X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Belgii
Odpowiedz

Ciaza w Belgii

Oceń ten wątek:
  • Laura Aleksandra Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za pomoc :) Wam również życzę spokoju i dobrego samopoczucia :P

    Karolka14 lubi tę wiadomość

    Laura
  • Balladyna Autorytet
    Postów: 424 555

    Wysłany: 19 lipca 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ile w Belgii kosztują pełne badania krwi? (I na toksoplazmowe i na hiv i na różyczkę?). Te pierwsze, które zleca lekarz.

    Misia ❤ 25.03.2017
    Ciąża biochemiczna 05.03.2018
  • Linkaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 września 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, proszę Was o pomoc. Do Belgii przyjechałam w czerwcu tego roku, do mojego chłopaka, który pracuje tu rok, ale nie miał wykupionego swojego ubezpieczenia do tej pory (nie był też zameldowany, wcześniej mieszkał w Holandii). Wynajęliśmy mieszkanie zameldowaliśmy się i na razie tyle. Ja parę dni temu zrobiłam test, wynik pozytywny (tydzień wcześniej negatywny). I teraz nie wiem co robić. Chciałam rozpocząć pracę, właściwie muszę zacząć pracować, bo ta wypłata, którą ma mój chłopak nie wystarcza nam na wszystko. Tylko problem jest w tym, że ja nie mam żadnego ubezpieczenia, nie wiem ile trwa ta tzw karencja dla kobiet ciężarnych, boję się, że za poród będziemy płacić z własnej kieszeni.. Orientujecie się może ile wynosi taki poród? Nie potrzebuje luksusów, nie chcę też znieczulenia. No i chciałabym, prosić o pomoc w nakierowaniu do jakiego lekarza mam się teraz udać? Czy do ogólnego najpierw? Czy może od razu do ginekologa? Dodam, że nie mogę być pewna, że jestem w 7 tyg ciąży, bo od pierwszego porodu miałam dwie miesiączki, pierwsza po 11-stu miesiącach, a druga trzy tygodnie później, po czym dowiedziałam się z testu, że jestem w kolejnej ciąży. Jak wygląda też sprawa zatrudnienia? Powinnam najpierw udać się do związków i tam zgłosić, że jestem w ciąży? Czy może na razie szukać pracy na własną rękę nikomu nic nie mówiąc? Trochę mnie to wszystko przeraża, przede wszystkim to specyficzne prawo w Belgii.. Jeśli znalazłaby się jakaś dziewczyna, która mogłaby mi pomóc i wytłumaczyć moje wątpliwości, byłabym bardzo wdzięczna. Za wszelkie zamieszanie w moim wpisie z góry przepraszam, od tego wszystkiego mam porządny mętlik w głowie, a ciąża niestety nie pomaga ;) z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  • Magdalena1403 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 16 września 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linkaa jesteś w trudnej sytuacji. Sama nie wiedziałabym co zrobić w twojej sytuacji :( Jeśli zamierzacie z mężem siedzieć tu to jak najszybciej idz na swoją komunę się zameldować. Będziesz miała 3mies na znalezienie pracy. Ale z tą praca wiadomo że nie będzie łatwo ponieważ mało kto chce zatrudniać kobiety w ciąży :( A co do lekarza idz od razu do ginekologa. Jeśli mieszkasz w Brukseli to są tu również polscy ginekolodzy. Ja chodzę do bardzo miłej Pani Zarzyckiej. Myślę że ona poradziłaby Ci co masz zrobić w owej sytuacji. Ja kilka lat tu jestem ale niestety nie mam pojęcia jak masz to rozegrać :( Albo zapytaj o porady na fb w grupie polacy w brukseli. Ludzie są tam bardzo pomocni. Pozdrawiam i głowa do góry,będzie dobrze! Bez stresu :)

    Magdalena1403
  • Magdalena1403 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 16 września 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są jeszcze jakieś kobietki które tak jak ja są na początku ciąży ?:) Ja byłam u ginekologa na koniec 4tygodnia lecz niestety nie było widać nawet pęcherzyka :( Teraz muszę czekać cierpliwie do 5.10 nie wiem jak ja wytrzymam tyle czasuu :( To moja pierwsza ciąża dlatego strasznie boję się jak to wszystko będzie :) Na razie póki co pracuję,chociaż mam coraz większe dolegliwości ale daję radę. Myślę żeby od Nowego Roku iść na zwolnienie termin mam na 19maja i zastanawiam się czy to aby nie za wcześnie?:)

    Magdalena1403
  • Linkaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 września 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena1403 dziękuję za chociaż takie informacje :) ja nie mieszkam w Brukseli tylko w okolicach Beveren-Waas, więc tu wszystko może się różnić. Ale już powoli się wszystko rozjaśnia, jesteśmy wszyscy zameldowani, teraz ruszam do CM po ubezpieczenie, a później do ACV pytać co dalej. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży, ale na wszelki wypadek zaczęliśmy już odkładać powoli pieniądze na poród. Chcemy tu zostać, po to tu przyjechałam i zaraz na początku pobytu przytrafiła się ciąża.. Cóż widocznie tak miało być a ja muszę teraz tylko wszystko sobie poukładać :) dziękuję jeszcze raz za twoją odpowiedź i życzę ci bezproblemowej ciąży ;)

  • Sandra Es Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 22 września 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Dziewczyny!
    Bardzo zaciekawiło mnie wasze forum, co prawda nie jestem jeszcze w ciazy ale mam juz jedno dziecko i chciała bym juz starac sie o drugie. Tak jak Wy jestem w Belgii, od 3 lat pracuję legalnie. Pierwsze 3 miesiące pracowałam 2 dni w tyg na umowę agencyjną. Potem pracowałam też przez agencję, ale już miałam więcej godz miesięcznie. 90-100, czasem wiecej. Od lipca tego roku jestem już na stałym kontrakcie na pełen etat. I tu moje pytanie. Czy będzie mi się należał urlop macierzyński? Pracuję na sprzątaniu w hotelu i czasem bywa ciężo, w związku z tym, czy ewentualne chorobowe wchodzi w grę?
    Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź!
    Pozdrawiam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2016, 20:54

    1z65b14.png
  • Magdalena1403 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 24 września 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linkaa na pewno się wszystko powoli ułoży :) trzeba byc dobrej myśli i dbać o siebie i dziecko :) co do porodu to masz rację z tym odkładaniem pieniędzy. Tutaj to nic nie wiadomo jak wyjdzie z opłatami. Może zapłacisz nie wiele ale zawsze lepiej mieć coś na czarną godzinę :)

    Magdalena1403
  • Magdalena1403 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 24 września 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra Es nie masz się o co martwić będzie należało Ci się macierzyńskie oraz wychowawcze! Ja również pracuje na sprzątaniu ale w titres services. U mnie są początki ciąży i nie ukrywam że moja kondycja jest słabsza:( szybko się męczę i co do zwolnienia oczywiscie że da sie :) zależy na jaką trafisz ginekolog :) moje koleżanki siedziały całe ciąże w domku na zwolnieniu :) wtedy pierwsze dwa tygodnie płaci ci pracodawca 100% następnie twoja ubezpieczalnia i będziesz dostawała 80% swojej wypłaty. Ja planuję robić do połowy ciąży o ile będę dała radę :) Jeszcze jest coś takiego jak "credit temps" skończy ci sie macierzyńskie i wychowawcze warto się tym zainteresować jeśli nie chcesz swojej pociechy oddawać do żłobka:)

    Magdalena1403
  • Sandra Es Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 24 września 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena1403 dziękuję za odpowiedź!! W takim razie nic, tylko się brać za robotę

    1z65b14.png
  • Sandra Es Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 24 września 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chorobka.. ucielo mi wpis.. sytuacja jet taka ze pracujemy 3 Polki w hotelu i wcześniej pracowaliśmy na umowy agencyjne więc jak coś się którejś działo to bez żadnych profitow w domu się siedziało.. Ale jak dali umowy to trzeba korzystać!! A czy to ze mam umowę do końca roku ma coś do rzeczy? Na pewno przedluza , bo juz dlugo tu urzedujemy i sa zadowoleni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2016, 22:32

    1z65b14.png
  • Sandra Es Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 24 września 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszkę mam stracha, bo pierwszy poród bardzo ciężko przeszłam plus to , ze to jednak obcy kraj,i jak to faktycznie z tymi opłatami tego porodu.. Ale z drugiej strony nie może strach nami prowadzic

    1z65b14.png
  • Magdalena1403 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 26 września 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra Es ja też mam dużo obaw ale jakoś to się wszystko powoli ułoży:) Może nie będzie tak źle jak se wyobrażamy :) Moich kilka koleżanek tu rodziło i są zadowolone. A za poród z tego co wiem to płaciły grosze ponieważ miały wykupione hospitalia plus. Także myślę że nie ma co się tym stresować :) a co do umowy jeśli jesteś prawie pewna że przedłużą to również nie ma powodu do obaw. Zresztą jeśli zaszłabyś w ciążę to nie mogliby Cię zwolnić bo byłabyś w okresie chronionym :) także jak nic trzeba korzystać :)

    Magdalena1403
  • Sandra Es Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 26 września 2016, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też mam wykupiona hospitalie plus już od ponad roku w partenie. No jedynym powodem dla którego mogli by nie przedluzyc by było pójście na chorobowe, ale jak już pójdę to tylko jak będę w ciąży właśnie hehheh i to też nie od razu. Czyli generalnie wypłaca mi ubezpieczalnia za to chorobowe, poza tymi pierwszymi dwoma tyg tak? I chciała bym jeszcze zapytać- tak dla pewności, chorobowe nie skraca mi macierzyńskiego?? Przepraszam za durne pytania!!:) Magdalena 1403 a mogę wiedzieć skąd jesteś? Pozdrawiam!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2016, 17:23

    1z65b14.png
  • Karolka14 Ekspertka
    Postów: 211 98

    Wysłany: 7 października 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej niedługo rodze m niestety hospitalie plus wykupiłam za późno

    7u22s65gmika7d3f.png
  • Magdalena1403 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 8 października 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra Es Tak pierwsze dwa tygodnie płaci pracodawca a następnie ubezpieczalnia. Z tego co już orientowałam się to skraca zwolnienie macierzyński urlop ale ja myślę że to bez znaczenia ponieważ mało kto pracuje aż do samego rozwiązania.Nawet idąc 2-3mies przed terminem skracają macierzyński. Także co to za różnica :) Ja póki co pracuję,czuję się raz lepiej raz gorzej ale daje radę :) Ogólnie jestem typem takiej kobiety która nie potrafi siedzieć w domu i nic nie robić :( także jeśli będzie wszystko ok to może będę pracowała do końca drugiego trymestru. A ja mieszkam w Brukseli-Anderlecht :)

    Magdalena1403
  • Magdalena1403 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 8 października 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka14 no niestety już nie da się z tym nic zrobić. Wybierz w miarę tani szpital i pokój kilku osobowy. Niektóre dziewczyny pisały że bez hospitali wcale tak dużo nie płaciły ale nie wiem dokładnie w jakim szpitalu. A Ty gdzie rodzisz?

    Magdalena1403
  • Karolka14 Ekspertka
    Postów: 211 98

    Wysłany: 8 października 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę pierwszy post mi ucielo

    7u22s65gmika7d3f.png
  • Karolka14 Ekspertka
    Postów: 211 98

    Wysłany: 8 października 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I znowu to samo eh muszę nap z kompa

    7u22s65gmika7d3f.png
  • Sandra Es Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 9 października 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jak np okaże się, ze od 6 m-ca już nie będę mogła pracować, i pójdę na chorobowe to wówczas będę miała tylko miesiąc około macierzynskiego? Generalnie też nie zależy mi na siedzeniu bezczynnie w domu bo też tego nienawidzę, ale wiem nK ciężko jest w mojej pracy. Szybko i dużo A także bywa czasem dość ciężko. Trochę szkoda, ze odejmuja niezdolność do pracy od możliwości bycia z dzieckiem. A jak z wychowawczym? Pracodawca musi się zgodzić? Wtedy jakieś pieniążki się dostaje? Przepraszam za głupie pytania, ale już naprawdę mocno się staramy, żeby ta dzidzia była i chce wszystko wiedzieć!!:):) pozdrawiam serdecznie!!

    1z65b14.png
‹‹ 21 22 23 24 25
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ