X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Marmoladzionko. Co do stałego numeru to musisz umówić się na wizytę na policji.( czasami długo się czeka) Potrzebne będą Ci jeśli na łączenie rodziny byś chciała to Umowa o pracę męża, umowę wynajmy mieszkania, pozwolenie z policji męża, minimum 3 wyciągi z zarobków miesięcznych męża, jego paszport, Akt małżeństwa z pieczątka apostille akt małżeństwa przetłumaczony na język angielski bądź norweski, Twój paszport. Przynajmniej to chcieli jak byłam w poniedziałek w tej sprawie.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmoladziątko wrote:
    Wiesz co jak przyjechałam tutaj, udaliśmy się razem do Navu i bardzo nie miły Pan powiedział nie dostanę personal number.. Ogólnie ja mam tutaj takiego pecha, że wątpię już w to wszystko..
    mamy znajomego norwega, jednak on nie za bardzo chce nam pomóc ani nic z tych rzeczy..
    I szczerze mówiąc przeraża mnie to wszystko jak to ma wyglądać. :(


    NAV nie ma nic wspólnego z nadaniem numeru personalnego .

    Nie wiem jak jest w Bergen , w Oslo jest UDI - to tutaj załatwiasz między innymi łączenie rodzin a później automatycznie dostajesz numer personalny . W mniejszych miastach załatwia się takie pozwolenie na Policji więc jeżeli nie ma u Was UDI to idźcie na Policję

    Potrzebne dokumenty to:

    Kontrakt męża , jego rejestracja pobytu , trzy ostatnie odcinki wypłaty , wasze paszporty , akt małżeństwa oczywiście przetłumaczony na norweski lub na druku unijnym ja musiałam mieć z pieczątka apostille to załatwiałam w Warszawie i tylko tam to można załatwić . Niektórzy nie musieli mieć ale od Nas tego wymagali .

    https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/apostille/poswiadczanie_dokumentow_apostille


    Wniosek o łączenie rodzin my go wypełnialiśmy na stronie UDI , pewnie można wydrukować wersję papierową .


    Tutaj się może dowiesz więcej :
    https://pol-nor.com/formalnosci-powinienem-dopelnic-przyjezdzie-norwegii-00012763/






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 19:31

    e5skzzc.png


    [**]




  • Marmoladziątko Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Hej Marmoladzionko. Co do stałego numeru to musisz umówić się na wizytę na policji.( czasami długo się czeka) Potrzebne będą Ci jeśli na łączenie rodziny byś chciała to Umowa o pracę męża, umowę wynajmy mieszkania, pozwolenie z policji męża, minimum 3 wyciągi z zarobków miesięcznych męża, jego paszport, Akt małżeństwa z pieczątka apostille akt małżeństwa przetłumaczony na język angielski bądź norweski, Twój paszport. Przynajmniej to chcieli jak byłam w poniedziałek w tej sprawie.

    Super ! To już wiem jakie dokumenty przygotować :)
    Dziękuję bardzo.

    A powiedzcie, czy jak dostanę kontrakt extrahjelp mogę iść na zwolnienie lekarskie?
    Na chwilę obecną czuję się dobrze, jednak strasznie się martwię że dojdę do takiego momentu, że tylko mąż będzie musiał mnie utrzymywać ;/

    Mała czrna lubi tę wiadomość

  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia. Ogólnie tu jest tak, że ciąże uznają około 12tygodnia dopiero wtedy też robione są wszystkie badania. Co do zwolnienia wydaje mi się, że jeśli będziesz się źle czuć to powinnaś dostać od lekarza rodzinnego L4. Ale w tym może ktoś inny pomoże.

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmoladziątko, nie mów, że masz pecha! Zaszłaś w ciążę, to szczęście. Masz pracę, to drugie szczęście. Wiem jak ciężko jest o pracę w Bergen. Niestety z papierologią Ci nie pomogę, ale zapytaj na fb na Koleżanki w Bergen. Dziewczyny Ci doradzą, na pewno któraś była w podobnej sytuacji.
    Trzymam kciuki!!

  • zielonooka7 Autorytet
    Postów: 650 633

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno tu nie zaglądałam a tu proszę wątek ożył :) fajnie, że coś się tu dzieje :)

    Co do sykemelding to już chyba na prawdę zależy od lekarza. Ja dostałam od 5 tygodnia ciąży ze względu na pracę jaką wykonywałam mimo, że kartę ciąży dopiero dostałam bodajże w 8 tc a badania krwi dopiero po 12.

    Kwiatkowa jesteś z Østfold?

    2nn3csqv5aa4ewil.png
    w5wqio4pmt9rfpnw.png

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu cisza !!! Dziewczyny co u Was ? Jak się czujecie ?

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się czuję fatalnie......... Mdłości jeszcze większe , wrażiwość na zapachy też nie ułatwia życia - śmierdzi mi nawet woda z kranu - jak mam iść pod prysznic to mam łzy w oczach - masakra. Teraz to nie jest życie tylko wegetacja - kto to przeżył to mnie zrozumie .......

    Nie jem prawie nic a i z piciem nie jest lepiej ...... chyba łożysko zaczyna powolutku "pracować " a co za tym idzie dawka hormonów jest większa ( naturalne i syntetyczne ) dlatego objawy są większe mam nadzieje że to wszystko minie jak odstawie leki za 2 tygodnie - OBY .


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ja się czuję fatalnie......... Mdłości jeszcze większe , wrażiwość na zapachy też nie ułatwia życia - śmierdzi mi nawet woda z kranu - jak mam iść pod prysznic to mam łzy w oczach - masakra. Teraz to nie jest życie tylko wegetacja - kto to przeżył to mnie zrozumie .......

    Nie jem prawie nic a i z piciem nie jest lepiej ...... chyba łożysko zaczyna powolutku "pracować " a co za tym idzie dawka hormonów jest większa ( naturalne i syntetyczne ) dlatego objawy są większe mam nadzieje że to wszystko minie jak odstawie leki za 2 tygodnie - OBY .

    Biedna :( oby na dalszym etapie ciąży było lepiej !!!
    Rozumiem że krwawienia się nie powtórzyły ani plamienia?

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Rozumiem że krwawienia się nie powtórzyły ani plamienia?


    Na szczęście nie było powtórki . Każda wizyta w WC to stres . Z racji tego że biorę Lutinus to mam zawsze mokro ;-) i w łazience jest chwila prawdy ;-) czy to tylko Lutinus czy coś więcej ..........

    Po tylu latach starań "psycha" zryta ........



    A jak u Ciebie ? Kiedy kolejne USG ? Jak przygotowania do świąt ?



    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Na szczęście nie było powtórki . Każda wizyta w WC to stres . Z racji tego że biorę Lutinus to mam zawsze mokro ;-) i w łazience jest chwila prawdy ;-) czy to tylko Lutinus czy coś więcej ..........

    Po tylu latach starań "psycha" zryta ........



    A jak u Ciebie ? Kiedy kolejne USG ? Jak przygotowania do świąt ?

    Znam to i doskonale rozumiem . Sprawdzam wkładkę, papier wszystko .nawet boje się przestać sprawdzać !! Byłam tydzień na zwolnieniu od dziś znowu pracuje , moja Fastlege nie ma litości a ja taka ciagle śpiąca jestem a w nocy ze spaniem różnie , brzuch już duży i ciężko o dobrą pozycje a na siusiu to z 5 razy wstaje .

    Do świąt w tym roku lajtowo podchodzę , ostatnio miałam dość sporo zajęcia bo się przeprowadziliśmy żeby polepszyć warunki naszej Niuni:) Kompletuje wyprawkę bo przez tą przeprowadzkę jeszcze mi kilku rzeczy brakuje. Kolejna kontrola w szpitalu 3 Styczeń .

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z tym wolnym 2 tygodniami po porodzie dla ojca ?

    Pracodawca może nie wyrazić na to zgody ?

    Jak to jest z wypłatą za te 2 tygodnie - urlop płatny , bezpłatny , wola pracodawcy czy zapłaci czy nie ?

    Macie linki do przepisów z tym związanych ?



    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny jak to jest z tym wolnym 2 tygodniami po porodzie dla ojca ?

    Pracodawca może nie wyrazić na to zgody ?

    Jak to jest z wypłatą za te 2 tygodnie - urlop płatny , bezpłatny , wola pracodawcy czy zapłaci czy nie ?

    Macie linki do przepisów z tym związanych ?
    U kolezanki w firmie dostaje bezplatny, to zalezy od szefa wszytsk9, ale przysluguje kazdemu ojcu te 14 dni a czy zaplaca czy nie to juz tylko dobra wola , na fejsie jest fajna grupa nazywa sie ciaza w norwegii i tam sa poruszane wlasnie wszytskie takie tematy

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny jak to jest z tym wolnym 2 tygodniami po porodzie dla ojca ?

    Pracodawca może nie wyrazić na to zgody ?

    Jak to jest z wypłatą za te 2 tygodnie - urlop płatny , bezpłatny , wola pracodawcy czy zapłaci czy nie ?

    Macie linki do przepisów z tym związanych ?

    Jest to urlop który przysługuje i taką informację znajdziesz na stronie navu. Czytałam o tym podczas poszukiwań czegoś innego. Jeśli chodzi o płatność to już zależne jest od pracodawcy, nie jest to jego obowiązkiem tylko dobrą wolą.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Melduję, że moja spóźnialska księżniczka postanowiła zaszczycić nas swoją obecnością 21.12 :)

    alda, K., Alutka 32, majola, Zoja36, Czarodziejka lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Hej dziewczyny! Melduję, że moja spóźnialska księżniczka postanowiła zaszczycić nas swoją obecnością 21.12 :)



    GRATULACJE :-) :-) :-)



    Czekamy na obszerną relację ze wszystkimi szczegółami ;-)





    mar2śka lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Hej dziewczyny! Melduję, że moja spóźnialska księżniczka postanowiła zaszczycić nas swoją obecnością 21.12 :)
    GRATULACJE :):):):)

    mar2śka lubi tę wiadomość

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!!! Piękny prezent na Święta :)

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje :)

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych Świąt .



    swiateczny-emotikon-ruchomy-obrazek-0251.gif





    Zoja36 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 591 592 593 594 595 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ