X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne co zrobilyscie ze zaszlyscie w ciaze po dlugich staraniach?
Odpowiedz

co zrobilyscie ze zaszlyscie w ciaze po dlugich staraniach?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie moze to dziwne, ale mi się wydaje ze poogło nam love od tyłu :P
    Staralismy się o dziecko 2 lata, ja choruję na niedoczynnosc z hashimoto, leczyłam sie ponad rok, u meża pierwsze badanie nasienia wykazało 0% prawidłowych plemników, zaczął łykać witaminy, kolejne badanie pokazało 27% prawidłowych. Ja mam duze tyłozgiecie macicy, lekarze od dawna kazali nam od tyłu, jednak ja jakoś tej pozycji nie lubię. Zawsze kiedy kochaliśmy sie w pozycji klasycznej to nasienie ze mnie wyciakało :P A wtedy kiedy prawdopodobnie się udało to najpierw <3 od tyłu, później leżałam na brzuchu, praktycznie cała noc przespałam na brzuchu i nie wyciekło nic :D Więc myślę, że to mogło pomóc ;)

    Fedra, kopciuszek126, Amicizia, Konwalia, Gośśśka, Kaja lubią tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 26 lutego 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak wszystkie to i ja się tu wypowiem :)
    z moim jesteśmy prawie od 10 lat razem od prawie 9 kochamy się bez zabezpieczenia metoda "trzeba uważać"...
    po ślubie stwierdziliśmy co ma być to będzie...
    i po kilku latach stwierdziliśmy ze chyba jest coś nie tak...
    ja się przebadałam problem po stronie partnera... (leczenie od ponad 2 lat)... potem inf że tylko in vitro a teraz inf że nawet nie będzie in vitro...

    ja naprawde zalecam luz dziewczyna które się starają od kilku miesięcy bo do niczego dobrego to nie prowadzi...
    a dołowanie sie ze się stara 7 cykli bez obserwacji i innych tego typu spraw z twierdzeniem że wie się kiedy ma się owu no to przykro mi bardzo musze Cię rozczarować nie wiesz kiedy masz owu możesz tylko przypuszczać bo na 100% nigdy pewności nie ma... a kochanie się 3 razy w tygodniu no cóż można kochać się codziennie i nie zaciążyć a przytulać się tylko jeden raz i zaciażyć...
    zajście w ciaze to nie takie hop siup a w wielu przypadkach to po prostu loteria a swoim stresem, nakręcaniem a niekiedy i obsesyjnym pragnieniem posiadania dziecka można sobie jedynie krzywdę zrobić i oddalać moment zaciążenia bo stres nie pomaga a wrecz utrudnia...
    uufff to tyle w temacie :D

    natusia, Kfjatus, kopciuszek126, Amicizia, Dodi, Eavonne, virra lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 26 lutego 2013, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra jestem podobnego zdania.
    Kilka miesiecy temu bylam w mojego gina w Polsce, babka jest bardzo konkretna i mozna z nia bez stresu porozmawiac.
    W lipcu zapytala czy planujemy dziecko, bo mialam z nia kontak od poczatku mojej znajomosci z moim mezem.
    Jako jedyny lekarz zaptyla mnie czy przez rozpoczeciec wspolzycia zrobilismy test na HIV.
    Wracajac do tematu, powiedzialam jej, ze planujemy starac sie po slubie we wrzesniu.
    Powiedziala mi zebym odstawila tabletki i odczekala 2-3 cylke, chociaz jesli wdadniemy przy pierwszym cylku tez tragedii nie bedzie. Podadto "zakazala" mi sie stresowac jesli nie zajde w pierszym cylku staran, bo niestety wiele jej pacjentek za bardzo sie nakreca na piewszy miesiac, a potem sie spinaja i stres powoduje ze nie moga zajsc.
    Nam sie udalo w pierwszym cylku i to chyba wlasnie dlatego, ze mialam zamieszanie w domu bo w czasie swiat byla u nas rodzinka meza przez 3 tygodnie i nie mialam czasu myslec o ciazy. Mierzylam temperature i zrobial test owu, ale po tym "o wszystkim zapomnialam" i spokojnie czekalam na @ a tu niespodzianka.
    Czego wszystkim tutaj obecnym zycze. :-)

    Fedra, Amicizia, martula, Dodi lubią tę wiadomość

    Q82doi09kub0318v3.png
  • albinoina Znajoma
    Postów: 24 10

    Wysłany: 27 lutego 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla tych co sie dlugo staraja...link do podnoszacego na duchu forum:

    http://forum.gazeta.pl/forum/w,191,61606855,,komu_sie_udalo_wpisujcie_sie_.html?s=2&v=2

    ...usciski dla was babki... :)

    kopciuszek126, Kaja, kasjja lubią tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 27 lutego 2013, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    albinoina wrote:
    dla tych co sie dlugo staraja...link do podnoszacego na duchu forum:

    http://forum.gazeta.pl/forum/w,191,61606855,,komu_sie_udalo_wpisujcie_sie_.html?s=2&v=2

    ...usciski dla was babki... :)

    tak zaczęłam czytać i co i się rozryczałam... nie jestem silna...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 27 lutego 2013, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    albinonia ta stronka z gazetowego daje nadzieję nie jednej kobiecie ;
    )!!!

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • martula Ekspertka
    Postów: 143 100

    Wysłany: 27 lutego 2013, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znam dwa przypadki wśród moich bliskich znajomych, gdzie dziewczyny straciły nadzieję na zafasolkowanie. Jedna zaczęła podejrzewać, że może być coś nie tak z nią, bo od dłuższego czasu nie zabezpieczali się i nie zaliczyli wpadki. Zrobiła badanie hormonów i rzeczywiście po analizie wyników lekarz stwierdził, że może być bezpłodna. Załamana wróciła do domu, a partner postanowił pocieszyć ją ..serduszkowaniem. I co? ... W tym cyklu zaszła! :)
    Druga znajoma leczyła się przez rok. Spotkałam się z nią akurat po powrocie z kliniki, kiedy to lekarz stwierdził, że raczej nie ma szans. Za miesiąc dostaję sms - "Stał się cud. Jestem w ciąży".
    Takich historii jest wiele, więc dziewczyny głowa do góry!! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2013, 14:25

    kasjja, Płatek szkarłatny lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam ostatnio się nie udzielam ( problemy rodzinne ).

    Sylwio Ty dopiero 6 miesięcy się starasz . Ja już te 6 miesięcy dawno pomnożyłam już kilkakrotnie (czytaj pamiętnik).
    Napiszę tak :Sama ciąża i narodziny są cudem . Zapłodnienie tez jest cudem. Taki jest ten świat . Jednym przychodzi łatwo bo nawet w stodole a drugim przychodzi trudniej i bez pana doktora ani rusz.
    Do tej pory liczyłam na cud i nadal na jego liczę . Jednak jakoś nie przychodzi lub przychodzi na krótko . Wierzę , że ten cud nastąpi tylko nikt nie zna tej daty , ani godziny .

    kasjja lubi tę wiadomość

  • albinoina Znajoma
    Postów: 24 10

    Wysłany: 27 lutego 2013, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez mi lzy polecialy...

    dlatego wam wkleilam to...

  • Gośśśka Autorytet
    Postów: 745 764

    Wysłany: 4 marca 2013, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam jestem nowa na tym portalu i też się staram 6 miesięcy o dzidziusia, nam lekarz powiedział ostatnio żeby robić z mężem min 3 dniowe przerwy między stosunkami bo plemniki potrzebują minimum 72 godzin by dojrzeć i móc zapłodnić jajeczko więc bardzo częste stosunki mogą mieć odwrotny efekt :P
    nie wiem czy to zadziała bo dopiero w tym cyklu zaczęliśmy się stosować do tych zaleceń :)w każdym bądź razie może warto tego spróbować :) a i oprócz tego zaczęłam jeszcze w tym miesiącu przyjmować olej z wiesiołka

    sunmoon lubi tę wiadomość

    relgl6d8fxp9gav7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiedzcie dziewczyny jak wyluzować, jak nie myśleć? my staramy się 9 cykl. 6 lat przed slubem seksik bez zabezpieczenia tylko w nieplodne dni żeby wpadki nie zaliczyć. teraz bez zabezpieczenia kiedy się chce. Poczatkowo notowalam na ovu wszystkie objawy, śluz, szyjka, robiłam testy owu i nic to nie dalo, z kazdą @ płacz. skończylam z testami, przestałam się nakręcać. nie mam pracy, zaczęłam intensywniejsze poszukiwania zeby nie myslec o zaciązeniu. zajęłam się moim hobby i czytaniem ksiązek, poprzedni cykl olałam, nie spr obsesyjnie szyjki i śluzu. i NIC. tempki wole nie mierzyć żeby już całkiem nie ześwirować.

  • Gośśśka Autorytet
    Postów: 745 764

    Wysłany: 4 marca 2013, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja kuzynka starała się 18 miesięcy ja staram się 6 i powiem Ci że nie mam stresu to za krótki okres by się stresować jeśli nie zajdziesz w ciąże do roku zgłoście się do lekarza lub od razu to zrób niech wyznaczy Ci dzień najbardziej prawdopodobny na owulacje i od razu Cię zbada a twój mąż niech pójdzie na badanie nasienia dzięki czemu Wasza sytuacja stanie się bardziej klarowna i może przestaniesz się stresować jak twoje i męża badania wyjdą ok :)

    relgl6d8fxp9gav7.png
  • Gośśśka Autorytet
    Postów: 745 764

    Wysłany: 4 marca 2013, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i pamiętajcie że plemniki dojrzewają 72 godziny więc codzienne stosunki też mogą dać odwrotny skutek :P

    relgl6d8fxp9gav7.png
  • H30 Autorytet
    Postów: 349 123

    Wysłany: 5 marca 2013, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie jak to naprawdę jest z tymi plemnikami lekarz zalecił co najmniej raz na dobę i stosujemy się do zalecenia ale mam mieszane uczucie co do tego.super są te przypadki gdzie okazało się że nigdy nie będą mieli dzieci a tu proszę stal się cud,też na taki liczę :-)

    f2w3dqk3c83qeku9.png
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 5 marca 2013, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    olaola nie da sie nie mysleć...bo w sumie w głowie odliczasz który dzień cyklu itp...
    ja się staram już 3 lata...a ostatnie pół roku chodzę w ciązy i tracę....licze na ten cykl- to mój pierwszy z badaniem temp więc oby oby!!
    co do częstotliwości to co 2 dzień starczy :) nam tak się udało 2 razy więc i teraz tak samo będe próbować

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • Gośśśka Autorytet
    Postów: 745 764

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co ja mam tą wiadomość z pewnej ręki bo mój mąż robił badania dot. nasienia i tam zastrzegli nam ze plemniki potrzebują co najmniej 72 godzin by badania były wiarygodne ponieważ tyle czasu potrzebują plemniki by dojrzeć

    relgl6d8fxp9gav7.png
  • Gośśśka Autorytet
    Postów: 745 764

    Wysłany: 5 marca 2013, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem my na razie próbujemy statystycznie co 3 dni.......zobaczymy jak to będzie :) jak się nie sprawdzi Ulala wezmę się na twój sposób :P

    relgl6d8fxp9gav7.png
  • H30 Autorytet
    Postów: 349 123

    Wysłany: 6 marca 2013, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dobra rada, może też powinniśmy tak zacząć,może zbyt często

    f2w3dqk3c83qeku9.png
  • Gośśśka Autorytet
    Postów: 745 764

    Wysłany: 6 marca 2013, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    warto spróbować,jak tak patrzę na swój wykres to w tym miesiącu raczej fasolki nie będzie :P ale w kolejnych miesiącach z pomocą testów owulacyjnych może coś się wykluje :)

    relgl6d8fxp9gav7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2013, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super link.naprawde podnosi na duchu.nadzieja naprawde umiera ostatnia

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ