X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiMi, dla chłopców jeszcze nie, ale zaczynam oglądać🤭 zaczynam robić zakupy w aptece, rzeczy do szpitala, koszule, jakieś podkłady, majtki siateczkowe itd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 12:19

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi passerami roznie bywa...raz chca zakladac, raz nie. Podobno to tez zwieksza ryzyko infekcji, a wiadomo przy infekcji porod szybko nastepuje...sama nie wiem..boje sie swojej nastepnej wizyty.

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi a ile ma Twoja szyjka, ze tak sie martwisz? Ja dostaje dodatkowo zapobiegawczo czopka na infekcje. Moze mnie ten pessar uratuje jeszcze kilka tyg.

  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola cudownie że jesteście już razem, długo czekaliscie na tę chwilę.

    Różyczko dużo siły i cierpliwości. Dla Maluchów zrobimy wszystko, ale zdaje sobie sprawę że te parę tygodni łatwych nie będzie.

    Perełka my chyba z waga naszych chłopaków idziemy na rekord 😉 chyba mnie zmotywowalas do przeładowania torby i wzięcia większych ubranek.
    U nas ostatni tydzień w starej rzeczywistości 🤣 ale powiem Wam że kolejnego chyba już nie dałabym rady wytrzymać, ledwo chodzę, praktycznie nie śpię i jakoś wszystko sprawia mi już trudność. W poniedziałek meldujemy się w szpitalu a we wtorek czekam na dzieci. Trzymajcie kciuki Ciocie 😉

    Jaksa, Rodzina, Elleen, maxi, Różyczka32, Rucola lubią tę wiadomość

  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *ostatni weekend miało być 😉

    Jaksa lubi tę wiadomość

  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzinna ja mialam we wtorek 3.6 niby jest jeszcze ok..ale w 2 tyg skrocila sie z 4.1...wiec juz sie martwie by nie wyladowac w szpitalu..to taki ponury budynek...w moim miescie budynek szpitala byl powojennym sierocincem..czerwona niemiecka cegla...tam straszy..

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi u mnie w miesiąc z ponad 5 cm do 3,5 zjechała. To był jakoś 30 tydzień. Lekarz mówił że nadal jest w normie i szyjka będzie się skracać, najważniejsze to kontrolować. Pessar to raczej ostateczność jest

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica bardzo Ci zazdroszczę że już w przyszłym tygodniu będziesz miała dzieci obok siebie:) potwierdzam że już jest mega ciężko na tym etapie, sen stał się przeszłością, choć pewnie to szybko się nie zmieni :)

    Dziewczyny z szyjka to różnie bywa, ja te 3 tyg temu miałam długą i zwarta, a teraz szok że całkowity brak szyjki i rozwarcie, nie wiadomo kiedy to nastąpiło i ile taki stan może teraz trwać.. 28 stycznia ponoć pełnia heh więc choć nie jestem absolutnie przesądna, to mogło by coś się zacząć ;)

    Chica, Rucola lubią tę wiadomość

  • judi Znajoma
    Postów: 17 9

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    jestem w 14 tygodniu i 3 dniu ciąży bliźniaczej 2k2o termin na 22 lipca 2021 :)
    Witam wszystkie mamuśki! Liczę na wskazówki ponieważ jest to moja pierwsza ciąża

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2021, 17:57

    Rodzina, Elleen, Różyczka32, maxi, Lusi11-88, Chica, Emilia77 lubią tę wiadomość

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Judi. Gratuluje podwojnego szczescia. Ja tez debiutuje w pierwszej ciazy. Jak sie czujesz?
    Rukola jak sobie radzisz z pociechami?
    Rozyczko jak samopoczucie? Krwawienie ustalo?
    Maxi nie martw sie na zapas. Duzo odpoczywaj, bedzie dobrze.
    Perelko, Justa, Chica duzo przytylyscie w ciazy? Macie rozstepy? Powodzenia zycze. Trzymam kciuki za porody.

    Reszta dziewczyn co u Was? Jak sie czujecie?
    Ja ciagle leze przykluta do lozka. Nudno strasznie w szpitalu. Licze na to, ze jutro wyjde do domku. Mam nadzieje, ze bedzie wszystko dobrze.

  • judi Znajoma
    Postów: 17 9

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bywają dni ze jest dobrze, bywaja i takie bardzo bardzo zle, przepelnione bolem glowy i mdlosciami. Póki co dopiero od niedawna przyjmuje witaminy, poki co to tyle jezeli chodzi o tabletki. Jestem juz po pierwszym badaniu prenatalnym, we wtorek musze odbrac jeszcze tylko wyniki testu pappa. Poki co nie znam jeszcze plci (w sumie nie pytalam jeszcze lekarzy) hihi pozdrawiam

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Judi, moja również pierwsza ciąża. Dziewczyny są tu bardzo pomocne jeśli jest jakiś problem😘
    Rucola, wspaniale że już jesteście w komplecie. Koniecznie napisz co u Was?
    Chica, mocne kciuki za wtorek✊✊
    Różyczko, Maxi trzeba wierzyć, że wszystko będzie dobrze, przesyłam 🤗
    Ja męczę się jeszcze z przeziębieniem, ale odrobinę odpuszcza. Dzisiaj jeszcze mnie tak kłuło w podbrzuszu i nie powiem, trochę się martwię. W nocy spać nie mogę, a przed prenatalnymi we wtorek to chyba w ogóle nie zasnę.

    Różyczka32, Chica lubią tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Judi😉. Rodzina krwawienie ustało 🙏za to mam problem z załatwieniem się już 4 dzień. Piłam syrop i czopek miałam ale dalej nic no masakra. Jak nie jedno to drugie...

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem całą w rozstępach... Brzuch wygląda okropnie, a rozstęp mięśni to nie wiem czy uda się w ogóle naprawić, bo przed ciąża miałam na 2 palce...
    Różyczka, a jaki syrop piłaś? Z tego co wiem to w ciąży można laktulozę. Zaczynam od 3 łyżek syropu dziennie i zwiększasz. Laktuloza wiąże wodę, więc łatwiej się załatwić, co zapobiega bezpośrednio hemoroidom. Polecam z całego serca :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • MiMi Ekspertka
    Postów: 160 59

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa kiedy wyskoczyly ci te rozstępy?

    010igov3znog0i75.png
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Judi 😊
    Ja też debiutuje w roli Mamy i to od razu podwójnej 😉
    U mnie +17kg (zaczynałam od 54kg przy wzroście 159cm 😉) i spodziewam się 2 chłopców, którzy chyba na wzór Taty (ponad 190cm wzrostu) zapowiadają się w okolicach 3kg każdy 😉 ...rozstępów zero, wszystkie dodatkowe kilogramy poszły wyłącznie w brzuch 😉

    Ja już spakowana, ostatnia noc w domku i jutro rano szpital. Nie powiem jestem mocno przerażona ale kiedyś przecież trzeba urodzić 😉 Trzymajcie się Kochane, trzymam kciuki w szczególności za Mamy leżące, wierzę że wszystko będzie dobrze!
    Do usłyszenia 😘

    Rodzina, Różyczka32 lubią tę wiadomość

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 02:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judi witaj wśród nas:)

    Rodzina z całego serducha Ci życzę żebyś jutro wróciła do domku i mogła sobie już u siebie odpoczywać;)

    Różyczka ale Ciebie biedaku prześladuje pech, dobrze że krwawienie ustalo, oby druga dolegliwość też szybciutko minęła!

    U mnie prawie +13kg na plusie, dzieciaczki już pod 3kg każde. Rozstępów póki co nie zauważyłam, chyba że gdzieś tam pod brzuchem coś powstało, ale to chyba bym widziała nie ?? Jak mnie będą jeszcze trzymać prawie 3tyg. To nie wiem czy coś tam nie wyskoczy, ponoć po porodzie też jeszcze może. Pozdrawiam Was z 4 pppielgrzymki do toalety- chyba dziś pobije rekord wizyt. Masakra ta końcówka ciąży:p

    Chica będzie na pewno dobrze ! Mocne kciuki za Waszą trojeczke i pisz do nas jeszcze jak znajdziesz choć chwilkę:)

    Rodzina, Różyczka32 lubią tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 02:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica powodzenia!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Judi, dla mnie to też pierwsza ciąża, jestem lekko mówiąc w temacie zielona:) ale tutaj na forum mi raźniej;)

    Chica, trzymam mocno kciuki! Już jutro będziesz mieć przy sobie dzieciaczki:)

    Rodzina, takie leżenie to nic przyjemnego, a tym bardziej w szpitalu:/ mam nadzieję, że dzisiaj usłyszysz pozytywne wiadomości o będziesz mogła wrócić do domu.

    Rozyczko, z takich domowych sposób dobre są suszone śliwki na czczo. Nie zaszkodzi spróbować, może coś ruszy ;)

    Rodzina, Różyczka32 lubią tę wiadomość

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozstępy koło 26 tygodnia wyszły, ostatnio ich przybyło, z synem też sporo miałam. Na geny nic nie poradzę. Na plusie na razie mam jakieś 14kg, więc mniej niż przy ciąży pojedynczej, no ale tam 17 na plusie miałam przed samym porodem w 41 tygodniu

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ