X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny wkłady poporodowe kupiłyście tutaj czy w Polsce - jakie ?

    Jakie koszule do porodu - jednorazowa , jaka do karmienia może piżama ? Proszę o linki ;-)


    Co ciekawego jest w gratis paczkach ?
    Wkłady poporodowe mam i Bella i Canpol, kupione w Polsce.
    Do porodu to tak jak Mar2śka napisała.
    Do karmienia mam i koszule z guzikami i piżame z bonprix
    https://www.bonprix.pl/style/pizama-dla-ciezarnych-i-karmiacych-2-czesci-20220808/?catalogueNumber=935716&type=image&category=1431&return=ref
    Na norweskiej stronie też jest taka sama.
    Koszulki do karmienia są fajne:
    https://www.bonprix.pl/style/top-do-karmienia-piersia-2-szt-458168260/?catalogueNumber=961678&type=image&source=2&return=ref
    Biustonosze też mają, niedawno kupiłam. Są elastyczne więc myślę że będą też ok po porodzie. Na teraz mega wygodne:
    https://www.bonprix.pl/style/wygodny-biustonosz-dla-karmiacych-2-szt-159413842/?catalogueNumber=915905&type=image&source=2&return=ref
    Mają spory wybór. Już zamawiałam i na polskiej i na norweskiej stronie.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    W którym tygodniu ciąży byłyście w Polsce ostatni raz - samochodem ? Miałyście / macie adapter do pasów ?
    Gratis paczki fajnie opisała Mar2śka, nie polecam Ci tylko paczki z barnasegenbokverden. Tam się płaci tylko za przesyłkę i niby tylko trzeba być medlem rok czasu. Ale jest coś takiego jak hovedbok i generują się automatycznie zamówienia. Można je anulować, ale zanim to ogarnęłam dwa mi przyszły do domu z fakturą. Co prawda odesłałam, ale koszty przesyłki poniosłam. Nie opłaca się.
    Na stronie babypakker.no wszystko fajnie sobie poczytasz o babypakach.
    Ostatni raz w Polsce byłam w 30 tygodniu. Leciałam samolotem, miałam zaświadczenie od lekarza ale nikt nie pytał i nie sprawdzał, ale ja mam niewielki brzuszek jak na ten tydzień ciąży.
    Jeszcze samolotem leciałam ok 18 tygodnia.
    A samochodem do Polski ok 20 tyg i spowrotem ok 23 tygodnia.
    Adapter do pasów mam z bysafe, rewelacja, kupiłam używany.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 22:47

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 listopada 2018, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ;-)

    To dobrze że fastlege nie bada ;-) bo nie mam na to ochoty :P tym bardziej że biorę Lutinus .........

    Idę w przyszłym tygodniu - pewnie odeśle mnie z "kwitkiem" ale niech mi zrobi chociaż badanie krwi ;-)








    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 06:26

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 listopada 2018, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja jak z rozmiarówką ubrań dla ciężarnych w bonprix ? Trzeba kupować rozmiar mniejszy czy swój ? Ja u nich zawsze mam z tym problem ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny czy fastlege badał Was ginekologicznie na pierwszej wizycie - w ciąży ?
    Nigdy mnie nie badał. Położna też nie i nawet ostatnio o to zapytałam, to mi powiedziała, że unikają tego typu badania, jeśli nie ma wskazań. Według niej, jeśli jest to pierwsza ciąża, nie ma ryzyka że rozwarcie będzie wcześniej. Oczywiście w Polsce mają inne podejście, no ale ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zoja jak z rozmiarówką ubrań dla ciężarnych w bonprix ? Trzeba kupować rozmiar mniejszy czy swój ? Ja u nich zawsze mam z tym problem ;-)
    Ostatnio zamówiłam bluzkę na ciążę i potem do karmienia w rozmiarze 36/38 (noszę 36) i byłam rozczarowana że za duża, ale jak brzuszek trochę podrosl, a teraz to mam wrażenie że z dnia na dzień rośnie ;), to teraz jest akurat.
    Piżama też jest 36/38, to ma dłuższe nogawki. W sumie mogłaby być mniejsza.
    Koszulki mi podpasowały i fajne są bo nie trzeba do nich nosić biustonosza, są fajne elastyczne.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się właśnie zastanawiałam jak wypada rozmiarówka bo ja mam problem np z bielizną. Zazwyczaj zaczyna się od 75 pod biustem a ja mam 70 czasami nawet 65. Mogę polecić h&m . Koszulki do karmienia mają fajne . Bieliznę również . A odzież ciążowa już zupełnie jest super. Mi się udało kupić sporo rzeczy na wyprzedaży latem. Bluzy, sweterki itp I tyle co kupiłam wystarczyło bo niektóre rzeczy pasują z przed ciąży . Spodnie są bardzo fajne gdyby nie gumka to wyglądają jak normalne rurki. Pewnie po ciąży będą służyły chwilę bo brzuch z dnia na dzień nie będzie na tyle płaski żeby ubrać stare spodnie. Ja prawie wszystkie mam z wysokim stanem dopasowane i prawie od razu poszły w odstawkę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 12:18

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Ostatnio zamówiłam bluzkę na ciążę i potem do karmienia w rozmiarze 36/38 (noszę 36) i byłam rozczarowana że za duża, ale jak brzuszek trochę podrosl, a teraz to mam wrażenie że z dnia na dzień rośnie ;), to teraz jest akurat.
    Piżama też jest 36/38, to ma dłuższe nogawki. W sumie mogłaby być mniejsza.
    Koszulki mi podpasowały i fajne są bo nie trzeba do nich nosić biustonosza, są fajne elastyczne.
    A biustonosze pod biustem są Ok ? Bo jak dla mnie to Ty chyba 34 rozmiar nosisz ubrań tak na oko :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola poopowiadaj nam jak mijają pierwsze dni w domu z Maleństwem. Jak się odnajdujecie w nowej rzeczywistości? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 13:34

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    A biustonosze pod biustem są Ok ? Bo jak dla mnie to Ty chyba 34 rozmiar nosisz ubrań tak na oko :)
    36 noszę ;). Pod biustem najczęściej 70, niestety w bonprix mają od 75 ale te co wzięłam, gdy zapinam na ostatnie zapięcie jest ok.
    W H&M nie patrzyłam i nic stamtąd nie mam. Teraz już to co mam mi starczy, ale szkoda że nigdy tam nie zajrzałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 15:33

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    36 noszę ;). Pod biustem najczęściej 70, niestety w bonprix mają od 75 ale te co wzięłam, gdy zapinam na ostatnie zapięcie jest ok.
    W H&M nie patrzyłam i nic stamtąd nie mam. Teraz już to co mam mi starczy, ale szkoda że nigdy tam nie zajrzałam.
    Ja się w wakacje na wyprzedaży na jesień i zimę zaopatrzyłam za grosze :) a to zobaczę jakie Ty masz biustonosze z bonprix może sobie dokupię bo mam jeden tylko ;). W hm jak jest 75 to na mnie za duży, nawet te do karmienia.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wy jesteście filigranowe ;-)

    Ja mam 170cm przed stymulacjami 56kg po 3 stymulacjach 62kg teraz schudłam - bo mało jem i mam 60kg :P
    Najbardziej przytulam w udach :/



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 15:56

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ale Wy jesteście filigranowe ;-)

    Ja mam 170cm przed stymulacjami 56kg po 3 stymulacjach 62kg teraz schudłam - bo mało jem i mam 60kg :P
    Najbardziej przytulam w udach :/
    170 i 56 kg .. to Ty przecież szczupła jesteś ! Mi tez po tych stymulacjach zostało kilka dodatkowych kg. Narazie o tym nie myśle ! Jak już się Malutka urodzi, będę karmić , chodzić na spacery i wszystko wróci do normy. U Ciebie na pewno tez tak będzie!

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    56kg było przed stymulacjami ;-) wtedy się czułam najlepiej ale to 62kg dało się odczuć - było co dźwigać ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    56kg było przed stymulacjami ;-) wtedy się czułam najlepiej ale to 62kg dało się odczuć - było co dźwigać ;-)
    No ale już 2 kg zgubiłaś , maluch dba o Twoją formę widać :D

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ale Ty chudziutka, ojejku. Ja 162 cm i waga 58 przed ciążą. Na początku schudłam do 56 A teraz 64 hihihi. Na szczęście u mnie tylko jedna stymulacja była więc na kg się nie odbiło. ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ja się w wakacje na wyprzedaży na jesień i zimę zaopatrzyłam za grosze :) a to zobaczę jakie Ty masz biustonosze z bonprix może sobie dokupię bo mam jeden tylko ;). W hm jak jest 75 to na mnie za duży, nawet te do karmienia.
    Jeśli uda nam się spotkać zanim na porodowke pojedziesz to dam Ci przymierzyć ;) Te co kupiłam jedyne miały małą miseczkę, a mnie natura zbytnio nie wyposażyła hihihi ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Jeśli uda nam się spotkać zanim na porodowke pojedziesz to dam Ci przymierzyć ;) Te co kupiłam jedyne miały małą miseczkę, a mnie natura zbytnio nie wyposażyła hihihi ;)
    Hahaha Ok :) wiesz, po porodzie może się sporo zmienić z rozmiarem także może jeszcze z nich wyrośniesz :D

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Alda ale Ty chudziutka, ojejku. Ja 162 cm i waga 58 przed ciążą. Na początku schudłam do 56 A teraz 64 hihihi. Na szczęście u mnie tylko jedna stymulacja była więc na kg się nie odbiło. ;)
    To gdzie Ty te kg masz ? Bo wzrost mamy ten sam a Ty szczuplejsza ode mnie jesteś . Ja ważyłam przed stymulacjami 47. Chyba coś oszukujesz albo w butach się ważysz :P

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    To gdzie Ty te kg masz ? Bo wzrost mamy ten sam a Ty szczuplejsza ode mnie jesteś . Ja ważyłam przed stymulacjami 47. Chyba coś oszukujesz albo w butach się ważysz :P
    No coś Ty hihihi ;) Już po noszonym rozmiarze widać, że jednak Ty szczuplejsza jesteś ;) Nie ma co się licytować. Ja w swojej wadze czułam się idealnie. A był kiedyś czas że ważyłam 48 to źle się czułam, jak nastolatka a nie jak kobieta hihihi. Najważniejsze żeby dobrze się czuć samym ze sobą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 20:01

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 583 584 585 586 587 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ