X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki metodą IVF i IUI
Odpowiedz

Ciężarówki metodą IVF i IUI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Przyszłam z wątku kliniki MedArt, myślę, że nieśmiało mogę zacząć się już tu udzielać.

    Czytam właśnie co piszecie o tym progesteronie i zastanawiam się jak u mnie będzie wyglądało odstawienie. Jestem prawie w 9 tygodniu i teraz biorę 2x prolutex, 2x2 luteina, 2x2 duphaston więc dość sporo.
    W sobotę mam wizytę i dr ostatnio mówił, że prawdopodobnie odstawię jeden zastrzyk prolutexu.
    Czy zawsze po I trymestrze odstawia się leki z progesteronem?

  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 29 listopada 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja biorę 200 mg progesteronu ( luteinę podjęzykową rano i dowcipną wieczorem). Ostatnio na wizycie pytałam mojej gin o to to powiedziała mi, że narazie mam brać do 20tc, a później jak spytam to że pewnie każe brać już do końca ciąży. Nie mam do tego póki co wskazań typu problemy z szyjką czy coś. Chyba tak przezornie mam brać skoro było ivf i biorę od początku - tak myślę, bo moja gin z poza kliniki niepłodności.

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 29 listopada 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..::Butterfly::.. wrote:
    Asia do kiedy brałaś prolutex ?
    Jak się w ogóle czujesz ? Bo mi wszelkie objawy minęły , i ost schizowalam na różowej stronie :P
    Widzę że idziemy łeb w łeb hehe ... o której masz prenatalne ? Ja o 15:45 , ale jak już pomyśle to mnie e żołądku ściska :P ale z drugiej strony wierze że będzie dobrze :)
    Zaczęłam brać Prolutex od 17.10 - to był 11dpt. Bety robiłam 16, 18 i 20.10, progesteron tylko 16.10 Wziełam 3 opakowania i koniec. Czuję się ok, dokucza mi tylko senność, zmęczenie i od czasu do czasu ból głowy. Krwawienie nie wróciło, na szczęście na USG nie ma żadnych krwiaków. Jak nie ma krwi w majtach to wszystko zniosę :)
    Prenatalnene mam o 11:20, ale krew na Pappa oddaje wcześniej (4 dni robocze), żeby mieć wyniki już na wizytę.

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 29 listopada 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam progesteron do 15tc (3x2 100mg luteiny + 3x1 duphaston), jak odstawiłam po tygodniu to miałam schizy i poleciałam zbadać proga, dla świętego spokoju :-P

    Cześć Moly :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2017, 13:09

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 29 listopada 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Moly :* miło Cie tu widzieć :)

    Ja brałam prolutex do 13tc, luteine do 35tc. Mogłam ja odstawić dużo wcześniej ale nie chciałam a dr mówił, że nie szkodzi więc jak się upre to mogę brać.

    Jak zaczniecie czuć ruchy dzidziusia to już będzie łatwiej. Ogólnie po badaniu połówkowym się powinno trochę uspokoić, musicie wytrwać :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 29 listopada 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eeeee no ja myślałam, że po prenatalnych mi trochę świr zelżeje, ale jak mówisz, że po połówkowych dopiero to może powinnam się lepiej przygotować (większy zapas lodów?) ;)

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 29 listopada 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak Asia, ..potwierdzam,.po drugich prenatalnych dopiero było "w miarę"

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mała :)

    No jestem ciekawa jak dr to będzie widział u mnie. Jak mi zmniejszy prolutex na jeden zastrzyk dziennie to płakać nie będę, bo to dziadostwo to czyściciel portfela ;)

    Kolejne pytanie mam ;) Praktycznie od momentu pozytywnej nie mogę poradzić sobie z cerą. Pierwszy raz w życiu mam taką pizzę na twarzy i zastanawiam się czy któraś z Was też tak miała czy tylko ja dostałam to w pakiecie z fasolką.

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 29 listopada 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moly, mi akurat pod tym kątem nic nie dolega, ale wypryski to częsty temat przy ciąży, więc po prostu niestety tak na Ciebie trafiło.. oprócz tego, bierzemy to i tamto jak to przy ivf, więc to też może nie być obojętne.

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 29 listopada 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moly ja mialam straszny trądzik i meszek na twarzy. Usunęłam to woskiem i wyszło mi zapalenie mieszkow włosowych więc przez miesiąc prawie wyglądałam okrutnie. To chyba testosteron. Obstawiam u Ciebie dziewczynę :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się to jakoś domowymi sposobami okiełznać, bo nie chcę chemii na twarz nakładać ale dupa blada. Koleżanka, która nie wie o ciąży spytała się ostatnio czy mam jakąś alergię tak mnie obsypało więc na pewno nie przesadzam ;)
    Mala jak będzie dziewczynka to mogę z tą pizzą na twarzy chodzić 9 miesięcy, wytrzymam nawet to, że mój partner mówi na mnie Pepperoni :D

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 29 listopada 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno na dziewczynkę się brzydnie i mi też ostatnio znajoma powiedziała, ze tak ładnie wyglądam, że chyba chłopiec będzie. A u mnie też szykuje się królowa :)
    Tylko w tej początkowej fazie PODOBNO chłopiec zabiera testosteron a dziewczynka nie więc wychodzi on m.in. w postaci pryszczy. Czy to bzdura czy nie tego nie wiem tak se gadam co usłyszałam :P

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyglądam lepiej niż przed ciążą i nawet o dziwo nieco wysmuklalam, tylko brzuszek odstaje. Zero pryszczy, włosy zdrowsze, a na 2 USG w tym prenatalne wyszła dziewczynka. Moja mama się upiera że na bank chłopak tylko lekarze ślepi

    milka90 lubi tę wiadomość

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 29 listopada 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Czy są wśród Was kobietki, które mają nieprawidłowy kariotyp i robiły badania inwazyjne?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 29 listopada 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanko, przyjmujecie w ciąży witaminę D? Jeśli tak to w jakiej dawce?

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 29 listopada 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabełka wrote:
    Dziewczyny mam pytanko, przyjmujecie w ciąży witaminę D? Jeśli tak to w jakiej dawce?
    Ja biorę femibion Natal 2 i tam jest witamina D - 10ug(400I.U)- zapotrzebowanie zaspokojone w 200%

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabełka wrote:
    Dziewczyny mam pytanko, przyjmujecie w ciąży witaminę D? Jeśli tak to w jakiej dawce?


    Ja mam zapisany przez endokrynologa Vigantol i biorę 4 krople dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2017, 23:28

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Kabełka zauważyłam w Twoim opisie, że masz Hashimoto jak ja, czy Twój endokrynolog nie zapisał Ci witaminy D po zdiagnozowaniu choroby?

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 30 listopada 2017, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabełka wrote:
    Dziewczyny mam pytanko, przyjmujecie w ciąży witaminę D? Jeśli tak to w jakiej dawce?
    Ja bralam od początku ciąży 2000j, później w femibion1 tam jest chyba mniej i teraz biorę w witaminach ciążowych, tez 2000j,

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 30 listopada 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabełka wrote:
    Dziewczyny mam pytanko, przyjmujecie w ciąży witaminę D? Jeśli tak to w jakiej dawce?
    2000 biorę już drugi rok. Wcześniej DVitum, teraz Gold Omega 3 (jest D3, K2, E i kwasy omega 3 w jednej kapsułce)

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
‹‹ 784 785 786 787 788 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ