X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co lekarz na to? Co zalecił?

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    I co lekarz na to? Co zalecił?
    A do lekarza to nie zdążę bo zaraz wracamy do NO . Zakładam, że należy zwiększyć dawkę bo ft3 i ft4 mam poniżej normy

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam podawać po 4 tyg witaminę D synkowi może doradzicie jaką tu kupić. Bo widziałam,że jest kilka.

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny które jechalyscie do Polski autem, czy jakoś specjalnie szykowalyscie się lub bralyscie na drogę (leki, pończochy uciskowe itd.)
    Ja miałam podkolanówki uciskowe, ale to dlatego że mi na jednej nodze pojawiły się żylaki. Poza tym żadnych innych przygotowan. Tak normalnie jak zawsze.

    pati1980 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Hej dziewczyny mam podawać po 4 tyg witaminę D synkowi może doradzicie jaką tu kupić. Bo widziałam,że jest kilka.
    Ja Wit D podawałam od razu po wyjściu ze szpitala. Jednakże miałam z Polski. Wcześniej Bratowa mi poradziła. Nie znam produktów które są tutaj w Norwegii. Jedynie co mogę poradzić to to że podaję 400 j.m i dedykowana dla dzieci

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2019, 22:13

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Hej dziewczyny mam podawać po 4 tyg witaminę D synkowi może doradzicie jaką tu kupić. Bo widziałam,że jest kilka.


    Ja synkowi dawalma tutaj ich taka w malych buteleczkach jest...na poczatku dolewalam do buteli z mlekiem bo mi tak polozna kazala a potem dawalam troche mleka na lyzeczka i tam tez wlewalam witamine D...i bylo ok :) ;)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekałam do miesiąca i też podaję z Polski. Nawet nie orientowałam się, jaki tutaj jest wybór

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Ja miałam podkolanówki uciskowe, ale to dlatego że mi na jednej nodze pojawiły się żylaki. Poza tym żadnych innych przygotowan. Tak normalnie jak zawsze.

    Podkolanowki i pończochy już mam kupione, też mi wyszedł żylak.
    Oczywiście częste postoje i dużo wody. Mam nadzieję że przetrwamy ta podróż 😀😀

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Podkolanowki i pończochy już mam kupione, też mi wyszedł żylak.
    Oczywiście częste postoje i dużo wody. Mam nadzieję że przetrwamy ta podróż 😀😀
    Dasz radę, ja też podróżowałam na tym etapie ciąży :)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Dasz radę, ja też podróżowałam na tym etapie ciąży :)

    Zoja do którego tygodnia podrozowalas, ja chcę wracać w 29tc.

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Zoja do którego tygodnia podrozowalas, ja chcę wracać w 29tc.
    Ok 23-24 tydzień wracałam samochodem z Polski, a samolotem ostatni raz ok 32-33 tydzień. Jak stwierdzisz że nie dasz rafy wrócisz samolotem, tylko chyba od 28 tygodnia potrzebujesz zaświadczenie od lekarza. Choć to zależy od linii.

    pati1980 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Ok 23-24 tydzień wracałam samochodem z Polski, a samolotem ostatni raz ok 32-33 tydzień. Jak stwierdzisz że nie dasz rafy wrócisz samolotem, tylko chyba od 28 tygodnia potrzebujesz zaświadczenie od lekarza. Choć to zależy od linii.

    Też tak zaplanowałam, jak będzie źle w aucie to lecę samolotem. Tak czy siak przed powrotem pójdę do lekarza na kontrolę. 😀

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy jak jestescie na zwolnieniu lekarskim to jedziecie do PL czy biezecie w tym czasie urlop w pracy...a jezeli jedziecie do Pl to czy zglaszacie to do NAV?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy jak jestescie na zwolnieniu lekarskim to jedziecie do PL czy biezecie w tym czasie urlop w pracy...a jezeli jedziecie do Pl to czy zglaszacie to do NAV?

    Raczej musisz mieć ciaglosc chorobowego, jeśli weźmiesz urlop teraz to po powrocie będzie musiał za pierwsze 16 dni zapłacić twój pracodawca.
    Dogadaj się z nim co on o tym myśli.
    A jak masz chorobowe to zgadzasz do NAV, wtedy masz nie płacone ale ciaglosc chorobowego.
    Jeśli jest inaczej to mnie poprawcie dziewczyny.

    k1iygdz.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałyście tutaj w Norwegii badanie glukozy w ciąży ? Jak się czułyście po wypiciu ? Mam w czwartek i się stresuje . Bo jak miałam kiedyś w Polsce to pamietam ze zle się czułam....

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Dziewczyny miałyście tutaj w Norwegii badanie glukozy w ciąży ? Jak się czułyście po wypiciu ? Mam w czwartek i się stresuje . Bo jak miałam kiedyś w Polsce to pamietam ze zle się czułam....

    Ja miałam tydzień temu, pierwsze pół godziny były straszne ale jakoś przetrwałam. No i byłam strasznie głodna bo na to badanie idzie się na czczo. Najgorsze to czekanie na kolejny pomiar.
    Dasz radę nie ma takiej tragedii 😉

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj byłam u ginekologa, mam pozwolenie na wyjazd do polski. Szyjka macicy długa i twarda ponad 4,5cm. Strasznie jestem szczęśliwa😀😀☀️.

    Za to mój maluch to będzie jakiś pączek bo już waży ok 800 gram 😱😱Trochę jest za duży ale lekarz twierdzi że ok, mam nadzieję że ma rację.

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Ja miałam tydzień temu, pierwsze pół godziny były straszne ale jakoś przetrwałam. No i byłam strasznie głodna bo na to badanie idzie się na czczo. Najgorsze to czekanie na kolejny pomiar.
    Dasz radę nie ma takiej tragedii 😉


    Patii a kto Ci dal skierowanie na badanie glukozy? Ja w pierwszej ciazy nie mialam ..jestem ciekawa czy teraz bede miala...

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Patii a kto Ci dal skierowanie na badanie glukozy? Ja w pierwszej ciazy nie mialam ..jestem ciekawa czy teraz bede miala...

    Mi dał fastlege ale ginekolog też się pytała czy robilam. Więc ten kto prowadzi ciążę.

    k1iygdz.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Ja dzisiaj byłam u ginekologa, mam pozwolenie na wyjazd do polski. Szyjka macicy długa i twarda ponad 4,5cm. Strasznie jestem szczęśliwa😀😀☀️.

    Za to mój maluch to będzie jakiś pączek bo już waży ok 800 gram 😱😱Trochę jest za duży ale lekarz twierdzi że ok, mam nadzieję że ma rację.

    Super Pati ze wszystko dobrze , możesz ze spokojem jechać.
    Ja mam w środę ginekologa i tez jestem ciekawa czy mała dużo urosła bo nagle mi brzuch wywaliło :D

    n59ymg7ygootc40w.png
‹‹ 630 631 632 633 634 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ