X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czekając na pierwsze dziecko w 2018
Odpowiedz

Czekając na pierwsze dziecko w 2018

Oceń ten wątek:
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 26 września 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tak się patrzy na kaszę rano, jak tylko widzi że idę z miseczką to oczy ma jak 5zl i krzyczy jakby nie jadła miesiąc, a nie cycka godzinę wcześniej..

    Żarte to moje dziecko, ale to dobrze, może w końcu dobije do 7kg :D

    iv096iyenbdfaarq.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 26 września 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela wrote:
    Moja tak się patrzy na kaszę rano, jak tylko widzi że idę z miseczką to oczy ma jak 5zl i krzyczy jakby nie jadła miesiąc, a nie cycka godzinę wcześniej..

    Żarte to moje dziecko, ale to dobrze, może w końcu dobije do 7kg :D
    Jak robisz kaszke?

    AnnaIzabela lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 26 września 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Jak robisz kaszke?

    To zależy, mam z Hipp jaglana z ryzem i kukurydzą. Robię ją na mm albo wodzie.
    Gotuje też mannę na wodzie i dodaje mm, albo domowy sok mmalinowy. Robiłam owsiankę z jabłkiem, ale nie weszła, spróbuję za miesiąc :)
    Generalnie póki co nie daje jej mleka krowiego tylko mm, trochę się boję.
    W planach mam płatki jaglane i ryżowe, jutro muszę zakupić :)
    No i u nas hitem jest Kisiel jabłkowy z cynamonem. Ścieram jabłko, gotuje w odrobinie wody, po jakichś 15 minutach zageszczam łyżeczką mąki rozrobioną w wodzie (50ml) i cynamon. Nie nadazalam podawać łyżeczki XD

    iv096iyenbdfaarq.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 września 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela wrote:
    To zależy, mam z Hipp jaglana z ryzem i kukurydzą. Robię ją na mm albo wodzie.
    Gotuje też mannę na wodzie i dodaje mm, albo domowy sok mmalinowy. Robiłam owsiankę z jabłkiem, ale nie weszła, spróbuję za miesiąc :)
    Generalnie póki co nie daje jej mleka krowiego tylko mm, trochę się boję.
    W planach mam płatki jaglane i ryżowe, jutro muszę zakupić :)
    No i u nas hitem jest Kisiel jabłkowy z cynamonem. Ścieram jabłko, gotuje w odrobinie wody, po jakichś 15 minutach zageszczam łyżeczką mąki rozrobioną w wodzie (50ml) i cynamon. Nie nadazalam podawać łyżeczki XD
    Dzieki. A ten kisiel brzmi pysznie :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 27 września 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda nawet mi smakuje :D

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 28 września 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedźcie mi czym okrywać będziecie jesienią/zimą dzieci do snu ? Bo ja mam póki co tylko rożek minky, kocyk minky, kocyki bawełniane, jeden bambusowy. i wydają mi się one "chłodne" jak na jesienne nocki ...
    Do tej pory dzidzia śpi w rożku, ale powoli wyrasta z niego i muszę kupić coś innego, ciepłego

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 28 września 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    A powiedźcie mi czym okrywać będziecie jesienią/zimą dzieci do snu ? Bo ja mam póki co tylko rożek minky, kocyk minky, kocyki bawełniane, jeden bambusowy. i wydają mi się one "chłodne" jak na jesienne nocki ...
    Do tej pory dzidzia śpi w rożku, ale powoli wyrasta z niego i muszę kupić coś innego, ciepłego
    Wedlug mnie najcieplszeje sa spiworki, z rekawami lub bez.

    Paulinaaa lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 28 września 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina moja spi na noc caly czas w spiworku, narazie takim bez rekawkow, ale zima pomysle nad takim z rekawkami...
    W dzien przykrywam kocykiem, zazwyczaj bambusowym, ale czasem tez minky jak wydaje mi sie ze jest chlodno w domu...

    Paulinaaa lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 29 września 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie przykrywam jednym takim grubszym kocykiem i dodatkowo taką kolderka z minky. Ale muszę pomyśleć o czymś innym bo nie lubi mieć rąk przykrytych.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 29 września 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas śpi w śpiworku i przykrywamy kocykiem. Śpiwór mamy cienki, drugi grubszy, ale zapinany jest na zatrzaski i zanim w nocy zapięłam Filipa to mi się wybudził, a tak to na zamki mamy. Teraz mi się nie rozkopuje więc koc jest ok, ale później śpiwór obowiązkowo.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 1 października 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja latem spała pod pieluszką, a teraz, jak się ochłodziło, pakuję ją w rożek i ewentualnie kocyk na to. Mam też śpiworek, ale tonie w nim... macie jakieś śpiworki na jesień/zimę godne polecenia?
    Lepszy z rękawkami, czy bez? Zośka lubi spać z rączkami na wierzchu (nawet właśnie teraz śpi tak, że trzyma obie w górze ;) ) - czy w takiej sytuacji śpiworek z rękawkami nie będzie jej denerwował? Nie chcę z drugiej strony, żeby marzły jej rączki (a jednak w sypialni lepiej, jak jest nieco chłodniej w nocy).
    No i zastanawiam się, jak ją ubierać. Wolę ją przechłodzić, niż przegrzać, ale sama w domu lubię czasem wskoczyć w ciepły sweter i pod koc jesiennym popołudniem - macie dla swoich dzieci jakieś sweterki czy pajacyki frotte do chodzenia po domu?

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 1 października 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Moja latem spała pod pieluszką, a teraz, jak się ochłodziło, pakuję ją w rożek i ewentualnie kocyk na to. Mam też śpiworek, ale tonie w nim... macie jakieś śpiworki na jesień/zimę godne polecenia?
    Lepszy z rękawkami, czy bez? Zośka lubi spać z rączkami na wierzchu (nawet właśnie teraz śpi tak, że trzyma obie w górze ;) ) - czy w takiej sytuacji śpiworek z rękawkami nie będzie jej denerwował? Nie chcę z drugiej strony, żeby marzły jej rączki (a jednak w sypialni lepiej, jak jest nieco chłodniej w nocy).
    No i zastanawiam się, jak ją ubierać. Wolę ją przechłodzić, niż przegrzać, ale sama w domu lubię czasem wskoczyć w ciepły sweter i pod koc jesiennym popołudniem - macie dla swoich dzieci jakieś sweterki czy pajacyki frotte do chodzenia po domu?

    Moje dziecko co prawda jest starsze i mega ruchliwe, ale w domua na sobie tylko bodziaki na długi rękaw i czasami skarpetki. I tyle. Kark cieply więc nie zakładam nic więcej. Na wiosnę jak byla Malutka szło body, kaftanik i polspiochy. Do snu kocyk :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • molisia Autorytet
    Postów: 970 555

    Wysłany: 1 października 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy, ktore już urodziły :)
    Czy z początkami 34tyg zaczęło Was bolec podbrzusze (jakby zakwasy, lekkie miesiączkowe)

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 października 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Mamy, ktore już urodziły :)
    Czy z początkami 34tyg zaczęło Was bolec podbrzusze (jakby zakwasy, lekkie miesiączkowe)

    Mnie zaczelo pobolewac / cmic po 30tc. Sa to skurcze przepowiadajce. Macica cwiczy przed porodem.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 3 października 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie nie bolało.

    Dzięki za odp, moja zatem już od paru dni w śpiworku też spi :)

    Mam drugi raz zapalenie piersi, masakra :( :( :( po 2 tygodniach znowu to samo

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 5 października 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w dzień jest w body+spodenki+skarpetki jak przyśni to mam kocyk bawełniany cienki z ikea albo bambusowy.
    W nocy śpi w pajacyku + śpiworek ja mam grobag 1 tog. Raz go z rana jeszcze kocykiem bambusowym przykryłam bo mi zimno było jakoś.
    Chce kupić teraz już 2 śpiworki 2.5 tog na zimę. Ja go pakuje w niego przed karmieniem po Kąpieli i cała noc go nie wyciągam już. No chyba że ma przeciek jakis.. nie mamy odparzeń więc nie zmieniam mu w nocy pieluchy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2018, 09:59

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 5 października 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Moja latem spała pod pieluszką, a teraz, jak się ochłodziło, pakuję ją w rożek i ewentualnie kocyk na to. Mam też śpiworek, ale tonie w nim... macie jakieś śpiworki na jesień/zimę godne polecenia?
    Lepszy z rękawkami, czy bez? Zośka lubi spać z rączkami na wierzchu (nawet właśnie teraz śpi tak, że trzyma obie w górze ;) ) - czy w takiej sytuacji śpiworek z rękawkami nie będzie jej denerwował? Nie chcę z drugiej strony, żeby marzły jej rączki (a jednak w sypialni lepiej, jak jest nieco chłodniej w nocy).
    No i zastanawiam się, jak ją ubierać. Wolę ją przechłodzić, niż przegrzać, ale sama w domu lubię czasem wskoczyć w ciepły sweter i pod koc jesiennym popołudniem - macie dla swoich dzieci jakieś sweterki czy pajacyki frotte do chodzenia po domu?
    Olek też tak śpi i sama się zastanawiam czy kupić śpiworek z rękawami bo nie wiem na ile swobodnie będzie mógł podnosić ręce.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 5 października 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my nawrt jak śpi w śpiworku to przykrywamy... Ale śpiworek mamy cieńszy niż koc.
    Dziecko nam padło przed 19... Ciekawe o której się obudzi, obecnie śpi w poprzek łóżeczka.
    Dzisiaj rozpoczęłam kolejny sposób walki z ulewaniem. W trakcie jednego karmienia odbijam Filipa około 4-5 razy. Jak mu się ulało to tylko troszeczkę i nie takim świeżym mlekiem, a serkiem. Filip jest tylko zaskoczony czemu co chwile zamykam mu bufet :p

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 5 października 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eilleen wrote:
    Olek też tak śpi i sama się zastanawiam czy kupić śpiworek z rękawami bo nie wiem na ile swobodnie będzie mógł podnosić ręce.
    Wez bez rekawow. Pod spod pajacyk i bedzie ok.

    Moj tez musi miec uwolnione raczki. Jak tylko probuje mu przykryc to jest krzyk.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 5 października 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wszystkie spiworki bez rekawow... mala spi albo w pajacach albo body+polspiochy...
    Jakby bylo dosc zimno to wole jej pod pajaca zalozyc bodziaki z dlugim rekawem...

    W dzien mam ja zazwyczaj body+polspiochy lub body+spodenki+skarpety
    Sporadycznie body+spiochy lub body na krotki+pajac welurowy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2018, 22:10

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ