X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Belgii
Odpowiedz

Ciaza w Belgii

Oceń ten wątek:
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 24 listopada 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutelka - synek rośnie jak na drożdżach :) właśnie wychodzą mu z góry ząbki (4 naraz) więc jest troszku marudny. A jak tam twój maluch? chodzi do żłobka czy siedzisz z nim w domu?

    zem3j44j00i19y68.png
  • Magdalena87 Ekspertka
    Postów: 160 67

    Wysłany: 25 listopada 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo Nutelka,pytałam się wiele dziewczyn i każda co innego mówi że pokrywaja hospitalia+ inne że nie i sama już nie wiedziałam co jest prawdą a co nie......

    6bf940ceba.png
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 26 listopada 2015, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eskarina, siedzę z małym w domu. Właśnie kończy roczek w tym tygodniu, strasznie szybko czas leci i to prawda, że widać to dopiero po dzieciach:) Synek ma już osiem ząbków, właśnie przebijają się górne czwórki, też się męczy. No ale trzeba to przejść. U nas gorzej ze spaniem..:/

    nutelka
  • nena123 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 28 listopada 2015, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eskarina dziekuje za odpowiedz bo wlasnie nad ta szczepionka sie zastanawialam :) a jak jest po porodzie ze szczepionkami? zaszczepia dziecko na krztusiec? placi sie tutaj za szczepionki? z gory dziekuje za odpowiedz :)

  • Vincent Ekspertka
    Postów: 198 409

    Wysłany: 29 listopada 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena87 wrote:
    Dziękuję bardzo Nutelka,pytałam się wiele dziewczyn i każda co innego mówi że pokrywaja hospitalia+ inne że nie i sama już nie wiedziałam co jest prawdą a co nie......
    Cześć Magdalena, właśnie zauważyłam, że jesteś z Brukseli i masz termin na luty, ja też na koniec lutego i pomieszkuje teraz w Brukseli. Wysłałam ci zaproszenie do znajomych.

    atdc20mm6bz4wcm9.png
  • Vincent Ekspertka
    Postów: 198 409

    Wysłany: 29 listopada 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eskarina wrote:
    Ja rodziłam na zasadzie ubezpieczenia z pl zgłoszonego w partenie i musiałam zapłacić tylko 300euro (nie miałam znieczulenia i żadnych komplikacji. Nie jest tak źle. Pewnie też zależy od szpitala itp. A jeśli chodzi o ubezpieczenie belgijskie typu hospitalia + to jeśli nie załatwisz tego przed zajściem w ciąże to i tak potem podobno nie obejmuje.

    chciałbym się dopytać, jak przenieśli Ci ubezpieczenie z Polski, to musiałaś się zameldować tutaj w Belgii? czy tylko dokument S-1 wystarczył? dziękuje za pomoc ;)

    atdc20mm6bz4wcm9.png
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 29 listopada 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nena123 wrote:
    Eskarina dziekuje za odpowiedz bo wlasnie nad ta szczepionka sie zastanawialam :) a jak jest po porodzie ze szczepionkami? zaszczepia dziecko na krztusiec? placi sie tutaj za szczepionki? z gory dziekuje za odpowiedz :)
    Za szczepionki nie płacisz. Po porodzie nie szczepią na nic. W Polsce noworodek jest szczepiony przeciw gruźlicy, tutaj nie ma tego szczepienia. Na krztusiec szczepi się dziecko chyba po 2 albo 3 miesiącu. Dostaniesz w szpitalu kalendarz szczepień.

    zem3j44j00i19y68.png
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 29 listopada 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vincent musiałam się tu zameldować. Załatwiałam wszystko przed samym porodem. W tym dokumencie zgłaszasz, że przebywasz za granicą czyli w Belgii i chciałbyś tutaj korzystać ze służby zdrowia na podstawie ubezpieczenia w Polsce. Zapisujesz się do tutejszego ubezpieczyciela np partena. Po załatwieniu wszystkich formalności między NFZ w PL a tutejszym ubezpieczycielem korzystasz z tutejszych świadczeń zdrowotnych jak typowy Belg. Jest to prostsze, bo nie musisz przesyłać papierów do polskiego NFZ, i w tutejszym szpitalu załatwianie formalności związanych z porodem jest o wiele prostsze. Na kartę EKUZ robią problemy.

    zem3j44j00i19y68.png
  • Vincent Ekspertka
    Postów: 198 409

    Wysłany: 29 listopada 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już czekam na ten papier s-1 ponad miesiąc, złożyłam w Polsce wraz z Zus ZUA
    i teraz nie wiem, jak go dostanę, to pójdę do ubezpieczalni męża tutaj i tam wszystko załatwię? czy muszę jeszcze iść do commune ( nie wiem jak sie pisze;) i się meldować czasowo?

    atdc20mm6bz4wcm9.png
  • Magdalena87 Ekspertka
    Postów: 160 67

    Wysłany: 29 listopada 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vincent wrote:
    Cześć Magdalena, właśnie zauważyłam, że jesteś z Brukseli i masz termin na luty, ja też na koniec lutego i pomieszkuje teraz w Brukseli. Wysłałam ci zaproszenie do znajomych.


    Hej:) Zaproszenie akceptowałam:)Tak mam termin na 12 luty ale synek spieszy się bardzo na świat ...... więc muszę tłumaczę mu codziennie że jeszcze niech siedzi w brzuszku i przybiera na masie na razie słucha mnie:D

    6bf940ceba.png
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 29 listopada 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vincent ja musiałam się zameldować. Wymagał tego tutejszy ubezpieczyciel. Czyli żeby się zapisać w partenie musisz być tu zameldowana. W zusie też zmieniałam miejsce zamieszkania. Zadzwoń do pl i dowiedz się co tak długo. Możesz podejść też do ubezpieczalni męża już teraz i popytać co będzie Ci potrzebne.

    zem3j44j00i19y68.png
  • Vincent Ekspertka
    Postów: 198 409

    Wysłany: 30 listopada 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eskarina dziekuje bardzo za pomoc :)
    a jak jest z ubezpieczeniem dziecka po porodzie? jest automatycznie ubezpieczone? chodzicie do belgijskiego pediatry, czy polskiego? czy to jakoś w szpitalu jest taki lekarz wyznaczany?

    atdc20mm6bz4wcm9.png
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do maluszka to po porodzie maż poszedł do parteny i mu powiedziano co ma zrobić żeby ubezpieczyć dziecko. Ja chodzę z dziećmi do polskiego pediatry zarówno na szczepienia jak i w razie choroby. Za każdą wizytę płacę. Zaszczepić bez jakichkolwiek kosztów można w ONE i większość osób tak robi.

    zem3j44j00i19y68.png
  • Vincent Ekspertka
    Postów: 198 409

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za podpowiedzi, są bardzo cenne dla mnie, gdyż w ogolę się na tym nie znam i nie mamy tu nikogo, żeby się podpytać :)
    A co to jest One? trzeba tam się zapisywać?
    planujesz oddać dziecko tutaj do przedszkola? nie wiem czy tutaj też są jakie kolejki do państwowego? czy bez problemu można się dostać?

    atdc20mm6bz4wcm9.png
  • Vincent Ekspertka
    Postów: 198 409

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jeszcze jak któraś z mam rodziła w Ixelles, czy tam są drzwi otwarte w szpitalu? żeby zobaczyć porodówkę?
    Słyszałam, też ze jest tam położna Polka, ale jak się zapytałam na recepcji w ginekologii, to mi powiedzieli, że nie ma takiej i nie wiem, czy mnie nie zrozumieli, czy jej naprawdę już tam nie ma?

    atdc20mm6bz4wcm9.png
  • nutelka Przyjaciółka
    Postów: 89 43

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vincent,w ONE prowadzone są bezpłatne konsultacje dla niemowląt i dzieci, chodzi się tam do kontroli. Też można tam szczepić bezpłatnie dzieci, bo u lekarza to trzeba płacić jak za normalną wizytę. My chodzimy do pediatry Polki tylko w razie choroby, sama też nam mówiła, że nie ma sensu do niej przychodzić ze szczepieniem i płacić za wizytę, skoro można w ONE za darmo. Ale można i tak i tak, jak kto chce. W szpitalu po porodzie chodziła Pani i zapisywała do ONE jeśli ktoś chciał.
    Ja rodziłam na Ixelles, bardzo mi się tam podobało, byłam wcześniej na dniach otwartych, prowadzone są w różnych językach, ale po polsku chyba już nie ma. Trzeba się dowiedzieć w recepcji kiedy takie będą. Też słyszałam, że jest tam Polka położna, ale czy na pewno to nie wiem.
    Co do przedszkoli i żłóbków, to się nie bardzo orientuję.

    nutelka
  • Vincent Ekspertka
    Postów: 198 409

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo za rady, trochę to bardziej wszystko w głowie się rozjaśnia.
    Nutelka nie planujesz tutaj oddawać dziecko do przedszkola? czy są jakieś prywatne polskie?
    Ja bym chyba wołało, żeby dziecko poszło tutaj do przedszkola, zawsze będzie miało kontakt z innymi dziećmi i ja poznam nowe mamy , czy źle myślę?

    atdc20mm6bz4wcm9.png
  • Vincent Ekspertka
    Postów: 198 409

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie, że są tutaj położne Polki które mogą za dopłatą odwiedzić nas w domu? czy to raczej nierealne?

    atdc20mm6bz4wcm9.png
  • Eskarina Przyjaciółka
    Postów: 82 20

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córa chodzi tutaj do przedszkola państwowego, francuskojęzycznego. Ja nie chciałam, żeby chodziła do polskiego, bo zależało mi, żeby dziecko jak najszybciej opanowało język francuski. Mi się udało zapisać w miarę bez problemu ale w niektórych przedszkolach to są mega kolejki (w zależności jakie byś chciała). Jeśli chodzi o tutejsze żłobki ("kresze") to ludzie niepolecaną. Polskie są lepsze. Mój synek siedzi ze mną w domu więc wiedze mam tylko z opowiadań znajomych. Jakbyś chciała zapisać malucha do tutejszego żłobka to radzę już się orientować i zapisywać jak najszybciej po porodzie bo podobno jest problem z miejscem.

    zem3j44j00i19y68.png
  • Vincent Ekspertka
    Postów: 198 409

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a jak jest w Belgii z witaminą K i D w Belgii? czy jest podawana po urodzeniu?

    atdc20mm6bz4wcm9.png
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ