X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Super Pati ze wszystko dobrze , możesz ze spokojem jechać.
    Ja mam w środę ginekologa i tez jestem ciekawa czy mała dużo urosła bo nagle mi brzuch wywaliło :D

    Ja też już mam spory brzuch, no ale jak mam takiego słonia to nic dziwnego 😂😂

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy jak jestescie na zwolnieniu lekarskim to jedziecie do PL czy biezecie w tym czasie urlop w pracy...a jezeli jedziecie do Pl to czy zglaszacie to do NAV?
    Kaktus powinno się zgłaszać każdy wyjazd.
    Jeśli nie jedziesz w celu urlopowym to NAV płaci normalnie, bo masz prawo na zwolnieniu jechać do swojego ojczystego kraju np do lekarza. Przy wypełnianiu na koniec zwolnienia formularza, zaznaczasz jedną z opcji wyjazdu. Nie pamiętam którą dokładnie, ale taką że nie był to urlop. Oni potem się kontaktują z Tobą, bo nie ma tam miejsca na notatkę. Ja nie odebrałam od nich telefonu i więcej nie dzwonili i nie zapłacili od razu. Więc wypelnilam wniosek o wyjazd na stronie navu. Co prawda po czasie ale mi uznali i normalnie kasę miałam.
    Natomiast jeśli jedziesz w celu urlopu to wtedy tak zaznaczasz i za ten okres kasy nie dostaniesz.

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda jak się czujesz?

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na polskim formu o in vitro jedna z dziewczyn napisala ze byla na kontroli w 18 tc i lekarz jej powiedzial ze dzidzia nie zyje....:( ze serduszko przestalo bic w 16tc...:( jestem poprostu zalamana i przestraszona ta wiadomoscia....mam nadzieje ze u mnie bedzie wszystko ok...a Wy jak sie czujecie?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Dziewczyny na polskim formu o in vitro jedna z dziewczyn napisala ze byla na kontroli w 18 tc i lekarz jej powiedzial ze dzidzia nie zyje....:( ze serduszko przestalo bic w 16tc...:( jestem poprostu zalamana i przestraszona ta wiadomoscia....mam nadzieje ze u mnie bedzie wszystko ok...a Wy jak sie czujecie?
    Kaktus będzie wszystko dobrze. Bądź dobrej myśli.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 29 czerwca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Kaktus będzie wszystko dobrze. Bądź dobrej myśli.


    No wlasnie boje sie ze jest cos nie tak...jesc nie moge...czuje sie jak bym miala dostac okres...:( piersi mnie wogole nie bola...ogolnie czuje sie bardzo dziwnie...

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 29 czerwca 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    No wlasnie boje sie ze jest cos nie tak...jesc nie moge...czuje sie jak bym miala dostac okres...:( piersi mnie wogole nie bola...ogolnie czuje sie bardzo dziwnie...
    Mnie tez nie bolaly juz pozniej, napewno wszytsko jest dobrze , ja cala ciaze cos wymyslalam ze to mnie boli ze tamto ze sie nie rusza i jestem glupia bo to piekny okres i trzeba sie nim cieszyc, napewno wszytsko jest dobrze
    My walczymy z kolkami i genrealnie co do kwesti jedzenia jest dramat

    kaktus85, Zoja36 lubią tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 29 czerwca 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Mnie tez nie bolaly juz pozniej, napewno wszytsko jest dobrze , ja cala ciaze cos wymyslalam ze to mnie boli ze tamto ze sie nie rusza i jestem glupia bo to piekny okres i trzeba sie nim cieszyc, napewno wszytsko jest dobrze
    My walczymy z kolkami i genrealnie co do kwesti jedzenia jest dramat


    Kup w Polsce espumisan dla dzieci jest bardzo dobry polecam

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie kupujecie pieluchy bedac w pl ? W norwegii uzywam libero touch ale wzielam tylko 3 paczki i juz sie koncza a
    Kupilam pampers premium i tragedia ...

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Kup w Polsce espumisan dla dzieci jest bardzo dobry polecam
    Uzywalam i espumimiasan i sab simplex ... i nadal sie meczy

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Uzywalam i espumimiasan i sab simplex ... i nadal sie meczy
    A Powiedz mi czy Twoje dziecko płacze przy purtach? Bo u mnie w dalszym ciągu purt to wielka tragedia.! Acz kolwiek już lepiej sobie z nimi radzi .Potrafi nawet wybudzić . U nas tez na kolki nie pomogły żadne kropelki.

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja - jak po kontroli u fizjoterapeutki? Rechabilitujecie się jeszcze?

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 lipca 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Zoja - jak po kontroli u fizjoterapeutki? Rechabilitujecie się jeszcze?
    My tylko mieliśmy ćwiczenia do domu. To nie była rehabilitacja, bo mu nic nie było Na drugiej wizycie już nie byliśmy. Widzę że młody fajnie się rozwija. Idzie książkowo z rozwojem.
    A jak u Was?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 1 lipca 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    My tylko mieliśmy ćwiczenia do domu. To nie była rehabilitacja, bo mu nic nie było Na drugiej wizycie już nie byliśmy. Widzę że młody fajnie się rozwija. Idzie książkowo z rozwojem.
    A jak u Was?
    Tak wiem. To miałam na myśli tylko źle się wyraziłam ;)
    My byliśmy w Polsce . Porobiłam małej dużo badań . Wszystkie prawidłowe :):)
    Porostu jest bardzo wrażliwa i delikatna na każdy dyskomfort . My się rechabilitujemy , mała ma kręcz szyi . Przez to miała problem z uciekającymi rączkami. Ma większy problem z lewą rączką . Ale dzięki rechabilitacji ruszyła do przodu . Robi piękne obroty .’, w sumie ciagle się na brzuszek przewraca. Tylko ten refluks i pierdy ‚!!! I jest bardzo temperamentna . Taka mała terrorystka która rządzi w domu ...

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 1 lipca 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moje największe szczęście jest już po drugiej stronie brzuszka 🥰🥰🥰 Niestety nie uniknęłam CC :-( ale że względu na mój stan zdrowia - stan przedrzucawkowy trzeba było malutką wyciągnąć w 38tc . Malutka ma 47cm i 2850g i jest kruszynką z czarnymi włosami i ciemną karnacją 🥰🥰🥰 a ja nie mam dla niej tak małych ciuszków i we wszystkim się „topi”

    Bałam się strasznie CC ale nie było tak źle za sprawą naprawdę fajnego zespołu na sali operacyjnej 😊😊😊


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2019, 13:11

    Alutka 32, K., madziula_, kaktus85 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 1 lipca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda - zdrówka Wam życzę :):) i gratuluje
    Moja tez urodziła się z czarnymi włosami i ciemną karnacja . Teraz jest bladziutką blondyneczką ;) podobną do tatusia :)

    Alutka
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 1 lipca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda super ! Mowilam ci terqz pkboli 3 sni i przestanie duzo zdrowka dla was !! Moj tez byl czarnuszkiem a teraz juz coraz jasniejsae wlosy :)

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 1 lipca 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka u nas to jest dramat z jedzeiniem tzn czaasem pieknie je caly dzien a czasem ... ja chyba w depresje popadne przez to, jak mysle o tym ze zaraz ma jesc to az mi slabo ...

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 1 lipca 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda Gratulacje dla Was i Duzo zdrowka ❤️

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 1 lipca 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda jak cudownie, moje największe gratulacje. Teraz odpoczywajcie i nabierajcie sil. 🥰☀️

    k1iygdz.png
‹‹ 631 632 633 634 635 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ