X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 7 lutego 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy na początku ciąży też mialyscie taka schize jak ja że biegalyscie co chwilę do toalety sprawdzać czy coś się nie dzieje. Czy tylko ja tak panikuje

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 lutego 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny czy wy na początku ciąży też mialyscie taka schize jak ja że biegalyscie co chwilę do toalety sprawdzać czy coś się nie dzieje. Czy tylko ja tak panikuje


    Ja tak mam cały czas :P


    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 lutego 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati kiedy USG?

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 lutego 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Tylko dostarczałam ten dokument, który miałam wtedy na szkoleniu plus kserokopie karty ciąży, potwierdzenie terminu oraz wyniki badań z krwi
    Dzięki za odpowiedz:) ja te dokumenty tez mam już dawno dostarczone.

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 lutego 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny czy wy na początku ciąży też mialyscie taka schize jak ja że biegalyscie co chwilę do toalety sprawdzać czy coś się nie dzieje. Czy tylko ja tak panikuje[/QUOTE
    Tak tez tak miałam . Straszne to było .

    pati1980 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 7 lutego 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Zoja , Mar2śka ? Rejestrowalyscie się do szpitala w 36 tygodniu ciąży na spotkanie na oddziale? Dostaje takie informacje ze trzeba się zarejestrować inni zaś twierdzą ze kiedyś tak było ale zostało to wycofane. I ja już nie wiem co robić !
    Ja wysyłałam dokument który dostałam od położnej i ksero karty ciąży i to wszystko .

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 7 lutego 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny czy wy na początku ciąży też mialyscie taka schize jak ja że biegalyscie co chwilę do toalety sprawdzać czy coś się nie dzieje. Czy tylko ja tak panikuje
    Całkiem normalne zachowanie :) tez tak miałam ;)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 7 lutego 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati kiedy USG?

    Czekam na informacje od ginekologa, kontrole mam w Oslo.
    Dzisiaj robilam bete czekam na wyniki.
    Tyle że ja nic A nic nie czuje tej ciąży, piersi nic, brzuch też mnie nie boli. Nie wiem czy to normalne czy nie, czy ja juz panikuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2019, 19:39

    k1iygdz.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 8 lutego 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam odczuwać ciąże około 16-17 tydzień jak zaczęłam widzieć, że brzuch rośnie:) tak to bardzo dobrze przechodziłam pierwsze tygodnie. zero wymiotów jakichkolwiek dolegliwości czasami senna byłam ale to tyle. W 18 tyg zaczęłam czuć takie dosłownie delikatne ruchy, a w 20 tyg już coraz mocniejsze i coraz częściej. Teraz zaczęłam 24tyd i jest dobrze. Mały szaleje w brzuchu, rozpycha się na wszystkie strony :) czasami jakby miał czkawkę takie śmieszne uczucie jest wtedy :) Więc każdy inaczej odczuwa pierwsze tygodnie :)

    majola lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 lutego 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Tyle że ja nic A nic nie czuje tej ciąży, piersi nic, brzuch też mnie nie boli. Nie wiem czy to normalne czy nie, czy ja juz panikuje


    Pati tylko się cieszyć :-) Nikomu nie życzę takiego samopoczucia jakie ja miałam przez 12 tygodni ........ Miałam dużego kaca , tylko leżałam mąż wszystko musiał robić , ja nie wychodziłam z domu bo nie miałam siły .

    Teraz ogarniam jak najwięcej bo nie wiem jak się będę czuła w 3 trymestrze , chce mieć już wszysko wybrane , spisane na kartkach , w szafkach robię miejsce na rzeczy malutkiej ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie okropnie czulam do 10 tyg, wymioty i spanie a pozniej z dnia na dzien jak reka odjal, kazda jest inna, wazne aby teraz o siebie dbac, ja mam badania w polsce za 2 tyg odnosnie nisko ulozonego lozyska i dosc krotniej szyjki, tutaj jak zawsze twoerdza ze jest ok a ja nie mam zamiaru sie denerwowac no i czekam na list z terminem cesarki, martwi mnie bo na osttanim usg w norwegii wyszlo iz brzuszek jest troche mniejszy nic glowka i to odchylenie wzrostu wybosi 3 procent ale nic nie mowili wiec jade do pl do dobrego lekarza

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    czekam na list z terminem cesarki,


    Dlaczego masz mieć cesarkę ?


    Tutaj Ci powiedzieli że masz krótką szyjkę ? - byłaś prywatnie ?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 13:24

    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W polsce, skrocila sie w dosc szybkim czasie i kazali mi pilnowac, tutaj jej nie zbadali, cesakre mam poniewaz urodzilam sie z dysplazja w obu stawach biodrowych i chce rodzic poprzez cc

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 9 lutego 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to z seksem po transferze i na początku ciąży. Od transferu nic, ale dzisiaj miałam taka ochotę i się poddalam. I teraz myślę i czytam że niby nie wolno. Co wy o tym myślicie?

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 lutego 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati jeżeli nie ma przeciwskazań - ból brzucha , plamienia to można :-)

    Ja miałam krwawienia i ginekolog kategorycznie zabronił ;-) nawet mąż miał długą pogadankę z ginekologiem na ten temat :P
    U mnie libido i tak zerowe :P

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 9 lutego 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ciężko mówić o przeciwskazaniach bo jeszcze lekarza nie było, mi póki co nic nie jest,nic mnie nie boli.
    O seksie też nie myślałam, ale rano poczułam zew natury i poszło

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 11 lutego 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja się strasznie źle czuje, boli mnie brzuch. Najbardziej prawy jajnikii prawe ramie i dzisiaj miałam sluz podbarwiony na jasno różowo. Wpadam już w panikę, ostatnim razem jak poronilam też najpierw plamilam. Nie wiem co mam robić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2019, 09:46

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 lutego 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati jeżeli ból nie ustąpi to jedź do lekarza bo jeżeli będzie Cię mocno bolało i będziesz plamić to może być ciąża pozamaciczna :-(

    Ja już pisałam na początku ze mnie się lała krew ale mnie nic nie bolało , nie byłam u lekarza tylko ostrzegłem męża że jak zemdleje to może to być od pęknięcia jajowodu .




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2019, 11:19

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 11 lutego 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Alda, póki co to wszystko ok, boli już nie mam ani nie plamie. Brzuch na dole nadal mnie boli ale to chyba normalne. W czwartek idę do fastlege tyle czy on coś mi poradzi to ja nie wiem.

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 11 lutego 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dzięki Alda, póki co to wszystko ok, boli już nie mam ani nie plamie. Brzuch na dole nadal mnie boli ale to chyba normalne. W czwartek idę do fastlege tyle czy on coś mi poradzi to ja nie wiem.

    Fastlege na tym etapie raczej nic nie zrobi . Lepiej umówić się do gina prywatnie.

    Alutka
‹‹ 599 600 601 602 603 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ