X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Magnolia tez prawda...
    Dla mnie maluszek bo ja to taki w 12tc mialam haha...

    No ja Wam mówiłam, że długo płaska byłam ;) Dlatego teraz to dla mnie brzuszysko normalnie się zrobiło ;) ;)

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 15 listopada 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagNolia55 wrote:
    No ja Wam mówiłam, że długo płaska byłam ;) Dlatego teraz to dla mnie brzuszysko normalnie się zrobiło ;) ;)
    A wszędzie piszą i mówią że kolejne ciąże są szybciej widoczne.
    Czyli wniosek po raz kolejny jest taki, że każda ciąża jest inna, indywidualna:)

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 15 listopada 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia1992 wrote:
    To zależy od lekarza mój lekarz który prowadził cała procedurę a teraz ciąże mam wrażenie ze tak samo się cieszy jak my z mężem jak jesteśmy na usg, zawsze pokazuje wszystko dokładnie i bardzo długo. A tez mogę dzwonić o każdej porze jakby coś się działo, lepiej nie mogłam trafić :)
    Moją ciążę rowniez prowadzi lekarz od ivf i również mam wrazenie, że cieszy sie razem z nami z ciąży.

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 15 listopada 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    A wszędzie piszą i mówią że kolejne ciąże są szybciej widoczne.
    Czyli wniosek po raz kolejny jest taki, że każda ciąża jest inna, indywidualna:)

    Na to wychodzi :)

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 15 listopada 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagNolia55 wrote:
    83xxx-niesamowita ta Twoja historia z córeczką ;) Najważniejsze, że wszystko dobrze <3

    Prawda taka, jak Olcia pisała...ze 100% pewności będzie jak sie dziecko urodzi ;)

    Pisałam do mojego lekarza odnośnie tego magnezu i mam brac 3x2 i nospa i magnez. Musze wybrac sie do apteki i zaczac suplemebtiwac, bo jednak jak siedze w niewygodnej pozycji to brzuch boli i sie spina.

    Wogole to ostatnio mnie "wybrzuszylo" ;)
    Prosze, oto dowód ;)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e1b05d9fcf82.jpg

    MagNolia55 ładny zgrabny brzuszek :) Taki brzuszek to ja miałam w I trymestrze heheh.. Boję się co to będzie w III trym.

    Wczoraj sąsiadka mnie zaczepiła i pyta ;kiedy nam się rodzinka powiększy? a ja, że w przyszłym roku. Ona: dopiero??!'
    Dała mi do zrozumienia, że wyglądam grubo :D

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 15 listopada 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx ale historia z córeczką :) mam nadzieję, że mąż zaakceptował nie Igora :). Mój szwagier po porodzie zadzwonił do rodziców i mowi " syn mi się urodził, Natalia ma na imię".

    No to teraz się zastanawiam, co będzie u mnie - polowkowe mam za tydzień. A już sie przyzwyczaiłam do chłopczyka :).

    83xxx, inka2707 lubią tę wiadomość

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jeśli któraś z Was zastanawia się nad bankowaniem krwi to w DDTVN o 10.30 ma byc poruszany ten temat.

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx nie musi byc dramatu ;) u mnie na poczatku brzuszek bardzi rosl, pozniej nieco przystopowal, ale byl juz na tyle spory, ze tez wlasnie pytali na kiedy termin, a jak odpowiadalam to zdziwienie, ze jeszcze troche czasu jest, a brzuszek juz spory... a do porodu szlam z naprawde zgrabnym brzuszkiem i jednym z mniejszych na oddziale... wszystkie dziewczyny, ktore byly ze mna przyjete mialy wieksze... wiec ostatecznie zle nie bylo... ale tez sie martwilam co bedzie dalej jak juz w 12tc bylo widac ze to ewidentnie brzuszek ciazowy

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, super, że mamy fajnych lekarzy :) Mój też jest z kliniki. Poprowadził nam udaną procedurę <3

    Magnolia, jaki piękny brzuszek <3 <3

    83xxx, super, że wszystko u Was ok :) Z tą córeczką.. :) Oj tam :D Będzie oczko w głowie tatusia :)

    83xxx lubi tę wiadomość

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz nie byl z kliniki, ake in mnie tam skoerowal, dzieki niemu nie mam teraz raka szyjki macicy, bo wczesnie wazystko wykryl, bardzo sie cieszyl jak sie udalo, a wspieral po poronieniu...
    Ciaze prowadzil naprawde z pasja... usg zawsze trwalo dlugo, musze przyznajc, ze nie widzialam roznicy w dlugisci czy starannosci wykonywania pomiedzy zwyklymi, a prenatalnymi (on ma certyfikat i wszystko robilam u niego) a nawet bylam w centrum badan prenatalnych na polowkowych bo mimo ze on tez mi robil to skuerowal dodatkowo tam i tamtejsze usg trwalo tak samo dlugo jak moje na zwyklej wizycie... takze zawsze nawet zwykla wizyta to bylo conajmniej pol godziny w gabinecie... zawsze usg normalne plus 3 i 4d, zawsze zdjecia w 3d...
    Nie moge narzekac... uwielbiam swojego gina i bardzo jestem zadowolona i wizyt piza ciazowych i z tego jak prowadzil ciaze

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od początku było mówione że będzie dziewczynka, ale znajomi naopowiadali mi tyle historii, że miała być dziewczynka, a urodził się chłopiec, że moje pierwsze pytanie po porodzie brzmiało "czy to na pewno dziewczynka?"

    MagNolia55 lubi tę wiadomość

  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx wrote:
    MagNolia55 ładny zgrabny brzuszek :) Taki brzuszek to ja miałam w I trymestrze heheh.. Boję się co to będzie w III trym.

    Wczoraj sąsiadka mnie zaczepiła i pyta ;kiedy nam się rodzinka powiększy? a ja, że w przyszłym roku. Ona: dopiero??!'
    Dała mi do zrozumienia, że wyglądam grubo :D

    Ludzie, ludziska ;)

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pamiętam że właśnie w pierwszej ciąży też brzuszek zaczął się powiększać po 20 tygodniu i zaczął szybko rosnąć. W 26 już była ładna piłeczka :) Ale suma sumarum i tak miałam dość mały ;)

    Moja ciaze póki co prowadzi cały czas lekarz z kliniki, ktòry przeprowadzał ivf.
    W zasadzie to jestem zadowolona. W gabinecie jesteśmy z meżem zawsze tyle czasu ile jest potrzeba, ponadto gdy zapytam to wszystko tłumaczy, czyli ogólnie ok.

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz powiedział, że po jego żonie ciążę było widać dopiero w ósmym miesiącu :)
    Dziewczyny powiedzcie, chodzicie na jakiś fitness ciążowy? Jak często?
    Ja przed ciążą codziennie byłam w fitness clubie, a teraz jak pójdę to daje radę, ale potem całe popołudnie w łóżku.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jvm wrote:
    Mój lekarz powiedział, że po jego żonie ciążę było widać dopiero w ósmym miesiącu :)
    Dziewczyny powiedzcie, chodzicie na jakiś fitness ciążowy? Jak często?
    Ja przed ciążą codziennie byłam w fitness clubie, a teraz jak pójdę to daje radę, ale potem całe popołudnie w łóżku.

    Ja chodzę 2 razy w tygodniu na pilates dla kobiet w ciąży. Przed in vitro chodziłam na siłownię kilka razy w tygodniu, potem była przerwa na czas starań, nie ćwiczyłam też w pierwszym trymestrze. Zaczęłam chodzić chyba od 16 tygodnia. Po pierwszym razie miałam mega zakwasy, teraz jest o wiele lepiej :-) Jednak brak ruchu zrobił swoje.
    Warto poszukać sprawdzonego miejsca, które ma zajęcia dedykowane dziewczynom w ciąży. Ja po tych zajęciach mam o wiele więcej energii i mam zamiar chodzić jak najdłużej się da.

  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jvm wrote:
    Dziewczyny powiedzcie, chodzicie na jakiś fitness ciążowy? Jak często?
    Ja przed ciążą codziennie byłam w fitness clubie, a teraz jak pójdę to daje radę, ale potem całe popołudnie w łóżku.

    Ja niestety nie moge.

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • Magkb Autorytet
    Postów: 394 219

    Wysłany: 15 listopada 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę, teraz mam przerwę z powodu napnNia sie brzucha, ale chciałabym wrócić i ćwiczyć do końca.

    Jvm który to tydzień u Ciebie? Może to taki etap ciązy, ze jesteś senna (a nie efekt ćwiczeń)

    o1489vvjvnnzrzny.png
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 15 listopada 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś miałam te III usg prenatalne ( nie wiem jak to nazwać) - nadal chłopak,bardzo podobny do męża jest,więc ten chodzi teraz dumny :) nasz skarb waży 1656 g.
    Ale pojawil się problem,lekarz od razu zwrócił uwagę na napięty brzuch- mam wody plodowe w górnej granicy normy,mamy to obserwować u prowadzacego lekarza. Ja już cała spanikowana chodzę bo sprawdziłam w necie o co chodzi i czym to grozi :(

    mbnotr8.png
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 16 listopada 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magkb wrote:
    Ja chodzę, teraz mam przerwę z powodu napnNia sie brzucha, ale chciałabym wrócić i ćwiczyć do końca.

    Jvm który to tydzień u Ciebie? Może to taki etap ciązy, ze jesteś senna (a nie efekt ćwiczeń)
    21 tydzień. Ale ta moja ciążą się wymyka wszystkim ramom, nawet wymiotować zaczęłam w drugim trymestrze.

  • Magkb Autorytet
    Postów: 394 219

    Wysłany: 16 listopada 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morganaa to juz chyba na tym etapie musimy na siebie bardziej uważać. Ja mam wrażenie, ze moje ciało nie chce współpracować. Mam dużo energii, ale ten napiety brzuch... bierzesz magnez? Ja tez skorzystałam w środę z akupunktury i od wczoraj mam miękki brzuszek.
    Co do podobieństwa to ja miesiac temu na usg zobaczyłam, ze maluszek jest do mnie podobny i sie przeraziłam. Mam nadzieje, ze w ojca sie wda ;)

    o1489vvjvnnzrzny.png
‹‹ 269 270 271 272 273 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ