X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • Magkb Autorytet
    Postów: 394 219

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w ostatni weekend zdecydowaliśmy sie ostatecznie na wózek i fotelik. Wysłałam zapytania do kilku sklepów z pytaniem o rabat. Z części dostałam odpowiedzi, ale i tak wyszło, ze wszystko zamówimy w 3 kiwi we Wrocławiu na miejscu poniewaz zeszli nam z ceny. Jestem zadowolona, zawsze to jakaś oszczędność.
    Na Sylwestra idziemy na imprezę ze znajomymi.mpewnie to bedzie ostatnia impra na długi czas :)
    Ps. Termin CC mam ustalony na 21.01 :D

    mar2śka lubi tę wiadomość

    o1489vvjvnnzrzny.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa Super okazja do pochwalenia sie rodzince dobrą wiadomoscia. W tym roku będziecie mieli jeszcze lepszego sylwestra, bo już w powiekszonym gronie :)

    My w tym roku na sylwestra idziemy na koncert noworoczny do capitolu. Mam nadzieję, że będę sie dobrze czuła i zamieszczę się w coś ładnego z moim rosnacym brzuszkiem.

    A moj Maluch kopie coraz częściej i mocniej. Uwielbiam to, gdy go czuję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 20:03

    MagNolia55 lubi tę wiadomość

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magkb gratki wyborow! No i terminu cc!
    Jeszcze tylko 2 miesiace :D


    Figa oj tak okazja byla super! Jeszcze wtedy bylam w ciazy blizniaczej...

    W tym roku bedzie zapewne Sylwester w domu z naszymi dziewczynami (psia corka i Mia)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się po połówkowych :) Wszystko dobrze i ewidentnie chłopak ;) Mieliśmy zbliżenie pisiorka, więc o pomyłce raczej nie ma mowy ;) Noi mały waży już prawie 600g :) Inne parametry wychodzą dokładnie tak jak z terminu. Serduszko,mózg,kregosłup, kość nosowa,usta,oczka,stopki,rączki z paluszkami wszystko prawidłowo <3 Pani doktor zdziwiona, że imienia nie mamy wybranego...;) Dziękuję za kciuki!

    ps. Kiedy Wasze maluchy były już odwrócone na nietoperka? Mój cały czas pupką do dołu i się zastanawiam...Generalnie wiem, że jest czas nawet do 36tc, ale z tego co pamietam to córka szybko mi się odwróciła...
    Wogóle to śmiać mi się dzisiaj chciało z pozycji Małego-rączki za główką, nóżki pod brodą-dosłownie ;) ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 21:07

    Zizu87, Figa88, Jvm, Lubię_czekoladę, Ciasteczko777, akilegna♥, 83xxx lubią tę wiadomość

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są plusy i minusy życia za granicą...ważne żeby każdy czuł sie w życiu dobrze. Też mamy znajomych mieszkajacych za granicą i już ok. 7lat i na ten moment myślą powoli o powrocie...

    Dzięki za uświadomienie odnośnie tego fotelika :) Ja chciałam cybexa z funkcją leżenia zw. na wakacyjne podróże...które niestety są długie...ale ostatecznie cybex nam odpadł a drogiego kiddy na ok. dwa dłuższe wyjazdy raczej nie będziemy kupować...

    Jeśli chodzi o plany sylwestrowe to mieliśmy propozycje imprezki z potańcówką, ale ja się raczej nie zdecyduje, bo u mnie tańce odpadają. A nie chce siedzieć i się wkurzać...;)

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa88 wrote:
    Cierpliwa Super okazja do pochwalenia sie rodzince dobrą wiadomoscia. W tym roku będziecie mieli jeszcze lepszego sylwestra, bo już w powiekszonym gronie :)

    My w tym roku na sylwestra idziemy na koncert noworoczny do capitolu. Mam nadzieję, że będę sie dobrze czuła i zamieszczę się w coś ładnego z moim rosnacym brzuszkiem.

    A moj Maluch kopie coraz częściej i mocniej. Uwielbiam to, gdy go czuję.

    Ale super Figa :) :) Ja lubie takie wyjścia, ale mój mąż dziwne ma podejście do wszelkich wyjazdów, wyjść...ciężki typ jedym słowem ;)

    A z ubraniem się nie martw. Napewno na tym etapie zmieścisz sie w wiekszosc bluzek, przynajmniej dopasowanych, a te z pewnością pięknie uwidocznią i podkreślą Twój brzuszek :)

    Kopniaczki masz racje, mega yczucie <3 Byle nie bolesne ;) Bo mnie czasami już coś zaboli, slbo jest takie nieprzyjemne uczucie...taki dyskomfort.

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • Magkb Autorytet
    Postów: 394 219

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagNolia55 wrote:
    Melduje się po połówkowych :) Wszystko dobrze i ewidentnie chłopak ;) Mieliśmy zbliżenie pisiorka, więc o pomyłce raczej nie ma mowy ;) Noi mały waży już prawie 600g :) Inne parametry wychodzą dokładnie tak jak z terminu. Serduszko,mózg,kregosłup, kość nosowa,usta,oczka,stopki,rączki z paluszkami wszystko prawidłowo <3 Pani doktor zdziwiona, że imienia nie mamy wybranego...;) Dziękuję za kciuki!

    ps. Kiedy Wasze maluchy były już odwrócone na nietoperka? Mój cały czas pupką do dołu i się zastanawiam...Generalnie wiem, że jest czas nawet do 36tc, ale z tego co pamietam to córka szybko mi się odwróciła...
    Wogóle to śmiać mi się dzisiaj chciało z pozycji Małego-rączki za główką, nóżki pod brodą-dosłownie ;) ;)

    U mnie na wizycie w 26 tyg maluszek był juz głowa w dół i mam wrażenie, ze tak mu zostało

    o1489vvjvnnzrzny.png
  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, mam nadzieję, że wkońcu się odwróci, bo jeśli nie to już tylko cc.

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie stwierdziliśmy, ze to ostatnie nasze chwile tylko we dwójkę, i jak juz pojawi sie dziecko to skończy się randkowanie. Dlatego teraz nadrabiamy, chodzimy do kina, do restauracji itd.

    Co do ciuchów, to juz mam problem. Na wadze wiele mi nie przybylo, ale piersi urosly mi o 2 rozmiary i w nic sie nie mieszcze. Zbankrutuje na stanikach. No i brzuszek zaczął juz rosnac w oczach.

    My imienia też jeszcze nie mamy. Mąż miał dla córki, ale ma byc chlopak i jeszcze nie wybraliśmy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 22:11

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się po usg :) synek ma 145 gram /16+4, serduszko 161 bpm, wszystko Ok.. ufff :)

    Lubię_czekoladę, MagNolia55, Figa88, akilegna♥, 83xxx lubią tę wiadomość

  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko, Magnolia gratuluję udanych wizyt:* resztę nadrobie jutro dziewczyny:) miałam nalot rodzinki ^^

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa88 wrote:
    My właśnie stwierdziliśmy, ze to ostatnie nasze chwile tylko we dwójkę, i jak juz pojawi sie dziecko to skończy się randkowanie. Dlatego teraz nadrabiamy, chodzimy do kina, do restauracji itd.

    Co do ciuchów, to juz mam problem. Na wadze wiele mi nie przybylo, ale piersi urosly mi o 2 rozmiary i w nic sie nie mieszcze. Zbankrutuje na stanikach. No i brzuszek zaczął juz rosnac w oczach.

    My imienia też jeszcze nie mamy. Mąż miał dla córki, ale ma byc chlopak i jeszcze nie wybraliśmy.

    Oj tam, oj tam po urodzeniu też może być czas na randki typu kino, restauracja. Grunt to dobrze się zorganizować-pomoc dobrych cioć, dziadków :) No chyba, że nie ma takiej opcji, wtedy już tylko randkowanie z dzieckiem ;)

    Mi też już teraz brzuszek rośnie w oczach i moja waga też...mimo, że jem naprawde niewiele, bo zwyczajnie nie mam ochoty, to jednak kg idą w górę...i w sumie przez ostatni miesiąc przybyło mi już 2kg, czyli łàcznie od poczatku już 4kg na plusie. W pierwszej ciazy na początku nic nie przytyłam, a nawet schudłam...a potem nagle w miesiac przybyło mi aż 3kg i to było w podbnym czasie. Wiec bardzo podobnie. Widocznie taka moja natura.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 08:27

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnolia Mia byla od 15tc do ok 21tc caly czas glowa w dol, a pozniej juz co usg inna pozycja, dol, gora, wpoprzek, czasem w czasie usg zmieniała pozycje... chyba kolo 34tc dopiero zosrala glowa w dol na stale

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnolia - gratuluje wizyty :) Cudownie !! Jaki duży Synek :)
    :D my na razie to mamy listę imion... jakoś wydaje nam się, że z dziewczynką byłoby łatwej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 08:35

  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Magnolia Mia byla od 15tc do ok 21tc caly czas glowa w dol, a pozniej juz co usg inna pozycja, dol, gora, wpoprzek, czasem w czasie usg zmieniała pozycje... chyba kolo 34tc dopiero zosrala glowa w dol na stale

    Ok, dzięki Cierpliwa. Moze panikuję, ale poprostu zwyczajnie sie boję, ze mały już się nie przekręci...nie wiem, mam jakieś dziwne przeczucie...A jesli sie obróci to naszczęście to wyczuje...bo teraz czuje te jego nóżki w dole brzucha-częstsze kopniaczki i bardziej aktywna właśnie dolna część. No zobaczymy...

    Ciastko-Twój chłopczyk też już coraz większy :) Rosną w siłę te nasze maluchy <3

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagNolia55 wrote:
    Kurcze, mam nadzieję, że wkońcu się odwróci, bo jeśli nie to już tylko cc.
    Masz jeszcze bardzo dużo czasu. Ja na tym etapie nawet nie myślałam o tym bo maluch ma jeszcze tyle miejsca, że fika jak chce. Na usg Ok 30tc była już glowkowo z zaznaczeniem, że może się to zmienić . Dziecko ma czas do 36tc a sa przypadki, że dopiero jak pojawia się skurcze to dziecko przyjmuje prawidłową pozycje. Warto to sprawdzić przed cc jeśli tylko położenie było wskazaniem. Ogólnie tylko kilka procent nie zmienia pozycji więc nie ma się co martwić na zapas :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Masz jeszcze bardzo dużo czasu. Ja na tym etapie nawet nie myślałam o tym bo maluch ma jeszcze tyle miejsca, że fika jak chce. Na usg Ok 30tc była już glowkowo z zaznaczeniem, że może się to zmienić . Dziecko ma czas do 36tc a sa przypadki, że dopiero jak pojawia się skurcze to dziecko przyjmuje prawidłową pozycje. Warto to sprawdzić przed cc jeśli tylko położenie było wskazaniem. Ogólnie tylko kilka procent nie zmienia pozycji więc nie ma się co martwić na zapas :)

    Dzięki za pocieszenie :)

    mar2śka lubi tę wiadomość

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagNolia55 wrote:
    Kurcze, mam nadzieję, że wkońcu się odwróci, bo jeśli nie to już tylko cc.

    Magnolia55 - pytałam ostatnio lekarza jak jest ułożone dziecko itd. On mi powiedział, że dzisiaj może mieć taką pozycję, jutro inną ponieważ ma jeszcze dużo miejsca i się kręci :) Ma jeszcze dużo czasu żeby przybrać odpowiednią pozycję do porodu :)

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie synek na połówkowych był ułożony główkowo i potem już na każdym usg tak samo.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa88 wrote:
    Dziewczyny, a jakie plany na ciążowe Andrzejki i Sylwestra? :) bawicie sie gdzies, czy odpoczywacie w domu?
    Andrzejki już za tydzień więc ja z tym brzuszkiem się nigdzie nie pcham, trochę już za późno. A Sylwestra tak jak u Cierpliwej...zapewne już z maleństwem i psią towarzyszką ;) Jeśli będę sie dobrze czuła po porodzie to rozważamy zaproszenie znajomych z dziećmi :)
    Miejcie na uwadze, że wyjście w miejsce gdzie jest głośna muzyka nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Ja ok 24tc byłam na weselu i Mała tak dokazywała, że aż było to bolesne i brzuch się spinał. Bała się chyba hałasu bo jak tylko wychodziłam z sali to była spokojna. Musiałam uciec na trochę, żeby się mogła uspokoić bo sama się zaczęłam denerwować jej zachowaniem.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 276 277 278 279 280 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ