X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 18 września 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna tak trzymaj i dawaj znać! Ja cały czas myślę o Tobie i wierzę, że wytrwacie jeszcze dłuższą chwilę <3

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 18 września 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @justyna No pięknie się tam trzymacie 🥰 oby tak dalej kochana ✊✊✊✊ Pisz od czasu do czasu jak dajecie radę. Wszystkie tu trzymamy mocno za was kciuki ✊✊✊✊ gdybys czegoś potrzebowała to daj znać.

    @rucola to już połowa ciąży 🙈 wow, ależ to zleciało 😬 za dobre usg ✊✊ I gratuluje ruchów 🥰
    Co do moich wyborów: ja nie zmienil zdania, u mnie zostaje valco - tylko nie zdecydowałam jeszcze która wersja 🤦🏼‍♀️ bylam w sklepie żaby zamówić, ale dostawa będzie z początkiem października... wiec się rozglądam tak w necie 🤷‍♀️ Przeglądałam europejskie sklepy i te które maja Ultra Duo mają je w kolorze czarne 🤷‍♀️ a ja nie chce tego koloru. A nie przeszkadza ci w tym wózku to wgłębienie w nóżkach? Trend/sport i wersja zwykła rozkładają się całkowicie na płasko... a tu jednak jest taki podnózek (nieco jak kubełek 😉) No chyba ze się mylę, i to tez się unosi... zdjęcie dla zobrazowania o który element mi chodzi 😬
    https://zapodaj.net/f40f1237dfd21.jpg.htmlWybór fotelików narzuciło auto, i padło ma
    Besafe izi go.
    Dzieki bardzo za info o pieluszkach 😚 mój mąż bardzo chce spróbować tego systemu ☺️... tylko pewnie nie od pierwszych dni 😬 najpierw musimy nauczyć się obsługi dzieci 😅

    @zona na tym etapie dzieci maja już ciasno w brzuszku... strzelić fotkę to będzie wyczyn, ale jak masz ochotę to możesz spróbować. Mój lekarz próbował zrobić zdjęcie, kilka razy już ... ale totalnie mu nie wyszło 🤣
    Zazdro wagi chłopaków ☺️ naprawdę rewelacja ❤️❤️ chciałbym żeby moje miały wagę powyżej 2kg w dniu porodu. Ale nie wiem czy jest na to szansa. W przyszłym tygodniu będą mierzone, zobaczymy jak rosną.
    U mnie Bugaboo nie będzie 😜 zdecydowaliśmy z mężem ze valco. Super się prowadzi. Mieści się do auta. Mam nadzieje ze długo dzieciaczkom posłuży 🥰

    @macey ty szalona kobieto 🤣 jeszcze na porodówkę pojedziesz z laptopem i pracą zdalną 😜 może byś kochana zwolniła już. Potem będzie już tylko gorzej 🤭

    Walizkę do szpitala spakowałam... mimo ze nadal nie wiem gdzie ja będę rodzic 🤣🙈🤦🏼‍♀️
    myśle czy nie zabierać smoczków, butelek,i ewentualnie mm 🙈 nie sadze bym mogła karmić od razu.. zwlaszcza ze to pierwszy raz będzie 🤭
    Przepływy u maluchów sprawdzone, wiec kolejny tydzień mozemy być w trójpaku.Uff

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 18 września 2020, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzadko ostatnio zaglądam, maluchy rosną i czasu coraz mniej, zaczynają się przemieszczać i teraz to dopiero jest jazda bez trzymanki 🙈

    Pytalyscie o suszarkę jakieś kilka stron wcześniej - moim zdaniem ubranka się kurczą odrobinę przy pierwszym suszeniu, potem jest już ok. Niby są ubranka z oznaczeniem że można je suszyć ale to niewiele zmienia. Ale już się przyzwyczaiłam do tego i biorę to pod uwagę przy zakupach :)

    Widziałam że pisalyscie o bugaboo, to ja znalazłam pierwsze wady w moim idealnym wózku ;) synek ponad 9 kg i już się przestał mieścić w gondoli, musieliśmy się przestawić na spacerówkę a ta kubełkowa jednak dla niego jeszcze "za trudna" więc kiepski taki okres przejściowy. Jednak zaluje że nie ma spacerówki rozkładanej na płasko bo możnaby szybciej zmienić i korzystać z większej swobody, leżenie na brzuchu etc. Także to dla mnie bardzo duży minus.
    Justyna, jestes mega dzielna z tym szpitalem, trzymajcie się tam mocno!! Dzień za dniem i oby jak najdłużej 💪

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 19 września 2020, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad niestety nie otwiera mi się to zdjęcie :( spróbuję potem na komputerze ale jeśli myślę o tym co możesz mieć na myśli to jest to regulowane i można wyprostować. Taki sam podnóżek mam w britaxie i podnosi się do pozycji poziomej i jest przedłużeniem wózka. Mi kolor jest obojętny tak serio 😅 choć szary na pewno mocno nie płowieje;) ale będę brać co będzie bo bardzo mi zależy na przekladanychy siedziskach. Jak dziecko przenosisz do spacerówki a taka potrzeba jak pisze irriska może być dużo wcześniej niż zakładamy, to warto mieć bezpośredni wgląd do dziecka, albo w drugą stronę, aby dziecko widziało nas:)
    Irriska napisz proszę czy Twoje Maluchy śpią już osobno i do kiedy sprawdziło się wspólne łóżeczko? Edit. Zacna waga synka :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2020, 07:30

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 19 września 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @iriiiska całe wieki cie tu nie było 😬 ale jak szkraby zaczęły się przemieszczać to musisz mieć już tam wesoło 🙈
    Super ze ładnie rosną 😀 i tez jestem ciekawa jak ze spaniem u was na tym etapie? Karmienie nadal mieszane?

    @rucola chodzi mi właśnie o podnózek, tam jest wgłębienie takie...
    gdzie znalazłaś inny kolor Ultra niż czarny? Proszę linka ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2020, 09:22

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 19 września 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad jak emek szukał z miesiąc temu to coś było chyba, aczkolwiek ręki nie dam sobie uciąć. Nagonie emka w wolnej chwili, najpewniej jutro, bo ja się gubię na tych pepiczkowych stronach 😂😂😂

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 19 września 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola Oki 😊 a tak z ciekawości 😁 gondole kupujesz?

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 19 września 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad tak, planuję kupić cały zestaw :) na olx jedna pani sprzedaje gondole i adaptery ale jak przeliczyłam to za nówki niewiele dopłacę a później sprzedam zestaw. A co do kolorów to naprawdę nie pamiętam, dla mnie to obojętne a byłam tak podniecona tym wózkiem że szok 😂😂😂

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 19 września 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, tak śpią już osobno, ogólnie dużo jesteśmy ostatnio poza domem to w łóżeczkach turystycznych. Dopiero zamówiłam dwa oddzielne łóżeczka i w przyszłym tygodniu będziemy je rozkładać. W sumie to 6 miesięcy dało radę spać razem.

    Virad, ze spaniem jest ogólnie dużo gorzej 🙈 regres snu czy cokolwiek innego. W nocy zmieniają się w żarłoki, jedza 3 razy a był okres że wstawali tylko raz. Także nocki są bardzo ciężkie. Jakieś dwa tygodnie temu ich odstawiłam, w sumie to sami zaczęli wariować w nocy przy piersi, jeść znacznie więcej, fochy strzelac i tak łatwo poszło z zakończeniem karmienia. A ja już mam serdecznie dość laktatora 😅

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 21 września 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry mamusie i brzuszki 😊 jak się macie?
    U nas wczoraj był gorszy dzień w sensie twardnienia co chwilę i kłucie w pachwinach, poza tym od kilku dni strasznie swędzą mnie żebra i bolą stawy szczególnie w dłoniach 🤷🏻‍♀️ Ale wczoraj letnia kąpiel i masaż w wykonaniu męża dał radę więc toczymy się dalej 😊 coraz więcej leżymy w ciągu dnia więc cieszę się, że zakupy porobione 😊 jeśli któraś z was ma kartę ikea family to na maila pewnie dostałyście bon na 40 zł - piszę o tym, bo mógł wam trafić tak jak mi do spamu, a wykorzystać go można do końca września albo się z kimś nim podzielić na przykład 😊 muszę męża wysłać na jakieś zakupy bo dla mnie to już raczej za wielka wyprawa 🤷🏻‍♀️
    Justynko nasze słoneczko co tam u was? 🥰
    Macey na jaką torbę do bugaboo się zdecydowałaś? Inne trzypaczki a wy możecie polecić jakąś? 😊
    Virad kiedy będziecie się ważyć? Ciekawi mnie strasznie czy tylko moje osiągnęły tą „magiczną granicę” 🤦🏻‍♀️👶🏻👶🏻❤️
    Ale bym zjadła krokiety z kapustą! A wasze zachcianki?
    A tu nasza fura
    897641a45b8a.jpg

    Rucola lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 21 września 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzień dobry Dziewczyny!!!! Żona jak już fura jest to z taką wagą można chłopaków rodzić ;) Śmieją się oczywiście :P
    Virad ja cały czas o Tobie pamiętam i jak tylko zagonię mojego lenia do poszukania wózka to się podzielę linkiem! Zresztą może sama poszukam.
    Justyna co tam u Ciebie???
    edit. Virad pierwszy znaleziony link :)
    https://www.detske-kocarky.cz/kocarky-kocarky-pro-dvojcata-a-sourozenecke/kocarek-valco-snap-ultra-duo-2019-tailor-made-grey-marle.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2020, 12:58

    żona_męża lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 21 września 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona męża
    dzięki za informację odnośnie bonu z Ikea, zawsze się przyda. W szczególności, że jeszcze brakuje nam dużo rzeczy. Oj zazdroszczę tej magicznej granicy :) mam nadzieję, że i mi się uda do takiego momentu dotrwać. Na chwilę obecną moje dziewczynki ważą 880 g i 927 g. Za dwa tygodnie mam III badanie prenatalne, już się nie mogę doczekać a zarazem się troszeczkę denerwuję. U mnie różne samopoczucie, raz lepiej raz gorzej. Ale pochwalę się bo udało mi się zrobić dwa programy prania, jeszcze tylko kolory i ciuszki będą przygotowane 😃

    Rucola, żona_męża lubią tę wiadomość

  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 21 września 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Chwalpost bo wreszcie miałam po miesiącu dziewczyny ważone. 2.2 i 2.4 kg 😰😳😳
    33plus 3 dni. Wydaje mi się ze wielkie.
    Wyniki i przepływy wsYstko Ok. Szyjka ( zapomniałam zapytać ile ) ale „ powinam dotrwać „ termin 12 szpital 13 cięcie

    3 tyg i będę mama 🥳🥳🥳🥳. Ile mogą urosnąć w ciągu tych 3 tyg ???????

    Co do torby na bugaboo to muszę się zabrać za szukanie. Chce jakaś co się zawiesza na wózku a nie plecak .. jak znajdziesz coś ciekawego to podeslij
    Jeśli chodzi o mnie i ikea to muszę szukać w spaniem dzięki za podpowiedz !

    Przytulanka. Gratulacje wagi ! Który to tydzień ?

    żona_męża lubi tę wiadomość


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 21 września 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey
    dla Twoich dziewczynek wielkie gratkii za masę jaką osiągnęły. :) Ciąża wzorowa widzę, oby tak do samego końca 😉 za trzy tygodnie dziewczynki już będą z Wami 🥰 Nie znam się ale pewnie do 3 kg Ci mogą podciągnąć.
    Moje dziewczyny były mierzone w 27+5 tc.


    Żona
    Niestety ja żadnego bonu nie otrzymałam od Ikea. Jedynie -10% na marterace i łóżka. Może coś kupiłaś wcześniej i dlatego dostałaś bon?

  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 21 września 2020, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanka super waga, za chwilę kilogram a potem szybciutko do dwóch 😊 dopiero co moje dzidzie tyle miały 👶🏻👶🏻 co do bonu to z tego co się orientuje to każdy go dostał niezależnie od zakupów 🤷🏻‍♀️ Ewentualnie jeśli pamiętasz dane do konta ikea to tam też jest widoczny ten bon 😊 albo napisz lub zadzwoń do nich?
    Macey świetna waga! Czyli po prostu dzieciaki na tym etapie tyle mają i bardzo dobrze! Co do wagi przy porodzie to też liczę tak około 3 kg 😊
    torbę znalazłam taką (bezfirmową)
    https://www.smyk.com/p/smiki-torba-do-wozka-czarna-i6419005
    I taką firmową
    https://www.joissy.com/torba-do-wozka-carla-black-czarna
    Zwariuje z tym swędzącym brzuchem wrrr

    💙💙 bliźniacza mama
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 21 września 2020, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona
    oj chciałabym bardzo żeby moje dzieci do takiej wagi dotrwały. Niestety ja mam ciążę wyższego ryzyka i potem może się różnie zacząć dziać, chociaż myślę
    optymistycznie. Główny cel mojej Pani doktor to minimum dotrwać do 30 tc a jeśli się uda to do końca czyli 36 tc. 😆
    Jutro zadzwonię na infolinię i zapytam o ten bon, bo jeśli jest okazja to warto z niej skorzystać.

    Pewnie dziewczyny jesteście już trochę jak na szpilkach przed rozwiązaniem? Zaczynacie się już stresować?

  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 22 września 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanka. To z górki u ciebie. Pamietam dokładnie te tyg bo jeszcze się dobrze czułam 😂. Teraz to tak ciężko cokolwiek zrobić. A już nie mówię o schylaniu się. Co mi spadnie na podłogę to już nie podnoszę 😛

    Co do wagi to rozmawiałam wczoraj z położna i mówiła ze powinny osiągnąć 2.7 2.9 kg i celować w rozmiar 50..

    Żona. Pierwsza to chyba eko skora ? Raczki zaraz będą odpadać. Druga nawet fajna. Zamawiasz ja ?


    Moj brzuch 😳
    https://zapodaj.net/e564e8f194247.jpg.html
    Od miesiąca nic nie tyje wiec dziewczyny zjadają dodatkowe kg które przybyły przed ciąża.. a jem sporo wg mnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 08:36

    żona_męża lubi tę wiadomość


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 22 września 2020, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko wszystkie tu będziemy mocno trzymały za was kciuki więc napewno wytrwacie jak najdłużej 😘 i zgadzam się z macey: ciesz się, że jeszcze chwileczkę możesz się ruszać, bo jak coś później spadnie na podłogę tak koniec 😂🤦🏻‍♀️
    Co do dnia rozwiązania na razie staram się nie nakręcać bo jak zacznę myśleć to wpadnę w jakieś błędne koło... wogóle chyba dzień przed terminem powiem mężowi, że ma mnie gdzieś zabrać żebym o tym za bardzo nie mogła myśleć (o ile będę w stanie się dotoczyć gdziekolwiek 🤷🏻‍♀️)
    Macey właśnie zastanawiam się z tą torbą bo ona też jest taka skóropodobna a chyba wolałabym bardziej z materiału. Może jeszcze poszukam 😊 cudowny brzusio 🥰🥰 a w nim dwie małe księżniczki!

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 września 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey piekny brzuszek, bardzo zgrabny!!! mam wrażenie ze mój aktualnie jest nieiwele mniejszy :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 13:33

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 22 września 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziękuję dziewczyny za wsparcie :) ja niestety średnio się czuję przez to, że już trochę czasu jestem przełączona na tryb księżniczki. Też miałyście bóle w krzyżu? Bo właśnie od wczoraj trochę zaczęły mi doskwierać, a gdzie tam do końca...

    Macey śliczny brzuszek :) do rozwiązania pewnie jeszcze trochę urośnie. 😉

    Rucola odnośnie brzucha to mam podobnie, przez ostatnie dwa tygodnie tak urósł, że nawet pani doktor zauważyła.

‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ