X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Ciasteczko tak kazda baza wejdzie w kazdy isfofix to prawda, bo kazdy samochod ma taki sam rozstaw wiec zaczepy w bazie sa robione tez tak jakby uniwersalnie...
    Ale! To ze wejdzie baza w zaczepy to nie znaczy, ze gotelik bedzie prawidlowo zamontowany ;) kazda kanapa samochodu jest inna, zaczepy sa w jednym samochodzie w glebi kanapy w innym na zewnatrz itp...
    No i kazdy fotelik zamontowany na bazie ma inny kat nachylenia w kazdym samochodzie w zaleznosci od kanapy... i tak oto na kanapie twojego samochodu zamonyujesz kazda jedna baze, ale mize sie okazac, ze tylko i wylacznie jeden fotelik bedzie mial odpowiedni kat nachylenia...
    A przy nieidpowienim moze chociazby dziecku lecieć glowa ;)
    Takze widac, ze pan na temat fotelikow ma wiedze 0%
    Otóż to/ nawinął mi makaron na uszy żebym wzięła wózek bo fotelik gratis i czort czy bedzie pasować - a w dodatku nie mogłam go ani przymierzyć ani bazy bo nie wolno bo bedzie użyta ! Czytałam że b ważne żeby przymierzyć fotelik a ten mi takie bzdury gada ... i zgłupiałam ... dobrze, że nie kupiłam

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 29 listopada 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie na dziś: stosowałyście lub macie zamiar stosować balonik Aniball albo jakiś inny?
    Dzisiaj na zajęciach położna bardzo zachwalała. Że po regularnych ćwiczeniach z balonikiem ryzyko pęknięcia czy nacięcia krocza jest dużo mniejsze. Z drugiej strony czytałam, że wielu fizjoterapeutów odradza stosowanie.
    I kogo posłuchać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Pytanie na dziś: stosowałyście lub macie zamiar stosować balonik Aniball albo jakiś inny?
    Dzisiaj na zajęciach położna bardzo zachwalała. Że po regularnych ćwiczeniach z balonikiem ryzyko pęknięcia czy nacięcia krocza jest dużo mniejsze. Z drugiej strony czytałam, że wielu fizjoterapeutów odradza stosowanie.
    I kogo posłuchać?
    A na czym to polega ? Wkładasz go i musisz go wypychać czy co ? :P a czemu fizjo odradzają ?

  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 29 listopada 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Pytanie na dziś: stosowałyście lub macie zamiar stosować balonik Aniball albo jakiś inny?
    Dzisiaj na zajęciach położna bardzo zachwalała. Że po regularnych ćwiczeniach z balonikiem ryzyko pęknięcia czy nacięcia krocza jest dużo mniejsze. Z drugiej strony czytałam, że wielu fizjoterapeutów odradza stosowanie.
    I kogo posłuchać?

    Zizu ja zamierzam sobie kupić ten balonik. Jedna dziewczyna z tego portalu korzystała i też bardzo zachwalała :)
    Mam nadzieję, że maleństwo odpowiednio ułoży się do porodu i będę miała możliwość rodzić sn aby wykorzystać przygotowanie na łatwiejszy poród :)

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Wczoraj prawie kupiłam emma nxt60 :D jest świetny, tylko cena boli...
    problem bo w PL jest tylko jeden sklep z nimi ... w ogóle ich nigdzie nie ma :( albo jestem ślepa ale googluje i nic nie wyskakuje
    Co ciekawe używanych też brakuje- jakieś ogłoszenie widziałam ale cena trochę za wysoka / bez gondoli
    Za ile kupiłaś swój i która wersje wzięłaś ?
    Pan w sklepie w ogóle stwierdził, że fotelik mogę kupić w ciemno (bez przymiarki do auta) bo isofix i każdy wejdzie (????) skoro mam isofix w aucie (????)... czy to prawda?
    Co do fotelika to nie mam pojęcia mi się wydaje, że jak jest baza isofix to pasuje w każdym aucie bo każda baza będzie pod tym samym kątem i w tym samym ułożeniu.
    Wydaje mi się, że faktycznie brakuje używanych bo ten wózek w tym roku wyszedł. Ja nie kupowałam w Polsce. Akurat trafiłam na wyprzedaż letnią więc cena była bardzo dobra. Wyszło ok 3300 za całość. Wersja outdoor . Może porozglądaj sie bardziej po świętach? Powinny być jakieś wyprzedaże i może coś się uda kupić taniej bo masz jeszcze dużo czasu ;) Swoją drogą dziwne, że nie mogłaś przymierzyć bazy. Nie mają modelu ekspozycyjnego/pokazowego w sklepie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 14:01

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 29 listopada 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baza bedzie kazda tak samo lezen ale kazdy fotelik lezy inaczej w bazie ;)
    No a niektore bazy w isofixie na zewnatrz kanapy maja luzy na zaczepach ;)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Co do fotelika to nie mam pojęcia mi się wydaje, że jak jest baza isofix to pasuje w każdym aucie bo każda baza będzie pod tym samym kątem i w tym samym ułożeniu.
    Wydaje mi się, że faktycznie brakuje używanych bo ten wózek w tym roku wyszedł. Ja nie kupowałam w Polsce. Akurat trafiłam na wyprzedaż letnią więc cena była bardzo dobra. Wyszło ok 3300 za całość. Wersja outdoor . Może porozglądaj sie bardziej po świętach? Powinny być jakieś wyprzedaże i może coś się uda kupić taniej bo masz jeszcze dużo czasu ;) Swoją drogą dziwne, że nie mogłaś przymierzyć bazy. Nie mają modelu ekspozycyjnego/pokazowego w sklepie?
    Sklep Premium i jedyny oficjalny przedst emma w PL ... nie maja chyba :(
    Dlatego nie kupiłam wózka - bo coś mi nie pasuje z tym fotelikiem ... a to była jedyna okazja.
    Mowili mi że emma juz nie bedzie wyprzedaży bo 2018 zszedł teraz i 2019 a wyprzedaż bedzie przed wrześniem bo wtedy wchodzi nowy rocznik ... dodam ze wyprzedaż u nich to zniżka 10 zł na wózku plus fotelik gratis ...
    3300 jak za darmo - mi wczoraj wyszło za gondola plus spacer i adaptery 5100... tragedia :(

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://boboland24.pl/czy-ten-fotelik-pasuje-do-mojego-samochodu-lista-kompatybilnosci-fotelikow-do-samochodu-r122 może warto poszukać na stronach takich jak ta.

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To cena za wózek gondola+spacerówka. Fotelika i adapterów nie liczę. Ale i tak wyszło 1/3 taniej więc uczciwie. I faktycznie mi też w sklepie mówili, że jest wyprzedaż bo zaraz wchodzą modele 2019. Dobrze, że tak szybko się zdecydowaliśmy bo teraz bym żałowała, że nie kupiłam tego wózka jak była okazja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 14:13

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Ulzylo mojej niezapominajce? :-) pamiętasz jak przed moja beta napisałaś żebym zaszła żebyś w końcu miała wiarę że te ze słabym nasieniem też mają szansę <3 I jesteś tu z nami <3 bardzo się cieszę
    Dziewczyny dajecie nadzieję, może i u nas w przyszłym roku cud się zdarzy? Życzę Wam spokojnej ciąży i wszystkiego dobrego , a przyszłym Mamusiom które wkrótce rodzą szybkiego i bezkomplikacyjnego porodu i zdrowych maluszków ❤

    mar2śka, Marin, Zizu87, asias, Necia124, Niezapominajka5, MagNolia55 lubią tę wiadomość

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielu sprzedawców twierdzi, że jeśli kupuje się bazę na isofix to nie trzeba przymierzac, bo na pewno pasuje.
    U nas okazało się, że fotelik, który wubrałam z bazą (cybex aton 5) absolutnie nie nadają się do naszego samochodu, bo jest zbyt duzy kąt i dziecko źle by leżało w foteliku. W ogóle mamy jakieś nietypowe siedzenia w samochodzie, bo fotelik, który ostatecznie kupiliśmy maxi-cosi ma lepszy kąt nachylenia, gdy jest przypiety n a pasy niż w bazie.
    I faktycznie specjalne spiworki do fotelików są bardzo praktyczne i nie powinno się dziecka wozić w foteliku w kombinezonie, bo wtedy nie są się dobrze zapiać pasów. Ja Ubieram Agatke tak jak zawsze w domu plus czapeczka, nakrywam kocykiem i zapinam śpiworek i wiem, że jej ciepło, a przy dłuższej podróży, gdy w samochodzie jest ciepło, to odpinam żeby się nie ugotowala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 14:34

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 29 listopada 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, że nie każdą baza z fotelikiem pasuje do każdego auta z isofixem. Warto sprawdzić w Internecie A najlepiej w sklepie przypiąć na próbę

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Baza bedzie kazda tak samo lezen ale kazdy fotelik lezy inaczej w bazie ;)
    No a niektore bazy w isofixie na zewnatrz kanapy maja luzy na zaczepach ;)
    Dlatego napisała, że nie wiem jak z fotelikiem ale baza powinna pasować jeśli jest mocowanie na isofix;) zawsze warto sprawdzić kompatybilność w necie ewentualnie przymierzyć w innym sklepie bo dziwne jest dla mnie to, że sklep nie umożliwia sprawdzenia. Baza jak baza ale sam fotelik np może się okazać niedopasowany do auta...za duży/szeroki cokolwiek.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    A na czym to polega ? Wkładasz go i musisz go wypychać czy co ? :P a czemu fizjo odradzają ?

    Wkłada się do pochwy ten balonik i pompuje, żeby zwiększył swój obwód. I tak trzeba próbować kilka razy wypchnąć ten balonik. Codziennie zwiększa się obwód balonika. Można to zacząć stosować kilka tygodni przed porodem (ok. 4 tyg.)
    Część fizjoterapeutów odradza bo niby może to utrudniać obkurczanie krocza i za bardzo je rozciągnąć.
    Położne tłumaczyły dzisiaj, że używanie balonika zmniejsza też strach przed porodem, bo wiadomo chociaż trochę z czym będzie trzeba się zmierzyć (docelowo na końcu balonik pompuje się tak do wielkości obwodu główki).

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wyboru fotelika to byłam na warsztatach "Bezpieczny Maluch" i tam akurat o fotelikach opowiadał przedstawiciel Maxi Cosi. Kilka razy podkreślał, żeby nie kupować w ciemno bez przymierzenia fotelika do samochodu. A najlepiej żeby sprzedawca po zamontowaniu posprawdzał kąty, żeby ocenić czy główka będzie dobrze zabezpieczona.
    Bo nie chodzi przecież o sam fakt posiadania fotelika a o bezpieczeństwo naszego maluszka :-)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Wkłada się do pochwy ten balonik i pompuje, żeby zwiększył swój obwód. I tak trzeba próbować kilka razy wypchnąć ten balonik. Codziennie zwiększa się obwód balonika. Można to zacząć stosować kilka tygodni przed porodem (ok. 4 tyg.)
    Część fizjoterapeutów odradza bo niby może to utrudniać obkurczanie krocza i za bardzo je rozciągnąć.
    Położne tłumaczyły dzisiaj, że używanie balonika zmniejsza też strach przed porodem, bo wiadomo chociaż trochę z czym będzie trzeba się zmierzyć (docelowo na końcu balonik pompuje się tak do wielkości obwodu główki).
    Brzmi lekko przerażająco ;) ja słyszałam o masażu tylko i że przy porodach w wodzie bardzo rzadko dochodzi do pęknięć bo tkanka bardziej się rozluźnia.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale z tym sprawdzaniem kompatybilnosci na necie to tez jak gra w ruletke, bo tam beda widnialy wszystkie samochody, ktore maja isofix i wszystkie samochody, ktore maja odpowiednia dlugosc pasow, w przypadku fotelikow na pasy...
    Ale to nie jest zaden wyznacznik, ze kat wpiecia fotelika itp bedzie odpowiedni... jedynie ze masz isofic albo ze pasa ci starczy... wiec bez przymierzania to dalej gra w ciemno

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Brzmi lekko przerażająco ;) ja słyszałam o masażu tylko i że przy porodach w wodzie bardzo rzadko dochodzi do pęknięć bo tkanka bardziej się rozluźnia.


    U mnie w mieście mimo, że są 3 porodówki, z czego jedna o 3 stopniu referencyjności nie ma możliwości rodzić w wodzie bo tylko jeden z tych szpitali ma wannę porodową i jeszcze z niej nie korzystają.
    Położne mówią, żeby zrobić wszystko, żeby urodzić w pozycji wertykalnej a nie na leżąco bo to też znacząco zmniejsza napięcie tkanek i redukuje ryzyko pęknięcia.

    Co do balonika to jedna dziewczyna z tych wykładów na które chodzę stosuje 2 tygodnie i mówi, że nie jest to przyjemne, ale do przeżycia i że masaż krocza bardziej boli. I te położne też mówią, że prawidłowo robiony masaż krocza też jest bolesny.

    Im więcej wiem tym bardziej mnie ten poród przeraża. Niby jestem coraz bardziej świadoma, dużo uczą na tym pilatesie dla ciężarnych, na który chodzę ale i tak mam momenty, że się zastanawiam jak ja dam radę tą moją córcię urodzić. Całe szczęście, że mąż będzie przy mnie :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok - rozumiem :) facet mnie chciał naciągnąć i tyle ;) No chyba tam pojadę zwrócić uwagę co za bzdury mi gadał..
    Ta okazja to była tylko z adapterem za 300 zł ... bez bazy ! z baza 5700 zł
    Trochę drogo... a Ty kupiłaś w sklepie stacjonarnym czy on line ?
    Pojadę do innego salonu i bede przymierzać do auta ten fotelik z baza.

    Co do balonika / czyli dopiero można od 36 tc ? :)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    U mnie w mieście mimo, że są 3 porodówki, z czego jedna o 3 stopniu referencyjności nie ma możliwości rodzić w wodzie bo tylko jeden z tych szpitali ma wannę porodową i jeszcze z niej nie korzystają.
    Położne mówią, żeby zrobić wszystko, żeby urodzić w pozycji wertykalnej a nie na leżąco bo to też znacząco zmniejsza napięcie tkanek i redukuje ryzyko pęknięcia.

    Co do balonika to jedna dziewczyna z tych wykładów na które chodzę stosuje 2 tygodnie i mówi, że nie jest to przyjemne, ale do przeżycia i że masaż krocza bardziej boli. I te położne też mówią, że prawidłowo robiony masaż krocza też jest bolesny.

    Im więcej wiem tym bardziej mnie ten poród przeraża. Niby jestem coraz bardziej świadoma, dużo uczą na tym pilatesie dla ciężarnych, na który chodzę ale i tak mam momenty, że się zastanawiam jak ja dam radę tą moją córcię urodzić. Całe szczęście, że mąż będzie przy mnie :-)
    Też słyszałam, że pozycje wertykalne są najlepsze i też się cieszę, że będzie Mąż. Wsparcie psychiczne jest bardzo ważne ! Póki co mam strasznie mieszane uczucia ... jednego dnia wydaje mi się, że jestem gotowa a następnego jestem pewna, że jak coś się zacznie dziać to spanikuję . Męczy mnie ta huśtawka ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 291 292 293 294 295 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ