X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Na połówkowych już z dużym prawdopodobieństwem można określić płeć dziecka. Oczywiście jeśli zechce się pokazać ;)

    U mnie udalo sie wyraznie zobaczyc siuziaka ;)

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Placenta marginales . Pani doktor namalowała mi jak to wyglada później porównałam sobie z tym co znalazłam na necie .
    Położna dała nam trochę przetłumaczonego słownictwa ale ja nie potrafię przesłać zdjęcia :(
    Zoja może Ty wyślesz?
    Wyślę wyślę Postaram się do końca weekendu, najpóźniej w poniedziałek,bo chwilę mi to ostatnio zajęło a spodziewamy się gości więc z czasem będzie kiepsko ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:

    lekko mi nachodzilło na szyjkę . Brzeżnie przodujące ułożone na tylnej ścianie. Z rana poleciała mi krew a później już brązowe plamienia . Przeszło samo po dwóch tygodniach .


    To ja mam chyba podobne :-( Na pewno łożysko jest bardzo blisko szyjki macicy jakby na granicy .........



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    To ja mam chyba podobne :-( Na pewno łożysko jest bardzo blisko szyjki macicy jakby na granicy .........
    To pewnie jest przyczyna plamienia bo często tak bywa przy przodującym. Ale nic się nie martw! Jak macica będzie się rozrastać to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że łożysko się podniesie.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    To pewnie jest przyczyna plamienia bo często tak bywa przy przodującym. Ale nic się nie martw! Jak macica będzie się rozrastać to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że łożysko się podniesie.

    Dokładnie !! Mi ładnie poszło do góry . A pracowałam mialam ruch .oszczedzalam się tylko . Nie podnosiłam nic i strarałam się wszystko robić wolniej . W domu normalnie gotowałam , sprzątałam tylko odkurzał mąż . Ale przez okres w którym plamiłam nie robiłam praktycznie nic .
    Oszczędzaj się i będzie wszystko dobrze :):)

    mar2śka lubi tę wiadomość

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    To pewnie jest przyczyna plamienia bo często tak bywa przy przodującym. Ale nic się nie martw! Jak macica będzie się rozrastać to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że łożysko się podniesie.



    U mine to nie było planienie ;-) tym bym się aż tak bardzo nie przejęła ;-)
    Użyłam wczoraj 3 największe podpaski - dobrze że miałam ;-)
    U lekarza już nawet nie był plamień i dzisiaj też nic .

    Lekarz dokładnie to mówił co napisałaś macica się rozrasta i powinna podciągnąć łożysko do góry .



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    U mine to nie było planienie ;-) tym bym się aż tak bardzo nie przejęła ;-)
    Użyłam wczoraj 3 największe podpaski - dobrze że miałam ;-)
    U lekarza już nawet nie był plamień i dzisiaj też nic .

    Lekarz dokładnie to mówił co napisałaś macica się rozrasta i powinna podciągnąć łożysko do góry .
    Nazwałam to łagodniej ;) Brzuszek urośnie i będzie po problemie :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka męczą Cię już telefonami z zapytaniem urodziłaś ;-)
    Umyłaś okna ?
    Kiedy brzuszek Ci opadł ?

    Kiedy wrócił Ci apetyt na mięso ? Ja już od 2 tygodni nie jem mięsa , dżemy nie wchodzą od samego początku jem tylko ser :O






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 15:57

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka męczą Cię już telefonami z zapytaniem urodziłaś ;-)
    Umyłaś okna ?
    Kiedy brzuszek Ci opadł ?

    Kiedy wrócił Ci apetyt na mięso ? Ja już od 2 tygodni nie jem mięsa , dżemy nie wchodzą od samego początku jem tylko ser :O
    Oj tak te zapytania są najlepsze...bardzo to denerwuje! Sama zobaczysz ;)
    Okien nie umyłam bo pada :/ Posprzątałam mieszkanko,zrobiłam pranie, popakowałam dzisiaj kilka prezentów....i czekam dalej.
    Co do tego brzucha to ja nawet nie wiem czy opadł, nie widzę jakiejś spektakularnej różnicy ale podobno czasami nie jest to widoczne "gołym okiem".
    Mięso zaczęłam jeść jak skończyłam wymiotować, po 20 tc. Ale jakoś specjalnie mnie do niego nie ciągnęło a jak zaczęła mnie męczyć zgaga i wróciły mdłości to znów mam problem z mięsem, jem bardzo mało. Ważne, że cokolwiek możesz jeść ;) Mimo tego, że nie jadłam mięsa wyniki miałam bardzo dobre więc zakładam, że organizm wie czego potrzebuje. Teraz uwielbiam mleko! Smakuje mi jak nigdy. Będziesz miała badania prenatalne w Norwegii? Bo to jeszcze chwila i najwyższy czas na ich zrobienie :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Będziesz miała badania prenatalne w Norwegii? Bo to jeszcze chwila i najwyższy czas na ich zrobienie :)


    W klinice z Porsgrunn wysłali skierowanie na badania ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi............. ale jadę do Polski na święta więc zrobię sobie tam .

    Nie wiem na jakiego za przeproszeniem "głąba" trafie tutaj więc i tak bym robiła je w Polsce ;-)

    Na pewno nie robię PAPPA ja jestem za bardzo obciążona ( wiek, poronienia, IVF ) na tą statystykę ;-)

    Dla mnie najważniejsze jest USG no i badania wolnego DNA ale tutaj mam problem bo nie wiem na które mam się zdecydować .
    Kiedyś było tylko NIFTY i nie było problemu teraz jest tego za DUŻO ;-)




    mar2śka lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    W klinice z Porsgrunn wysłali skierowanie na badania ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi............. ale jadę do Polski na święta więc zrobię sobie tam .

    Nie wiem na jakiego za przeproszeniem "głąba" trafie tutaj więc i tak bym robiła je w Polsce ;-)

    Na pewno nie robię PAPPA ja jestem za bardzo obciążona ( wiek, poronienia, IVF ) na tą statystykę ;-)

    Dla mnie najważniejsze jest USG no i badania wolnego DNA ale tutaj mam problem bo nie wiem na które mam się zdecydować .
    Kiedyś było tylko NIFTY i nie było problemu teraz jest tego za DUŻO ;-)
    Ja robilam sanco, i wynik jest przejrzysty bez zadnych statystyk czy licz albo wychodzi prawidlowo albo nie i dosc szybko byla odp, ja dzis bylam na polowkowych wszytsko ok wg poloznej, tylko wagi nie umialq
    Okreslic

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałyście dziewczyny o tym ze z 15 tygodni chcą zrobić 19 tygodni tacierzyńskiego? Ustawa jest dopiero w toku ale jak wczoraj zglaszalam nasz wniosek to już mi wliczyli te dodatkowe 4 tygodnie. Porąbało ich normalnie!!

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    ja dzis bylam na polowkowych wszytsko ok wg poloznej, tylko wagi nie umialq
    Okreslic


    Super że wszystko jest dobrze :-)



    Położna robiła Ci badanie połówkowe ???



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2018, 09:07

    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jordmor mi robila usg ale dla pewnosci ide na polowkowe w polsce :)

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K gdzie będziesz rodziła , jaki szpital, jakie miasto ?

    Ja myślałam że połówkowe robi się w szpitalu w którym się rodzi .

    Pierwszy raz słyszę żeby połówkowe robiła położna - jestem w totalnym SZOKU !!! Co jeszcze mnie w tym porąbanym kraju zdziwi ............??? Chyba że ma wszystkie certyfikaty ale i tak jest to dla mnie zaskoczenie .......


    Dobrze że będziesz miała dodatkowe badanie w Polsce :-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2018, 13:50

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    K gdzie będziesz rodziła , jaki szpital, jakie miasto ?

    Ja myślałam że połówkowe robi się w szpitalu w którym się rodzi .

    Pierwszy raz słyszę żeby połówkowe robiła położna - jestem w totalnym SZOKU !!! Co jeszcze mnie w tym porąbanym kraju zdziwi ............??? Chyba że ma wszystkie certyfikaty ale i tak jest to dla mnie zaskoczenie .......


    Dobrze że będziesz miała dodatkowe badanie w Polsce :-)

    Połówkowe robi się w szpitalu ale przez położną.

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Połówkowe robi się w szpitalu ale przez położną.


    No to super :O ręce opadają ........



    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie załamuj się, Alda. Kilka tygodni po USG byłam w Polsce i lekarz mówił, że słyszał, że bardzo dobrze robią USG w Norwegii. Jak one robią tylko to, to naprawdę mają duże doświadczenie

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Słyszałyście dziewczyny o tym ze z 15 tygodni chcą zrobić 19 tygodni tacierzyńskiego? Ustawa jest dopiero w toku ale jak wczoraj zglaszalam nasz wniosek to już mi wliczyli te dodatkowe 4 tygodnie. Porąbało ich normalnie!!
    Dopiero co zmienili na 15 od lipca, bo było 10 A teraz jeszcze chcą dołożyć. Ja jeszcze nie zrobiłam wniosku. Raz się przymierzalam ale jakoś nie mam serca do tego. W tym tygodniu muszę się koniecznie za to zabrać. Ehh...

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oto fotki tłumaczeń:
    0b5d08f6e91446f9med.jpg[/URL]

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 588 589 590 591 592 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ