X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 1 lipca 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Uzywalam i espumimiasan i sab simplex ... i nadal sie meczy
    a karmisz piersia czy butelka? jakie mleko uzywasz?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 lipca 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda tak myślałam,bo chwilę Ciebie tu nie było ;)
    Ogromne gratulacje, dużo zdrówka dla Was i siły dla Ciebie w tych nowych i najpiękniejszych chwilach Waszej wspólnej przygody 💖

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 lipca 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Tak wiem. To miałam na myśli tylko źle się wyraziłam ;)
    My byliśmy w Polsce . Porobiłam małej dużo badań . Wszystkie prawidłowe :):)
    Porostu jest bardzo wrażliwa i delikatna na każdy dyskomfort . My się rechabilitujemy , mała ma kręcz szyi . Przez to miała problem z uciekającymi rączkami. Ma większy problem z lewą rączką . Ale dzięki rechabilitacji ruszyła do przodu . Robi piękne obroty .’, w sumie ciagle się na brzuszek przewraca. Tylko ten refluks i pierdy ‚!!! I jest bardzo temperamentna . Taka mała terrorystka która rządzi w domu ...
    No to pięknie, ćwiczcie dalej i róbcie postępy.
    Mój synek obracać się zaczął dzień po skończeniu 5 miesiąca i bardzo mu się to podoba 😁
    Pierdy miną, gdy układ dojrzeje.
    A refluks kto Wam zdiagnozowal? Robicie coś z tym, czy czeka się aż minie?
    W ogóle jak wygląda diagnostyka refluksu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2019, 16:09

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 1 lipca 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja- badania na refluks nie mieliśmy ,Bo mała przybiera bardzo dobrze na wadze. I nie wymiotuje tylko ulewa , cofa jej się pokarm i często przez to beka . Co ją meczy strasznie. Badanie na refluks jest bardzo nie przyjemny . Sonda przez nos. Od Polskiego Pedatry dostaliśmy mleko NeoCate i zagęstnik do mleka. W prawdzie dużej poprawy nie widzę ale już jej chociaż nosem nie leci . Ja podejrzewam ze mała połyka dużo powietrza i dlatego taki problem. Od urodzenia je łapczywie

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 lipca 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci mogą ulewać nawet do roku. Nasz też jeszcze ulewa. Też łyka powietrze i pewnie stąd. Dodatkowo wkłada rączki do buziaka, a niemowlaki mają na końcu jezyka punkt wymiotny. Dopiero z czasem przesuwa się to do gardła, tak jak mają dorośli.
    Często jest tak że dzieci przestają ulewać gdy się pionizuja czyli kiedy samodzielnie usiądą. Twoja córeczka ma dopiero 3,5 miesiąca jeśli dobrze pamiętam, więc ma prawo ulewać.
    A tak poza tym bardzo szybko zaczęła się przekręcać, silna dziewczynka 👧😁

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 1 lipca 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ogromne gratulacje !! Dużo zdrowia dla Was :) <3

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 1 lipca 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka ja dodam od siebie, że ulewanie potęguje się jak dziecko szybko na brzuszek się zaczyna przekręcać . U nas tak było bo po jedzeniu Mała zaraz hyc na brzuch a posiłek na matę ;) Też myślałam , że może ma refluks ale dzieci po prostu ulewają. Teraz praktycznie jej się nie zdarza jak już to twarożkiem czasami właśnie jak jest bardzo aktywna po posiłku .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 1 lipca 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Alutka ja dodam od siebie, że ulewanie potęguje się jak dziecko szybko na brzuszek się zaczyna przekręcać . U nas tak było bo po jedzeniu Mała zaraz hyc na brzuch a posiłek na matę ;) Też myślałam , że może ma refluks ale dzieci po prostu ulewają. Teraz praktycznie jej się nie zdarza jak już to twarożkiem czasami właśnie jak jest bardzo aktywna po posiłku .

    U nas jest tak praktycznie od początku . Zanim się na brzuch zaczęła przekręcać . Ulewa kilka razy po każdym posiłku często jej podchodziło do ust i połykała to spowrotem,Kilka razy się aż zachłysła ,Leciało nawet nosem .pamietam moment kiedy na autostradzie musiałam ja szybko wyciągać z fotelika tak się dławiła. Przez to często beka odbija się się jej tak jakby w środku . Od kąd zaczęła się przewracać widzę ze to jej przynosi ulgę bo właśnie jak jej zaczyna podchodzić to szybko na brzuszek . Tak to dla mnie wyglada , bo próbuje się przewracać w tych momentach nawet jak jest u mnie ma rękach.

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 1 lipca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulewanie przez nos pamietam doskonale , raz się mała aż dusiła w nocy i oddychać nie mogła :( prawie zawału dostałam . Trzymam kciuki żeby i u Was przeszło .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 1 lipca 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda, ogromne gratulacje! <3
    Daj znać, czy laktacja przyszła. Życzę powodzenia! Cieszcie się sobą, czas strasznie szybko leci.
    Nasz ma 8,5 miesiąca i dalej ulewa. Minęło trochę gdy wprowadziłam posiłki stałe, to właśnie po nich nie ulewał. Ale popija teraz dużo wody i po wodzie ulewa jak wcześniej. Badania na refluks nie mieliśmy i nie staram się o nie.

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 1 lipca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ulewanie przez nos pamietam doskonale , raz się mała aż dusiła w nocy i oddychać nie mogła :( prawie zawału dostałam . Trzymam kciuki żeby i u Was przeszło .
    Czekam na ten moment :):)

    mar2śka lubi tę wiadomość

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 2 lipca 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja- moja córeczka dziś kończy 4 miesiące . Na brzuszek przekręca się od tygodnia:):)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 lipca 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Alda, ogromne gratulacje! <3
    Daj znać, czy laktacja przyszła. Życzę powodzenia! .


    Jak na razie dajemy radę na cycu :-) Mała bardzo dobrze ssie aż położne w szoku ile ona ma siły ;-)



    majola, Alutka 32, pati1980, pati1980, Zoja36 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 lipca 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja juz w Polsce, byłam u ginekologa sprawdzić czy wszystko ok po podróży. Nic się nie dzieje, mały rośnie w mega tempie bo już waży ok 982gram.
    I co najważniejsze dla mnie to ze te włókniaki z główki już zniknęły. Jestem bardzo szczęśliwa. Teraz się relaksuje na urlopie 🌞

    Zoja36, majola, kaktus85, K. lubią tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 2 lipca 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati super wiadomość . Udanego urlopowania:):)iv09e6ydebmehx6s.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2019, 14:30

    pati1980 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 2 lipca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Zoja- moja córeczka dziś kończy 4 miesiące . Na brzuszek przekręca się od tygodnia:):)
    No to pięknie, silna dziewczynka 👧.
    Brawo 👏👏👏
    Wszystkiego najlepszego dla córeczki.
    Alutka może czas na suwaczek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2019, 21:06

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 2 lipca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati mega wiadomość. Rośnijcie dalej 😁

    pati1980 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 4 lipca 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda gratulacje :)

  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 4 lipca 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam chwile więc postanowiłam napisać. Jutro już będzie 6 tyg jak Oliwier jest z nami:) od powrotu do domu z dnia na dzień jesteśmy bardziej szczęśliwi :) życie zmieniło się nam na lepsze tyle radości i szczęścia jeszcze w nas nie było jak teraz. Mały je ładnie w nocy przesypia co 3 godziny się budzi na jedzenie i śpi dalej. Przez dzień różnie co 2-3 godziny ale już zaczyna interesować go świat. Chodzimy na spacery śpi wtedy jak aniołek :) Jak do tej pory mieliśmy tylko dwa dni co trochę płakał z powodu brzuszka. Jestem mega szczęśliwa :) Pozdrowienia dla wszystkich mam i dużo siły, a jeszcze więcej miłości życzę dla maluszków :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2019, 15:07

    majola, pati1980, kaktus85, K. lubią tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala czrna gratulacje. Super 😁

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 632 633 634 635 636 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ