X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie tłumaczę, że nie mam wyjścia i muszę urodzić. A jak się zacznie poród to już nie ma odwrotu ;-) Musimy sobie tłumaczyć, że każda minuta porodu przybliża nas do spotkania z Maleństwem. Moja koleżanka mi opowiadała, że w trakcie parcia miała w głowie jedną myśl- że zaraz zobaczy swoje dziecko. I chyba trzeba tak do tego podejść.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Ok - rozumiem :) facet mnie chciał naciągnąć i tyle ;) No chyba tam pojadę zwrócić uwagę co za bzdury mi gadał..
    Ta okazja to była tylko z adapterem za 300 zł ... bez bazy ! z baza 5700 zł
    Trochę drogo... a Ty kupiłaś w sklepie stacjonarnym czy on line ?
    Pojadę do innego salonu i bede przymierzać do auta ten fotelik z baza.

    Co do balonika / czyli dopiero można od 36 tc ? :)
    Wózek w sklepie stacjonarnym a fotelik online bo znalazłam fajną ofertę 50% ceny ale było wiadomo, że tylko ten jeden wchodzi w grę . Eksperymenty z kroczem od ok 36tc. Nigdy nie wiadomo co może wywołać poród ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 16:35

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Ja sobie tłumaczę, że nie mam wyjścia i muszę urodzić. A jak się zacznie poród to już nie ma odwrotu ;-) Musimy sobie tłumaczyć, że każda minuta porodu przybliża nas do spotkania z Maleństwem. Moja koleżanka mi opowiadała, że w trakcie parcia miała w głowie jedną myśl- że zaraz zobaczy swoje dziecko. I chyba trzeba tak do tego podejść.
    Pewnie, że jak się zacznie to nie ma odwrotu, raczej już się nie da rozmyślić :D To są duże emocje i chyba nie da się tak przygotować na 100%. Dziecko to moje największe marzenie i tego się będę trzymać :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pozycja wertykalna delikatnie mowiac wku***la... polozna zdziwiona byla, ale mi tak naprawde nawet parcie dobrze nie szlo...
    Najlepiej bylo rodzic na plecach dla mnie, taki ze mnie dziwny przypadek...
    Ale mialam ryse w srodki i dwa szwy na zewnatrz wiec najgorzej nie peklam, momo ze skurcze mi sie na chwile zatrzymaly z glowka wystajaca do polowy miedzy nogami...

    U mnie wanna byla w kazdej sali, ale za nic nie zrezygnowalabym z PDA na rzecz wanny...

    Ciasteczko baloniki, masaze krocza itp od 36tc bo moga wywolac skurcze ;)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Ok - rozumiem :) facet mnie chciał naciągnąć i tyle ;) No chyba tam pojadę zwrócić uwagę co za bzdury mi gadał..
    Ta okazja to była tylko z adapterem za 300 zł ... bez bazy ! z baza 5700 zł
    Trochę drogo... a Ty kupiłaś w sklepie stacjonarnym czy on line ?
    Pojadę do innego salonu i bede przymierzać do auta ten fotelik z baza.

    Co do balonika / czyli dopiero można od 36 tc ? :)

    Tak około 36 tygodnia można zacząć.

    W tych sklepach z rzeczami dla dzieci trzeba uważać bo łatwo jest wydać sporo kasy. Lepiej wszystko obejrzeć, wrócić do domu, przemyśleć wszystko i najwyzej pojechać jeszcze raz. Nam już się wizje pokoiku dla Małej kilka razy zmieniały :-)

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Pewnie, że jak się zacznie to nie ma odwrotu, raczej już się nie da rozmyślić :D To są duże emocje i chyba nie da się tak przygotować na 100%. Dziecko to moje największe marzenie i tego się będę trzymać :)

    Dokładnie! Nie można wszystkiego zaplanować, to nasz pierwszy poród i strach przed nieznanym jest duży. Ale to jest ostatni etap żeby nasze Maluszki były z nami- damy radę :-D

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Widzę,że bardzo często pojawiają się krwiaki, które niejednej przysporzyly wiele zmartwień. Myślicie,że to efekt uboczny ivf? Dziewczyny,które miałyście krwiaka, miałyście crio,czy świeży transfer?
    Niezapominajko bardzo się cieszę, że beta rośnie. Trzymam kciuki dalej :-) <3

    Ja też miałam "przygodę z krwiakiem", która ciągnęła się bardzo bardzo długo, ale krwiak został pokonany :-D Jak byłam z tego powodu w szpitalu to było sporo kobiet z krwiakami (nie wiem które były po in vitro a które nie - bo jednak zachowuje się te informacje dla siebie), w każdym razie ja byłam zdziwiona, że tyle kobiet ma z tym problem.
    Ja jestem po crio (to był mój 1 transfer)

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Widzę,że bardzo często pojawiają się krwiaki, które niejednej przysporzyly wiele zmartwień. Myślicie,że to efekt uboczny ivf? Dziewczyny,które miałyście krwiaka, miałyście crio,czy świeży transfer?


    Ja świeży i krwiak

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj byłam u okulistki(pisałam Wam wcześniej, że kazała mi przyjść w 30-31 tyg) i potwierdziło się, że będę miała cesarkę. Powiedziała, że ona osobiście nie jest zwolenniczką cc ale przy moich problemach z oczami uważa, że poród sn może mi bardzo zaszkodzić i lepiej żebym nie ryzykowała. Powiem Wam, że zdołowana jestem bo okazuje się, że z tymi moimi oczami jest większy problem niż myślałam. Więc ja już nie mam się nad czym zastanawiać...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 17:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    A ja dzisiaj byłam u okulistki(pisałam Wam wcześniej, że kazała mi przyjść w 30-31 tyg) i potwierdziło się, że będę miała cesarkę. Powiedziała, że ona osobiście nie jest zwolenniczką cc ale przy moich problemach z oczami uważa, że poród sn może mi bardzo zaszkodzić i lepiej żebym nie ryzykowała. Powiem Wam, że zdołowana jestem bo okazuje się, że z tymi moimi oczami jest większy problem niż myślałam. Więc ja już nie mam się nad czym zastanawiać...
    Olciu- nie smutaj - dobrze, że masz mieć cc - Twoje zdrowie i wzrok są przecież najważniejsze niż poród SN !!
    Teraz wiesz na czym stoisz i mozesz przygotwać sie do cc! Uszka do góry kochana !!!

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 29 listopada 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    A ja dzisiaj byłam u okulistki(pisałam Wam wcześniej, że kazała mi przyjść w 30-31 tyg) i potwierdziło się, że będę miała cesarkę. Powiedziała, że ona osobiście nie jest zwolenniczką cc ale przy moich problemach z oczami uważa, że poród sn może mi bardzo zaszkodzić i lepiej żebym nie ryzykowała. Powiem Wam, że zdołowana jestem bo okazuje się, że z tymi moimi oczami jest większy problem niż myślałam. Więc ja już nie mam się nad czym zastanawiać...

    Olciaa tu chodzi o Twoje zdrowie i nie możesz ryzykować problemów ze wzrokiem. Dobrze, że trafiłaś na rozsądną lekarkę, która zdecydowała co i jak. Wszystko jest dla Twojego dobra i dobra Maleństwa. Trzymaj się!

  • asias Autorytet
    Postów: 428 455

    Wysłany: 29 listopada 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    A ja dzisiaj byłam u okulistki(pisałam Wam wcześniej, że kazała mi przyjść w 30-31 tyg) i potwierdziło się, że będę miała cesarkę. Powiedziała, że ona osobiście nie jest zwolenniczką cc ale przy moich problemach z oczami uważa, że poród sn może mi bardzo zaszkodzić i lepiej żebym nie ryzykowała. Powiem Wam, że zdołowana jestem bo okazuje się, że z tymi moimi oczami jest większy problem niż myślałam. Więc ja już nie mam się nad czym zastanawiać...
    Kochana ja to nawet planuję cesarkę na żądanie bez żadnych przeciwwskazań. Bardzo się boję porodu naturalnego, bólu, ewentualnych komplikacji. Dużo o tym myślałam, ale za dużo przeszłam i wybrałam tą drogę. Podziwiam Was, że rodzicie naturalnie, sama też bym tak wolała ale dzikus że mnie niesamowity ;)

    l22n8u69izcn9pau.png
    endo 3/4 st, 2016- aniołek 7tc, 2017 I ICSI- aniołek 9 tc ,2018 II ICSI- 9dpt blastki- beta 112, 12 dpt- beta 442, 26 dpt <3
    3jgx3e3kcqbi5gsd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asias wrote:
    Kochana ja to nawet planuję cesarkę na żądanie bez żadnych przeciwwskazań. Bardzo się boję porodu naturalnego, bólu, ewentualnych komplikacji. Dużo o tym myślałam, ale za dużo przeszłam i wybrałam tą drogę. Podziwiam Was, że rodzicie naturalnie, sama też bym tak wolała ale dzikus że mnie niesamowity ;)
    Kochana - a jak na żądanie ? W Polsce ? Prv czy NFZ ? Czytałam, że teraz nie można bez wyraźnych zaleceń medycznych?
    Ja też bede sie bać ale wiadomo ;) u mnie wszystko pod górę - pamiętacie? - nawet punkcja na żywca :)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie nie wyobrażam cc na żądanie . To normalny zabieg operacyjny który również może się zakończyć komplikacjami. Jeśli są medyczne wskazania to nie ma co dyskutować ale dać się tak pokroić na własne życzenie ?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • asias Autorytet
    Postów: 428 455

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Kochana - a jak na żądanie ? W Polsce ? Prv czy NFZ ? Czytałam, że teraz nie można bez wyraźnych zaleceń medycznych?
    Ja też bede sie bać ale wiadomo ;) u mnie wszystko pod górę - pamiętacie? - nawet punkcja na żywca :)
    Na NFZ byłam u ordynatora w szpitalu na badaniu i zapytał mnie jak chcę rodzić, więc powiedziałam, że dla świętego spokoju chciałabym cesarkę i powiedział, że nie ma sprawy, zrobi, bo oni po in vitro pytają kobiety jak chcą rodzić i nie robią problemu bo wiedzą, że ciężką drogę się przeszło przez to wszystko i żeby nie było żadnych ewentualnych komplikacji, bo czasem to jest jedyne dziecko. Mówił, ze własnie rekomendacje PTG mówią, że ostateczna decyzja należy do matki. Tez się zdziwiłam, że nie trzeba żadnego zaświadczenia, żeby mieć cesarkę w moim przypadku. Pytałam też swojego lekarza od ivf z klinki i on powiedział to samo, bo on robi cesarski w innej klinice takiej prywatno państwowej (cesarka jest na nfz, a opieka poporodowa to koszt 3500 zł). Mowił, że przy in vitro zawsze ostateczne zdanie ma kobieta nawet jeśli nie ma wskazań do cesarski.

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    l22n8u69izcn9pau.png
    endo 3/4 st, 2016- aniołek 7tc, 2017 I ICSI- aniołek 9 tc ,2018 II ICSI- 9dpt blastki- beta 112, 12 dpt- beta 442, 26 dpt <3
    3jgx3e3kcqbi5gsd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za wsparcie. Szczerze to zdołowałam się nawet nie dlatego, że musi być cc zamiast sn ale że te oczy coraz bardziej mi siadają. No ale co zrobić, przede wszystkim trzeba myśleć o bezpieczeństwie swoim i dziecka, a nie chcę żeby mój synek miał ślepą mamę ;-)Ja ogólnie boje się i porodu sn i cc, ale teraz zdaję się na lekarzy, tym bardziej, że moja okulistka to bardzo rozsądna kobieta.

    A co do tego czy lepiej poród sn czy cc to ciężko mi oceniać. Wiadomo cc to operacja, ale dla wielu kobiet stres związany z porodem sn może być dużo większy, niż ból po cc. Myślę, że warto pogadać z lekarzem i podjąć taką decyzję, z którą my będziemy się dobrze czuły, bo każda z nas jest inna :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 19:48

    asias, Ciasteczko777, Zizu87, Paulaa25 lubią tę wiadomość

  • asias Autorytet
    Postów: 428 455

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ja sobie nie wyobrażam cc na żądanie . To normalny zabieg operacyjny który również może się zakończyć komplikacjami. Jeśli są medyczne wskazania to nie ma co dyskutować ale dać się tak pokroić na własne życzenie ?
    O co ci chodzi kobieto, czepiasz się niewiadomo czego, najpierw videoniani i monitora oddechu, a teraz porodu. Zajmij się sobą i rób jak uważasz, bo nikt Ci nic nie nakazuje i do niczego nie namawia tylko mówi o swojej osobie, a ty krytykujesz innych zwłaszcza mnie. Swoim wpisem nikogo nie obraziłam i nie namawiałam do niczego, mówię o swojej sytuacji i wcale nie napisałam, że poród przez cc jest lepszy od sn, to jest mój wybór, więc przestań krytykować i zachowaj to dla siebie.

    l22n8u69izcn9pau.png
    endo 3/4 st, 2016- aniołek 7tc, 2017 I ICSI- aniołek 9 tc ,2018 II ICSI- 9dpt blastki- beta 112, 12 dpt- beta 442, 26 dpt <3
    3jgx3e3kcqbi5gsd.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asias wrote:
    O co ci chodzi kobieto, czepiasz się niewiadomo czego, najpierw videoniani i monitora oddechu, a teraz porodu. Zajmij się sobą i rób jak uważasz, bo nikt Ci nic nie nakazuje i do niczego nie namawia tylko mówi o swojej osobie, a ty krytykujesz innych zwłaszcza mnie. Swoim wpisem nikogo nie obraziłam i nie namawiałam do niczego, mówię o swojej sytuacji i wcale nie napisałam, że poród przez cc jest lepszy od sn, to jest mój wybór, więc przestań krytykować i zachowaj to dla siebie.
    Ja się czepiam monitora oddechu i niani? Nawet nie zacytowałam Twojej wypowiedzi , nie zwróciłam się bezpośrednio do Twojej osoby tylko odniosłam do tematu ogólnie. Ja również nikogo nie obraziłam ani niczego nie nakazałam. Napisałam o sobie i o swoim stanowisku. Ty się boisz SN a ja Cc i na co się tutaj obrażać ?Nie bierz wszystkiego tak do siebie, to niezdrowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 20:17

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Kochana - a jak na żądanie ? W Polsce ? Prv czy NFZ ? Czytałam, że teraz nie można bez wyraźnych zaleceń medycznych?
    Ja też bede sie bać ale wiadomo ;) u mnie wszystko pod górę - pamiętacie? - nawet punkcja na żywca :)


    Punkcja na zywca ?! No nie żartuj

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • asias Autorytet
    Postów: 428 455

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ja się czepiam monitora oddechu i niani? Nawet nie zacytowałam Twojej wypowiedzi , nie zwróciłam się bezpośrednio do Twojej osoby tylko odniosłam do tematu ogólnie. Nie bierz wszystkiego tak do siebie, to niezdrowe.
    Wydaje mi się, że było to kierowane do mojej osoby. Każda z nas jest inna i przeżyła co innego, każda ma prawo wyboru i nie jest on gorszy od czyjegoś. Zatem koniec tematu, bo faktycznie to niezdrowe.

    l22n8u69izcn9pau.png
    endo 3/4 st, 2016- aniołek 7tc, 2017 I ICSI- aniołek 9 tc ,2018 II ICSI- 9dpt blastki- beta 112, 12 dpt- beta 442, 26 dpt <3
    3jgx3e3kcqbi5gsd.png
‹‹ 292 293 294 295 296 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ