👍🥰
    Dużo siły Ci teraz życzę, abyś ten trudny dla Was czas przetrwała. Wraz z dziewczynami służymy Ci pomocą, wsparciem.

  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 23 września 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna trochę mnie zatkało bo nie wiem co mam napisać . Rozpłakałam się i i nie wyobrażam co przezywasz. Szeście w nieszczęściu bo ważne ze żyją ale strachu nie zazdroszczę



    Za skarby trzymam mocno kciuki i modlę się żeby rosły silnie ! Pozwalają ci zostać przy nich ? Czy pieprzony covid i do domu ? 😢
    Dużo przeżyłaś i byłaś dzielna 💜💜


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 23 września 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynko obejmuję was swoją modlitwą ❤️❤️ I wspieram całym sercem. Dzielna mamusiu dochodź do siebie i zbieraj siły, a twoje dzieciaczki niech zdrowo rosną i mam nadzieję, że za jakiś czas będzie to tylko wspomnieniem dla was bo nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić co teraz przeżywasz

    💙💙 bliźniacza mama
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 23 września 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest ciężko, nie będę ukrywać. Mam chwile zwątpienia przeplatane z chwilami radości bo moje kruszynki żyją, są cudowne. Walczą dzielnie A ja z nimi o każda kroplę siary/mleczka. Mnie prawdopodobnie na dniach wypisza. Do domu mam 100 km ale załatwiłam sobie mieszkanie blisko szpitala i tylko jadę szybko do domu się ogarnąć, spakować i wracam. Będę mogła do nich raz dziennie wejść i przynieść mleczka jak się uda coś odciągnąć. Ja po cc chodziłam sama po ok 12 godzinach, myślę że adrenalina zrobiła swoje bo na następny dzień umieralam. Ale już jest lepiej, nie będę ukrywać, że to boli, ale dla dzieci człowiek jest w stanie znieść wszystko. One są najważniejsze. Nie wiedziałam, zecmozma kochać aż tak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2020, 14:51

    21.09.2020 - ❤❤
  • antna Przyjaciółka
    Postów: 90 32

    Wysłany: 23 września 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynka ogromne gratulacje❤️ Jesteś mamą bohaterka! Jesteś MEGA dzielna! Miałam córeczkę na patologi noworodka, mogę się tylko domyślać co czujesz.
    W sprawie laktacji trzymam gorąco kciuki żeby się udało👍 Polecam jeszcze raz Medele i staniki sportowe z własnoręcznymi dziurkami. Ja piłam też femaltiker. Dziś modlitwa w Waszym kierunku❤️

    09.2015- rozpoczęcie starań
    09.2016r - niepłodność idiopatyczna
    02.2018- ICSI = 6 zapłodnionych = blastka 4.1.2 = FET 😔
    04.2019r - ICSI = 6 zapłodnionych = blastki 4aa i 4bb
    05.2019 ET 😍
    01.2020👨‍👩‍👧‍👧
    Zimowisko: ❄️4bb Fet 09.21😔
    11.21r naturals🤰
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 23 września 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynko dopiero miałam czas zaglądnąć, ale przyznaję, ze cisza z Twojej strony była dość wymowna. Po pierwsze chciałam Ci napisać, że Twoje dzieciątka ważą już po kilogramie i to bardzo dobrze. Teraz musisz do sprawy podejść bardzo zadaniowo. Nie wiem jaki masz laktator ale na pewno przydałby się podwójny i tu z opinii znajomych z forum polecany jest Lansinoh albo bardziej mobilna Spectra. Wspaniale, ze udało Ci się tak szybko wynająć mieszkanie, to dużo rozwiąże. Domyślam się, ze jest Ci cholernie ciężko, ale głęboko wierzę, ze Maluszki sobie poradzą. Czy w szpitalu w którym leżysz jest bank mleka kobiecego?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 23 września 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Justynko dopiero miałam czas zaglądnąć, ale przyznaję, ze cisza z Twojej strony była dość wymowna. Po pierwsze chciałam Ci napisać, że Twoje dzieciątka ważą już po kilogramie i to bardzo dobrze. Teraz musisz do sprawy podejść bardzo zadaniowo. Nie wiem jaki masz laktator ale na pewno przydałby się podwójny i tu z opinii znajomych z forum polecany jest Lansinoh albo bardziej mobilna Spectra. Wspaniale, ze udało Ci się tak szybko wynająć mieszkanie, to dużo rozwiąże. Domyślam się, ze jest Ci cholernie ciężko, ale głęboko wierzę, ze Maluszki sobie poradzą. Czy w szpitalu w którym leżysz jest bank mleka kobiecego?
    Tak W razie czego jest bank ale ja cały czas mam nadzieję, że się rozkręcę. Mam laktator medela podwójny ale na razie próbuje ściągać do pojedynczej butelki, żeby przy przelewaniu do strzykawek nie tracic zadnej cennej kropli. Bo na razie to jest po kilka mililitrow. Na razie wystarczy ale wolałabym żeby to była jednak zapowiedź czegoś większego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2020, 21:58

    21.09.2020 - ❤❤
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 23 września 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @justyna bardzo silna z ciebie mama 🥰☺️ A twoje maluszki to mali wojownicy z piękna wagą. Za nich. ✊✊✊✊
    Pisałaś ze będziesz musiała pojechać do domu się spakować... proszę cie byś uważała na siebie, i nie dźwigała żadnych rzeczy, powyżej 5kg... tu chodzi o kwestie bezpieczeństwa. I prawidłowego zagojenia się rany po cc... czego nie widać z zewnątrz.
    Siły przydadzą się jak maluszki wyjdą już ze szpitala ☺️
    Co do ściągania mleka... Jest taka grupa na FB: mamy ściągające mleko... może znajdziesz coś przydatnego

    https://www.facebook.com/groups/1379396042318005/?ref=share

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 24 września 2020, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola ja kontaktowałam się z babyplaza w cz ale wózka już nie ma 🤷‍♀️ na stronie był, ale sklep potwierdził ze nie jest już dostępny. Także muszę szybko ogarnąć te kwestie 😁

    @zona Moje maluchy maja po 1850, i 2050... liczyłam na więcej 🤷‍♀️ ale nic nie poradzę, że warunki u mnie w macicy takie średnie i łożysko takie średnio wydolne 🤦🏼‍♀️

    @macey ależ masz grubaski 😋 cudna wagan❤️❤️ I pomyśleć ze te klocusie jeszcze podrosną 🥰 super. Gratuluje mamusiu. który masz tc? wydawało mi się że idziemy łeb w łeb... ale ty podałaś 33tc 🤷‍♀️

    Co do rozwiązania ... u mnie termin CC będzie zależał od przeplywow, oraz tego jak będą rosły dzieci. Chciałabym dociągnąć do 37tc, ale to zależy od wyników i decyzji lekarzy. Najważniejsze to dobro maluchów w tym momencie.

    W poniedziałek zaliczyłam ktg 🤦🏼‍♀️ w przychodni mieli problem z podpieciem ktg i wyszły dziwne wykresy... lekarka kazała jechać do szpitala żeby spawdzic to jeszcze raz... tam na szczęście nie mieli problemow z pomiarem i wyszło wszystko prawidłowo.

    Ogólnie nastrój dzisiaj mam mocno 💣

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 24 września 2020, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad ja dziś mam 34 i 4 dni. Sama się gubię w liczeniu ale chyba mamy podobnie

    Co do wagi to wiesz jak to jest. Myśle ze jak ty często miałaś ważone to można polegać na wymiarach. Mi szybko Pomierzyl i taka waga wyszła .. zobaczymy czy się sprawdzi

    Co do nastroju to ja widzę ze mi hormony przy końcu skaczą ..na dodatek gorąco mi jest w nocy. Śpię przy wiatraku i otwartym oknie tylko z poduszka a mąż pod kołdra



    Ja już mam oficjalny countdown do cc 19 dni 😳😩🙄🤨. Strach i stress i budzę się codziennie o 4.. i sobie myśle ze nie do wiary ze to tak szybko zleciało a początek był taki długi 😛





    💜💜💜💜💜. Skąd kupowaliście śpiwory do spania ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2020, 19:02

    Virad lubi tę wiadomość


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 września 2020, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad trochę mnie zestresowałaś tym wózkiem :P dziś mam połówkowe to na weekendzie spróbujemy coś zamówić, mam nadzieję oczywiście..... Swoją drogą piękna waga dzieci.
    Bliźniaki 2 kg to naprawdę sukces dziewczyny!!
    Justyna cieszę się, ze Twoje Maluszki dobiły do 1 kg. Jak sobie radzicie???
    Ja mam dziś połówkowe, dam znać po :)

    Macey, Virad lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 25 września 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki za połówkowe 🙏🏻

    Daj znać jak się trzymasz Justyna 💪🏻
    Ile dziennie mogą przytyć takie maleństwa ? Co lekarze mówią .. do 2kg i do domu ? ( domyslalm się ze to z 2 miesiące walki 😞)


    Rucola lubi tę wiadomość


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 25 września 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @macey jesteśmy dokladnie w tym samym tc ☺️
    Ale coś czuje że pierwsza się rozpakuje, po tym jak lekarze na ostatniej wizycie powiedzieli ze nie będziemy czekać do 37tc 🤦🏼‍♀️
    W idealnych warunkach bym się rozpakowała dzień przed tobą 😜
    A jak wyjdzie to zobaczymy... ale już jestem przerażona tym cięciem 🥴
    Śpiworkow do spania nie mam, wiec nie pomogę 🤷‍♀️

    @rucola za prawidłowy obraz na dzisiejszych połówkowych ✊✊✊✊✊
    zestresowałam? 🙈No weź 😬 masz jeszcze tyle czasu żeby zamówić furkę ☺️
    ja jestem w czarnej du... 😉 bo wózka jeszcze nie ma 🙈
    Co do wagi... to zawsze człowiek chciałby więcej. Dla mnie ideał to minimum po 2.5 kg... ale wiem ze nie jest to do osiągnięcia 🤷‍♀️
    Nie będę jednak narzekać, każda waga powyżej 2kg będzie dobra. Grunt żeby wyszły zdrowe i bezpiecznie z brzuszka.

    @justyna daj znać jak się trzymasz. Gdybys czegoś potrzebowała to pamietaj, jestem tu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2020, 10:15

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 25 września 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynko daj znać jak sobie radzicie.
    Macey już tak strasznie niedługo do spotkania z twoimi księżniczkami. Oj ja też ostatnio nie umiem utrzymać nerwów na wodzy. Wszystko mi przeszkadza i drażni, sporo płacze i się obrażam... a śpiworki mam z motherhood bo była kiedyś promo na smyku. Jak dla mnie bardzo lekkie i przyjemne, ale z tego co pamiętam rucola wspominała, że lepsze są takie z rękawkami 😊 a właśnie kiedyś widziałam się z położną i w rozmowie o szpitalu wyszło, że po porodzie jeśli dzidzie muszą zostać w szpitalu to w uniwersyteckim i ujastku wypisują mamę do domu, a w siemiradzkim mamę specjalnie też zostawiają. Wiem, że pewnie dla ciebie to już nic nie zmieni bo ważne żebyś ty dobrze czuła się z tym wyborem ale tak informacyjnie napisałam 😊
    Virad miałam ktg wtedy jak byłam na sterydach i jakaś porażka bo na jednym aparacie wogóle ich nie łapało, dopiero na drugim... jak wyszło wszystko dobrze to najważniejsze 😊 współczuję sytuacji z wózkiem, ale na samym początku nie jest niezbędny więc może do tej pory uda się go dostać 😊 waga twoich dzidziów ładniutka, może będą drobniejsze po mamusi 😊 grunt tak jak napisałaś żebyście w trójeczkę byli zdrowi i bezpieczni 😘
    Rucola trzymam kciuki za połówkowe ✊🏻❤️ Koniecznie daj znać co u twoich maluchów 😊
    U mnie 24 dni do terminu 🤦🏻‍♀️ Kurcze już tak niewiele dziewczyny, a dopiero co trafiłam na tą grupę i się poznałyśmy! 🤷🏻‍♀️ Przerażające trochę jak to wszystko mija. Pewnie jutro się obudzę i będziemy gadać o pierwszych krokach 😂🤦🏻‍♀️
    Jak wasi mężowie/partnerzy?

    Virad lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 września 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!!!! Ja trochę pomarudzę, bo lekarz mnie zestresował :( dziś 20+6 a dzieciaczki ważą ponoć tak średnio, córeczka około 400g a synek tylko 350g (parka potwierdzona). Ale lekarza zaniepokoiła dysproporcja wagowa między dziećmi sięgajaca 17%, choć dla mnie to było dziwne, bo ciąża 2K2O i nawet zapytałam go o to, to on powiedział, ze dysproporcja wagowa między bliźniakami jest zawsze powodem do niepokoju :( Troche to dziwne, bo przeciez mogły być nawet inne daty zapłodnienia (podejrzewam różnicę 2 dni) i synek od poczatku był mniejszy ale przyrosty ma prawidłowe. No nic. Pamiętacie może wagę swoich dzieciaczków z połówkowych?
    Dla mnie szczytem marzeń jest donosić dzieciaczki do 2 kg, naprawdę, o większej wadze nawet nie marzę.
    Zostawiam fotkę, pierwsze syncio (dalej bezimienny) a druga Idalcia
    https://naforum.zapodaj.net/cda4439b327f.png.html
    Justyna napisz co u Ciebie, martwię się o Was <3
    Macey, Virad, Żona mam nadzieję, ze nie znikniecie stąd po urodzeniu dzieci tylko będziecie wszystko relacjonować :) Wasza godzina "0" już jest naprawdę blisko!

    żona_męża, Virad lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 25 września 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola odgrzebałam nasze połówkowe (20+4 więc prawie identycznie) i jeden dzidziuś ważył 406g a drugi 353g więc prawie identycznie jak u ciebie 😊 u mnie od początku była ta różnica między nimi i utrzymuje się do teraz i tak jak piszesz u bliźniaków 2k2o to nie ma znaczenia bo są po prostu inne genetycznie, a po drugie może być różnica w zapłodnieniu/zagnieżdżeniu co miało miejsce u mnie 😊 ja się tym kompletnie nie przejmowałam bo z każdą wizytą to się potwierdza 😊 więc jeśli wszystko jest w porządku, a tylko do tej różnicy się „doczepił” to się ciesz i szukaj wózka 😊🥰 fotki cudowne 🥰❤️❤️ Kochane maleństwa!

    Rucola lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 25 września 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Virad. Szczerze to ja tez mam takie przeczucie ze będzie wcxesniej 🤷‍♀️

    @ żona dzięki za info: póki co nie nastawiam się na zmianę bo mam tam prowadzącego ale nigdy nie wiadomo 🤷‍♀️

    @rucola z tego co kojarzę to ja miałam tez około 388g. Jedna była większa potem równe a potem jedna przerosła 💜


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 25 września 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @zona ja z tobą o pieluchach nie będę jutro gadać, nie ma mowy. 😛 niech siedzą te nasze bobasy jeszcze i nabierają masy ☺️
    mąż powiedział dzisiaj ze ma ochotę już tulić dzidziusie 😍 także widać że nie może się doczekać nowych członków rodziny. Tylko ja w tym domu czuje strach 🙈
    Wrzuć proszę linka do tych śpiworkow co kupiłaś.

    @rucola ja byłam na połówkowych w 19tc wiec nie ma co porównywać nawet 🤷‍♀️
    Nie uważam żeby waga twojej parki była zła. Wagowo pięknie wręcz ❤️❤️ To dwie różne ciąże są, grunt żeby rosły podobnym tempem.
    Możesz zamawiać wózek 😬☺️

    @macey nie ważne która pierwsza, ważne żeby każda z nas rozpakowała się szczęśliwe ze zdrowymi dziećmi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2020, 21:17

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ