X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 28 maja 2019, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Pati ze się wyjaśniło i wszystko dobrze u Was :)
    Ja miałam wczoraj USG połówkowe . Malutka jest zdrowa , dobrze się rozwija. Jedyne co to podczas USG kazała mi się położna trochę powyginac bo mała nie miala wody w brzuszku a chciała zobaczyć czy polyka : ) Termin zmieni się z 17.10 na 14.10 .
    Mi znowu wróciły teraz mdłości poranne...

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 maja 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Super Pati ze się wyjaśniło i wszystko dobrze u Was :)
    Ja miałam wczoraj USG połówkowe . Malutka jest zdrowa , dobrze się rozwija. Jedyne co to podczas USG kazała mi się położna trochę powyginac bo mała nie miala wody w brzuszku a chciała zobaczyć czy polyka : ) Termin zmieni się z 17.10 na 14.10 .
    Mi znowu wróciły teraz mdłości poranne...

    Wiesz nerwy nadal zostały czy aby na pewno wszystko ok, ale teraz już nic z tym nie zrobię, muszę wierzyć lekarzom.

    Mi nie zmienili daty porodu, że niby moja ginekolog wyznaczyła i oni nie zmieniają jak było ivf. Chodź na monitorze jej wykazało że nie termin na 15.10 tylko 08.10. Zobaczymy w październiku która z nas pierwsza się rozpakuje.

    Madziula zaczynasz robić już wyprawkę?

    k1iygdz.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:

    Madziula zaczynasz robić już wyprawkę?


    No Powoli zaczynam myślec co i jak :) Narazie za kazdym wyjsciem do galeri kupuje ciuszki . Tylko nie wiem Jaki rozmiar kupowac i zaczelam od 62 :) i mam wrazenie ze troche za duze. A tak to przegladam stronki co tutaj kupic A co z Polski sciagnac. A Ty Pati ? Zaczelas juz ?

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zaczynam powoli się rozglądać, chce w lipcu jechać do Polski to tam coś kupię, oczywiście najpierw lekarz musi wyrazić zgodę na wyjazd.
    Kupię kilka ciuszkow na 56, tak na początek.
    Trzeba się zbroic bo czas szybko leci 😁😁😁

    k1iygdz.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 28 maja 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomyślcie też o kilku sztukach 50. Ja urodziłam się 50 cm, mój mąż 56, ale nasze Maleństwo 49 cm (a po terminie). Dziecko na początku ma podkurczone nóżki, więc jak mu zakładałam pajaca 56, to topił się w nim. Koleżanka mnie wtedy poratowała body - używanymi 50tkami, to chociaż na brzuszku miał dopasowane ciuszki, materiał przy ciele. Nie pomyślałam przed porodem, że te 56 będą aż takie za duże.

    kaktus85, pati1980 lubią tę wiadomość

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 28 maja 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Około 3 tyg chyba nosił 50, kolejny miesiąc 56, a 62 jakoś półtora miesiąca. 68 chyba ze dwa i pół miesiąca. Oczywiście każde dziecko inaczej rośnie, ale tu z kolei myślałam, że 68 dłużej ponosi.
    Dlatego nie kupujcie za dużo 56-62 :)

    kaktus85, pati1980 lubią tę wiadomość

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 28 maja 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam 52 w szpitalu i ubralam mu raz, urodzil sie niby 50 cm , dzis koncYmy miesiac i 56 to jedna bluza nie zapinana na niego pasuje a od ok tyg nosi juz 62, wiec polowa 56 nawet nie byla noszona

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 maja 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nieźle 😁😁
    Ja nie pamiętam jakie rozmiary miałam dla córki, po 18 latach trochę się zapomniało 😁😁
    U mnie corka się urodziła 54cm, teraz mi mówią że mały też będzie duży. Chyba zacznę od 56, sama nie wiem 😱😱😱

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 maja 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany a ja nakupiłam dużo ubranek na 56 🙈🙈🙈 na 50 nie mam nic na 62 ma 2 razy tyle co 56 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 maja 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas młody jak się urodził miał 48cm. 1,5 miesiąca nosilismy 50-56, kolejne 1,5 miesiąca większe 56 i 62, a od kiedy skończył 3 miesiące nosi większe 62 i 68.
    Obecnie ma 4,5 miesiąca i długość 66 cm także niedługo przejdziemy na 74.
    Najszybciej maluszek rośnie i przybiera przez pierwsze 3 miesięce. Potem trochę zwalnia.
    Poza tym maluszek maluszkowi nierówny, czasami korpus jest krótszy bądź dłuższy. Nóżki krótsze lub dłuższe ;)

    Ja wszystkie ubranka pralam, suszylam i prasowalam. Potem segregowalam wg długości nie patrząc co jest na metce, bo to czasami nie ma nic wspólnego z rzeczywistością :)
    No i w suszarce kurczą się niektóre ciuszki.

    Powodzenia dziewczyny ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 20:17

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 maja 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda jak ty byłaś ostatnio zniesmaczona wizyta u położnej, to ja dzisiaj byłam u ginekologa i nie było moja pani doktor. Wizyta trwała może 10min.
    Bardziej ja interesowało to co mi powiedzieli w Riks niż tym żeby mnie zbadać.
    Zrobiła usg, powiedziała że wody plodowe ok, wszystko ok i dziękuję narazie. No szlak mnie trafił 😬😬😬

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati Ty to chociaż masz dodatkowe USG ;-) ja miałam w lutym i teraz a maju 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    Moja fastlege ma urlop do grudnia to trafiam na vikarów i zawsze zapomną o hemoglobinie ostatnio miałam badaną w marcu 🙈🙈🙈 nie wiem czy się śmiać czy płakać 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wiecie jaką grupę krwi mają Wasze maluszki ? Badają grupę po urodzeniu w szpitalu ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 maja 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati Ty to chociaż masz dodatkowe USG ;-) ja miałam w lutym i teraz a maju 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    Moja fastlege ma urlop do grudnia to trafiam na vikarów i zawsze zapomną o hemoglobinie ostatnio miałam badaną w marcu 🙈🙈🙈 nie wiem czy się śmiać czy płakać 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

    Cholera to ich system durny, usg zdawkowo.
    Mi krew też tylko raz pobierali, 13 czerwca mam glukoza to wtedy kolejny raz będzie.😬😬😬

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Cholera to ich system durny, usg zdawkowo.


    Jak czytam jakie pomiary podczas USG robią w Polsce to się za głowę łapie , sprawdzają łożysko - przepływy , sprawdzają dokładnie przepływy w serduszku , podają ilość wód płodowych itd

    A tutaj : wody są , serce bije 🙈🙈🙈


    Zoja36 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 maja 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Jak czytam jakie pomiary podczas USG robią w Polsce to się za głowę łapie , sprawdzają łożysko - przepływy , sprawdzają dokładnie przepływy w serduszku , podają ilość wód płodowych itd

    A tutaj : wody są , serce bije 🙈🙈🙈


    W punkt Alda, nic więcej.
    Ja to myślałam że jak jesteśmy po ivf to będą jakieś ekstra kontrole. A tutaj nic 😬😬😬

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy przez cały czas ciąży byslyscie witaminy z kwasem foliowym?

    k1iygdz.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, brałam zestaw witamin i tam był kwas foliowy

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedno, jak tu fastlege lub położna sprawdza szyjke macicy ( jej długość) i czy np. Sie nie skraca?

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Jeszcze jedno, jak tu fastlege lub położna sprawdza szyjke macicy ( jej długość) i czy np. Sie nie skraca?


    Tutaj się nie sprawdza na zwykłych wizytach ;-) Dopiero jak się coś zacznie dziać - skurcze , krwawienie.

    Ja ostatnio musiałam mieć USG dopochwowe w szpitalu i to był dopiero "lament" bo tutaj się "nie zagląda" bez potrzeby ;-) nawet na kartce ze szpitala mam dużymi literami napisane datę i USG dopochwowe 🙈🙈🙈

    Na prywatnym USG u Norwega też cięzko doprosić się o sprawdzenie długości szyjki macicy .



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2019, 18:06

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 625 626 627 628 629 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ