X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie chciałem iść prywatnie ale jak tak piszesz to szkoda kasy. Ja mam mieć badane 24 czerwca u mojego ginekologa przed wyjazdem do Polski.
    Martwię się bo w ciąży z corka w 32tc miałam skracajaca sie i teraz coś mnie tam boli na dole.
    To nie są skurcze tylko tak jak by zakwasy( jak to tak można nazwac).
    Wiem że panikuje ale nie mogę przestać o tym myśleć. 😬😬

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati możesz spróbować prywatnie u polskich ginekologów ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2019, 18:23

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati możesz spróbować prywatnie u polskich ginekologów ;-)

    Wiesz co koleżanka też była u tych polskich i powiedział jej że on nie widzi potrzeby żeby sprawdzać, ręce opadają.
    Ja to panikara jestem i chyba muszę wyluzować bo inaczej oszaleje 😱😱😱

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może Twoja ginekolog Ci sprawdzi , powiesz że przy poprzedniej ciąży Ci się skracała i że czujesz dyskomfort - może się uda tym bardziej że długa podróż przed Tobą .


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda właśnie taka mam nadzieję. Tyle że wiesz jak to tu z nimi jest 😁😁

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati możesz spróbować prywatnie u polskich ginekologów ;-)


    Alda skladalas papiery do NAV o macierzysnkie duzo jest wypisywania? i czy mocno skomplikowane?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Alda skladalas papiery do NAV o macierzysnkie duzo jest wypisywania? i czy mocno skomplikowane?


    Ja nie składałam ale dziewczyny Ci pomogą :-) Od tego roku trochę się zmieniło mniej tygodni dla mamy więcej dla taty ........





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 21:11

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Alda skladalas papiery do NAV o macierzysnkie duzo jest wypisywania? i czy mocno skomplikowane?
    Nie ma dużo wypisywania, wszystko jest ładnie krok po kroku. Da się ogarnąć :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam po długiej nieobecności :) Mały jest już z nami od 24.05:):) Dochodzimy do siebie. Cała ciąża przebiegała prawidłowo co do porodu ciężko to opisać nawet. W skrócie napisze tylko poród zaczął się 21 wieczorem a skończył
    24 -1:39 niestety cesarką. Na całe szczęście z małym jest wszystko dobrze. Ponad 54 godziny było ciężko i to bardzo ale daliśmy radę. Najważniejsze,że jest z nami cały i zdrowy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 14:00

    kaktus85, pati1980, alda, mar2śka, Zoja36, majola lubią tę wiadomość

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradzcie co mam robic dalej mam mdłości i wymioty jesc nie moge jak juz zjem to wymiotuje i czasami boli mnie podbrzusze...wizyte u rodzinnego mam dopiero za tydzien w piatek isc i umowic sie wczesniej???? A orientujecie sie dziewczyny czy jak tata prowadzi wlasna firme jednoosobowa to przysluguje mu tacierzynskie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 15:00

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie z cyklu inne :) moj maz pracuje w norwegi a we wrzesniu rodza Nam sie bliźniaki. Czy wiecie coś ta temat zasiłku tacierzyńskiego w sytuacji gdy z powodów zdrowotnych mama nie moze sama zająć sie dziećmi?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Witam po długiej nieobecności :) Mały jest już z nami od 24.05:):)


    GRATULACJE 🥳🥳🥳🥰🥰🥰


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Dziewczyny doradzcie co mam robic dalej mam mdłości i wymioty jesc nie moge jak juz zjem to wymiotuje i czasami boli mnie podbrzusze...wizyte u rodzinnego mam dopiero za tydzien w piatek isc i umowic sie wczesniej????


    Odstawiłaś już plastry i progesteron ?

    Zrób sobie suwaczek bo nie wiemy w którym tc jesteś ;-) ;-) ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_88 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie z cyklu inne :) moj maz pracuje w norwegi a we wrzesniu rodza Nam sie bliźniaki. Czy wiecie coś ta temat zasiłku tacierzyńskiego w sytuacji gdy z powodów zdrowotnych mama nie moze sama zająć sie dziećmi?


    Po porodzie tata ma prawo do 2 tygodni wolnego . Te 2 tygodnie mogą być bezpłatne - zależy od pracodawcy .

    Jest jeszcze omsorgsdager - 10 dni wolnego .

    https://www.nav.no/no/Person/Familie/Sykdom+i+familien/omsorgsdager

    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Odstawiłaś już plastry i progesteron ?

    Zrób sobie suwaczek bo nie wiemy w którym tc jesteś ;-) ;-) ;-)
    Tak wszytsko odtsawilam...nie mam jak zrobic slaczka bo nie mam abonametu wykupionego teraz jestem 13 tygodniu

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus mnie męczyły wymioty i mdłości do około 26tc ;) masz je cały dzień ? Bo mi stopniowo odpuszczało w dzień i najgorsze były wieczory. Z jedzeniem nadrabiałam rano. Niestety to normalna przypadłość i niektóre kobiety męczą się całą ciążę- czego oczywiście nie życzę !

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    nie mam jak zrobic slaczka bo nie mam abonametu wykupionego teraz jestem 13 tygodniu



    Nie potrzebujesz abonamentu ;-)


    Tutaj tworzysz suwaczek : https://www.suwaczki.com/

    Kopiujesz link z Img na początku i na końcu , wchodzisz tutaj w ustawienia , społeczność , wklejasz link w : twój podpis na forum i gotowe . Za nic nie płacisz :-)




    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Kaktus mnie męczyły wymioty i mdłości do około 26tc ;) masz je cały dzień ? Bo mi stopniowo odpuszczało w dzień i najgorsze były wieczory. Z jedzeniem nadrabiałam rano. Niestety to normalna przypadłość i niektóre kobiety męczą się całą ciążę- czego oczywiście nie życzę !

    Hej jest dzien ze mnie nic nie meczy ale potem przez kolejne 3 dni umierma od rana do wieczora...ja nie moge jesc wogole przez caly dzien...wpycham w siebie na maksa a potem wymiotuje...juz mnie wszystko boli...:(

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy były szczepione Wasze dzieci - który miesiąc ???

    Szłyście norweskim systemem czy doszczepiałyście dodatkowo np . na gruźlicę , odrę lub inne ???


    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny kiedy były szczepione Wasze dzieci - który miesiąc ???

    Szłyście norweskim systemem czy doszczepiałyście dodatkowo np . na gruźlicę , odrę lub inne ???
    Z tego co pamietam to odra jest na sto procent w norwegi nie wiem jak gruzlica jest tez swinka, bloniec ,tezec,krztusiec, i inne ja chyba tylko robilam dodtakowo na zoltaczke bo maly mial miec operacje ale jak jest teraz to nie wiem bo to bylo 8 lat tem ;) :)
    Znalazlam w ksiazece syna ze gruzlice tez mial ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2019, 15:14

    f2wldqk3t9cfiynw.png
‹‹ 626 627 628 629 630 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ