X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Te bulgotki to pewnie jest to ;) Zaraz kończysz 19tc więc na pewno już niedługo poczujesz ruchy i będziesz pewna, że to Maluch. A w Norwegii jakoś niebawem masz połówkowe?
    Jutro :) ale nie nastawiam sie iz trafi mi sie jakis kompetentny lekarz hehe z reszta same wiecie jak tu jest

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dołączę do was. Święta jak i Nowy Rok spędzamy tutaj ze względy na pracę męża. A 3.01 mamy na wizytę połówkową :) Też się doczekać nie mogę już. Mamy nadzieje, że wszystko jest dobrze z dzidziusiem. Może uda się zobaczyć również płeć maleństwa. Teraz kończę 15tc czujemy się dobrze :)

    Alutka 32, mar2śka, Zoja36 lubią tę wiadomość

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też Święta i Sylwester w Norwegi . Rodzinka zjedzie się dopiero po narodzinach Malutkiej:)
    Ja czuje się bardzo dobrze :) choć znowu zmęczenie zaczyna łapać . u mnie pierwsze co czułam to przyjemne delikatne łaskotanie od środka w 20 tygodniu byłam już pewna ze to moja córeczka się rusza :):)

    K. Nie nastawiaj się negatywnie na połówkowy ja ze swojego wyszłam bardzo zadowolona.

    mar2śka, Mała czrna lubią tę wiadomość

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Jutro :) ale nie nastawiam sie iz trafi mi sie jakis kompetentny lekarz hehe z reszta same wiecie jak tu jest
    Może nie będzie tak źle. U nas badanie było dość szybkie ale pielęgniarka mówiła o wszystkim co robi/mierzy. Z tego badania mamy najładniejsze zdjęcie ;) To koniecznie jutro napisz jak było.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Witam dołączę do was. Święta jak i Nowy Rok spędzamy tutaj ze względy na pracę męża. A 3.01 mamy na wizytę połówkową :) Też się doczekać nie mogę już. Mamy nadzieje, że wszystko jest dobrze z dzidziusiem. Może uda się zobaczyć również płeć maleństwa. Teraz kończę 15tc czujemy się dobrze :)
    Na połówkowych już z dużym prawdopodobieństwem można określić płeć dziecka. Oczywiście jeśli zechce się pokazać ;)

    Mała czrna lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też święta i sylwestra tutaj, już za późno na jakiekolwiek wyjazdy.
    Ja z połówkowego średnio byłam zadowolona w Norwegii, za to w Polsce bardzo. Dlatego też w 31 tygodniu byłam znowu w Polsce na usg u tego samego lekarza i wyszłam średnio zadowolona w związku z jego podejściem do badania. Robił je tak jakby się spieszyl a potem robił problem z wystawieniem zaświadczenia na samolot. Niby ten sam lekarz a dwa różne wrażenia, więc faktycznie nie ma co się nastawiać.
    My też dopiero na połówkowym poznałysmy płeć naszego brzdąca ;)
    Oj czas leci. Jeszcze ok 7 tyg i będzie wśród nas.
    A Mar2śka w każdej chwili. Czekamy z niecierpliwością ;)

    Mała czrna lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstałam dzisiaj rano zalana krwią - masakra !!!!!!!!!

    Na dzisiaj miałam akurat umówioną wizytę u fastlege ! Prosiłam żeby wysłała mnie na USG do szpitala , dzwoniła do szpitala czy mnie przyjmą ale powiedzieli że NIE :O Fastlege sama w szoku !!!! Umówiła mi wizytę prywatną :/ normalnie SZOK ! Ja wiedziałam że tutaj jest olewka ale żeby aż tak ..........

    Na szczęście maluch żyje i ma się dobrze ma już 2,25 cm i serducho wali jak dzwon - słyszałam :-)

    Dziewczyny ja się tutaj wykończę psychicznie.........

    Krwawienia mogą się powtórzyć ale mam nie panikować - łatwo powiedzieć ....... Nie wiem skąd to krwawienie lekarz oczywiście mówił ale ja go nie słyszałam bo myśli były gdzieś daleko .....



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 14:38

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda po moich doświadczeniach nic mnie nie zdziwi. Trzymaj się . Najważniejsze że maluch silny ,

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda przesyłam dużo siły i mocy na tutejsze podejście. Dobrze że z maluchem wszystko ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 15:16

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda dokładnie najważniejsze, że z maluszkiem wszystko jest dobrze . Bądź dobrej myśli będzie wszystko dobrze :) Dużo siły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 15:28

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej alda pewnie się okropnie wystraszyłaś. Krwawienie nie zawsze oznacza najgorsze. Czasami w pierwszym trymestrze występuje w okolicy kiedy normalnie by wystąpiła miesiączka gdyby nie ciąża albo częstą przyczyną jest krwiak. Najważniejsze, że Maluch ma się dobrze! Wszystkie trzymamy za Maleństwo kciuki!! I niech nam tu takich rewelacji już nie funduje ! Co do podejścia to racja...jeśli już coś się dzieje to rzadko można liczyć na pomoc...w Pl już byś na oddziale leżała.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Oj czas leci. Jeszcze ok 7 tyg i będzie wśród nas.
    A Mar2śka w każdej chwili. Czekamy z niecierpliwością ;)
    Ja się już powoli zastanawiam czy ta moja ciąża to nie będzie tyle trwała co u słonia :P Wierzcie lub nie ale z całego okresu ciąży teraz czas płynie najwolniej. Nawet pierwszy trymestr tak mi się nie ciągnął. A samopoczucie rewelacja dzisiaj. Pies był na długim spacerze, mieszkanie posprzątanie na błysk, obiad zrobiony i jeszcze pokój Małej przygotowałam na tip-top :D

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda dobrze ze wszytsko jest ok, no i o tym wlasnie mowie o ich podejsciu ... masz luteine lub progesteron ?? W pl ponoc daja przy tak wczesnych krwawieniach

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Alda dobrze ze wszytsko jest ok, no i o tym wlasnie mowie o ich podejsciu ... masz luteine lub progesteron ?? W pl ponoc daja przy tak wczesnych krwawieniach


    Mam Lutinus do 12 tygodnia - transfer był na cyklu sztucznym co oznacza że mój organizm go nie produkuje .



    e5skzzc.png


    [**]




  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezzzu... nie było mnie chwile i tyle do nadrobienia! ;)

    Alda, bądź dobrej myśli, odpoczywaj jak najwiecej. Mi powiedziała lekarka że krwawienia mogą się zdążać jak masz płytko osadzone naczynka krwionośne. Do tego my jesteśmy teraz napompowane krwią. Kciuki mocne!!!

    A z innej beczki. Dzisiaj zauważyłam ze brzuch mi opadł ... ale czy to możliwe ze tak wcześnie? Jestem 32 tydzień +2 dni.
    Trochę lepiej zaczęło mi się oddychać, ale zgaga dalej mnie trzyma co wieczór. Jeszcze chwile i nazwę mojego bączka Emilia Gaviscon... bo tylko on pomaga mi przeżyć.

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka jaki u Ciebie jest problem z łożyskiem ? ZA nisko, za blisko szyjki macicy , na przedniej ściśnie ? Pamiętam że kiedyś też miałaś krwawienie .........



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka jaki u Ciebie jest problem z łożyskiem ? ZA nisko, za blisko szyjki macicy , na przedniej ściśnie ? Pamiętam że kiedyś też miałaś krwawienie .........
    Ja mam na przedniej ścianie i to jest położenie prawidłowe . Problemem jest łożysko przodujące i w takim wypadku często występują plamienia .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka jaki u Ciebie jest problem z łożyskiem ? ZA nisko, za blisko szyjki macicy , na przedniej ściśnie ? Pamiętam że kiedyś też miałaś krwawienie .........[/QUOTE

    lekko mi nachodzilło na szyjkę . Brzeżnie przodujące ułożone na tylnej ścianie. Z rana poleciała mi krew a później już brązowe plamienia . Przeszło samo po dwóch tygodniach .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 19:55

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:

    lekko mi nachodzilło na szyjkę . Brzeżnie przodujące ułożone na tylnej ścianie. Z rana poleciała mi krew a później już brązowe plamienia . Przeszło samo po dwóch tygodniach .


    Jak Ty to zrozumiałaś że to jest brzeżnie przodujące ułożenie ......... matko .........

    Ja zaczynam poważnie się zastanawiać nad tłumaczem przy badaniach ja tego sama nie ogarne :-( nawet dzisiaj mój słownik poległ ........



    Dziewczyny macie jakieś linki do słownictwa ciążowego , zarówno angielskiego jak i norweskiego ? Pomocy ;-)





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 20:37

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Jak Ty to zrozumiałaś że to jest brzeżnie przodujące ułożenie ......... matko .........
    ;-)
    Placenta marginales . Pani doktor namalowała mi jak to wyglada później porównałam sobie z tym co znalazłam na necie .
    Położna dała nam trochę przetłumaczonego słownictwa ale ja nie potrafię przesłać zdjęcia :(
    Zoja może Ty wyślesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 21:17

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    Alutka
‹‹ 587 588 589 590 591 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ