X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;) odzywam się, choć ostatkiem sił ;)
    Od 14 grudnia jesteśmy w domu;)
    Na razie kontrole lekarskie (A jest tego troche) przechodzimy bez większych zastrzeżeń. Ja i tak cały czas obserwuje i doszukuje się non stop czegoś. Ale najważniejsze że jesteśmy w domu, razem. Jest roboty fulllll ale jestem szczęśliwa. Karmię moim mlekiem ale z butelki, muszę dodawać im zageszczacz bo syn ulewa, córka się krztusi ale coraz mniej. I dodaje jeszcze wzmacniacz hmf z zalecenia neonatologa. Poza tym tylko d3 i żelazo. Mam problem z karmieniem synka. Wykazuje oznaki głodu, widać, że chce jeść, zaczyna ładnie ssać po czym zaczyna się prezenie, wycinanie, kręcenie głową,krzyk. No masakra. Najlepsze, że na śpiąco je spokojnie, tak jakby y z automatu. A przytomny odstawia cyrk. Niedojada. Ech .. Ale najważniejsze, że jakoś przybiera. Wazy już 3770, Marcelina 3500. Dla mnie to giganty;)
    Retinopatia się nam cofnela;)🥳🥳
    Powrót maluchów do domu to było szaleństwo. Ja byłam tyle czasu poza domem, więc mieszkanie wyglądało nieciekawie. No i my nieprzygotowani. Ale jakoś się kulamy;)
    Zakupiłam valco trend. Jest super. Do fotelików kupiłam rame od bebetto, sprawdza sie rewelacyjnie . Przydaje się na wyjazdy po lekarzach.

    Dziewczyny jak Wy ogarniacie. Mi pomaga mama. Inaczej bym oszalała.

    Rucola lubi tę wiadomość

    21.09.2020 - ❤❤
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @justyna 😍 ty jedna widać ze żyjesz. 🤗 Cała reszta zapadła się pod ziemie.
    Ależ piękne wagowo masz te kluski. I mega się cieszę, że zdrowotnie jest tak u was dobrze. I oby tak dalej 🥰
    Twój synek zachowuje się jak moja córka, jakiś czas temu. Zmieniliśmy butelki, smoczki ... i nie było poprawy. Po prostu zawsze był cyrk. Teraz zdarza się to już mega sporadycznie.. na szczęście. Mam wrażenie ze to w terminie skoków wypadało 🤷‍♀️

    U mnie z ogarnianiem nie ma jakiś większych problemów (nie to ze nie ma żadnych 😝) i mam męża do pomocy. Czasem dzieciaki robią cyrki, ale nie sposób chyba tego uniknąć. Dzieciaki są już bardziej kumate, to tez inaczej już jest. I ważna jest rutyna. Zauważyłam, że jak zaczęliśmy je kłaść spać około 19, to od 18-18:30 potrafią już ziewać 😆 także widać ze załapali rytm. I mam nadzieje, że będą się jego dłuuuuugo jeszcze trzymać, bo nie ukrywam ze miło jest wieczorem poleżeć na kanapie w ciszy i spokoju 😂

    Rucola lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola życzę ci kochana, żebyście mogli być wszyscy razem jak najszybciej.
    Napisz, co z maluchami i jak twoje samoczucie po cc.
    Trzymam za was kciuki ✊✊

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna ogromnie się cieszę że wszystko tak pięknie się bu Was układa ❤️
    Virad już piszę :) córeczka od piątku jest z nami w domu. Jest cudowna... Do synka mogę zagadać na pół godziny co drugi dzień i serce mi pęka. Nie ma już sondy, czekamy na magiczne 2kg, które musi być stabilne a aktualnie mamy 1940 a było już 1960. Te wahania w dół strasznie mnie dołują. Tęsknię za nim ogromnie...
    Jestem mamą kpi i wiecie co, dla nas z uwagi na starszego synka to chyba najlepsza opcja.... Dziś w nocy tata dpi z córeczką i może ją karmić, bo starszy synek od powrotu siostry budzi się co godzinę czy 2 i płacze za mną. Myślę że wszystko się unormuje całe póki co tak jest dobrze. Odciągam regularnie, 8 razy na dobę i póki co mleka mam dużo, nawet mroże. Oby tak dalej. Może polecicie mi jakiś termos na butelki na spacery? Może się przydać.
    U nas chyba tyle...m czekamy na synka do pełni szczęścia....

    Virad lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola 🥰😍 mam nadzieje, że na dniach synek do was dołączy. Za szybki powrót ze szpitala ✊✊
    Synek jest na twoim mleczku czy dostaje pol na pol z mm?
    Gratuluje KPI 😃 u mnie na tym polu była porażka. Także szacun ☺️
    Termosu nie mam. Wogole mam wraznenie ze nie jestem przygotowana do niczego 😂

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad dzieci od 3ciej doby są tylko na moim mleku. Odciągam regularnie, w sumie żyje na zegarek ale o dziwo póki co odpowiada mi to. Może jak synek wróci to pomyślę o kontakcie z CDL żeby włączyć też pierś, zobaczymy. Na razie kręcę bo laktację jak mogę, nawet już mam trochę mrożonek a resztki mleka z dnia wlewam do kąpieli, więc Starszak też skorzysta ;)

    Virad lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola a pewnie ze próbuj przystawiać 🥰
    Moje były za małe i nie miały siły by ssac.
    I bravo za mrożonki 🤗

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się, czy odciągając laktatorem jest szansa na rozkręcenie laktacji? u mnie jedno dziecko słabo pije, tzn. denerwuje sie gdy już słabiej leci. I tak czy siak dokarmiam mm bo po 15 minutach picia z piersi i tak dalej są głodni. No i to mega długo trwa że czasem nie mam czasu i muszę obu nakarmić, daję butelki.
    Natomiast drugie lepiej. I też odbija zawsze w przeciwieństwie do mniejszego. Ten mniejszy dodatkowo jest nerwowy, straszie głośno płacze i ciężko go uspokoić. Męczy się z powietrzem mimo prób odbijania w różnych pozycjach. Kupiłam butelki do karmienia podee polecane z blogu http://niezwariuje.blogspot.com/2015/04/rownoczesne-karmienie-blizniat-piersia.html
    ale mniejszy nie ma siły aby z nich pić, więc daję większemu aby móc nakarmić ich na raz gdy będę sama w domu już.
    ogólnie jestem wykończona, śpię codziennie do 11:00-12:00. Wczoraj zasnęłam dopiero o 3:00, o 5:00 pobudka, potem około 8:00 i po 12:00. Potem jestem tak zmęczona że nie mam sił ich aktywować w dzień, by byli zmęczeni i spali w nocy. Tak czy siak męczące są próby odbicia, to trwa mega długo w nocy gdy czlowiek chciałby nakarmić i iść spać. Chciałabym mieć więcej siły by np. częściej spacerować bo jak jestem ciągle jak zombie to mi się nie chce.
    Z ulewaniem jest lepiej dzięki zagęstnikowi, tylko odbijanie mnie męczy bo mniejszy często w ogóle nie odbija mimo prób przez 15-30 minut.
    1,5 tyg temu ważyli 3500 i 3580g.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2021, 19:16

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 02:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusia przy kpi najważniejsza jest regularność. Ja odciągam średnio co 3h nie odbijam córki, póki co nie ma takiej potrzeby... Dla mnie karmienie butelką jest bo tyle ok, że mogę zlecić to mężowi i pospać... Nigdy nie sądziłam że będę mieć taki pozytywny stosunek do kpi. No i gdy odciągam nadrabiam internetu 🤭

    Virad lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 03:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również polecam kpi. Odciagam już 4 miesiące. Dzieci od początku tylko na moim mleku, w domu cała zamrażarka mrożonek. Że względu na to, że to wczesniaki że skrajnie niską masa urodzeniową to muszę mieć kontrolę nad tym ile zjadają. Da się, ale potrzeba systematycznosci. Ja sciagalam.co.2 godziny w dzień i co 3 w nocy. Teraz jak mam Dzieci w domu to mniej-więcej 8 razy na dobę po prostu wtedy gdy dzieci mi pozwalają. Inaczej się nie da. I też nadrabiam wtedy inernety;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 03:03

    Virad, Rucola lubią tę wiadomość

    21.09.2020 - ❤❤
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna super czytać, że już tyle czasu Ci się udaje. Ja stawiam sobie za cel póki co 3 miesiące ale jeśli będzie mi szło to chcę jak najdłużej to możliwe. Zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać z synkiem w domu :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze to brzmi nieciekawie, 8 razy na dobę. Tylko jak to pogodzić z karmieniem, gotowaniem, sprzątaniem czy zakupami?
    Ja jeszcze w dzień odsypiam noce wiec chyba bym nie dała rady.

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 03:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @martysia 8 sesji to takie raczej minimum.
    I bardzo istotne jest by ściągać tez w nocy, bez tego laktacja padnie.
    Polecam poczytać grupę FB „mamy ściągające mleko (karmienie piersia inaczej).
    Możesz sciagac przed karmieniem dzieci. Organizacyjnie jest to do ogarnięcia, nie wiem tylko jak często budza się twoje maluchy.
    Jezeli chodzi o czas...
    Zakupy możesz robić przez internet, żeby nie tracić czasu na chodzenie po sklepach .. aczkowiek wyjście do sklepu od czasu do czasu to jest naprawdę niezła rozrywka 😅.
    Sprzątać można wtedy kiedy tato wyjdzie z dziećmi na spacer.
    Gotować... raz w tygodniu przygotwać sobie obiadki, pomrozić.. a potem tylko dodawać dodatki.

    @rucola jak sytuacja? Synek już w domu? Jak nowa rzeczywistość?
    pamiętasz jak marzyłam by się wyspać 😉 od jakiegoś czasu mi się udaje 😅 😋 moje bliźniaki mają jedna nocna pobudkę na karmienie. Idą spać o 19-19:30 i wstają o 7 😆 czasem jak im się coś pochrzani to o 6 chcą się już bawić 🤣
    mam nadzieje, że już tak zostanie... chociaż z tego co czytałam, dzieciaki mogą mieć regres snu 🤦🏼‍♀️ Oby jednak nie.

    @macey jeżeli czytasz to odezwij się proszę. Wysłałam ci zaproszenie. Potrzebuje nieco info o Wiedniu dla mojej koleżanki.

    @zona @macey @przytulanka i inne mamuśki. Mam nadzieje, ze u was wszystko w porzadku i że nie piszecie bo dzieciaki zawładnęły waszym życiem 🥰 skrobnijcie w wolnej chwili co u was

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2021, 03:26

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 8 sesji odciągania to raczej stała która już nie ulegnie zmianie 😅 ale w tzw międzyczasie przystawiam córeczkę do piersi okazuje się że super łapie ale jest leniuszkiem, bo się zaciagnie a mleko płynie aż jej się z buzi wylewane a ona nie łyka... No nic, zobaczymy jak się sytuacja rozwiąże :)
    Martysia jeśli chodzi o domowe obowiązki to u mnie bardzo mocno zaangażowany jest mąż, sama w życiu bym tego nie ogarnęła. To znaczy może bym ogarnęła ale byłabym zajechana a to jak wiadomo mega przekładamy się na psychikę więc bardzo chcę dbać o higienę życia. Z synkiy 3 misiacey po porodzie dopadło mnie coś na kształt depresji poporodowej, teraz muszę zrobić wszystko aby się nie poddać.
    Virad super jesteś zorganizowana, przemawia przez Ciebie masa energii. Super, tak trzymaj!!! Zazdroszczę jednej pobudki 😅 może i u nas doczekamy takich czasów ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola lubie się poobijać, bez dzieci czy z .. No muszę mieć czas dla siebie 😅
    Synek już w domu?

    Rucola lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna / Virad / Martysia - jak miło, że się odezwałyście (z Rucolą jestem raczej na bieżąco na wątku Bliźniąt 2021 ;))

    Justyna - Super waga Twoich Dzieciaczków! Ja jestem lekko przerażona bo ostatnie USG miałam tydzień temu i wyszło, że chłopaki całkiem spore: 2,5kg i 2,8kg a termin cc mam na najbliższy wtorek więc się nie zdziwię, jak większy dobije do 3kg (szok!)

    Virad - Ile już mają Twoje Maluchy, że przeszły na pojedynczą pobudkę nocną? Kiedy można liczyć na taki komfort ;)

    Martysia - kciuki za rozkręcenie laktacji!

    Mamusie - czy używacie jakiś aplikacji albo tabelek do notowania najważniejszych czynności dzieci (o której karmienie, ile ml, kiedy kupa ;) itd. Możecie coś polecić?

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @chica 😍 piękna waga chłopców 😍
    Co do przespanych nocy 😉 nie zależy ile maja dzieci, a od tego ile ważą i ile jedzą. U mnie w 3 miesiacu dopiero zaczęły tak funcjonowac. Mojej koleżance w 2 już... wiele tez zależy od samych dzieci.
    Co lubią dzieci?? Maluchy uwielbiaja rytuały. Zupełnie inaczej funkcjonuja, są bardziej spokojne. Oczywiście nie ma co przesadzać, i robić wszystkiego co do minuty ;) myśle ze noce przez to tez lepiej wyglądają 🤗
    Jeżeli chodzi o aplikacje, dla mnie numerem jedne jest Baby Daybook. Bez niej nie da się już żyć 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2021, 14:12

    Chica lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie niestety nie jest mocno zaangażowany, mam wrażenie że jestem z tym wszystkim sama :( a co prawda był teraz w domu ze mną.
    Jednak nie dałabym rady i odciągać w nocy i karmić, mimo że dokarmiam mm to i tak budzą się co 2 godziny a karmienie w nocy czy w dzień zajmuje mi jakieś 1,5 godziny każdorazowo (obu naraz). W nocy wychodzi że śpię 3 godziny do 4 max, a w dzień jestem mega zmęczona. Powiem szczerze że nie mam siły nawet na spacery z dziećmi, odkąd wyszłam ze szpitala byliśmy może kilka razy. Wolę w tym czasie poleżeć lub przespać się. Aby nie zwariować to wychodzę do sklepu choć nie codziennie na jakąś godzinę.
    Przyznam że w nocy daję tylko mm, by dłużej pospali.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martysia mm nie gwarantuje lepszego snu. jest wiele mam które karmią mm a borykają się z bezsennością dzieci.
    Chica pięknie chłopcy ważą, naprawdę tylko pozazdrościć.. Co do rytuałów to moim dzieciom zostały narzucone one w szpitalu, karmienie co 3 godziny: północ, 3,6 itd. Czyli 8 karmień na dobę. Ja pod tym kątem ustaliłam sobie odciaganie mleka i karmienie a wszystko inne w tzw międzyczasie. Co prawda na razie mam tylko córeczkę w domu (Virad czekamy na synka, nie mam pojęcia kiedy wyjdzie, dzis jadę na widzenie z Nim to się dowiem jaką ma wagę bo to od niej zależą rokowania co do wyjścia).
    martysia jeśli moge Ci coś doradzić to spróbuj zaangażować męża. Nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla niego i dla dzieci. Pytanie czy on się sam nie garnie czy po prostu Ty wszystko zrobisz lepiej.... czasem wystarczy zmotywować, poprosić, przymknąć oko na pewne sprawy i wszystko się zmienia :) jeśli karmisz butelką to karmienie może przejąć tata, choćby wtedy kiedy jest w domu. Myślę, ze da się to jakoś poukładać. Nie możesz sama dźwigać tego wszystkiego, bo tego jest po prostu za dużo....

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @martysia jeżeli mogę coś doradzić... jak masz się męczyć z kpi i się wykończyć psychicznie to odstaw w chol..
    Dzieci na mm tez dobrze rosną. Nie każda mama musi karmić swoim mlekiem. Musisz się zastanowić co jest dobre i dla dzieci i ciebie. Nie czuj żadnej presji 😗 Serio. Jak chcesz pogadać z kimś to jestem dostępna ☺️
    Co do męża... pogadaj z nim. Powiedz ze potrzebna ci jest pomoc. Dzieci są wasze i wspólnie powinniście je ogarniać.. w miarę możliwości, obydwoje powinniście coś przy dzieciach robić. Jeżeli on pracuje, to niech to będzie chociaż wieczorna kąpiel maluchów... tak żebyś mogła chwile odetchnąć.
    Inaczej się wykończysz.
    Jeżeli jesteś z wawy, to ja chętnie na spacer 3x w tygodniu mogę zabrać twoje dzieci 😃 będziesz mogła w tym czasie pospać czy coś ugotować. Jakby co to pisz, chętnie ci pomogę.

    @rucola czekam na dobre wieści o rodzinie w komplecie 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2021, 21:21

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ