X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 1 stycznia 2021, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @martysia nie sadze żeby to był problem z przepływem przy KP. Jeżeli już to ze smoczkiem w butelce. Czasem dzieci tez tak zachłannie piją że nie da się tego później uniknąć 🤷‍♀️
    Zagęszczacz może być jednym z „lekarstw” na ulewanie.
    Kręcenie, charczenie po mleku może świadczyć o jego cofaniu. Refluks u maluchów to częsta przypadłość. Niestety, tu zazwyczaj potrzebny jest czas.
    Spróbuj potrzymać go dłużej w pozycji jak na tym zdjęciu (główne zdjęcie, maluch jest na klatce piersiowej)

    https://lovi.pl/porady/karmienie-piersia/odbijanie-po-karmieniu

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję za linki, raz się udało i pomogło. Innym razem nie ale i tak jest postęp Dzięki zagęszczaczowi nie ma już takiego chlustania jak wcześniej.
    Czy możecie polecić mi sprawdzoną torbę do wózka?
    Mam też pytanie odnośnie poduszki do karmienia- czy przyda się ona też w przypadku karmienia mm dwójki na raz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2021, 22:22

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @martysia poducha jest super. Można karmić na niej dwójke..ale raczej jak dzieci są jeszcze takie malusie.. z każdym tygodniem są coraz bardziej rozumne i maluchy się wiercą ;) ale poduchę polecam. Można odłożyć na chwile dzieci. To jeden z lepszych zakupow :)
    Torby nie mam, wiec nic nie polecę 🤷‍♀️

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jaki masz sposób na karmienie większych na raz? :)
    Czy któraś z was też ma taki problem jak ja, że w nocy budzą się powiedzmy 3 razy ale problemem jest by po jedzeniu zasnęli? Kręcą się, nawet jak odbiją i na chwilę obecną wygląda to tak że obudzili się np. o 0:00, najedli, a spać poszłam o 2:00. Około 4:00 znów się obudzili, najledli ale problem byl z usypianiem jednego z nich i zasnęłam po 7:00... potem pobudka około 9:00. Jestem padnięta.

  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martysia u nas to samo, plus takie atrakcje w dzień. Dodatkowo płacz i inne nieprzyjemne dolegliwości dla nich i dla nas.

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @martysia dlaczego tak długo usypiasz jednego malucha? Meczy go coś? Czy chce się „bawić”?
    O której ich kładziesz spac? Wybudzasz na karmienie? Ile one maja już tygodni?

    nie 😅 nie karmie jednocześnie już. Czasem różnica miedzy karmieniami pomiędzy dziećmi jest +-30-40minut, w ciągu dnia.
    Wyjątek, jak wracamy po spacerze to nagle wszyscy głodni 😂
    A w nocy, jedno potrzebuje spać dłużej a drugie krócej. Wiec przerwy nocne mamy co 7 lub co 4-5h. Zależy od nocy 😉

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego? Ponieważ nie usypia. Po położeniu albo ma refluks mimo odbicia i kręci się albo też leży i nie śpi. W obu przypadkach minie może 20 minut i ryk. To powtarza się po kilka razy, aż w końcu usypia.
    Na karmienie wybudzałam tylko przez 3-4 tygodnie. 2go skończyli miesiąc, nie wybudzam ich już, sami się budzą. Problemem jest też to, że na raz nie chcą więcej mleka. U nas też jeden z nich śpi dłużej ale często brat go budzi...

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @martysia a macie jakiś rytm? Stałe godziny aktywności? Może dziecko ma za dużo bodźcow w ciągu dnia i dlatego tak się zachowuje..
    Spróbuj ograniczyć muzykę, tv.. i co tam jeszcze leci w tle od godziny 16... dziecko w tym wieku potrzebuje czasu na wyciszenie 🤷‍♀️
    Co do samego spania... jak się kręci.. daj mu tetrę do policzka 😅 dzieciaczki lubią mieć coś przy twarzy.
    Smoczka używasz w nocy?

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm czy mamy rytm? na początku wybudzałam je co 3 godziny po kolei każdego. Teraz już ich nie budzę bo budzą się sami mniej więcej w tych odstępach czasowych a nawet częściej. oni chyba mają rytm nocny, w dzień więcej śpią a w nocy mało.
    Postaram się ograniczyć bodźce z pokoju obok, może to coś da. W nocy jest problem, by usnęli (szczególnie jeden z nich, w nocy jest najedzony, przebrany a krzyczy, oczy otwarte, nie chce spać. Wczoraj w akcie desperacji po szumieniu misiem i kołysaniu na kolanach w rożku usnął) a w dzień nie ma tego problemu. Nie wiem jak zamienić im noc na dzień i na odwrót. Smoczków używam w nocy jak i w dzień. O tej tetrze ne wiedziałam :) spróbuję.

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @martysia Jeżeli śpią w dzień dużo to masz odpowiedź dlaczego nie śpią dobrze w nocy.
    Postaraj się zrobić coś inaczej 🥰
    1. rano.. 7-7:30 (o ile będą spać) zrób tak żeby było jasno. Zacznij coś mówić, zrób tak żeby odgłosy ich wybudziły... czyli nie budź na sile, ale spraw by się obudziły 😬 przemyj im buzie, rączki, oczka etc. Zmien pieluche, daj mleko. Odbekna. Poczekaj okolo 40 minut, od początku karmienia by porobić z nimi ćwiczenia. Pobaw się z nimi. Pogadaj. Powinny się zmęczyć. 😂
    2. Około 9-9:30 Jeżeli będą nadal aktywne, zasłon zasłony, zrób atmosferę do spania :) wcześniej przewietrz pokoj. Połóż je do łóżeczek.. na drzemkę, na 20-45 minut. Ile będą spać tyle będą, ale nie więcej niż te 45min. Obowiązkowo z tetra :) Jeżeli będą płakać, marudzić. To zajrzyj do nich. Pokaz ze się martwisz. Popraw tetrę 😅 ewentualnie pogłaszcz po główce. Przytrzymaj dłoń chwile przy policzku. Zrób atmosferę spania. Jeżeli nie usną, to po tych 40 minutach, odsłon zasłony.. zacznij mówić do nich. Zmien pieluchę jeżeli jest potrzeba .. i nakarm.. wtedy powinna być mniej więcej pora karmienia (jeżeli jadły o 7).Po karmieniu. Odbeknieciu.. jeżeli spały to niech się pobawią (jeżeli same to super) Jeżeli będą płakać to je po prostu zabawiaj. Mow. Spiewiaj. Rób to co masz w zwyczaju 😬 Etc.Po takiej aktywności ...
    3. około 12 będą zmęczone .. mogą być wcześniej tez, o 11:30 😉 przygotuj ich na wyjście na spacer, który będzie się równał drzemce. To jest najważniejsza drzemka w ciągu dnia i powinna trwać ponad 2h.. Jeżeli nie spacer to znów, wietrzenie pokoju, zasłonięcie zasłon/rolet... i do łóżek, z tetra. Wybudzamy jak zwykle... czyli odsłaniamy okna, rozmawiamy etc. Potem znów przewijanie, karmienie etc.
    4. Około 15:30-16 mogą się czuć zmęczone ... wiec znów kolejna drzemka.. wietrznie, zasłonięcie okien, pampers suchy musi być :) wtedy lepiej śpią (tyczy się wszyskich drzemek 😅) ... i ta drzemka nie może trwać dłużej niż do 17 (maks godzinę). Potem wybudzanie, pampers, jedzenie etc. Po tej drzemce nie dajemy dzieciom głośnych bodźców. Zero tv, radia etc. Tulenie, czytanie. Bliskość rodzica jest ważna przy tej czesci.
    5. Wieczor.. nie kąp ich na głodniaka, bo będą złe i będą krzyczeć i wrzeszczeć. Kąpiel można zrobić tak około 18:30-19:30 Zobacz jak dadzą radę. Potem do łóżka ...

    Nie wiem czy ci to pomoże. Zobacz jak reagują dzieci. Godziny możesz sobie zmienić nieco. Jeżeli nie potrzebują 3 drzemek a 4 to daj im 4. Nie moga jednak spać długo.
    Ogólnie,mogą nie chcieć spać w tych godzinach co napisałam, być nieco rozdrażnione bo to inny rytm.
    Ważne byś nie pozwalała im długo spać w ciągu dnia. Myśle ze na tym etapie to te max 5 godzin drzemek w ciągu dnia.
    Ale wiadomo... różne są dzieci, różne potrzeby.
    Mam nadzieje ze dobrze kojarzę ze twoje maluchy maja skończone już 2 miesiące. Jeżeli nie... to przepraszam. Wtedy drzemki powinny łącznie trwać 6-7 godzin. To jest wszystko uzależnione od wieku dziecka. Ale tez i od samego dziecka trochę 🙈
    Trochę chaotycznie, ale mam nadzieje, że ogólny zarys jakiś zostawiłam.
    Sorki 🙈

    Powodzenia ✊✊

    Rucola lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski, nasza rucola się rozpakowała 🥰

    @rucola 😍😍 gratuluje mamusiu 😍😍 super że wszystko poszło sprawnie. Piękna waga maluszkow 🥰🥰 niech rosną zdrowo a ty wracaj szybko po cc do siebie. I oczywiściec Pochwal się tutaj tez może ... co 😜

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad dziękuję za przywołanie do porządku ❤️❤️❤️
    To prawda! My już w komplecie!!! Leżałam w szpitalu od 5go bo na wizycie w poniedziałek lekarz powiedział, że przepływy u mniejszego dziecka są już graniczne. Oczywiście poszłam do innego się upewnić i potwierdził, powiedział że monitorować i czekać do 36tc i robić CC. W szpitalu w czwartek 7go rano ordynator zlecił USG, bo ktg wychodziły już różne i szybka decyzja o CC. I tak oto w czwartek 35+5 przyszły na świat moje Skarby, córeczka 2660g 10pkt i synek 1910g 9pkt. Krzyczeli wniebogłosy i osikali matkę na wyjściu :) Jedną dobę spędzili w cieplarce a potem już zostało przeniesieni do łóżeczek, ale mają cały czas monitoring na intensywnej. Synek ma sondę i je trochę z butelki, trochę sondą, ale oboje ładnie jedzą.
    Ja po CC czuję się dobrze, zbieram siły do opieki :) Wychodzę najprawdopodobniej we wtorek choć będę próbować przedłużyć pobyt do 7miu dni choć dzieci pewnie zostaną chwilę dłużej ale najważniejsze że są stabilne. Odciągam mleko, psychicznie jest dobrze :)
    Co prawda nie wytrzymałam do wymarzonego terminu ale za to zaczęłam 2021rok a mąż mnie prosił żeby wytrzymać do stycznia więc plan połowicznie wykonany 😁
    Moje Skarby, kilka godzin po porodzie
    https://naforum.zapodaj.net/ce12ce9679c9.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2021, 09:28

    Virad lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola jeszcze raz gratuluje 🥰🥰
    U mnie córka tez grubsza niż synek 🤣
    Dlaczego chcą ciebie wypuścic przed dziećmi? Patrząc na to co napisałaś, powinniście lada moment wyjść razem 🤗

    Rucola lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad mnie mogą trzymać 5dni (gdzieś tam słyszałam że może do 7miu) a dzieci tyle ile będzie trzeba, nikt mi na razie nie podaje konkretnych informacji, sami chyba nie wiedzą... Dzieci pięknie rosną, naprawdę. Jeszcze tylko ta sonda u synka ale już dziś widziałam jak sam też zajada. Mam nadzieję że to kwestia tygodnia :)

    Virad lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola ale lipa.Ciekawe skąd im te 5 dni się bierze.
    Tym bardziej ze przecież może być tak, ze maluchy będą do wypisu gotowe 6 dnia..
    Jak synek je już z butli, to lada moment będzie sonda zdjęta. Musi wypijać tylko pełna porcje butli i tyle :)
    Mam nadzieje że szybko będzie wszyscy razem. Trzymam za to mocne kciuki ✊✊

    Rucola lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad a jak sprawdza się valco snap??

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Virad a jak sprawdza się valco snap??
    Super 😃 lekki. Dobrze się prowadzi. Jest mega skrętny.
    Dzieciaki już się przyzwyczaiły ze trzęsie na wybojach 😅 taki minus kół piankowych i braku amortyzacji 🤪
    Kupiłaś w końcu gondole? ja mam 😬

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2021, 21:12

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad ja nie kupowałam 🤭

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @macey @zona @przytulanka @justyna
    Gdzie do chol.. się podzialyscie dziewczyny??? 😅
    Pisać co u was mamuśki.
    Ten wątek jest tak martwy już ...

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ