X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki metodą IVF i IUI
Odpowiedz

Ciężarówki metodą IVF i IUI

Oceń ten wątek:
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 30 listopada 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo !! Rozwiałyście moje wątpliwości :). Ja 2 miesiące przed ciążą miałam niedobór i sumarycznie zaczęłam brać 2800j.m ( 2000j + 800 w zestawie witamin). Po transferze kazano mi tą dawkę utrzymać. Teraz biorę femibion 2 i tam jest 400j.m i zwątpiłam, czy w ciąży mogę brać jeszcze coś dodatkowo. Ale po Waszych dawkach widzę, że spokojnie chyba mogę jeszcze oddzielnie brać 1000j.

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 30 listopada 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moly wrote:
    Kabełka zauważyłam w Twoim opisie, że masz Hashimoto jak ja, czy Twój endokrynolog nie zapisał Ci witaminy D po zdiagnozowaniu choroby?
    Moly no niestety nie :|. Dopiero na pierwszej wizycie w klinice niepłodności dr pierwsze co to kazała brać witaminę D3, tylko najpierw oznaczyć poziom we krwi, żeby ustalić dawkę. I oczywiście wyszedł mi niedobór..

    Moly lubi tę wiadomość

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 30 listopada 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale sie rozhulałyscie!!! I jak nas duzo sie nagle zrobilo :)
    Ja leze ze szwem, jutro wychodze do domu. Zalecenia do domu to lezec i lezec i nauczyc sie pracowac palcem do 36tc. Po 36tc moge sobie pochodzic...

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 30 listopada 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu trzymaj się! Będzie dobrze. Co najwyżej zwariujesz z nudów :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2017, 10:47

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 30 listopada 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Agu trzymaj się! Będzie dobrze. Co najwyżej zwariujesz z nudów :P
    Hahaha dobre! Ale moze uda sie wyleczyc moje adhd ;)

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 30 listopada 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Dziewczyny ale sie rozhulałyscie!!! I jak nas duzo sie nagle zrobilo :)
    Anatolka nas przywołała z wątku IVF ;)

    Agi83 lubi tę wiadomość

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 30 listopada 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jako początkująca ciężarówka mam pytanie - macie jakieś książki godne polecenia do przeczytania w ciazy? Chodzi mi o jakieś poradniki rzecz jasna a nie romanse :)

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 30 listopada 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha! Madlenka 50twarzy greya ;)
    Ja obecnie czytam w paryzu dzieci nie grymasza pameli druckerman, troche ciezko mi to idzie ale podoba mi sie taki sposob wychowania (co prawda jestem na samym poczatku). Bardzo bym chciala tez przeczytac o wychowaniu montessori.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2017, 15:35

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 30 listopada 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    50 twardy to ja przeczytałam jak sie tylko ukazały. Słyszałam o tym poradniku co czytasz, podobno jest fajny. Trzeba bedzie sie za czymś rozejrzeć. Do montesori nie jestem przekonana ale to z tego względu ze pracuje w przedszkolu. Ale to każdy musi sobie na ten temat wyrobić opinie. Ja wiem, ze jak rodzice przenosili dzieci z przedszkola montesori do nas to 4latki nie potrafiły trzymać kredki.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 30 listopada 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest seria zawitkowskiego "mamo tato co ty na to?" ja mam cala. fajna. nie znosze amerykanskich tlumaczen poradników, bo bardzo często nijak nie przystaja do naszej rzeczywistosci.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 30 listopada 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co najgorsze pozniej nie ma szkoły takiej. I te dzieci stykają sie z bardzo surowa rzeczywistością. A przedszkoli jest sporo, hasło reklamowe i tyle. Nie zawsze to idzie w parze z przeszkoleniem personelu.
    Anatolka Dzieki sprawdze. Ale chyba odważę sie cos kupic po wizycie dopiero. A mam 19 grudnia.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 30 listopada 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla brzuszkow warta poczytania jest hafija.pl fajna jest mataja.pl mlecznewsparcie.pl blogojciec.pl jest mama pediatra na fb, mama lekarz rodzinny :-)

    MalaHD, ewe_a85, ana167 lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo to forum żyje :D
    Anatalka widzę, że wszystkie lektury już przerobiłaś :)
    Fajnie, że coś się tu dzieje :) jest o czym poczytać hyhy
    W zeszłym roku w grudniu miałam transfer aż wspomnienia wracają hihi

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak u Was Ewelina? Ja nie moge uwierzyc, ze mój maluch zaraz bedzie mial 1.5 roku... rozkminiam czy ubrac choinke jak zwykle taka duza czy kupic jakas mala, ktora bede mogła postawic wyzej na komodzie ...

    najbardziej lubie mataje :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2017, 13:16

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha no tak choinka może stać się niezłym celem badawczym :) leci ten czas jak szalony.
    U nas jak na razie wszystko dobrze i oby tak zostało, synuś przewrócił mój świat do góry nogami czasami czuję się jak na jakimś rollercoasterze :D
    Aleeee początki nie były łatwe :) ciężki połóg no i na własnej skórze poczułam, że karmienie piersią i utrzymanie laktacji nie należy do rzeczy łatwych a wcześniej wydawało mi się to takie proste wszystko :)
    Mój synuś dziś kończy 14 tydz nie akceptuje łóżeczka i smoczka hihi

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    ja sie wlasnie troche boję karmienia piersią..

    Edit: Ewe kupowalas od razu lakator? mam z tym zagwozdkę.
    Dwa dni po porodzie kazałam mężowi kupić jakiś zwykły laktator i przywieść mi do szpitala tylko po to aby sprawdzić czy coś mi z tych cycków leci i czy mały aby na pewno je :p położna przywożąc mi małego zobaczyła laktator i mnie opierdzieliła hihi więc mąż zabrał do domu. Jak wróciłam to kupiłam sobie jeszcze elektryczny i dla mnie to były pieniądze wywalone w błoto :/ moje cycki nie akceptują laktatora hyh odciągałam z ledwością 40ml przez cały dzień.
    Karmienia piersią się nie bój to najpiękniejsze co może być :D a mój syn to cycoholik, ale nie ukrywam że było mi ciężko i to bardzo nie raz chciałam to rzucić w cholere i nie jeden raz wyłam walcząc o pokarm trwało to jakieś półtora miesiąca. Dziś mogę powiedzieć, że było warto i nie żałuję, że się nie poddałam :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2017, 17:28

    ana167 lubi tę wiadomość

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja karmie nadal :-) a mialam CC i rozkrecilam laktacje. To jest w glowie. Chcieć to moc. Laktator kupilam najzwyklejszy reczny i tyle. Bardzo rzadko używałam. Na początku,zeby rozkrecic a pozniej raptem kilka razy jak chcialam gdzies wyjsc, ale prawda jest taka, ze wychodzilam do 2h, zeby wrocic na karmienie, zeby nie musiec odciagac, bo nie lubie. Karmienie to hafija - morze porad, trochę mlekoholiczka, ale rady i wiedza bezcenna.

    ewe_a85, ana167 lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam laktator i mam w torbie do porodu. Mam nadzieję, że przyda się dopiero jak będę musiała gdzieś wyjść a nie do pobudzania laktacji :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! mam pytanie, robiłam dziś betę, 9dpt blastki i wynik to 125. Oczywiście oszalałam ze szczęścia ale potem zobaczyłam że progestron który badałam w 3 dpt wynosił 129nmol/l a teraz w 9 dpt spadł do 125 nmol/l. Ze wspomagaczy biorę Acard, Duphaston, Lutinus i Prolutex także całą armię. Czy progesteron nie powinien rosnąć razem z betą? trochę mnie to zmartwiło. No i wiem że najważniejszy przyrost bety - powtarzam w poniedzialek.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    progesteron jest uwalniany skokowo. moglas trafić na niski moment. poza tym duphaston to nie progesteron (tylko dydro- czy jakos tak o ile pamiętam), wiec badanie prg go nie pokazuje.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
‹‹ 785 786 787 788 789 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ