X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn, które są po 16/18 tc. Macie zalecony acard (profilaktycznie dla rozrzedzenia krwi, dla poprawy przepływów i wydolności łożyska). Acard lub jakiś inny lek o podobnym działaniu? Ponoć z automatu po 16/18 tyg w ciążach mnogich lekarze zalecają takie leki. Zastanawiam się czy to koniecznie w każdym przypadku, moja dr wspomniała żebym zaczęła brać, a ja już teraz biorę tyle różnych leków, że wolałabym jednak sobie odpuścić eh :(



    Chica, trzymam kciuki i trochę zazdroszczę;)

    Rodzina, świetnie, że wychodzisz do domu!

    Justa, dziś w końcu będziesz wiedziała na czym stoisz;)

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko, ja nie dostałam takiego zalecenia ale u mnie pewnie ze względu na krwiaka/krwawienia, moja dr nawet o tym się nie zająknęła. Jednak czytałam kiedyś artykuły medyczne na ten temat i faktycznie mają korzystny wpływ. Rozumiem Twoje rozterki, ja też czekam na moment aż będę mogła odstawić te wszystkie leki, ale z tego powodu, że moja niezbyt zdrowa wątroba jest już przez nie bardzo obciążona. Jeśli Twoja dr zaleca acard, na pewno Ci nie zaszkodzi, a faktycznie może pomóc w wielu sprawach, aaa i jakby co to bierze się go na wieczór, nie z rana🙂

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen, powodzenia na prenatalnych i czekam na dobre wiadomości✊🤞🍀

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • MiMi Ekspertka
    Postów: 160 59

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko, ja też nic nie biorę jeżeli chodzi o tego typu leki. Wydaje mi się ze jak przepływy są dobre to nie ma potrzeby. Chyba że coś nie tak z przepływami albo dzieci słabiej przybierają na wadze to wtedy się stosuje profilaktycznie.

    010igov3znog0i75.png
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gdybyscie jednak w najbliższym czasie dostały takie zalecenie to dajcie znać.
    Mimi, trochę mnie uspokoilas tym, że nie bierzesz, właśnie u mnie póki co waga maluszków itp-wszystko ok.

    Jaksa, tylko właśnie chodzi o to, że ja już przed ciąża miałam problemy z krwotokami z nosa, i to nie takie kap kap, tylko ladowalam w szpitalu na tamowaniu krwi, już sama ciąża mnie stresuje, bo zwiększa się objętość krwi w organizmie i sprzyja to krwawieniom i na sama myśl o lekach rozrzeszających krew mi słabo :( nawet jak miałam nogę w gipsie to zrezygnowałam z leków przeciwzakrzepowych.
    Oczywiście, jeśli dla dzieci byłoby to konieczne, bo byłoby coś nie tak z tymi przepływami to musiałabym jakoś przez to przejść, a jeśli to ma być takie 'branie leku z automatu', to teraz mam poważna zagwozdkę.
    Tym bardziej, że na ulotce też jest napisane, że są w ciąży przeciwwskazane. Eh

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko, o rety! to teraz się nie dziwię, że masz obawy😬 Twoja dr powinna wziąć to pod uwagę zlecając Ci leki przeciwzakrzepowe... ale niestety żyjemy w niedoskonałej rzeczywistości, i albo lecą schematami albo coś im umyka🤷‍♀️🤦‍♀️ a my się potem głowimy i zamartwiamy. A badałaś sobie krzepliwości krwi, w związku z tymi krwawieniami?

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krzepliwosc mam w normie, problemem są kruche naczynka w nosie. Miałam zabieg, który faktycznie pomógł, ale nie wyleczył zupełnie problemu. Mojej dr mówiłam o tym, ale zbagatelizowala sprawę mówiąc, że krew z nosa w ciąży to częste zjawisko :( a od kilku tyg pojawia mi się krew systematycznie, nie chce pogorszyć sytuacji tymi lekami, bo wtedy mogę mogę być zmuszona brać zastrzyki na krzepliwosc, co pewnie byłoby jeszcze gorsze dla dzieci :( i takie błędne koło..

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa wrote:
    Elleen, powodzenia na prenatalnych i czekam na dobre wiadomości✊🤞🍀
    Jaksa, dziękuję za pamięć. Jadę na 16. Dam znać po😘
    Chica💓✊🤗

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie cholestaza. Wyniki okolo 110, lekarz powiedział że jak będzie 900 to rozwiązujemy ciąże.😔 No poprostu wszystko naraz...

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczko, jeśli dobrze pamiętam to w poprzednich ciążach też miałaś cholestaze? Niestety jak już przy jednej ciąży wystąpi to jest duże ryzyko, że przy kolejnej również:/ mialas jakies objawy/podejrzenia? Czy w profilaktycznych badaniach wyszło?
    Może te parametry nie będą rosly tak szybko i pobedziesz jeszcze kilka ładnych tygodni w trojpaczku ;)

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zgadza się miałam ale zaczęła się w tamtych trochę później. Teraz się przeraziłam bo w sobotę były na poziomie 56 a w poniedziałek drugie tyle. Swędziały mnie ręce i łydka na jednej nodze. Jeszcze miałam nadzieję że to może od wody albo o pościeli...

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczka wspolczuje...ale jestes juz po bezpieczbej granicy pamietaj...teraz skup sie z dnia na dzien by przetrwac..i tyle...

    Co do acardu..ja biore juz nie pamietam od kiedy, ale biore...od 2 miesiecy chyba..jestem w 28+0
    Czuje sie fatalnie wyszly mi hemoroidy od zaparc...teraz boil mnie i tylek i krocze i kuzwa wszystko...zaje****

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2021, 12:54

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

  • MiMi Ekspertka
    Postów: 160 59

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a w jakiem badaniu ta cholestaza wychodzi? Krew mocz? Czy trzeba dodatkowo coś robić?

    010igov3znog0i75.png
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi, a wiesz może do którego tygodnia musisz brać ten acard? Czy może do końca ciąży?

    Rozyczko, dokładnie, byleby przetrwać do konca, teraz pewnie zaczniesz stosować jakaś dietę + leki i na pewno tak szybko nie będzie wzrastało. Trzymam kciuki!

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczka ja biorę acard od początku ciąży, ale ja mam nadciśnienie i lekarz mi zalecil bo przy nadciśnieniu może być problem z krzepliwością krwi

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka, współczuję. Koleżanka miała, ale przy pojedynczej ciąży. Dotrwałam do 37 tygodnia, ale u niej sporo później wyszła. Mimi, cholestaze wykrywa się w badaniach krwi enzymów wątrobowych jeśli dobrze pamiętam. Tak to objawia się swędzeniem, chyba głównie dłoni i to taki uporczywym swędzeniem.
    Acardu nie miałam, pomimo żylaków w kroczu, na żylaki dostałam tylko cyclo3 fort.
    Jestem po wizycie w poradni patologii ciąży. Dzisiaj zrobili mi wymaz na covid i w piątek mam zgłosić się na oddział, w weekend podadzą sterydy na rozwój płuc i po weekendzie decyzja o rozwiązaniu ciąży.

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pamiętajcie że to ja byłam następną po Chice w kolejce do porodu, proszę się nie pchać przede mnie ;P

    Różyczka mam nadzieję że dieta i leki pomogą złagodzić sytuację. Bardzo Ci współczuję, że ciągle coś Ci się przytrafia.

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja już po prenatalnych.
    Pappa z opisem będzie za 2 tygodnie. Na usg wszystkie parametry dobre, nic niepokojącego doktor nie wypatrzyła. Jedno Maleństwo siedzi sobie na przedniej ścianie macicy- chłopiec na 100%. Pani Doktor powiedziała, że się nie wstydzi i wywalił siuraka na pierwszy plan😂
    A drugie Maleństwo siedzi na tylnej ścianie i na 80% dziewczynka💓💓💓💓

    Różyczka32, Jaksa, Rodzina lubią tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Teraz muszę przetrwać jak najdłużej 😉. Perelka wcale się nie wpycham ☺️ty masz pierwszeństwo 😁.

    Elleen to super, będzie kolejna parka🙂

    Elleen lubi tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko, no nie... Kciuki za Was, oby poziomy enzymów zwolniły, i Dzidziki mogły jeszcze sobie podrosnąć✊🤞

    Elleen, wspaniała wiadomość🥰i parka się zapowiada, gratuluję🎉

    Justa, świetnie, że jest plan i wiesz na czym stoisz🤗

    Elleen, Różyczka32 lubią tę wiadomość

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ