X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Belgii
Odpowiedz

Ciaza w Belgii

Oceń ten wątek:
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 27 lutego 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow...długo mnie nie było mam straszne zaległości.

    Lili83 gratuluje synka. Życzę dużo zdrówka i szybkiego wyjścia małego do domu. Daj znać co tam u Was, jak się czujecie.

    Katarina11, a Tobie gratuluje dzidziusia w brzuszku :)
    Jeśli chodzi o początek ciąży to ja czułam pobolewanie w dole brzucha jak przed okresem i kłucie jajników (zarówno w pierwszej jaki i w drugiej ciąży). W pierwszej ciąży miałam lekkie krwawienie i dostałam luteinę na podtrzymane ciąży, w drugiej ciąży nie miałam żadnego plamienia.

    Nutelka super, że udało Ci się przezwyciężyć problemy z karmieniem. Ja jestem wielkim zwolennikiem karmienia piersią. Jak widać jak się bardzo chce to prawe wszystko jest możliwe :) A jak u ciebie się objawiało zapalenie i jak sobie z tym poradziłaś?

    Mój synek w nocy przebudza się co ok. 3h na jedzenie. Zjada i zasypia ponownie. Czasem karmie go w półśnie. Za to w dnień potrafi nie spać dość długo. Trochę mam problemy z tym, żeby po jedzeniu mu się odbiło. Czasem nie może sobie beknąć i płacze. Nieraz jest głodny, a nie może zjeść bo musi sobie beknąć i dopiero wtedy może jeść. Nie wiem co robić żeby się tak nie zapowietrzał i jak mu pomóc, żeby mu się odbiło.

    Martynaaa daj znać jak po szczepieniu

    zem3j44j00i19y68.png
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 28 lutego 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia888 urodziłaś i się nie chwalisz? Z twojego suwaczka wynika że 6 dni temu. Daj znać czy mogę już gratulować :)

    zem3j44j00i19y68.png
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 2 marca 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eskarina, na początku radziłam sobie słabo z zapaleniem, po prostu odciągałam mleko jak najczęściej i masowałam pierś, bolało jak nie wiem, ale nie było wyjścia. Przykładałam też schłodzone i stłuczone liście kapusty i brałam lek przeciwzapalny. Ale chyba nie było to zbyt skuteczne, bo po paru dniach znowu wracało. Po czwartym razie poszłam do lekarza, dostałam antybiotyk, przeszło szybciutko i od tamtej pory już mam spokój.

    Asia888, właśnie, co się nie chwalisz?:)

    nutelka
  • asia888 Autorytet
    Postów: 993 789

    Wysłany: 3 marca 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam Was ze dopiero teraz pisze, powoli ogarniam ten kolowrotek dopiero :) urodzilam 22 luty idealnie w termin z 1 usg, lekko nie bylo ale opieka tutaj wspaniala, cudowne polozne i pielegniarki, no i dzieki Bogu za epidural!

    Gabrielek wazyl 3.600 i 48 cm mala pyzunia udalo sie sn, ale nacinali mnie bo parlam 45min i nic, po nacieciu wyszedl na 2 skurczach :) rodzilam od 20.00 do 8.22 o 20.00 odeszly mi wody rozowe i 2,5h pozniej bylismy z szpitalu i poszlo jakos ;) ciesze sie ze juz po maly jest kochany ale ma problemy brzuszkowe i malo sypiam

    nutelka, sanktvithania lubią tę wiadomość

    fJJwp2.png
    8zQPp2.png
  • asia888 Autorytet
    Postów: 993 789

    Wysłany: 3 marca 2015, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz czas na Sanktvitania a pozniej Olis powodzenia dziewczynki ;) jesli ktoras jest z brukseli polecam naprawde szpital huba brugmann ;)

    fJJwp2.png
    8zQPp2.png
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 3 marca 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia888, gratulacje! Niech Wam Maluszek zdrowo rośnie:) A Tobie życzę szybkiego powrotu do siebie po porodzie i wielu przespanych nocy:)
    A co się dzieje z brzuszkiem? Spróbuj może ciepłe okłady jeśli go boli, np z przeprasowanej pieluszki.

    asia888 lubi tę wiadomość

    nutelka
  • asia888 Autorytet
    Postów: 993 789

    Wysłany: 3 marca 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Nutelka ;) boli go meczy sie jak kupke ma zrobic, pielegniarka wypisala infacol zobaczymy moze pomoze, pieluszka i masaze tylko na chwile pomqgaly niestety

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 12:30

    fJJwp2.png
    8zQPp2.png
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 3 marca 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz maluszek też miał parę dni takich, że brzuszek go bolał i masaże brzuszka też pomagały, fakt, nie na długo, ale zawsze. Chyba po prostu trzeba przez to przejść.
    A jak robi kupkę, codziennie, czy właśnie rzadko? Bo jak nie może zrobić, to spróbuj jeść np. więcej jabłek - rozluźniają kupki u dziecka. Gotowana marchewka z kolei działa odwrotnie.

    U nas teraz zaczęło się tarcie dziąsełek, na zęby chyba jeszcze trochę wcześnie, ale już swędzą.

    nutelka
  • AfterAll24 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 4 marca 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem tu nowa i również mieszkam w Brukseli, 11tydzień w ciąży :)

    f2w3dqk3hl8qrw2j.png
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 8 marca 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AfterAll24, witaj w gronie Mam, przyszłych i już tych rozpakowanych:) No i gratuluję ciąży:)

    Dziewczyny, coś tu cicho ostatnio. Jak tam się czujecie przyszłe i obecne mamy? Jak wasze pociechy?

    My jesteśmy po drugiej szczepionce. Mój Mały zasnął tuż przed i jak lekarz robił wkłucie to tylko oczka otworzył i nawet nie stęknął. Dzielny bobas:) Na szczęście żadnych objawów po szczepionce też nie miał.

    nutelka
  • asia888 Autorytet
    Postów: 993 789

    Wysłany: 9 marca 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Afterall witaj :)

    Z brzuszkiem juz na szczescie lepiej :)
    Zaczelam pic herbatke z kopru i moze to pomoglo :)

    Nutelka szczepicie na wszystko ?

    fJJwp2.png
    8zQPp2.png
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 9 marca 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te szczepienia wymienione w karcie są obowiązkowe, więc szczepimy.

    nutelka
  • AfterAll24 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 10 marca 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję bobasów ;) Niestety mi ciąża okrutnie dokucza, straszne nudności, brak apetytu, mało snu...

    f2w3dqk3hl8qrw2j.png
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 10 marca 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia888 gratuluje synka :)

    AfterAll24 witam na forum :) dolegliwości początku ciąży miną nim się obejrzysz..próbowałaś jeść migdały i pić herbatę z imbirem?

    Dziewczyny zrobiło się cieplej...może jakiś wspólny spacer? spotkane w parku?

    nutelka, asia888 lubią tę wiadomość

    zem3j44j00i19y68.png
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 10 marca 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem za! Tylko 24 marca wylatujemy do Polski do 10 kwietnia. To wcześniej czy później?:) Dzieciaczkom na pewno dobrze zrobi taki spacer:)

    nutelka
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 12 marca 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sanktvithania gratuluje :) Przyznam, że dość szybko zaczęli Ci wywoływać poród. Zazwyczaj czeka się jeszcze z tydzień po terminie zanim zaczną wywoływać. Jak wrażenia z porodu bez znieczulenia? Jak dałaś na imię i ile mała ważyła?
    Co do skurczów i bólów brzuszka u noworodka, to podobno matka karmiąca powinna odstawić spożycie mleka i produktów mlecznych. Podobno to źle wpływa na dzidziusia.
    Co do wspólnego wyjścia do parku to może przyszły tydzień? Mam nadzieje że ładna pogoda się utrzyma.

    sanktvithania lubi tę wiadomość

    zem3j44j00i19y68.png
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 12 marca 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje sanktvithania! To pierwsza dziewczynka na forum, rodzynek mały:) Niech zdrowo rośnie:) Też jestem ciekawa jak było bez znieczulenia, ja niestety nie dałam rady. A ile trwały skurcze i poród?

    sanktvithania lubi tę wiadomość

    nutelka
  • AfterAll24 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 14 marca 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eskarina, próbowałam niestety nic mi nie pomaga... Trzeba widać to przetrwać :)

    f2w3dqk3hl8qrw2j.png
  • Mala80 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 marca 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny!

    Dopiero niedawno odkrylam bellybest friend :-) Czy jest ktos, kto ma doswiadczenie z lekarzami z okolic Kortrijk ?
    Jestem po 2 wizytach, ale jakos nie mam przekonania do mojej lekarki.....

    Mala80
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 18 marca 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mala80:)
    Ja niestety nie mogę Ci pomóc, jestem z Bxl.

    Eskarina, chyba nie ma chętnych więcej na spacer. coś tu cicho się zrobiło. A Ty do jakiego parku chodzisz na spacery z maluszkiem? Może Georges Henri?

    nutelka
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ