X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełko niestety asymetria utrudnia córeczce postępy. Nie sądzę żeby wygięta w banan zaczęła raczkować... w piątek mamy wizytę u fizjo która ćwiczy też Vojtą.
    Różyczko był etap, kiedy asymetria była mała ale najprawdopodobniej po szczepieniu na meningokoki doszło do gwałtownego pogorszenia. Osteopatka powiedziała,że to typowe. Nie umiem wyjaśnić dlaczego bo totalnie nie mam czasu zgłębić tematu ale jak robiłam rozeznanie to jest to dość częsta przypadłość tzn. niekoniecznie asymetria ale pogłębienie się problemów z napięciem mięśniowym w ogólnym pojęciu.
    Na dzień dzisiejszy u nas jest fatalnie,. Mówię na córcię banan....

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola to mnie zmartwiłaś tym że po szczepieniu się pogorszyło. Sami mamy szczepienie za około 3 tygodnie. Kurcze jakie to wszystko trudne do przetrwania. Mam nadzieję że po tych ćwiczeniach Vojta u was się polepszy ✊

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, po którym szczepieniu? Bo na meningokoki chyba są 3 dawki, jeśli dobrze kojarzę.. Ja w piątek mam wizytę u fizjo i myślę, że też na pewno beda konieczne ćwiczenia :/

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola super, gratuluję parki ,🥰 mój synuś urodził się 2700 i 51cm zaczynał od rozmiaru 50 a córcia 2200kg i 49cm i jej musiałam po powrocie do domu kupować ubranka na 44 bo bo w 50 topiła się.

    Meningokokow są 2 dawki , my za tydzień mamy już druga dawkę, ale i nas na szczęście nic się nie wydarzyło po pierwszej.

    Kurcze dziewczyny jak tak piszecie o swoich dzieciach to aż się boje co będzie u nas bo póki co to jest naprawdę spoko. Wiadomo jestem zmęczona, ale dzieci nie dają mi popalić. Do 18 jestem sama w domu i w sumie nie potrzebuje pomocy mamy, jedynie jak jadę do lekarza czy na szczepienie bo sama z nimi bym się nie odważyła jechać

    Ola_la lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak Wasze dzieciaczki śpią w nocy? Często się budzą? Moje mają 3 miesiące i gdyby nie wypadające smoczki to byłaby bajka. Dawid rzadko mi się budzi w nocy na jedzonko a jeżeli już to tylko raz. Hania ma zawsze jedna pobudkę na jedzonko a dzisiaj nawet dwa razy wstała . Ale to jedzenie nie jest tak męczące od smoczków, chyba im je przykleje 🤣

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko po pierwszej dawce bexsero. Kolejną mamy wrzesień/październik teoretycznie ale już wiem że odrocze do czasu, kiedy córcia zacznie raczkować. Trzecia dawka jest po skończonym roczku.
    Moje dzieci są bezsmoczkowe, walczyłam 4 miesiące bez skutku :( teraz to już mi wszystko jedno 😅 Jak chodzi o pobudki nocne to synek potrafi obudzić się 2 razy ale potrafi też 5 i więcej. Córka zazwyczaj 2 razy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2021, 14:41

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska moje jedza po kapieli o 20-21 i spia do 5 rano. Jeden synek tylko uzywa smoczka wiwczorem do spania. I tez biegamy co chwila do niego bo ciagle wypluwa. Az w koncu zasnie i jest spokoj.

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, Forumowiczko jak po wizycie u fizjo?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My będziemy mieć intensywną terapię 2 razy w tygodniu plus ćwiczenia w domu. Niestety nie jest dobrze :( I coraz bardziej irytuje mnie fizjo do której chodzę...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dobrze ze w porę zareagowalas😲swoją drogą szkoda ze ta fizjo. nie pokierowała was wcześniej.

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie mam mieszane uczucia. Wcześniej zrobiłam rozeznanie i poszłam do fizjo z polecenia, ale szczerze mówiąc nie czuje się teraz spokojna. W opinii fizjo jest lekka asymetria i u jednego synka lekko obniżone napięcie mięśniowe,ale powinno się to samo wyciszyć, bez wskazań do terapii, nawet nie musimy ćwiczyć w domu, tylko dostaliśmy kilka wskazówek w jakiej pozycji częściej układać chłopców, jak pielęgnować itp. Za 2 tyg wizyta żeby sprawdzić jak postępy. Ja natomiast byłam przekonana, że sytuacja jest poważniejsza. Jeden synek tsk się przeży i wygina, ostatnio mąż powiedział, że wygląda jak "banan" I od razu na myśl przyszła mi nasza Rucola.
    Rucola, Jeśli możesz podeślij proszę zdjęcie córeczki w takiej pozycji (tutaj albo w wiadomości, buźka oczywiście może być zamazana) Chciałabym porównać, bo już sama nie wiem czy za bardzo się dopatruje problemów u swoich chłopaków, ale też zastanawiam się czy nie zasięgnąć jeszcze parady u kogoś innego.

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chetnie tez zobacze jak wygladaja te problemy z asymetia. Moj sie wygina do tylu.

  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko
    Z własnego doświadczenia wiem, że fizjoterapeuta fizjoterapeucie nie równy. My na pierwszej wizycie jeszcze w szpitalu mieliśmy powiedziane, że póki co nie ma nic niepokojącego u dziewczynek żeby obserwować. Po jakimś czasie poszliśmy z polecenia do innej i stwierdziła u jednej z córek mocne napięcie i nakazała 2 x w tyg jeździć na rehabilitację ( wszystkie testy które robiły na córkach odbywały się w płaczu. Więc na chłopski rozum, jeśli ktoś jest zdenerwowany to ze złości napina wszystkie mięśnie). Pojechaliśmy do osteopaty, który potwierdził nasze odczucia że dziewczyny się dobrze rozwijają. Niektóre osoby nie biorę pod uwagę przeżyć jakie takie maleństwa doznały w szpitalu czy dolegliwości tj refluks. Od momentu kiedy dziewczyny są większe mam pewność, że wyginanie i prężenie jest wówczas jak się złoszczą.warto to oczywiście skontrolować ale zasięgnąć opinię kilku osób.

    Forumowiczka lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 04:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina my z Forumowiczka jesteśmy na privie :) jak chcesz to wyślij mi zaproszenie tu na of to się zgadamy na fb to Ci wyślę. Potwierdzam, że u nas osteopata miał kluczową decyzyjność jeśli chodzi o wszczęcie alarmu co do zaburzenia symetrii u córki.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś byliśmy na ostatnim w tym roku szczepieniu- chłopaki 6 mc skończone ważą 6750 i 7100 czyli chudzinki 
    Na szczęście rozszerzanie diety u nas idzie bardzo dobrze, narazie głównie słoiczki, bo póki nie siedzą trochę boję się podawać stałych. Choć arbuzik w lodówce więc jutro dostaną. Na razie wszystko zjadają i warzywka i owocki i warzywka z indykiem i królikiem także:) A i kaszke też spalaszowali do konca.

    Zaczęliśmy też rehabilitację na NFZ chłopakom przysługuje po 120h ćwiczeń także mega dużo ale ponoć jest z nimi naprawdę dobrze więc będziemy chodzić tak do końca roku aż zaczną ładnie symetrycznie raczkować i siedzieć:)

    Różyczka32, Rucola lubią tę wiadomość

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perelka niezle chudzinki🤣super ważą, podejrzewam że Moi też w tych okolicach. Dalej piersią karmisz? My mamy pierwsze spotkanie 1 września wporadni rehabilitacji na NFZ. A zapisałam się już 2 miesiące temu eh te kolejki...
    Już za 2 dni Moi chłopcy będą mieć pół roku 😍😍czas szybko ucieka

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    My raczej się nie znamy, ale 7lat temu zaczynałam w "starając się ogólnie".
    Od początku wiedziałam, że nie będzie łatwo, ponieważ każde badanie i diagnozy to były nowe kłody pod nogi...
    Dość szybko się okazało, że bez wspomaganego rozrodu się nie uda. Tak oto na koncie mam 5procedur IVF, 12tranferów, 7ciąż,ale nigdy nie było mi dane przejść z dziewczynami z TP z tego samego miesiąca od początku do końca☹
    Została nam ostatnia szansa na rodzicielstwo, ale pojawił się problem z finansami...
    Załozyłam zrzutkę, wszystkie dotychczasowe cegiełki zostały wpłacone przez dobre duszyczki z forum, które spotkały mnie na swojej trudnej drodzę do 🤰, ale same nie dadzą rady.
    Może któraś z Was chciałaby dorzucić swoją cegiełkę i razem z nimi wybudować dla mnie 🧱?
    https://zrzutka.pl/v9cc6c
    Byłabym ogromnie wdzięczna!

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi chlopcy sa na moim mleku, raz dziennie dokarmiam mm i waza 7300 i 7 a za 10 dni beda 4 miesiace kończyć. Trovhe mnie przerazaja ich wagi.

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy ostatnio wizytę u neonatologa , hemoglobina na szczęście się poprawiła , ale w dalszym ciągu muszę im taka dawkę żelaza podawać. Córeczka miała kontrolne USG główki i brzuszka bo po porodzie miała niewielka asymetrie, na szczescie wszystko jest dobrze. Jedyna rzecz która mnie niepokoi to napięcie u córeczki. Cały czas piszecie o "bananie", ona też czasami tak odchyla główka do tyłu. Na wizycie u neonatologa lekarz powiedział że nie widzi nic niepokojącego , ale tam się tak nie wyginała. W poniedziałek mamy szczepienie i chyba poprosze o skierowanie do neurologa.

    Dziewczyny a te rehabilitację , na które chodzicie to z powodu asymetrii czy jeszcze coś innego?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny: USG stawów biodrowych.
    Robiłyście swoim pociechom na NFZ czy prywatnie? Jak na NFZ, to kto wam wystawiał skierowanie? Lekarz z POZ czy jakoś specjalista?

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ