X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kateem, czekałam na wieści od Ciebie😁 doprawdy niesamowite, czyli będziesz miała dwa "klony" ale każdy z własnym "zapleczem"- czad😃
    Ja nie robiłam Nifty, ogólnie moja dr polecała to badanie, ale usg prenatalne wyszło ok, więc nie widziałam sensu.

    Różyczka, o rety, bardzo niskie to ciśnienie... Jeszcze każą Ci trwać w takiej niepewności, mam nadzieję, że się za Ciebie w końcu porządnie wezmą i przebadają wzdłuż i wszerz🤞
    Współczuję Wam tego pobytu na patologii, i jeszcze dodatkowo się napatrzycie na cierpienie innych dziewczyn😔
    Perełka, dla mnie to jakaś abstrakcja, 2 dzieci po 3 kg każdy😅 powodzenia jutro🤞

    kateem, Różyczka32, Perelka lubią tę wiadomość

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak już chwilę po odpięciu ktg mi się poprawiło. No właśnie może i ja jutro się upomnę o siebie.

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa wow piękne wagi dziewczynek. Ciekawe do ilu ostatecznie dobija 🙂.

    Jaksa super, że u Ciebie i dzieciaczków wszystko w porządku. Też pięknie rosną.
    Ciekawa jestem ile moje będą ważyć, mam we wtorek wizytę.

    Jaksa lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam usg. Tyle co powiedziała doktor to 1,520 kg i 1,480 kg. Przepływy dobre. Oczywiście byli studenci zagraniczni i mówiła po angielsku dlatego więcej nie wiem. Mam leżeć.

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczka to spore dzieciaczki. Ale jeszcze niech po kg przybiora do porodu. Trzymam kciuki. Szyjka ile miala?
    U mnie po usg stwierdzili niewydolnosc szyjki. Znow zmalala do 27cm. Mialam zabieg zalozenia pessaru. I dalej w szpitalu zostaje.

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczka super waga dzieci!wlasnie a jak szyjka? Rodzinna ciekawe kiedy cie wypuszcza po zalozeniu krazka? Ten.paser to krazek?

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy przyjęciu tylko mierzyli a wczoraj sprawdzali skąd krwawie bez mierzenia. Narazie nie zaglądają tam. Ale mi o pesaar nic nie mówili. Mi powiedział kiedyś lekarz że przy bliźniakach pesara się nie zakłada, a widzę Rodzina że ty masz. Jak się czujesz? Czujesz ten pesar?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To taki krazek silikonowy. Bolalo jak mi wciskal go do srodka, ale to chwile trwalo. Teraz go nie czuje. Mam lezec tylko do konca ciazy. Teraz weekend to mnie nie wypuszcza. Dzis jakby bylo dobrze to bym wyszla. Ale szyjka sie skrocila mimo lezenia. W 30 tygodniu maja mnie wziąć znow na szpital i podac sterydy. Rozyczka na czym polega to?

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostajesz zastrzyk w tylek i po 24 godz. Jeszcze jeden. Do wytrzymania. A dzieciaczkom pomoże. Był mój lekarz powiedział że zostanę do końca w szpitalu i pesara nie będą zakladac🤷‍♀️

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego nie? Czemu nie chce zalozyc? Do porodu juz bedziesz lezec w szpitalu?

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział że się nie praktykuje. Nie wiem zapytam innego jeszcze w poniedziałek.

    Ktoś miał mieć dzisiaj wizytę Perelka?

    Perelka lubi tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu do konca w szpitalu? Dramat...ja man wizyte 2 ego lutego to bedzie moj 29 tydzien i sie boje szpitala...nie dam rady zostawic syna na 2 miesiace..i byc w szpitalu
    Do tego nawet nie mam koszuli nocnej do szpitala...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 21:52

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja się chciałam zameldować, jesteśmy już całą rodziną w komplecie w domku ❤️

    Elleen, maxi, Perelka, Forumowiczka, Jaksa, Rodzina, Chica, Różyczka32, Lusi11-88 lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 04:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola super że synek już z Wami:) bardzo sie cieszę że udało się Tytuska zabrać jeszcze przed weekendem ;)

    Ja dziś dziewczyny po wizycie (A właściwie wczoraj) wiem że nic nie wiem;p
    Z dobrych wiadomości chłopaki ważą już ok 2850 i 2970 gram, choć pomiary już było ciężko dokładne zrobić:) szyjka mi się całkowicie skrociła i mam rozwarcie na 1cm. Także w każdej chwili niby może się coś zacząć ale też może być tak że 2 tyg. będę czekać i nic. Mój lekarz twierdzi że w szpitalu w którym chce rodzić czekają do rozwiązania aż do 39 tyg, także chce mnie jeszcze widzieć za 2 tyg i dopiero wtedy skierowanie - nie wiem czy tyle wytrwam...liczę że coś się samo zacznie, muszę trochę po schodach pochodzić hihi

    Jaksa, Rodzina, Chica, Różyczka32 lubią tę wiadomość

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rukola, tak sie ciesze, ze jestescie w komplecie. Pierwszy happy end. :)
    Perelka 37 tydz. Dlugo wytrzymalas. Chlopcy tacy duzi. Gratulacje.

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka jejku do końca w szpitalu? Jak się z tym czujesz psychicznie? Wiadomo, że jak trzeba to trzeba i dla dzieciaczków wszystko się zrobi.

    Rucola super!!!!! Bardzo się cieszę, że jesteście już razem w domku🙂 daj znać jak sobie radzicie w komplecie 🙂

    Perełka dzieciaczki z fajna waga, ale naprawdę długo wytrzymała. Czyli Ty będziesz rodzic naturalnie?
    Ja słyszałam że bliźniaków nie chcą przyjmować siłami natury i są praktykowane cesarki. Czy macie jakąś wiedzę na ten temat? Nie znam nikogo kto bliźniaki i nawet nie mam kogo zapytać

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełka u ciebie ciąża 2k2o? Ja chyba zadzwonię w przyszłym tygodniu do szpitala, może uda mi się z lekarzem porozmawiać... Mnie też lekarz chce widzieć za 2 tygodnie, ale ja mam 140km do szpitala i boję się jechać taki kawał na cc. Wolałabym żeby lekarz powiedział że w 36 rozwiązujemy i tyle. Tylko że jeszcze między terminem OM a z USG jest 6 dni różnicy, co ma obecnie znaczenie...

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko, dużo siły i wytrwałości dla Ciebie, ciężki czas w szpitalu przed Tobą, ale gorąco wierzę, że jesteście pod najlepsza opieką i Maleństwa posiedzą grzecznie w brzuchu do czasu aż osiągną piękna wagę✊✊

    Rodzina, fajnie, że Ci pessar założyli, będziesz mogła pobyć jeszcze w domu.

    Czytałam w jakimś artykule medycznym, że w ciążach bliźniaczych zakłada się właśnie pessar a nie praktykuje się szwów🤔 ale jak widać każdy przypadek jest inny, i lekarze podchodzą to tego bardzo indywidualnie.

    Rucola, jupiii, cudownie, że już jesteście razem🥰🥰 powodzenia❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 11:48

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • MiMi Ekspertka
    Postów: 160 59

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa przełamałaś się już i kupiłas jakieś ciuszki? Czy jescze czekasz :)

    010igov3znog0i75.png
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka u mnie cc, pierwsza ciąża zakończona cc ze względu na położenie miednicowe synka, także teraz nie ma innej możliwości niż cc. Tyle tylko że u mnie w szpitalu lubią czekać aż się zacznie akcja porodowa i wtedy robić cc, bo to ponoć lepiej dla dzidzi.

    Justa tak 2o2k ja mieszkam w Poznaniu także do szpitala w miarę szybko, tyle tylko że jeszcze synka byśmy musieli odwieźć do dziadków jakby coś się zaczęło nagle dziać także godzinkę by pewnie trwał dojazd. Też bym wolała żeby mi powiedzieli że tak 37 tyg i 5 dzień bądź Max 38 i robimy cc, ja już po nocach prawie nie śpię więc 20 dni czekania jeszcze to mnie nieźle wymęczy ;)

‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ