X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Wielkiej Brytanii
Odpowiedz

Ciąża w Wielkiej Brytanii

Oceń ten wątek:
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    O matko . Ja na odwrot wlasnie , jedyny plus tu , ze mam prace w miare ok i swoj dom czego nie mam w Pl . Ale jednak w Polsce czuje sie fantastycznie .


    Ja mieszkam dokladnie obok Alfreton . ;)
    Co do badan to polozna Ci zrobi , gp nie . Bedziesz musiala czekac na polozna , bynajmniej u mnie tak bylo . Umowilam sie do gp ze w ciazy jestem oni mi umowili polozna i ina badania porobila . Poczym usg mialam


    Mam za soba 5 poronien moja ciaza jest prowadzona przez Gina nie polozna ja musze tylko miec do wizyt Co dwa tyg na sprawdzenie moczu I cisnienia 😂 gp musi mi zlecic badania I wie jakie :) wizyte juz mam umowiona :)

    Ja mieszkam w Shepshed wiec nie tak daleko od Ciebie :)

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa no chyba , ze w ten sposob . Nie wiedzialam... tyle dobrego , ze zainteresowani sa i jakos dzialaja . ;)
    Ja przez poronienie 3 aniolkow i mocarnie chora tarczyce po zapaleniu itp z synem w ciazy mialam tu usg co miesiac ale lekarz nie prowadzil mojej ciazy . Teraz narazie mialam jedno usg a jutro mam spotkanie w szpitalu z lekarzem wlasnie w sprawie prowadzenia mojej ciazy przez chora tarczyce i z lat do tylu sprawy . Ciekawe jak tym razem podejdzie do tego jakis inny czlowiek


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie nie jakos mega daleko mnie mieszkasz . Nie cale 40 minut samochodem od siebie mamy ;)

    Toonney lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Aaaa no chyba , ze w ten sposob . Nie wiedzialam... tyle dobrego , ze zainteresowani sa i jakos dzialaja . ;)
    Ja przez poronienie 3 aniolkow i mocarnie chora tarczyce po zapaleniu itp z synem w ciazy mialam tu usg co miesiac ale lekarz nie prowadzil mojej ciazy . Teraz narazie mialam jedno usg a jutro mam spotkanie w szpitalu z lekarzem wlasnie w sprawie prowadzenia mojej ciazy przez chora tarczyce i z lat do tylu sprawy . Ciekawe jak tym razem podejdzie do tego jakis inny czlowiek


    Lekarka zlecila wszystkie badania które miala mam badanie krwii w poniedziałek. Polozna umowiona na 11.09 :) poki Co wszystko idzie jak splatka :)

    Daj znac jak spotkanie z lekarzem. Ja mam lekarza od nawykowych poronien, bede miala osobno poloznika I antenatal endokrynologa do kolekcji plus hematologa cala ciaze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 15:56

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobrze , ze tak sie Toba chca zajac . :)

    Dam znac , dam .

    Toonney lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Bardzo dobrze , ze tak sie Toba chca zajac . :)

    Dam znac , dam .


    To fakt na opieke tutaj nie moge narzekac :)

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    To fakt na opieke tutaj nie moge narzekac :)
    A to az dziwne bo ogolnie sluzba zdrowia dla Mnie w uk to jest kompletne dno ! :)


    Dobrej nocy dziewczyny :) jutro ostatni dzien pracy i weekendzik upragniony . Mam mega ochote na bigos 😂 wracam ze szpitala i pichce :P
    W ogole piekna na wieczor pekla nam rura od boilera z ciepla woda i zalalo mi pol szafek . Idealnie


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    A to az dziwne bo ogolnie sluzba zdrowia dla Mnie w uk to jest kompletne dno ! :)


    Dobrej nocy dziewczyny :) jutro ostatni dzien pracy i weekendzik upragniony . Mam mega ochote na bigos 😂 wracam ze szpitala i pichce :P
    W ogole piekna na wieczor pekla nam rura od boilera z ciepla woda i zalalo mi pol szafek . Idealnie


    Ja na opieke nie narzekam :) na prawde jest super tutaj wole ta opieke tutaj anizeli polska np :)

    Ja uciekam spac ja ten weekend pracuje :) zjadlam rosol a jutro ide szukac stanika ktory nie bedzie irytowal moich piersi.

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mnie opieka tutaj zdolowala..np. mam niedoczynnosc tarczycy i ostatnio polozna powiedziala, ze skoro jestem w ciazy to NAPEWNO TSH mam duzo wyzsze. i jak bralam dawke leku 75 to przepisala mi 125. bez zadnych badan, nic. Ale akurat lecialam na urlop do PL i sobie zrobilam badania , okazalo sie ze TSH mam idealne na tej 75. jakbym zaczela brac ta 125 to bym pewnie popadla w nadczynnosc.. tak samo moje badanie polowkowe tutaj trwalo nie cale 5min, a w PL 40min i naprawde maluszek jak i ja bylismy przebadani doslownie od kazdej strony :)

    Toonney zazdroszcze, ze taka opieka super Ci sie tu trafila! bardzo dobrze, niech sie zajmuja mamuskami jak nalezy :)
    Wiadomo, ze w PL tez nie jest idealnie,wszedzie moze sie trafic lipna opieka.. czy tu czy tam :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_89 wrote:
    No mnie opieka tutaj zdolowala..np. mam niedoczynnosc tarczycy i ostatnio polozna powiedziala, ze skoro jestem w ciazy to NAPEWNO TSH mam duzo wyzsze. i jak bralam dawke leku 75 to przepisala mi 125. bez zadnych badan, nic. Ale akurat lecialam na urlop do PL i sobie zrobilam badania , okazalo sie ze TSH mam idealne na tej 75. jakbym zaczela brac ta 125 to bym pewnie popadla w nadczynnosc.. tak samo moje badanie polowkowe tutaj trwalo nie cale 5min, a w PL 40min i naprawde maluszek jak i ja bylismy przebadani doslownie od kazdej strony :)

    Toonney zazdroszcze, ze taka opieka super Ci sie tu trafila! bardzo dobrze, niech sie zajmuja mamuskami jak nalezy :)
    Wiadomo, ze w PL tez nie jest idealnie,wszedzie moze sie trafic lipna opieka.. czy tu czy tam :)


    Jesli masz niedoczynnosc to powinnas byc prowadzona przez endokrynologa antenatal ego malo tego powinnas miec badane hormony Co 4-6 tyg.

    Moj endo kazal zwiekszyc dawke Levothyroxin o 25mcg jak tylko okaze sie ze jest ciaza tak tez zrobilam 2 tyg temu :) I w pon mam badania krwii m.in tsh f3 I f4 bo chce zobaczyc jak wyglada I czy nie musze zwiekszyc dawki bardziej (aktualnie biore 125/150 mcg Co drugi dzien).

    Tak na prawde ja wszystkie swoje diagnozy mialam tu postawione w Pl kazdy lekarz mnie olewal a tu od razu trafilam do specjalisty I od razu niedoczynnosc subkliniczna, Hashimoto I inne cuda na kiju.

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ja wlasnie nie narzekam na Polska sluzbe zdrowia tak bardzo jak tu . W Polsce lekarze mnie lecza , fakt chodze w 90% prywatnie ale chociaz cos robia a tu ?
    7 lat zaraz bedzie jak mieszkam ani razu mnie endo nie prowadzil . Tylko w gp ci pseudo lekarze , mialam zapalenie tarczycy juz , weszlam w nadczynnosc zaraz akonczylam w niedoczynnnosc poniwnie . Tarczyce lecze od 10 lat ciagla niedoczynnosc
    Jedyne co w ciazy z synem mialam.czesciej usg tyle . Teraz pierwszy raz mam spotkanie z lekarzem w ciazy w sprawie tarczycy


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    A Ja wlasnie nie narzekam na Polska sluzbe zdrowia tak bardzo jak tu . W Polsce lekarze mnie lecza , fakt chodze w 90% prywatnie ale chociaz cos robia a tu ?
    7 lat zaraz bedzie jak mieszkam ani razu mnie endo nie prowadzil . Tylko w gp ci pseudo lekarze , mialam zapalenie tarczycy juz , weszlam w nadczynnosc zaraz akonczylam w niedoczynnnosc poniwnie . Tarczyce lecze od 10 lat ciagla niedoczynnosc
    Jedyne co w ciazy z synem mialam.czesciej usg tyle . Teraz pierwszy raz mam spotkanie z lekarzem w ciazy w sprawie tarczycy


    Ale nie porownuj prywatnych wizyt z NHS. Tak na dobra sprawie tutaj tez mozna sie leczyc prywatnie I jest zupelnie inna opieka :)

    Mi w Polsce I prywatni I panstwowi endo bagatwlizowali tarczyce bo za mloda na takie problemy bylam (skarzylam sie na nia odkad mialam jakies 15 lat). 10 lat temu przyjechalam do UK, zarejestrowalam sie do GP no I rutynowe badania krwii jak je zrobil to dwa dni pozniej telefon ze mam emergency wizyte u endokrynologa. Trafilam do endo z TSH 64!!! Przeciwciala antytpo mialam 10 000. Zrobili mi pelna Diagnostyke, znalezli mikrogruczolaka przysadki I wiele innych problemow. A w Pl zawsze wszystko bylo dobrze

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to moze do Ciebie tak podchodza przez wysokie az tak tsh i tego gruczolaka ! No mozna sie leczyc mozna ale to juz trzeba miliony zarabiac hahaha
    Mniejsza z tym . Ciesze sie , ze masz dobra opieke tu . Niekiedy zdarza sie , ze gp sa w porzadku niekiedy do dupy:D

    Wczoraj rabnela mi rura od cieplej wody w boilerze i 3 facet od wczoraj byl cos w tym kierunku dzialac . No i w koncu dzisiaj ten 3 naprawil . Wszystko.wymienil ale ... tak przez noc zalalo mimo wylaczenia wody cieplej , ze moje szafki.po prostu zgnily ;o nowe sa zamowione i chxial nie chcial czekamy 2 tygodnie na nowe dwie szafki ... cudownie . Teraz mega sprzatanie i przestawianie zebym gdzies mogla garnki schowac .

    Mam mega parcie na bigos hahahah zaraz jak.tylko wysprzatam biore sie za gotowanie . Od 3 dni mi sie go.chce tak ze hej a wszystkie.skladniki w pl sklepie zamowilam wiec bede nawet do.nocy siedziec z nim hahaha


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    No to moze do Ciebie tak podchodza przez wysokie az tak tsh i tego gruczolaka ! No mozna sie leczyc mozna ale to juz trzeba miliony zarabiac hahaha
    Mniejsza z tym . Ciesze sie , ze masz dobra opieke tu . Niekiedy zdarza sie , ze gp sa w porzadku niekiedy do dupy:D

    Wczoraj rabnela mi rura od cieplej wody w boilerze i 3 facet od wczoraj byl cos w tym kierunku dzialac . No i w koncu dzisiaj ten 3 naprawil . Wszystko.wymienil ale ... tak przez noc zalalo mimo wylaczenia wody cieplej , ze moje szafki.po prostu zgnily ;o nowe sa zamowione i chxial nie chcial czekamy 2 tygodnie na nowe dwie szafki ... cudownie . Teraz mega sprzatanie i przestawianie zebym gdzies mogla garnki schowac .

    Mam mega parcie na bigos hahahah zaraz jak.tylko wysprzatam biore sie za gotowanie . Od 3 dni mi sie go.chce tak ze hej a wszystkie.skladniki w pl sklepie zamowilam wiec bede nawet do.nocy siedziec z nim hahaha


    Teraz tsh mam super I mikrogruczolak pod kontrola takze wiesz nie jest zle ale zajelo nam kilka lat unormowanie tego Co zaniedbali w Pl.

    Wspolczuje problemow z rura. Nam wymieniali drzwi frontowe I tak mnie firma wkurzyla ze az dzis skarge zlozylam a nadal nie naprawili bledow :/ masakra :/

    Haha ha mam ochote na zupy tylko wiec dzis robie ogorkowa 😂

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz bigosik pichce ktoras godzinke ale wszystko juz razem wiec niedlugo zjem hahaha . W koncu ! Powiem Ci , ze Ja tez bym mogla w tej ciazy wiekszosc czasu spedzic na zupach . Ostatnio wlasnie mialam mega ochote na ogrokowa wiec 2 dni Ja jedlismy :D polecam przesmazyc na lyzce masla prawdziwego i kilku zabkach czosnku ogorki starte
    O mniam . Zupa staje sie nagle w smaku jak u Babci serio :D

    Toonney lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Ja juz bigosik pichce ktoras godzinke ale wszystko juz razem wiec niedlugo zjem hahaha . W koncu ! Powiem Ci , ze Ja tez bym mogla w tej ciazy wiekszosc czasu spedzic na zupach . Ostatnio wlasnie mialam mega ochote na ogrokowa wiec 2 dni Ja jedlismy :D polecam przesmazyc na lyzce masla prawdziwego i kilku zabkach czosnku ogorki starte
    O mniam . Zupa staje sie nagle w smaku jak u Babci serio :D


    Ja poszlam na latwizne wrzucilam wszystko w thermomixa I samo sie zrobilo 😂

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Ja poszlam na latwizne wrzucilam wszystko w thermomixa I samo sie zrobilo 😂
    Tez jakas opcja 😂


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OOO ja zupy to bym nosem wciagala, a czym kwasniejsze tym lepiej :D

    Co do wizyty w sprawie TSH udalam sie najpierw do GP , bo podczas staran o dziecko wiedzialam, ze mam za wyskie. Mialam pond 5. Zrobila mi badania krwii i powiedziala tylko ze wynik ok i mam koniecznie odstawic Euthyrox. wiec posluchalam sie i odstawilam. Jak bylam na urlopie w PL okazalo sie ze mam TSH 8! i znowu zaczelam brac euthyrox. W Pl bylam pod opieka endokrynologa, tutaj zabagatelizowali moje TSH od poczatku, bo wg nich 5 podczas staran i w ciazy jest ok. Dlatego sama kontroluje teraz wszystko.. na szczescie teraz mam 1,2 i ladnie mi sie utrzymuje i jestem zadowolona :)

    Bozzzze ile ja bym dala za bigos mojej mamy! chyba dziewictwo bym oddala, gdybym miala :D

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 31 sierpnia 2019, 04:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga 😂😂😂😂 dobreeeee ...


    P.S na kiedy masz termin ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2019, 04:10


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 31 sierpnia 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin na dzień moich urodzin 20.12 😊 super by bylo jakby tak zostało, ale wiadomo może się coś przesunąć 😊 dziewczyny w Tesco są fajne bodziaki po 2f😊 i naprawdę super jakości 😊

    https://naforum.zapodaj.net/d0b1862998ba.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2019, 20:27

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
‹‹ 474 475 476 477 478 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ