X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Belgii
Odpowiedz

Ciaza w Belgii

Oceń ten wątek:
  • Mala80 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 marca 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Nutelka
    Tak to niestety jest jak sie mieszka na prowincji :-((
    Na razie zostaje pozytywnie nastawiona, moze jednak ktos sie trafi :)

    Pozdrawiam wszystkie Dziewczyny

    Mala80
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 20 marca 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutelka ja mam chyba najbliżej do parc de woluwe, ewentualnie Parc du Cinquantenaire ale do każdego innego mogę podjechać samochodem :)A w Georges Henri jest fajny plac zabaw (dla starszych dzieci):)
    Ja dzisiaj ide do lekarza z małym bo od ponad tygodnia ma katar i coś tam pokaszluje. Zobaczę co mi pediatra powie. Jak z małym będzie wszystko ok to w przyszłym tygodniu jeśli będzie ładna pogoda dalej chętnie się gdzieś na spacerek wybiorę.

    zem3j44j00i19y68.png
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 21 marca 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My do Cinquantenaire mamy 10 minut, do Georges Henri też a do dużego Woluwe z 15, także wszędzie nam blisko:)
    Niech szybko zdrowieje maluszek, taki katarek musi być dla niego męczący. W przyszłym tygodniu będziemy już w Polsce, wracamy za 3tygodnie, także wtedy się umówimy:)

    nutelka
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 27 marca 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja koniec końców w sobotę wylądowałam z małym w szpitali. Mały miał gorączkę. Jak mu robili badania to był koszmar. Wypuścili nas we wtorek wieczorem ale mały dalej ma katar. Przez to wszystko pewnie nie zaszczepię go już przed wyjazdem do pl :( Zastanawiam się nad rozpoczęciem szczepienia w pl a kontynuacja tutaj. A co do połogu to u ginekologa tez ne byłam na kontroli i wybieram się w pl zaraz po świętach.
    Sanktvithania duża ta twoja córa :)Gratuluje. A co do chrostek na buzi to pewnie trądzik niemowlęcy. U mnie dwójka dzieci to miała.

    zem3j44j00i19y68.png
  • olis88 Ekspertka
    Postów: 131 102

    Wysłany: 28 marca 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki kochane w czym pierzecie ubranka dla maluchow? Ja przymierzam sie do prania i prasowania, ale nie wiem w czym prac i na ile stopni?

    Poza tym slyszalyscie cos o znieczuleniu podczas wizyty u dentysty? Moja domowa lekarka powiedziala, ze nie mozna znieczulenia, w necie pisza, ze mozna, a ja nie wiem co gorsze, bo od czwartku zaczelam juz brac paracetamol, bo nie da sie jesc ani spac. Maly sie denerwuje w brzuchu, ja tez wsciekla i obolala. A moja dentystka to sadystka psychopatka i nie pozwalam jej nawet obejrzec moich zebow bez znieczulenia.

    POMOOOOOCYYY!!!! ;(

    [f2w3j44jq3nsvz6c.png
    c55fs65glanu4ez2.png

  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 29 marca 2015, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olis ja miałam znieczulenie w pierwszej ciąży jak mi wyrywali zęba. Podobno w ciąży nie można stosować każdego znieczulenia ale jest na pewno takie bezpieczne. A taka mała dawka na pewno dziecku nie zaszkodzi. Radziłabym szybko iść do dentysty, bo może się zrobić stan zapalny, a to podobno jest znacznie gorsze dla dzidziusia. I założę się ze maleństwo będzie szczęśliwsze jak mamę nic nie będzie bolało.
    Co do prania to ja piorę w Loveli przywiezionej z Polski. Ewentualnie można użyć płyn do prania i dodatkowo zrobić jedno płukane więcej. Ja ogólnie przy każdym praniu włączam opcje dodatkowego płukania ale jakbym miała prać w zwykłym płynie np Persil to bym po skończonym praniu jeszcze raz wypłukała. Co do temperatury to zależy które ubranka. Większość piorę w 40, a niektóre w 60. A tak poza tym to polecam takie szmatki wyłapujące kolor, żeby nic nie pofarbowało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2015, 00:30

    olis88 lubi tę wiadomość

    zem3j44j00i19y68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eskarina, mam nadzieje ze juz dzidziuś u Ciebie nie ma problemow i wszystko gra. Szczepienia tutaj w Belgii są darmowe, i jeden platny, my mamy termin w maju. To sa dwa zastrzyki.jeden zastrzyk z 6 szczepionkami i drugi na pneumokoki, a nastepna szczepionke trzeba zaplacic jakos 40 euro, to na rotawirusy.

    Olis ja jak bylam 6 miesiącu ciąży tez mialm znieczulenie u dentysty na leczeniu zęba, i to była mala dawka. Dentystka nie widzila przeciwwskazań w niepodaniu znieczulenia. Po co sie męczyć z bolem, lepiej znieczulic, takie moje zdanie.
    jesli chodzi o pranie, to ja piore recznie w szarym mydle lub bialym jeleniu i potem prasuje ciuszki.
    ostatnio mialam duzo prania to wypralam w delikatnym plynie z aldi rozowm w 60 lub 40 stopniach juz nie pamietam..i dodalam troche mydla z woda do pralki tez tego jelenia, i nie dodalam zadnego plynu do plukania.
    W szpitalu dostalismy probke le chat, w plynie, ale zbyt mocno pachnie i moja mala kichala po nim.
    Jesli chodzi o mocniejsze zabrudzenia, typu kupka czy plamy, to lepiej wyprac w proszku takim mocniejszym w pralce i dokladnie jeszcze raz wyplukac jak mowi eskarina. Ja piore w rekach, ale jesli piore w pralce to w 40 stopniach, a potm mozna prac normalnie jak bedzie wieksza :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2015, 11:59

    olis88 lubi tę wiadomość

  • olis88 Ekspertka
    Postów: 131 102

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dziekuje Wam za pomoc :*

    ja skonsultowalam z ginem i powiedziala, ze dentysta wie co robic. Bylam dzis u dentysty, zrobila mi zdjecie RTG... okryla takim ciezkim ochraniaczem niby, ale wciaz... potem dala znieczulenie (ktore tak przy okazji zeszlo po 5 GODZINACH!! ) i zrobila dokladnie to samo co bylo zrobione rok temu. jak jej powiedzialam, ze przeciez juz to robila, to stwierdzila, ze wcale nie. No ale niewazne, mam nadzieje, ze juz bedzie dobrze i nic nie bedzie nam przeszkadzalo w te ostatnie tygodnie.

    Zaczynam panikowac na mysl o porodzie...

    pozdrawiam i caluje :*

    [f2w3j44jq3nsvz6c.png
    c55fs65glanu4ez2.png

  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, pozdrowienia z Polski :)
    W ostatnią sobotę mój mały skończył 4 miesiące i z tej okazji wyszedł mu pierwszy ząbek a dziś drugi ;) Trochę marudny się zrobił, ale nie wiem czy przez ząbkowanie czy po prostu stał się małym szantaźystą, bo teraz jest komu go nosić. Podróż zniósł bardzo dobrze. Szybko rośnie i myślę juz o wprowadzeniu nowego jedzenia do jego diety. Ostatnio w budzi się często w nocy i myślałam żeby może dać małemu na noc butelkę z zageszczonym mlekiem. Co o tym myślicie?

    Co do prania ubranek, to używam płynu le chat i płynu do płukania soupline taki biały, nie było do tej pory żadnej alergii. Ale jeśli chodzi o plamy, to trochę kiepsko sobie radzi. Jak nie zapiorę od razu plam to płyn w praniu raczej ich nie odpierze.

    asia888 lubi tę wiadomość

    nutelka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc :) dzieki :) mam nadzieje ze fajnie spedziliscie swieta
    gratulacje nutelka z okazji 4 miesiaca i nowego zabka :) Karmisz piersia ?
    moja dzidzia we wtorek skonczyla miesiac, jak ten czas leci... dzisiaj bylysmy u lekarza zrobic usg bioderka, grzeczna byla , jatez do Polski zawitam, ale w maju :)
    dziewczyny, ktoregos weekendu moze ktoras mialaby ochote sie spotkac, ja nie bylam jeszcze w Brukseli, a chetnie bym tam pojechala i przy okazji pospacerowala z ktoras z mam ;)

  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To kto się pisze na spacerek w ładną wiosenną pogodę?:)

    nutelka
  • Kotowa Autorytet
    Postów: 2992 3627

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2021, 13:49

    asia888 lubi tę wiadomość

    Małgosia 24tc +15.08.2015💔
    09.2016 - 1 ICSI PGD: 22 oocyty->18 zarodków->0 po PGD
    02.2017 - 2 ICSI PGD: 20 oocytów->14 zarodków->1 po PGD-> cb 😔
    10.2017 - 3 ICSI PGD: 19 oocytów->12 zarodków->2 po PGD
    02.2018 - crio 1 blastki 😔
    06.2018 - crio 1 blastki 😔
    05.2019 - 4 ICSI PGD: 20 oocytów->16 zarodków->2 po PGD
    12.2019 - cb😔
    09.2020 - "niespodzianka!"
    Jasiek 15tc +23.11.2020💔
    03.2021 - crio 1 blastki 😔
    06.2021 - crio 1 blastki 😔
    02.2022 - 5 ICSI PGD: 14 oocytów->2 blastki->1❄po PGD
    09/2022 - crio blastki, 5dpt - 16, 7dpt - 40, 9dpt - 113, 11dpt - 382, 19dpt - 6563,
    4/10 - usg, crl 9,1mm, ❤ 135/min
    Alicja ❤️ 26/05/23, 3600g, 50cm
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kotowa, gratuluję brzuszka i życzę powodzenia i dużo zdrówka dla Ciebie i Maleństwa:)

    Drogie Mamy, zapraszam na nowe forum Mamy w Belgii :)
    https://bellybestfriend.pl/forum/po-narodzinach/mamy-w-belgii,7304.html

    nutelka
  • nena123 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 20 listopada 2015, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, szczepiłyście się w ciąży? Czy wszystkie szczepionki dopiero po narodzinach ? :) pozdrawiam :)

  • 92angelaa92 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 20 listopada 2015, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Wam :)

    Pisze do Was poniewaz mam pewien dylemat. Moj facet ( chlopak ) jest Belgiem student i pracuje dorywczo rowniez jako student; jeszcze przed przyjazdem do Belgii zaszlam z nim w ciaze. Przyjechalam tutaj we wrzesniu tego roku. Problem w tym, ze ubezpieczenie mam polskie i nie wiem jak to zrobic bym mogla byc normalnie ubezpieczona tutaj, bym nie musiala ponosic dodatkowych kosztow typu porod, ktory czeka mnie w maju.
    Czy ktoras z Was byla w podobnej sytuacji? albo moze wie jak moge to zrobic by byc ubezpieczona tutaj ? Czy jesli on jest Belgiem to moge sie pod niego podpiac nawet jesli on nie pracuje normalnie i nie placi podatkow ?
    Moze ktos wie gdzie mi moga pomoc ?

    pozdrawiam

    Angela
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 21 listopada 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nena123 mi proponowano szczepienie przeciwko krztuścowi ale się nie zgodziłam. Odradzam szczepienia się w ciąży.
    92angelaa92 jeśli jesteś ubezpieczona w pl możesz złożyć nfz dokument s1 (chyba-nie jestem pewna numerku)
    na podstawie tego druku deklarujesz ze mieszkasz na terenie Belgii i dzięki temu możesz korzystać z tutejszej "służby zdrowia". Można to załatwić z tutejszą parteną- przesłanie dokumentów itp. Zapytaj w tutejszej partenie i w polskim nfz.
    Jeśli chodzi o ubezpieczenie na chłopaka to nie mam pojęcia jak to działa.

    nena123 lubi tę wiadomość

    zem3j44j00i19y68.png
  • 92angelaa92 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 listopada 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korzystam ze sluzby zdrowia w Belgii i dostaje zrot jakos polowe z Polski.
    Problem w tym, ze za porod bedzie w cholere do zaplaty jesli nie jestem na ich ubezpieczeniu.
    Ktos jeszcze sie orientuje ?

    Angela
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 22 listopada 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam na zasadzie ubezpieczenia z pl zgłoszonego w partenie i musiałam zapłacić tylko 300euro (nie miałam znieczulenia i żadnych komplikacji. Nie jest tak źle. Pewnie też zależy od szpitala itp. A jeśli chodzi o ubezpieczenie belgijskie typu hospitalia + to jeśli nie załatwisz tego przed zajściem w ciąże to i tak potem podobno nie obejmuje.

    zem3j44j00i19y68.png
  • Magdalena87 Ekspertka
    Postów: 160 67

    Wysłany: 23 listopada 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) Jeśli mam hospitalia+ za które płacę juz od 2 lat jak to jest z porodem mam prawo do pokoju jednoosobowego i jaki koszt poniosę za poród korzystając z pokoju jednoosobowego?? Czy w każdym szpitalu są uwzględnione hospitalia+??

    6bf940ceba.png
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 24 listopada 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena87, hospitalia+ pokrywa wszystkie koszty. Pytałam przed porodem w partenie i tak mi powiedzieli, z resztą jak przyszła faktura to nie płaciłam ani centa a miałam mojego lekarza przy porodzie, znieczulenie i pokój jednoosobowy. Myślę, że warto skorzystać skoro się za nie płaci.
    Eskarina, jak tam synek? Co słychać?:)

    nutelka
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ