X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • Karola389 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 13 listopada 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, a mowila od czego te plamienia?? Jak sie czujecie ??

    Niestety tutaj bardzo stawia sie ma selekcje naturalna i nic nie daja, mialam podobna sytuacje w 9 tyg, dostalam tydzien zwolnienia, a pozniej do pracy spowrotem, na szczescie wszystko jest ok.

    mhsv6iyec7je8bi0.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 14 listopada 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no zbadala mnie (bardzo mloda lekarka ale bardzo kompetentna i zaangazowana) bardzo dokladnie i pewnie te plamienia beda mi towarzyszyc jeszcze jakis czas...

    na szczescie plamienia sa z szyjki macicy, ktora jest podrazonina i napieta stresem, wiekszym wysilkiem - nie pojde na yoge na razie :( ale lozysko i dziecko sa ok i plamienia ich nie dotycza.

    w pl na pewno bym dostala zwolnienie....tzn. nie wiem czy bym chciala je dostac tak naprawde, bo w jednej szkole mam maturzystow i troche slabo by bylo jakby mnie jakis czas nie bylo. ale pare dniu w domu i moze sytuacja by sie unormowala.

    ale dzieki temu mialam piate usg :) a to dopiero 4-ty miesiac :)


    pzdr

    gosia








    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 17 listopada 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    ale dobre wiesci sa takie ze moge leciec do pl :))

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • Karola389 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 18 listopada 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, kiefy planujesz podroz ? My wybieramy sie samochodem, ale kiefy jeszcze nie wiem :(

    mhsv6iyec7je8bi0.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 19 listopada 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    no wlasnie jeszcze nie wiemy, bo moj chlopak nie wie teraz co z urlopem...tzn. bedzie jakos w tygodniu wiedzial. troche sie stresuje bo bilety coraz drozsze. ale jechac na swieta chce bardzo...

    tak bylam mega zmeczona wczoraj....mialam na maksa dlugi dzien w czwartek, potem musialam rano wstac w piatek i bylam nieprzytomna.

    ciezko byc jednak w takiej formie jak sie bylo przed ciaza...jak u was w pracy?

    jak sobie pomysle ze pracuje do kwietnia :(((

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 20 listopada 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    jak u was wyglada sytuacja z praniem? my mamy dwie pralki na caly blok (12 mieszkan) i od poczatku higieniczna strona tego calego wspolnego prania byla dla mnie dosc slaba. a teraz jak dziecko sie pojawi to juz w ogole...chyba trzeba bedzie zawsze prac w sagrotanie (przywozic z de) albo jeszcze cos wymyslic. jakie wy macie na to sposoby?

    opcji na zamontowanie wlasnej pralki nie mamy.

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • jammarka Koleżanka
    Postów: 70 6

    Wysłany: 21 listopada 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pralnia wspólna dostępna raz w tygodniu... I też myślałam, jak to będzie przy maluchu. Ale ponieważ mamy suszarkę bębnową do dyspozycji, to myślę, że będzie ok. Wszystkie ciuszki po upraniu zamiast gdzieś wisieć i "zbierać" bakterie, można wrzucić do suszarki, pod wpływem wysokiej temp. bakterie powinny zostać wybite, a pozniej bezpośrednio można już zabrać do mieszkania. Słyszałam, że po takim suszeniu w suszarce, to już nawet prasowanie w celu "steryzlizacji" ciuszków nie jest konieczne. A Wy co o tym myślicie?
    Gonia, ja sobie nie wyobrażam chodzić do pracy teraz. Już mi jest ciężko, mam duszności i puchnął mi nogi... Chodzę na 4 godziny dziennie na kurs niemieckiego i wracam stamtąd bardzo zmęczona. Nie wiem czy w pracy bym wytrzymała 8 godzin, a pozniej jeszcze coś zrobić w domu... masakra.

    Zrobiłam ostatnio USG 3D za własne pieniądze, by zobaczyć Malucha (już mnie czekanie na te USG z Krankenkasse denerwuje). I znów się zdenerwowałam na moją lekarkę. Znów płci nie potwierdziła, a USG trwało 10 min, bo dużo osób w poczkealni i nie miała więcej czasu. Na USG uchwyciła tylko twarz, nic więcej nie widzieliśmy :( Jestem co raz bliższa zmiany ginekologa, ale boję się ze względu że to już 7 miesiąc ciązy.

    d69c20mmpscsvys2.png
  • Karola389 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 21 listopada 2016, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo, ze w pracy nie mam teraz duzo pracy, to mam szefa choleryka, przez co jest duzo stresu, dostaje czasami zmiany od 12 do 21 i mimo, ze sie nie narobie to wracam wykonczona. Co do pralni to mamy wspolna, ale w tym samym bloku co my mieszka moja mama i kupila pralke i juz sie zaoferowala, ze dla malego sama bedzie prala.
    Jamark ile placilas prywatnie za USG 3D prywatnie ?
    Ja tez nie jestem zadowolna z usg tu, wizyty szybkie, zawsze duzo pacjentek. Jak w Polsce bylam i Pani doktor wszystko dokladnie pomierzyla, posprawdzala serduszko, narzady wewnetrzne itp., bo tu to na polowkowym tylko szybko zmierzyl, bez dokladnej oceny, nic nie sprawdzil :(

    Cos pozytywnego, to znalazlam fajny wozek polskiej produkcji Bebetto Torino, cena mega przystepna i w porownaniu ze Stokke, ktorego cena przyprawia o zawrot glowy, to jedyny, ktory mi sie podoba ze wszysykich, ktore ogladalam :)

    mhsv6iyec7je8bi0.png
  • jammarka Koleżanka
    Postów: 70 6

    Wysłany: 22 listopada 2016, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koszt USG 3D to 150 CHF u mnie. Ja nie znam ani wymiarów ani wagi dziecki (o płci kolejny raz już wspominać nie będę)... Na następnej wizycie postanowiłam przycisnąć Panią doktor i nie wyjdę z gabinetu dopóki wszsytko nie zostanie zrobione porządnie... :D


    Fajnie Ci z tą mamą pod nosem. Pomoc jest i jeszcze nie pod jednym dachem :) Idealne rozwiązanie! :)

    Gratuluję znalezienia wózka! A kupujesz 3 w 1 czy fotelik samochodowy dodatkowo? Ja wózek dostałam używany 2 w 1 (już znam firmę: X-lander, czyli też polski, bardzo chwalony przez poprzednią właścicielkę) i teraz muszę się skupić na kupieniu fotelika.
    Wiecie gdzie można się udać żeby kupić fotelik samochodowy? Mam na myśli Niemcy... Może uda się przyoszczędzić trochę.

    d69c20mmpscsvys2.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 22 listopada 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no my tez mamy suszarke...moze jakos to bedzie. a nie znacie tu odpowiednika sagrotanu? bo ja nic podobnego nie widzialam,

    moja gin jest bardzo w porzadku. dlugo mi tlumaczy wszystko, oglada tez dlugo. tylko te jej asystentki mlode i malo kumate...

    dla was to troche daleko ale to praxis minerva w luzernie.

    ja pracuje w jednej szkole i mam male grupki wiec moge sobie siedziec jak mam gorszy dzien. w drugiej szkole jest troche bardziej intensywnie, bo niby klasy tez male ale maturzysci i musze tam naprawde byc na lekcjach w formie...

    oczywiscie wczoraj mialam taki dzien ze wyszlam o 8-mej a wrocilam o 20-tej i dzis ledwo zyje i oczywiscie plamienia...najbardziej mnie to wkurza, ze chcialam byc aktywna na yoge chodzic, spacerowac, na pilce cwiczyc a nie powinnam....

    no rzeczywiscie. my tez mamy suszarke to moze jakos to bedzie...

    wozek zobacze :) dzieki!!!

    pzdr

    gosia

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 22 listopada 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    super sa te obydwie firmy: x-lander i bebetto. i cenowo tez nie ma co porownywac ze szwajcarskimi...ciekawe czy mi by wyslali tutaj do szwajcarii. jak bedziemy na swieta to poogladamy wozki i bede sie kontaktowac z firmami czy sklepami internetowymi.

    oni tu chyba tak maja, ze nie mowia dokladnie wszystkiego jak w pl...w pl mowi ci lekarz np. jaka jest dokladnie ta przeziernosc karkowa, a tu mi powiedziala lekarka, ze jest bardzo dobrze i tyle....tylko ze chcialam wyniki tego badania pierwszego trymestru do domu i dopiero wszystko mialam napisane.

    ja juz mialam dwa nadprogramowe usg, wiec tego 3d nie bede chyba robic...ale zobaczymy.

    ja chcialabym taki fotelik 3w1 i miec wszystko i spokoj z dokupywaniem.

    co do zakupow w de to my pojedziemy do:

    http://www.baby-walz.ch


    http://www.babyone.de

    ale to dopiero po swietach i nowym roku :)

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • Karola389 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 23 listopada 2016, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez ogladalam x-landera, ale nie podoba sie mojemu mezowi :( fotelik bede dokupowala oddzielnie i wybralismy kiddy evolition pro 2, bardzo dobre testy, oraz zalezalo mi na wygodzie dziecka, a ten rozklada sie do pozycji lezacej, wiec na podroz do Polski bedzie idealny i wygodny, mam nadzieje ;)
    Tez zastanawiam sie nad zakupami w DE, ale mam nadzieje, ze uda mi sie tez cos na wyprzedazach w styczniu upolowac ;)
    Mi tez nie mowil mic o tym jaka jest przeziernosc, nawet chyba nie mierzyl, sprawdzil tylko kosc udowa i nosowa, ale na szczescie z krwi wyszlo wszystko dobrze.

    mhsv6iyec7je8bi0.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 24 listopada 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    jutro black friday jakby co :) wiec przeceny sie zaczynaja. patrzylam na mothercare w uk to moze ta przeczena mi za clo zwroci ;)

    pzdr

    gosia

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • jammarka Koleżanka
    Postów: 70 6

    Wysłany: 28 listopada 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak dziewczyny, upolowałyście coś na Black Friday? U mnie z przecenami kiepsko było, a przynajmniej na to co potrzebowałam ja. Nic nie udało mi się kupić w atrakcyjnej cenie. Ale postanowiłam online z DE zamówić kilka rzeczy. Odkryłam przygraniczną "przechowalnie paczek"... Gosia może Tobie się coś takiego przyda. Można uniknąć płacenia cła dzięki temu.

    d69c20mmpscsvys2.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 28 listopada 2016, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    no wlasnie mialam pracowity weekend a jak popatrzylam na te obnizki to w sumie nie wiedzialam na co sie zdecydowac...i jakos tak.

    gdzie te paczkomaty w de sa? masz jakiegos linka?ciekawe czy wszystkie firmy tam wysylaja? juz slyszalam, ze ktos kupuje i zamawia do tych paczkomatow. pomysle :)

    ale sie ciesze na swieta w pl :)) jedziecie tez?



    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • jammarka Koleżanka
    Postów: 70 6

    Wysłany: 29 listopada 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że zarówno sklepy jak i osoby prywatne mogą spokojnie wysyłać do tych paczkomatów: http://www.grenzpaket.ch/
    Ja dopiero raz zamówiłam (do austriackiego) i jeszcze nie odbierałam więc doświadczenia za bardzo nie mam, ale słyszałam wiele dobrego.

    Niestety my nie wybieramy się na święta do Polski. To byłby mój 34-36 tydzień ciąży i boję się, że długa podróż w samochodzie może narobić mi problemów lub przyśpieszyć poród. Wy byście się odważyły?

    d69c20mmpscsvys2.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 30 listopada 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    ojoj no tak...to juz nie ma co ryzykowac. kiedy dokladnie rodzisz?

    ja lece, lekarka pozwolila,ale ona jakos taka wyluzowana...

    dzis mialam wizyte i okazalo sie ze mam nisko lozysko tzn. to tez sie moze zmienic. ale oczywiscie nic ze mam sie oszczedzac, ze to niebezpiecznie- nie , nie ma problemu.

    w sumie dobra jest chyba ta lekarka...bardzo dokladnie tam wszystko oglada na usg. dzis bylam u niej prawie pol godziny.

    gdzie planujecie pieluchy kupowac i jakie? bo na szwajcarskich pampersach to mozna zbankrutowac.

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • Karola389 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja akurat zaszalalam w H&M Mama i kupolam dla siebie kila rzeczy bo bylo -20% ;) jak nam sie uda to juz w przyszlym tyg. Pojedziemy do Polski i zostaniemy do swiat. Tez jestem ciekawa jak funkcjonuja te paczkomaty, dajcie znac jak przetestujecie.
    Gosia tez mialam na poczatku ciazy lozysko przeodujace i jak bylam miesiac temu to mowil, ze sie podnioslo ide teraz w poniedzialek i musze dopytac jeszcze co i jak... co do pampersow, to chce kilka paczek teraz z Polski przywiesc, ale slyszalam ze najbardziej sie oplaca traz z niemiec mleko i pampersy, bo zwracaja podatek na granicy. Na poczatek chyba kupie orginalne pampersy, a pozniej zobaczymy?
    Macie jakies gotowe listy wyprawkowe ? Wogole nie wiem nad czym sie skupic, jak zaczynam ogladac te kocyki, podusie i miliony drobiazgow to dostaje oczoplasu i nie wiem na co sie zdecydowac, co wybrac itp. Totalny amok ;)
    Gosia, moze poprosisz chociaz o zwolnienie na 50 % na jakis czas?

    mhsv6iyec7je8bi0.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie nie mam juz plamien, zawsze jak ide do mojej ginekolog to z obawa, ze cos jest nie tak, bo w ogole sie w ciazy nie czuje (za dobrze), wiec podstaw do zwolnienia nie ma....

    moze pod koniec mi da? juz dalam w pracy info kiedy ide na macierzynski (poczatek maja) a wracam pod koniec sierpnia. zobaczymy jak to bedzie.

    ja juz zakupilam troche...n fb jest taka grupa mamausie w szwajcarii czy tam cos o sprzedazy rzeczy dla dzieci i sa calkiem spoko oferty. jedna dziewczyny sprzedawala mnostwo ubranek (ale malutkich) i jakies tam jeszcze rzeczy np. monitor oddechu, ktory jest sporym wydatkiem. wiec sie skusilam, bo chciala za to wszystko 130 frankow a sam ten monitor kosztuje ok 100.

    jedziemy dzis do toys ur us kolo luzern. poogladam wozki i kupie ta poduszki ciazowe do spania.

    czytalam info o pieluchach, ze najlepsze oczywiscie pampersy, ale tez dobre sa lidlowe i aldikowe. kiepskie za to migros, denner.

    my meble kupimy w ikeii, posciel pewnie tez, kocyki to kupimy nawet w hm, ca czy gdziekolweik. jak bedziemy w pl to kupie laktator, szumisia etc. :) ja mam w pl same doswiadczone mamy to mam info co potrzebne.

    listy wyprawkowe sa w necie.

    pzdr i milego weekendu!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 11:52

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • Renee2016 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny !
    Witam Was na forum, fajnie sie czyta wasze porady i na pewno sa przydatne:) Jezeli jestescie zainteresowane moge napisac Wam w najblizszych dniach co zakupilam w Polsce i gdzie oraz w Niemczech przy granicy . Niedawno wrocilam z Polski w konkretna wyprawka i bardzo duzo zaoszczedzilam, a duzo studiowalam na temat wyprawki co gdzie i za ile , wiec jesli moglabym komus w ten sposob pomoc , to chetnie podpowiem . Jezeli chodzi o pieluchy to moge doradzic to co podpowiedziala mi polozna w Niemczech ( Polka ) , dla osob mieszkajacych blisko Niemiec tak jak ja moze to byc pomocne . Niestety nie mam orientacji co do pieluch kupowanych w Szwajcarii ale podobno lepsze od Pampersow , ktore sa drogie niestety sa o wiele lepsze w Polsce najtansze pieluchy Tesco , a w Niemczech pieluchy z Dm - te najtansze , oraz z firmy Dada rowniez. Potwierdzilo mi to info juz kilka mam . Podobno nie uczulaja , nie odparzaja i bywaja bardziej chlonne , slychalam od kolezanki ze u niej dziecko w Pampersach mialo czasem moke spioszki a w tych najtanszych wszystko bylo ok . Na pewno warto sprobowac roznych na poczatku i samemu ocenic , ktore sa najlepsze dla dziecka . Moze nie zawsze trzeba przeplacac :)

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ