X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 26 grudnia 2018, 04:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam za wszystkie miłe słowa ! Relacje zdam ale chwilowo cierpię na brak czasu bo dzisiaj jeszcze rodzinka przyjeżdża . Wesołych Świąt!! ;)

    Zoja36, Czarodziejka lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Mar2śka!!

    Zoja, jak się czujesz? Jak status? Ja zaraz za Tobą w kolejce więc już lekki stresik jest :)

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Gratulacje Mar2śka!!

    Zoja, jak się czujesz? Jak status? Ja zaraz za Tobą w kolejce więc już lekki stresik jest :)
    Status jeszcze ciężarny ;) hihihi. Humor dopisuje, powoli zaczynam myśleć o porodzie ale jeszcze bez stresu. No i cieszę się że już ostatni dzień starego roku bo chciałam urodzić w nowym roku ;) Dzisiaj mam zamiar spakować torbę do szpitala, bo właśnie założyłam że w starym roku nie urodzę ;) hihihi. Niektórzy mi powiedzieli że żyje na krawędzi, ale cóż intuicji też trzeba wierzyć :) Brzuch mam cały czas napięty. Młody cały czas główką w dół. W piątek byłam u położnej i wyniki ok. Od 2 stycznia zaczynam macierzyński choć jeszcze nie mam odpowiedzi, bo trochę późno wniosek złożyłam.
    A co u Ciebie Czarodziejka?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka a na kiedy masz termin wg karty ciąży?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Czarodziejka a na kiedy masz termin wg karty ciąży?

    Wg. Karty mam 28 stycznia. Czuje się w kratkę, jeden dzień lepiej, jeden gorzej. Najgorzej jest wieczorami. Od kilku dni młoda szaleje w brzuchu, szczególnie po jedzeniu. Liczę na to że urodzę ją wcześniej. Urlop macierzyński zaczynam 7 stycznia i można powiedzieć że jestem gotowa. Dzisiaj spakowałam w 100% torbę dla małej i siebie. Szczerze mówiąc to nie wiem co ja będę robić na tych trzech tygodniach wolnego... jak faktycznie dotrzymam 3 tygodni ...
    chyba za sprzątanie się wezmę... z jakimś dobrym audiobookiem

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym radziła nie przywiązywać się zbytnio do terminu . Byłam przekonana, że urodzę wcześniej a wyszło ostatecznie 41+2. Uwierzcie mi, że przekroczenie terminu zniosłam chyba gorzej niż całe starania. Bardzo dziwne zjawisko ale nigdy nie czułam takiej frustracji połączonej ze zmęczeniem i zrezygnowaniem. Póki co dalej się z Malutką docieramy ;) trochę miałam problem z laktacją prawdopodobne przez utratę krwi i stres. Nie wiem kto wymyślił sale 2 osobowe . Koszmar jakiś ;) Kiedy to zleciało ... jutro nasza kruszyna kończy 2 tygodnie. Ja chodzę jak zombi trochę bo mało śpię. Zakładam, że z każdym dniem będzie lepiej i adaptacja przebiegnie pomyślnie .

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2ska, jak to sale 2 osobowe? Do rodzenia ? Hotel?
    Odpoczywaj kiedy możesz. Najważniejsze że Malutka i Ty jestescie w domu. A mogę spytać jakie imię wybraliście?

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka nawet znalazłaś chwilę, żeby tu coś napisać. Nie wiem jak inni ale ja czekam na relację z porodu, z pobytu w szpitalu, no i wiesz na co jeszcze. Chciałabym zdążyć zanim urodzę hihihi ;) ale cierpliwie poczekam, bo rozumiem Twoja sytuację. Tyle już przeszłaś to dalej też dasz radę. Dzielna i twarda z Ciebie kobieta. Utulaj malutką ode mnie :)

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach dziewczyny, macierzyński mam już wyliczony i przyznany. Szybko mi odpowiedzieli, 2 zaczęłam i tego dnia dostałam odpowiedź.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Mar2śka nawet znalazłaś chwilę, żeby tu coś napisać. Nie wiem jak inni ale ja czekam na relację z porodu, z pobytu w szpitalu


    Ja też czekam :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka jak USG ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka jak USG ?

    Wszystko w porządku . Mała ładnie przybiera ma 1804 g:):) przepływy bardzo dobre. Tylko mam problem z lewą ręką . Cierpnie mi dłoń lekarz nazwał to zespołem ciesni nadgarstka .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2019, 16:15

    alda lubi tę wiadomość

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Bergen można wykupić sobie familierom jeśli akurat jest wolny. Wtedy mama jest z dzieckiem i mężem. Polecam!

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki - czekamy na córeczkę :-) :-) :-)


    majola, mar2śka, Alutka 32, Czarodziejka, Zoja36 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda, gratuluję!!! Już możecie imię wybierać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2019, 17:13

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda gratulacje!! :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Mar2ska, jak to sale 2 osobowe? Do rodzenia ? Hotel?
    Odpoczywaj kiedy możesz. Najważniejsze że Malutka i Ty jestescie w domu. A mogę spytać jakie imię wybraliście?
    Ze względu na komplikacje musiałam zostac w szpitalu. Akurat żadna jedynka nie była wolna :/
    W skrócie wyglądało to tak, że o 2 w nocy obudziły mnie skurcze. Szybko były regularne i coraz częstsze. Po 6 byliśmy w szpitalu i mimo, że rozwarcie było dopiero 3 cm to zostałam w szpitalu bo o 6:30 odeszły mi wody i były lekko podbarwione. Miałam okropne bóle krzyżowe a jak odeszły mi wody to skurcze zrobiły się nie do wytrzymania. Jedyny ratunek epidural. Po podaniu było o niebo lepiej, wyluzowałam się bardzo...na tyle,że przy kolejnym badaniu okazało się, że mam już 10 cm. Niestety podano mi kolejną dawkę przed badaniem. Po znieczuleniu cała akcja zwalnia na jakis czas a ja juz miałam parte. W efekcie nie czułam nic :/ wypchnęłam główkę ile mogłam a poród ostatecznie zakończył się użyciem szczypców. Dodatkowo było konieczne małe nacięcie i tu kolejny pech bo przecięli mi spore naczynie a w efekcie straciłam 1,5 litra krwi. Z tego względu musiałam zostać na oddziale. Na koniec...dopadł mnie popunkcyjny ból głowy i konieczne było wykonanie zastrzyków z mojej krwi w kręgosłup.Ogólnie mogło być pięknie bo cała akcja trwała 4 godziny więc poród ekspresowy. Nie chcę tu nikogo przestraszyc ja miałam jakiegoś pecha ewidentnie ;) Ogólnie opieka super i bardzo miła kadra. Najważniejsze, że już jest ok. Malutka śliczna i zdrowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2019, 13:18

    Czarodziejka, Zoja36 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2ska, dzięki za relacje... trochę mrozi krew w żyłach.
    Dobrze że już w domu! Jak się teraz czujesz?

    Od jakiegoś tygodnia mam intensywne skurcze wieczorem i w nocy, cholerstwo spać nie daje!
    Moj chłop się śmieje że mam trening przed nocnymi pobudkami.
    Dziesiaj miałam sen, że rodzę w domu i pierwsze wyszły rączki ...
    wczoraj że dziecko było czarne... koszmary jakieś ... ja już chcę urodzić!!!

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka dobrze że malutka cała i zdrowa :-)

    Każdy poród inny , niestety nie ma "recepty" na idealny :-( Ja już trzęsę portkami .......



    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 592 593 594 595 596 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ