X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 lipca 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska ja widzę asymetrie bo u nas jest ogromna. Córeczka układa się dosłownie w banana 😅 poz tym lekko krzywi główkę. Nie da sienie zauważyć

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 26 lipca 2021, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z pp mam zawsze sporo mleka na 2 porcje sie uzbiera. Jutro szczepienia ech. Na czym polega ta asymetria?

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 26 lipca 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina asymetria najczęściej objawia się tym że dziecko położone na pleckach odgina się w taki łuk, najbardziej widać to po główce która przechyla się w jedną stronę. Asymetria może powodować opóźnienia w zdobywaniu kolejnych umiejętności , czyli maluszek może z opóźnieniem zacząć pełzać/ raczkować/ siadać. Moj starszy synek miał asymetrię i musieliśmy z nim trochę poćwiczyć u fizjo żeby nadrobił zaległości, teraz oczywiście już nie ma śladu po asymetrii.
    Jeden z bliźniaków też ma niewielką i także już cwiczymy i widzę że jest poprawa. U bliźniaków w ogóle dość często może występować gdyż mają mniej miejsca w brzuszku.

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 26 lipca 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola my także już rozpoczęliśmy rozszerzanie diety;) jeden synek je bardzo chętnie, a drugi dopiero się uczy otwierać buzię na łyżeczkę. Póki co najbardziej podeszła dynia i pasternak, a brokół najbardziej bleee ;)

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 lipca 2021, 02:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełka u nas dziś wjechał pomidor i w końcu oboje zadowoleni 🤣

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 27 lipca 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz po szczepieniu. Dzieciaki maja 3miesiace i tydzien. ADAS waży 7kg,a Wojtus 6600. Mamuska, Gorumowiczko a Wasze szkraby ile maja?
    Rucola fajnie jak dzieciom smakuje pomidorek 😀
    Perelko dzieki za odp, moje chyba nie maja tego. Jeden synek jak spi na boku to glowke odchyla do tylu. Nie wiem czy ma to jakis zwiazek z tym.

    Mamuska, Rucola lubią tę wiadomość

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 27 lipca 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola w jakiej formie podawałaś pomidorki, sama gotowalaś?
    Moi dziś dla odmiany wciągnęli brokolki więc już chyba polubili ;)
    Naprawdę jestem z ich jedzenia mega dumna, bo pierwszy synek był/jest ogromnym niejadkiem i często się dlawił i wymiotował, a tutaj taka odmiana, jedzą pięknie i sami buźki otwierają aż dla mnie to szok że dzieci tak mogą:D

    Rodzina jaka piękna waga, przegonilas moich chłopaków bo u nas 6600 i 6900, a to już prawie 6 mc zaraz u nas będzie;)
    Odchylanie główki do tyłu też często się zdarza ale to nie asymetria, bardziej problem z napięciem. Jak się da to poprawiaj głowkę do przodu, nie noś na ramieniu tylko w kołyskę żeby bródka była przesunięta bardziej w stronę klatki:) tak mi fizjo radziła bo mój jeden też odchyla często;)

    Rodzina lubi tę wiadomość

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 27 lipca 2021, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już też po szczepieniu . Hania wazy 4.900 a Dawid 6kg. Dzisiaj mają 3 miesiące i jeden dzień. Ogólnie wszystko jest w porządku. Dawid dostał skierowanie do okulisty bo ucieka mi jedno oczko i czasami robi zeza. Macie z tym problem? Wydawało mi się że do roku może tak być, ale lekarka powiedziała żeby lepiej sprawdzić. Pytała też o napięcie Hani bo wydaje mi się że ma wzmożone , ale powiedziała że nie widzi nic niepokojącego. Tera jak czytam co piszecie o tej główce uciekającej do tyłu to moja Hania też tak robi. 6 sierpnia mamy wizytę u neonatologa i zobaczę co na to powie

    Rodzina lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 27 lipca 2021, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina Twoje maluchy jeszcze lepsze niż moje 😁 mój Dawid ma takie grubiutkie nóżki to ciekawe jak Twoi wyglądają 🙂

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 lipca 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełka dałam surowego bez skórki pokrojonego w ćwiartki :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 27 lipca 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska jeden wygląda ładnie, bo jest długi. Drugi jest mniejszy i takie faldki ma na nogach, brzuchu, raczkach. Taki tluscioszek. 😀
    Za to mam inny problem z Wojtusiem. Ciagle płacze jak nie spi. Chwile gwarzy, usmiecha sie a w sekundzie az sie zanosi placzem. Ciezko mi go uspic, nosze, bujam juz mi kregoslup siada. Czy cos go boli??? Kupki robi, brzuszek miękki.

  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 27 lipca 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chłopaki ważą 5400 i 5500, do 3 msc brakuje im 11 dni, a wyjściowo mieli ok 2200 i 2400.
    W przyszłym tygodniu czeka nas badanie krwi, zobaczymy czy poprawiły się wyniki.

    No a ja z kolei mam problem u jednego synka z bezdechami, o ile mogę to tak nazwać. Nigdy wcześniej nie miał problemów z oddychaniem, a od jakiegoś czasu potrafi w nocy wybudzić się nie mogąc złapać oddechu. Już kilka razy niezle mnie zestresował. A w ciągu dnia jest tak jakby coś podchodzilo mu do gardła, przelknie, skrzywi się i nie może złapać oddechu. Wydawało mi się, że to może zgaga, ale sama nie wiem. Mam nadzieję że szybko mu to przejdzie

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 28 lipca 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładne wagi mają wasze maluszk☺️Rucola, Perelka fajnie ze tak dobrze idzie wam rozszerzenie diety ja już się nie mogę doczekać. U nas jakąś masakra w nocy. Chłopaki potrafią co 20 minut się budzić czasem razem czasem osobno na cyca😲 nie daje rady już. Może mam jednak mało mleka no nie wiem. Chciałam wytrzymac do 6 miesiąca tylko na moim ale może oni potrzebują więcej 🤷‍♀️
    A i zmieniło się u nas. M. Ma już 2 ząbki i zrobił się grzeczniejszy niż Sz.🤣Zwariować idzie jacy oni zmienni. Po wizycie u osteopaty więcej pracy wymaga M.
    Dziewczyny czy wasze dzieci gurza? M. Tylko się uśmiecha jak się wygłupiam czasem pojedynczy dźwięk wyda, a Sz. Piszczy. A jeszcze jedno czy wasze dzieci liza paluszki?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 28 lipca 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczko, moi całe rączki pakują do buzi i strasznie się ślinia, a jeszcze 3 msc nie mają:0

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi też. Ale ostatnio zauważyłam że przykładają paluszki do ust i liza🤪

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 28 lipca 2021, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny duże te Wasze dzieciaczki!!! Moja córcia na pół roku 7600 a wydaje mi się olbrzymia 😅 U nas zębów brak, etap wkładania paluszków i piąstek już za nami, teraz dzieciaki wkładają do buzi wszystko inne 😅 no I w końcu zaczynają się interesować stópkami. Lepiej późno niż później 🤣🤣🤣
    No i muszę Wam napisać, że znalazłam przyczynę swojego kryzysu laktacyjnego, zaczął mi siadać laktator I po prostu słabiej ssał. Teraz moc wróciła i ilości mleka też!! Oby tendencja utrzymała się jak najdłużej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2021, 16:22

    Rodzina, Elleen, Różyczka32 lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 28 lipca 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen chciałam Ci wysłać screena którego dziś znalazłam na fb, podobno dziewczyna z 70ml na dobę w 2 tygodnie doszła do 1200ml. Trsktowała to jako 2 sesje
    c588637b3520.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2021, 20:15

    Elleen lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 28 lipca 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko moje gwarza i wkładają całe piąstki do buźki od ok 1.5tygodnia i też się bardzo ślinią.

    Rucola super że to tylko problem z laktatorem a nie z laktacja. Laktator nie wytrzymał Twoich ilości 😉

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 29 lipca 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola a jak czyscisz dreny od laktatora? W tym tyg mi pierwszy raz pojawily sie kropelki wody.
    Rozyczko moje dzieci tez pchaja ręce do buzki. Jeden zaczyna ssac kciuka, ciagle musze zabierac mu raczki od buzi. Uzywacie smoczkow uspokajajacych? U mnie jeden dostaje do spania na noc. Drugi tylko wypluwa, nie umie ssac go.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 lipca 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina nie czyszczę drenów, nie ma potrzeby bo w.moim laktatorze nie mają kontaktu z mlekiem albo inaczej, nie zdarzyło mi się ich zalać. Ale już raz kupiłam nowe tak dla odświeżenia. Moje bliźniaki gardzą smoczkami. Próbowałam 4 miesiące i nic z tego :( dałam chyba wszystkie możliwe do spróbowania, poza bibsami których nie akceptuję i żaden nie siadł. Ale walczyłam dzielnie 😅
    Ellen daj znać czy próbujesz tej metody :) bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki bo widzę jak Ci zależy ❤

    Rodzina lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 121 122 123 124 125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ