X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki metodą IVF i IUI
Odpowiedz

Ciężarówki metodą IVF i IUI

Oceń ten wątek:
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 27 listopada 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem w klinice niepłodności tylko w klinice płodności kobiety :) poza tym jak ja widziałam takie babeczki to dawało mi nadzieje ze mi także sie uda.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze jest zaufanie do lekarza. Miałam w invicta do czynienia z wieloma lekarzami ale dopiero w innej klinice, właśnie u mojej dr poczułam ze jestem w dobrych rękach :)

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się tu przywitam :) bo tyle znajomych nicków :).

    ana167, Asia_88 lubią tę wiadomość

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka, Asia, cześć kochanie :* Bardzo się cieszę widząc was po fioletowej stronie mocy :D Trzymajcie się dzielnie w tych początkach bo wiem, że nie jest łatwo... Po połówkowych trochę odsapniecie. Od siebie polecam detektor tętna, mi bardzo pomógł co by nie zwariować od wizyty do wizyty :)

    Dziękuję Anatolka, tak zrobię ;) Na wypisie na pewno będzie jednak nie chciałabym żeby gdzieś w książeczce zdrowia to zaznaczyli.

    Ja od razu się przeniosłam, byłam na 2 wizytach w klinice ale szybkie, pobieżne usg mnie nie satysfakcjonowało. Mój lekarz z kliniki powiedział wprost, że on lubi zarodki, płodów już nie więc wiecie :)

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w karcie ciazy nic nie mam. Chociaż w szpitalu gdzie będę rodzic wiedza że ciaza po ivf byłam już tam dwa razy na krótkich wczasach..mysle że słysząc o ivf wieksześć lekarzy jest bardziej czujna ale wszyscy są bardzo dyskretni. Ja w papierach nie chce mieć tego nigdzie napisane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 22:06

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możecie wierzyć albo nie ale ja na swoim watku miesieczym nie napisalam ani slowa.Tak mi bylo tam dziwnie.

    MalaHD, ja na wypisie nie mam. Mialam na skierowaniu na cc i panietam jak dzis jak Pani dr, ktora mnie przyjmowala spytala "Miala pani problemy z zajsciem w ciaze?". Nie, kurde, tak se machnelam ivf. 3 razy mi sie zachcialo...

    lipa, Ania:gdzie ta ciaza! lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio? Lekarze powinni mieć jakieś pojęcie o tych sprawach :)

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 listopada 2017, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    Anatolka dobre..
    Ja bedac na ip z odwodnieniem,tez uslyszalam tekst od pielegniarki, ktora nie mogla sie wbic w zyle,zeby mi podlaczyc elektrolity .. Pani ma zapadniete zyly,nie pila pani..to jej odp,ze pilam, ale wszytko zwracam dlatego przyjechalam na ip.

    tez tak mialam. do połowy ciazy rzygalam dalej niz widzialam :/ byl taki wieczór, ze dzwonilam do swojego lekarza, ze jade na oddzial, bo umre z odwodnienia. Juz byl drugi trymestr i jako ostatnią deske ratunku pozwolił mi brac aviomarin w momencie dramatu. pomagal skutecznue ale wiadomo, ze staralam sie ograniczac liczbe branych tab. brałam przed obiadem, zeby móc cokolwiek zjeść...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 28 listopada 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie na szczęście oglądanie misy WC od środka ominęło :-P

    Evaa lubi tę wiadomość

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 28 listopada 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście nie wymiotowałam jeszcze ani razu, ale wszystko jeszcze przede mną, szczególnie ze zbliżają sie święta. Dziewczyny mam pytanie: czy w ciazy miałyście problemy z pobieraniem krwi? Ja ostatnio robiłam badania. Mam cienkie i ledwo widoczne żyły, zazwyczaj szło dosyć sprawie bo zawsze rano tez piłam dużo wody. A teraz ostatnio trzy razy mnie dziobaly tą igłą, ledwo pobrały dwie i pół probówki, krew była tak gęsta. Gin mowi ze to od ciśnienia bo w ciazy jest niskie, moze to tez stres bo to było po pierwszej wizycie. A jak byłam na badaniu w szpitalu przed kwalifikacja do laparo to krew cofała mi sie do strzykawki, pewnie tez z nerwów. Muszę nauczyć sie pic wodę bo niestety jestem z tych niepijących. Moze to cos pomoże. Pielęgniarki sugerowały zeby sprawdzić krzepliwość ale wynik z marca jest ok. Jak to było u was?

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 28 listopada 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie każdy powrót rano z badań krwi to przez 2,5 miesiąca z częstotliwością co 2 tygodnie był jak wyścig z czasem - byle zdążyć dobiec do własnego wc, nieraz nawet zdjąć kurtki i czapki nie zdążyłam - nigdy wcześniej nie sądziłam, że można wymiotować z głodu :P

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 28 listopada 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka jak od zawsze, przed ciążą też, mam problemy z pobraniem krwi, żyły cienkie i schowane jak i gęsta krew. Picie wody pomaga, aczkolwiek musiałabym wypić sporo, tzn z pół litra przed pobraniem, a teraz w ciąży na czczo to trudne. Mi w szpitalu przed laparo żeby pobrać 8 próbek krwi położna się poddała i stwierdziła, że musi mi założyć wenflon i przez niego dopiero upuścić krew, inaczej nie da rady. Dlatego jak robiłam masę badań przed ivf to nie wszystkie na raz, tylko chodziłam chyba ze 4 razy co dwa dni.

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 28 listopada 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny to współczuję tych haftów :-\

    Ja nigdy nie miałam problemów z pobieraniem krwi ani przed ani w czasie ciąży..jak to mi mówiono często, na moich żyłach powinno się uczyć :-P

    Madlenka, wody musisz się nauczyć pić duzo, teraz to w ogóle ważne, że względu, na potencjalne bakterie w moczu, i żeby dziecko miało dostatecznan ilosc wód płodowych..tak mi kiedyś lekarz powiedziała, i od tego czasu żlopie do conajmniej 1,5l dziennie ;-)

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 28 listopada 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena masz racje z ta woda. Muszę dzisiaj kupic zgrzewkę bo jestem nauczona pic z gwinta, lepiej mi smakuje i jakos wiecej pije wtedy niż np z dzbanka z filtrem i ze szklanki.
    Moje żyły to jakieś koszmarne sa bo nawet wenflon miałam trzy razy zakładany przed punkcja :)

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 28 listopada 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę clexane więc w drugą stronę, krew nie przestawala leciec czasem pół dnia. Nawet z miejsc po zastrzykach czasem ciekło tak, że sporo rzeczy zakrwawilam. I permamentnie krew z nosa przy acardzie.

    Nie wymiotowalam ani razu a glukoze lyknelam w chwilke i tak mnie zmulilo, że ledwo dałam radę nie zasnąć tam na krzesełku ;)

    I pić też mi się chce mocno, zawsze mam butlę przy sobie. Początek ciąży najgorszy pilam jak smok wawelski, że aż mi niedobrze było z przelewania w brzuchu a suszylo nadal.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 28 listopada 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie tez tak mam ze chce mi sie pic a napić sie niczym nie moge.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tyle piłam wody dawniej i podczas stymulacji a od początku ciąży mi nie wchodzi :( muli mnie strasznie po mineralnej :/ ewentualnie mogę się troszkę napić ciepłej przegotowanej, pozostaje mi woda z dużą ilością cytryny, też ciepła. No i domowe soczki i kompoty od mamy ;).

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja z kolei muszę ograniczać picie... herbaty!! :| O ile z kawą problemu nie było, przestawiłam się właściwie z dnia na dzień z ogromnego kubła na małą filiżankę dziennie.. tak z herbatą mam problem. Normalnie piłabym co godzinę, a teraz jakaś totalna lipa, nie wyobrażam sobie całej zimy na sokach i zimnej wodzie.. Na razie odkryłam rooibos (polecam z żurawiną) i po wszelkich paskudztwach - rumiankach, melisach i pokrzywach - stwierdzam, że jest przepyszny :D

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia owocówki też nie zawierają teiny może coś Ci przypasuje :) I kako namiętnie piję też

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie pije za dużo herbaty czarnej :( muszę to tez ograniczyć jakos. Ale nie potrafię. Kawa mi nie wchodzi. Nawet ochoty na nią nie mam.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
‹‹ 782 783 784 785 786 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ